8.2

988 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.4 (1.253.609 OY)

KONUSU
İç Savaş'tan iki yıl önce, güneyde geçen Django Unchained'de Oscar sahibi Jamie Foxx eski sahipleriyle geçmişi yüzünden Alman bir ödül avcısı olan Dr. King Schultz'la (Christoph Waltz) bir araya gelen Django karakterini canlandırıyor...

Schultz, katil Brittle kardeşlerin peşindedir ve ödülüne kavu
... Devamı
İç Savaş'tan iki yıl önce, güneyde geçen Django Unchained'de Oscar sahibi Jamie Foxx eski sahipleriyle geçmişi yüzünden Alman bir ödül avcısı olan Dr. King Schultz'la (Christoph Waltz) bir araya gelen Django karakterini canlandırıyor...

Schultz, katil Brittle kardeşlerin peşindedir ve ödülüne kavuşmasını sadece Django sağlayabilir. Doğru kabul edilen her şeye aykırı olan Schultz, Brittle kardeşlerin ölü veya diri- yakalanmasını sağlarsa Django'yu özgürlüğüne kavuşturma sözü verir.

Başarıyla sonuçlanan planlarının ardından Schultz, Django'ya özgürlüğünü verir ama birbirlerinden ayrılmazlar. Schultz, Django ile birlikte Güney'in en çok aranan suçlularını avlamaya koyulur. Çok önemli avcılık yeteneklerini geliştiren Django'nun aslında tek bir amacı vardır: uzun zaman önce köle ticaretine kaybettiği karısı Broomhilda'yı (Kerry Washington) bulmak ve kurtarmak.

Django ve Schultz'un arayışı sonunda onları Calvin Candie'ye (Leonardo DiCaprio) ulaştırır. Calvin Candie kölelerin Ace Woody (Kurt Russell) tarafından birbiriyle dövüşmeleri için yetiştirildiği adı çıkmış bir çiftlik olan "Candyland"in sahibidir. Kılık değiştirerek çiftliği inceleyen Django ve Schultz, Candie'nin güvenilir ev kölesi Stephen'in (Samuel L. Jackson)dikkatini çeker, şüphe uyandırırlar. Hareketleri gözlenmeye başladıktan sonra ikiliye hain bir tuzak kurulur. Django ve Schultz, Broomhilda ile kaçacaklarsa, bağımsızlık ile beraberlik ve fedakarlık ile hayatta kalabilmek arasında seçim yapmak zorunda kalacaklardır.
Jamie Foxx

Django Fre...

Christoph Waltz

Dr. King S...

Leonardo DiCaprio

Calvin J. ...

Kerry Washington

Broomhilda...

Walton Goggins

Billy Crash

Dennis Christopher

Leonide Moguy

James Remar

Butch Pooc...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@warriorpoet

6 ay önce

Filmin sonlarına doğru çalan bir müzikten:
Genç ölmek için fazla yaşlıyım.
İster yerin altında olsun ister üstünde, evet genç ölmek için fazla yaşlıyım.

@acemiseyirci

8 ay önce

8.5 / 10

Çok daha kaliteli müzikler seçilebilirmiş ama olsun tam bir wester spagetti tadı alınıyor filimden

@iamgzde

1 yıl önce

Fragmanı izleyince acaba vahşi batı duygusu mu alacağım derken böylesine bir keyfe sahip olabilmek 2 buçuk saat boyunca, anlatılamaz bir şeydir. Mutlaka izleyin, izletin.

@strawberryfield

2 yıl önce

8.8 / 10

Ben bu filmi geç izlemiştim.Niye bu kadar harika bir filmi geç duydum diye kızmıştım kendime.

@seinfeld

3 yıl önce

Çizgi roman gibi bir film.

@free-style

3 yıl önce

Quentin Tarantino'nun filmi olduğu hemen kendini belli ediveriyor. Muhteşem bir film olduğunu söylemeye gerek yok zannederim.

@delahoya

3 yıl önce

www.youtube.com/watch?v=68jAfiXmsUA

harika harika bir film. Şu sahneyi film den sonra en aşşağı 10 kere izlemişimdir...

@bengbeng

3 yıl önce

Saatler süren bazı filmlerden sıkılan ben, bu filmden sıkılamadım. Tarantino filmlerine dil uzatmam pek, bu filme de sesimi çıkaramadım izlerken.

Çoğu zaman Django'dan çok doktoru izledim.

Kurtarma hikayesi göze batar diye düşünürken karakterler ve diğer olaylar o kadar güzel üste çıktı ki bana kötü bir şey söyletmediler.

@film-duce

3 yıl önce

Başucunun başucu... OSTlarıyla da size ayrı keyif verir.
M

@mavidir

4 yıl önce

Django, kırbaçlanan karısını kurtarmaya gelir ve kırbaçlayan elamana "dur" der. Kadın sevinir ama daha çok şaşırır. o an da kafasını azıcık da olsa çevirebildiği tarafta bir ayna vardır ve aynada kurtarıcısının bedenini görür. Ama aynada görünen kişinin kafası görünmemektedir. neden ?
çünkü bir kadını ya da adamı bir beyazın elinden bir siyahın kurtarması mümkün değildir. Kadının zihninde böyle bir şey olmadığı için yönetmen bunu aynada eksik vücut ile göstermiştir.

Sırf bu sahneden dolayı bile efsane filmdir.

@bazinngaa

4 yıl önce

9.1 / 10

Geçenlerde yeniden izledim bu masterpiece i . Kendisini yeterince methettiğim için müzikleri ile ilgili bir şeyler yazıp kaçacağım. Hiç akılda yokken dur ben bir django ost dinleyeyim deyip kendini zevkle dinlettiren muazzamlık parçacıklarıyla oluşturulmuş albüm. Bilhassa şu aşağıdaki -mübalağa vs yoktur- rüyamda bile dinlediğim ve mırıldandığım bir şaheser...

soundcloud.com/unchained-soundtrack/16-ancora-qui-28clean-29

Dur bi bakiyim. Övmüş müyüm yeterince? Vallaha övmüşüm. Heh iyi.

@cevherdudayev

4 yıl önce

8 / 10

kimse bana yüzüklerin efendisi filminden sonra bu kadar uzun bir filmi (2 saat 45 dakika) zevkle izletememişti. harikasın tarantino!
M

@mcan543

4 yıl önce

5.1 / 10

Patlamış mısırlık, kolay izlenir, sıradan bir Hollywood filmi. Bir sürü kan, patlayan kafalar, aksiyon...

Aklımda kalan bir Ku Klux Klan'ın doğuşu sahnesi ilginç ve güzel gelmişti.

@erimk

4 yıl önce

8.5 / 10

Tarantino döktürmüş.

Kişisel olarak Tarantino filmleri tarz olarak çok hoşuma gitmez. Ancak bu film oldukça başarılı özellikle Django (Jamie Foxx) veDr. King Schultz (Christoph Waltz) karakterleri son derece iyi oturtulmuş.

Olay kölelik Amerikasında kelle avcılığı yapan bir zenciyi konu alıyor. Arkadaşlıkları bir kelle avı sırasında oluşan Django ve doktor daha sonra birlikte ortak çıkarları için çalışıyorlar. Zaman içerisinde hikaye Django'nun geçmiş acı günlerinin peşinde, karısını kölelikten kurtarma yolunda bir olay örgüsüne bırakıyor kendini.

İzlenmesi gereken bir film. Ben arşive ekledim bile.

@erimk

4 yıl önce

8.5 / 10

Tarantino döktürmüş.

Kişisel olarak Tarantino filmleri tarz olarak çok hoşuma gitmez. Ancak bu film oldukça başarılı özellikle Django (Jamie Foxx) veDr. King Schultz (Christoph Waltz) karakterleri son derece iyi oturtulmuş.
SPOILER

Zincirsiz filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Zincirsiz filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Zincirsiz filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL