6.7

231 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (197.954 OY)

KONUSU
El Mariachi (Desperado), sevgilisini katledip, gitar çaldığı narin parmaklarını kıran gaddar Bucho’dan intikam almak için yanıp tutuşarak Meksika topraklarını diyar diyar gezmektedir.

Bu yolculuk sırasında kendisine yaverlik yapan Buscemi (Steve Buscemi)’nin sayesinde bütün gittiği yerlerde bir efs
... Devamı
El Mariachi (Desperado), sevgilisini katledip, gitar çaldığı narin parmaklarını kıran gaddar Bucho’dan intikam almak için yanıp tutuşarak Meksika topraklarını diyar diyar gezmektedir.

Bu yolculuk sırasında kendisine yaverlik yapan Buscemi (Steve Buscemi)’nin sayesinde bütün gittiği yerlerde bir efsane olan Mariachi, düşmanının izine iyice yakınlaştığı bir sırada güzel Carolina’yla tanışıp ona aşık olur. Bundan sonra bir hayli çetin bir mücadele başlayacaktır.

Uyuşturucu ticareti, cinayet, aşk müzik ve ihanetle donanmış bu öykünün kahramanı El Mariachi-Müzisyen tiplemesi, yetenekli Latin yönetmen Robert Rodriguez’in ün kazanmasını sağlayan, ilk filmi El Mariachi-Gitarım ve Silahım’ın da baş kahramanıydı.

Rodriguez’in ustası Quentin Tarantino’nun da filmde küçük bir rol oynadığını belirtelim.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

3 yıl önce

7 / 10

Rodriguez ve Antonio birleşiminden çıkan en iyi ürün denilebilir bu filme. Gerek müzikleri gerek aksiyonu ve gerek Antonio’nun oyunculuğu ile neredeyse sıradan denilebilecek bir intikam hikayesi akıllara kazınacak bir senaryoya dönüşmüştür. Tüm bunların yanına Salma Hayek’in cesur sahneleri de eklenince film benzerlerinden açık ara farkla sıyrılmıştır. Hiçbirini izlememişseniz bile Antonio’nun bu filminin mutlaka izlenmiş olması gerekir.

@vfv

12 yıl önce

robert Rodrigezin sinemaya kazandırdıgı Kült filmlerden biri. Antonio Banderas ın en iyi filmi oldugunu düşünüyorum.Filmin diyalogları müzikleri çekimleri herşeyiyle farklı bir yapım.Birde bunun Devam niteliğinde filmi var.Bir zamanlar Meksikada. 10/ 8.0
B

@biberim

13 yıl önce

8 / 10

yönetmen robert rodriguez olursa tabiki filmde kan macera çatışma eksik olmaz. gitarlı adamın efsanesini anlatan müthiş aksiyon filmini izemediyseniz kesinlikle tavsiye ederim:))
B

@batanga

15 yıl önce

klasik bir intikam filmine benzede gidiş yoluna puan verilir. salma hayek in cesur sdahneleri, bar sekansında orjinal adam öldürme teknikleri, gitar kutusundan çıkan roketler vs ile güzel bir film.
SPOILER

Desperado filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Desperado filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Desperado filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL