Amelia Yorumları

Amelia filmi detayları

@thorne_zytkow

1 ay önce

6 / 10

20. YÜZYILIN OLAĞANÜSTÜ KADINI..
Birinci derece yakınınız olmasa da hayata gözlerini yummuş, çok sevdiğiniz birinin biyografi filmi olduğunu öğrenmek bile mutluluk verici. Biyografi filmlerini, biyografisi yapılan kişiyi daha fazla kişilere tanıtması ve ilham vermesi açısından önemli buluyorum. Kuşkusuz Amelia Earhart 20. Yüzyıla damgasını vurmuş ve bana göre de ölümsüz bir kadın. Yalnız sorun şu ki Earhart’ı canlandıran Hilary Swank bir hayal kırıklığıydı bana göre. Earhart çizgi roman kahramanı değil tanrım! o bir insandı Captain Marvel değil! onu canlandıran birinin kelimenin tam anlamıyla Earhart’ı yansıtabilmeliydi. Peki ne oldu, hiç!hiç!..Ne kişisel ne de fiziksel yönden ona benziyordu ve bu bende haksızlığa uğramışlık duygusuna yol açtı. Legends of Tomorrow dizisinin bir sezonunda Earhart’ı canlandıran Jennifer Oleksiuk fiziksel açıdan Swank’tan daha iyiydi ama orada da Erhart’ı içine saklanmış uzaylı benzeri bir canlı olarak anlattıkları için içime sinmedi, yani bilemiyorum Mi
... Devamı
20. YÜZYILIN OLAĞANÜSTÜ KADINI..
Birinci derece yakınınız olmasa da hayata gözlerini yummuş, çok sevdiğiniz birinin biyografi filmi olduğunu öğrenmek bile mutluluk verici. Biyografi filmlerini, biyografisi yapılan kişiyi daha fazla kişilere tanıtması ve ilham vermesi açısından önemli buluyorum. Kuşkusuz Amelia Earhart 20. Yüzyıla damgasını vurmuş ve bana göre de ölümsüz bir kadın. Yalnız sorun şu ki Earhart’ı canlandıran Hilary Swank bir hayal kırıklığıydı bana göre. Earhart çizgi roman kahramanı değil tanrım! o bir insandı Captain Marvel değil! onu canlandıran birinin kelimenin tam anlamıyla Earhart’ı yansıtabilmeliydi. Peki ne oldu, hiç!hiç!..Ne kişisel ne de fiziksel yönden ona benziyordu ve bu bende haksızlığa uğramışlık duygusuna yol açtı. Legends of Tomorrow dizisinin bir sezonunda Earhart’ı canlandıran Jennifer Oleksiuk fiziksel açıdan Swank’tan daha iyiydi ama orada da Erhart’ı içine saklanmış uzaylı benzeri bir canlı olarak anlattıkları için içime sinmedi, yani bilemiyorum Michael Jackson’ın içine şeytan girmiş ve hala hayatta olduğu bir film senaryosu benim ilgimi çekerdi ama sonunda haksızlığa uğramışlık duygusu kaçınılmaz olurdu şu anki gibi.
Earhart tehlikeli bir uçuşun son uçuşu olması ihtimaline karşı eşine yazdığı bir mektup: "Lütfen tehlikelerin oldukça farkında olduğumu bilin." "Bunu yapmak istiyorum çünkü yapmak istiyorum. Kadınlar da erkeklerin denediği şeyleri yapmaya çalışmalıdır. Başarısız olduklarında, başarısızlıkları başkaları için bir meydan okumadan başka bir şey olmamalıdır.”
Bazı favori biyografi filmleri vardır ve ne yazık ki Amelia filmi bunlardan biri değil.Benim favorim Amelia Earhart..
A.E.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL