6

178 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.3 (178.606 OY)

KONUSU
FBI ajanları, bir üniversite öğrencisinin gizemli cinayetini araştırmaktadır. Bu öğrenci insanların kusursuz robot versiyonlarının yaratıcısı olan kişiyle bağlantılıdır. Uzaktan kumandalı makineler olan suretler, insanların yerini almakta ve böylece insanların evlerinden çıkmadan yaşamalarına imkan ... Devamı
FBI ajanları, bir üniversite öğrencisinin gizemli cinayetini araştırmaktadır. Bu öğrenci insanların kusursuz robot versiyonlarının yaratıcısı olan kişiyle bağlantılıdır. Uzaktan kumandalı makineler olan suretler, insanların yerini almakta ve böylece insanların evlerinden çıkmadan yaşamalarına imkan tanımaktadır. Maskelerle dolu bir dünyada kim gerçektir ve kime güvenebilirsiniz?

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zemzem

2 yıl önce

Kadro güzel, konu güzel ama olmamış diyaloglar zayıf kalmış. Karakterlerde derinlik yakalanamamış. Öylesine konusu için izlenebilecek bir film.

@rorschachv1

6 yıl önce

Konu oldukça güzel, Bruce Willis ortalama bir oyunculuk sergilemiş çoğu filmde olduğu gibi. Bilim-kurgu filmleri arasında konusu oldukça ilgi çekici olan film nedense biraz özensiz çekilmiş gibi. Filmde beklenmeyeni verme potansiyeli varken bir iki sahne dışında sizi şaşırtmıyor. Yine de oldukça sürükleyici ve teknolojinin ulaşabileceği boyutlar hakkında düşündürebilen bir yapım olmuş.
S

@slevin23

8 yıl önce

6.5 / 10

böyle bir durum olsa sonucu ne olurdu sorusu üzerine yapılmış bir film. çok güzel kurgulanmış teoride var olan bir durum üzerinden insanlık kavramıyla yapılmış bir senaryo var. felsefik kısmından çıkıp filme gelirsek abi film hareketli bir de kısa 88 dakika sıkılmadan izlenir yani kısa bir akşam vakti iyi gider. Bruce willis dünyayı pislikten temizliyor olay bu.

@gokhanorel

10 yıl önce

7 / 10

İrdelendiğinde göze batacak çok yanı olsa da ; bugün de bilimkurgu izleyeyim ama çok da kafamı yormasın diyorsanız özgün konulu izlelisi bir film.

@lowen

10 yıl önce

6 / 10

Filmin benim için tek kurtarır tarafı, özgün bir fikir etrafında oluşması. İlginç geldi fikir. Bu ilginç fikri yine bir çok Hollywood klişesiyle sarpa sarmışlar,yine rahat duramamışlar. Robot,robota trip atıyor, daha ötesi var mı ? :)

Konunun orjinalliği,insanı ister istemez,ben olsaydım ne yapardım sorusunu sordurtuyor. Sanırım ben, bir makina içinde, sahte bir hayat yaşamaktansa, özgür olmayı tercih ederdim. yine de emin olamadım :) bir de finalde, bütün robotların fişi çekilince, nasıl oluyor da, büyük olaylar olmuyor. Mesela gökyüzünde binlerce uçak var, hepsi boş alana mı düştü? evlerin içinde gerçek insanlar var sonuçta.

@stiff

10 yıl önce

6 / 10

Gösterime girdiği günden beri hiç merak etmediğim bir filmdi. Mecburiyetten izledim. Hani seyirlik olarak kötü diyemem, bolca hareketli de diyebilirim. Konu da güzel. Ama konunun gidişatı ve sonu çok çok klişe. O yüzden 6/10 puan ile değerlendirdim.

@rinustalarin

10 yıl önce

5 / 10

50/100 (0-49 puan aralığındaki filmler Karantinaya alınmaktadır.)

Neden mi? şöyle ki:

1.si insan-suret ayırdetmeksizin diyaloglar ortaokul diyaloglarına benziyordu.

2.si harika orjinalliğe sahip bir konusu olmasına karşın, filmde suretler dışında hiçbir teknoloji dalında bir gram gelişme olmamış. Tamam anladık tüm yaşamlar onun üzerine kurulmuş ama bu kadar da olmaz... Telefondur, binadır arabadır, hani 1-2 tane CGI'la fütüristik bişiiler attırır insan be.

3. Final (bkz. aşağıdadır.)

Final tam bir hayal kırıklığı. Düşünün ki Dünyanın %90'ından fazlası suret. Spoiler kısmını abartmadan üstü kapalı söyleyeceğim: deli bir adam var, suretleri insanlığın özlerine dönmeleri için yok etmek istiyor. Ancak bunu yaparken onları kullanan insanlar da ölecek. Bu deli adamın virüsü, illa ki upload edilmek, sonra loading edilmek ve bir anda milyarlarca surete tesir etmek zorundadır. Yani sıra sıra işleme b
... Devamı
50/100 (0-49 puan aralığındaki filmler Karantinaya alınmaktadır.)

Neden mi? şöyle ki:

1.si insan-suret ayırdetmeksizin diyaloglar ortaokul diyaloglarına benziyordu.

2.si harika orjinalliğe sahip bir konusu olmasına karşın, filmde suretler dışında hiçbir teknoloji dalında bir gram gelişme olmamış. Tamam anladık tüm yaşamlar onun üzerine kurulmuş ama bu kadar da olmaz... Telefondur, binadır arabadır, hani 1-2 tane CGI'la fütüristik bişiiler attırır insan be.

3. Final (bkz. aşağıdadır.)

Final tam bir hayal kırıklığı. Düşünün ki Dünyanın %90'ından fazlası suret. Spoiler kısmını abartmadan üstü kapalı söyleyeceğim: deli bir adam var, suretleri insanlığın özlerine dönmeleri için yok etmek istiyor. Ancak bunu yaparken onları kullanan insanlar da ölecek. Bu deli adamın virüsü, illa ki upload edilmek, sonra loading edilmek ve bir anda milyarlarca surete tesir etmek zorundadır. Yani sıra sıra işleme başlamaz, yoksa brüs abimiz kurtaramaz günü. Sonra brüs abimiz hemen sihirli bir şekilde dünyadaki tüm suretlere hükmeden bir bilgisayar olduğunu bilmektedir. Burada kötü adamın insanları da öldüren virüsünü kaldırır, ondan sonra tabi 2. aşama vardır, sadece suretleri yok ister misiniz diye. Bizim brüs de insan kullanıcılara zarar vermeyeceğini öğrenince hemen suretleri yok eder. Tamam ne güzel mantık değil mi? Şehrin üstünden geçen hiçbir uçak, yatağında uyuyan adamın evinin üzerine düşmedi. Hiç hız yapan bir araba hiçbir eve girmedi. Tehlikeli bölgelerde çalışan suretler kontrollerini kaybedince patlamalar olmadı... Yuh be, böyle senaryo mu olur, OHA!

Karantinaya çok yakışırdı, hatta teknik açıdan belki de karantinaya hapsedilmeyi hak eden tek film olabilir, ancak orjinal konusu, yer yer düşündürücü ideolojik ve sosyolojik mesajlar içermeye çalıştığından kıyamadım.

İzleyin, ama bu ideolojik sosyolojik tatavaları çok daha derincesine işleyen başka yapımlar da bulabilirsiniz, ancak bu tarz ilginç ( bence gerçekten ürkütücü), bana göre distopik bir dünyada bulacağınız film sayısı çok değil.

Saygılar.

@calamity

11 yıl önce

filmin konusu ve oyuncu kadrosuyla çok şeyler beklediğiniz;ama seyrettikten sonra hayal kırıklığına uğrayacağınız bir film...
W

@woolf

11 yıl önce

Ya arkadaş böyle saçmalık görmedim. İlk 45 50 dakika bu ne bunlar niye böyle yapıyorlar bu adamlar niye böyle bir konu seçmişler ki diye düşünmekten filmi izleyemedim.

Hakikaten kötü bak. Hani artık bilim kurgu mu bu her neyse hiç hoş olmamış ya. Üzgünüm Bruce ama filmin iğrenç.
B

@biberim

12 yıl önce

8 / 10

birebir sizinle aynı bir robotunuz olduğunu düşünün.siz evde keyif yaparken robotunuz sizin yerinize çalışacak her işi o yapacak

insanoğlu artık köşesine çekilmiş ve sadece kopya robotları çalışmakta ve aktif olarak yaşam sürmektedir.tabi bu durum aslında insanların birbiriyle olan sosyal yaşantısınıda öldürmüştür. tabi bu düzen sonsuza dek sürecek değildir.
B

@batanga

14 yıl önce

bruce willis in yer aldığı en kötü yapım olarak hafızama kazıdığım bir film. insnalık nereye gidiyor nryle gidiyor derken amacını unutup aksiyonla kotaralım falan derken iyice sıvamış bir film. olmamış.

@tutaste

14 yıl önce

3 / 10

Otobüs seyir defterime bir eksi daha attım. Zaten Hollywood'dan özgünlük beklemiyorum, ama bu kadar da klişelerle dolu olmamalı. Bruce Wills'ten de hiç hazetmeyen bir insan olarak da önyargılarıma bir duvar daha ördüm.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Ya ne diye hala ölen oğlunun acısını çekmekte olan ve evliliğini kurtarmaya çalışan adam karakterini oluşturursunuz ki? Yeter artık yahu!

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!
T

@tk

14 yıl önce

4.5 / 10

başkarakter mükemmel bir insan olsun takınıtısını anlayamicam hiç. kendine göre sağlam ahlakı olan, azimli, dürüst bir karakter yaratmışsın işte daha ne diye zorlama bir şekilde "yuvasını kurtarmaya çalışan mazlum adam"ı da katmaya çalışırsın ki. haliyle sığmamış 90 dakialık filme. ikna edici olmamış tom greer. hani amaç surrogatelere karşı çıkması için bahane yaratmaksa elemanın yakını surrogate inin arkasına saklanan biri tarafından öldürülmüş olsun. en az senaryodaki kadar klişe olurdu hem

@babelfish

15 yıl önce

6.5 / 10

sosyolojik açıdan yapılabilecek yorumları, olası eleştirel tutumları ve etik konuları iyi düşünmüşler de, benim yapamadığım hareketleri (yani, kopyalanmış olan insan fizyonomisinin yapamadığı şeyleri) o suret nasıl yapıyor arkadaş? bir uçmadıkları kalmış..

bir de pat diye başlayıp, yine pat diye bitiyor.. yine de aşırı boş bir zamanda izlenebilir..

@tamara

15 yıl önce

6 / 10

BiLim-kurgunun kLasik senaryosu bu fiLmde de tekrar etmiş.. Birkaç görseL efekten ve insan oLmakLa iLgiLi söyLediği 3-5 cümLeden başka birşey vermiyor maLesef fiLm.. Ben de izLemeden önce umutLuydum fiLmden, hiç oLmazsa Bruce WiLLis farkını ortaya koymuştur diyordum.. Ama Bruce'a rağmen fiLm oLmamış.. Ben ki her tür biLim-kurguyu seven bir izLeyiciyim ben biLe sıkıLdım izLerken.. Keşke biraz daha yeni birşeyLer katabiLseLermiş fiLme.. Yavan geLdi bana fiLm, bi tat aLamadım.. Üstüne bir de kendi içinde çeLişen hikayeLer dikkatimi çekince iyice aoğudum fiLmden.. Kısacası izLeyecek başka bir fiLminiz yoksa bir göz atın derim, izLenmeyecek kadar da kötü değiL ama türünün daha iyi örnekLeri mevcut..
SPOILER

Suretler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Suretler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Suretler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL