Miss Violence Yorumları

Miss Violence filmi detayları

@yagcionur

1 ay önce

7.2 / 10

Mükemmel bir film...
Filmde keskin karakter geçişleri var ki çok rastlamadığımız şeyler oluyor bunlar,bir karakteri ilk 30 dakika sevdirip sonra yavaş yavaş nefret ettirmek çok etkili bir anlatım olabiliyor bazen.
Yönetmen Alexandros Avranas ensest konseptini o kadar iyi işlemiş ki bir yere kadar her şey normal sanıyorsunuz ancak sonra ana karakterkendini yavaş yavaş ele vermeye başlıyor.Maalesef söyleyeceğim ki büyük kıza olan tecavüz sahnesi çok gerçekçiydi...

Filmin ciddi derecede rahatsız edici olduğunu da hatırlatmakta fayda var.Muhakkak tavsiyemdir.

@olanzveins

6 yıl önce

7.1 / 10

İzlediğim en rahatsız edici filmlerden biriydi. Gerek oyunculuk olsun gerek olayların işleyişi çarpıcı bir şekildeydi. Film son derece gerçekçi olmasına rağmen karakterler davranışlarıyla şaşırtmadılar. Gerçeklik hissini, dedenin sosyopatik özellikleriyle daha iyi anladım. Filmin rahatsız edici boyutu ise zaten dedenin taktığı maskeler ve sosyopat kişiliğiydi. Son dönem Yunan sinemasındaki bu atılımlar sanat algımızı daha çok geliştiriyor. Son derece başarılı bir film.

@naksidil

8 yıl önce

Filmde unutamayacağım kareler ; 11 yaş vurgulaması , masumiyetin kirletilmeden önce ki son fotoğrafı , 20 euro ve finalinde ki dengesiz huzurlu tebessüm. Bu duruma maruz kalan kızların ta ki ölene kadar kapanmayacak yaralarını ve yaşadıkları travmayı izah edebilmek çok zor..

@senadir

9 yıl önce

zaten bu adam baba mı dede mi baştan beri anlayamamıştım.

@poormf

9 yıl önce

6.5 / 10

Her son yeni bir başlangıçsa, bu yeni başlangıç neyin habercisi? Böyle bir soru ile bitiyor olması filmi biraz rayından çıkarmış mı yoksa var olan anormalliği pekiştirmiş mi? Filmin ruhuna, fikrine uygun aşırı soğuk bir anlatım var. Bu da gerçekçilik duygusunu zedeliyor biraz... 65/100

@fruit_fly

10 yıl önce

ya aynı hıkayeyı türkler filme alsaydı diye dusundurmustur.
V

@volk

10 yıl önce

10 / 10

Yunan sinemasının benim için referansı oldukça yüksek tir. Dogtooth'u izlediğimde hayran olmuştum. Daha önce hiç anlatılmamış olan hikaye çok sert bir toplum ve aile eleştirisiydi. Bu açıdan Şiddet güzeli'ni izlemeden önce beklentim oldukça büyük tü. Yine bir toplum eleştirisi olan yapımın Dogtooth'tan çok daha sert ve açık ara çok daha iyi olduğunu asla tahmin edemedim. Özellikle finaliyle. İzleyicisine uyguladığı duygusal şiddetin dozu yavaşça artıyor. Ve artık dayanılamaz tahammül edilemez bir noktaya varıyor. Öyle ki sırlar açığa çıkmadan önce bir noktada neler olduğunu anladığım halde ("Hamileyim" ve sonrasında gelen "Dedeniz yeni bir iş buldu" cümlelerini duyduğumda kendimi tokatlanmış gibi hissettim) bir kaç kez durdurup nefes almak zorunda kaldım. Böylesi bir hikayeyi yazmak, yönetmek, oynamak büyük bir cesaret istiyor. İzlemek te elbette. Gerçek anlamda bir demir leblebi olan filmin oyunculuklarını, tek plan çalışılmasını ve müzik kullanılmamış olmasını da çok beğendi
... Devamı
Yunan sinemasının benim için referansı oldukça yüksek tir. Dogtooth'u izlediğimde hayran olmuştum. Daha önce hiç anlatılmamış olan hikaye çok sert bir toplum ve aile eleştirisiydi. Bu açıdan Şiddet güzeli'ni izlemeden önce beklentim oldukça büyük tü. Yine bir toplum eleştirisi olan yapımın Dogtooth'tan çok daha sert ve açık ara çok daha iyi olduğunu asla tahmin edemedim. Özellikle finaliyle. İzleyicisine uyguladığı duygusal şiddetin dozu yavaşça artıyor. Ve artık dayanılamaz tahammül edilemez bir noktaya varıyor. Öyle ki sırlar açığa çıkmadan önce bir noktada neler olduğunu anladığım halde ("Hamileyim" ve sonrasında gelen "Dedeniz yeni bir iş buldu" cümlelerini duyduğumda kendimi tokatlanmış gibi hissettim) bir kaç kez durdurup nefes almak zorunda kaldım. Böylesi bir hikayeyi yazmak, yönetmek, oynamak büyük bir cesaret istiyor. İzlemek te elbette. Gerçek anlamda bir demir leblebi olan filmin oyunculuklarını, tek plan çalışılmasını ve müzik kullanılmamış olmasını da çok beğendim. Son olarak bence bazı yapımlara şöle bir ibare koymak gerekiyor: "Ahlak denen ikiyüzlülüğe inanıyorsanız izlemeyin. Takın at gözlüklerinizi, tıkayın kulaklarınızı steril hayatlarınızda mutlu mesut yaşayın. Görmüyor ve duymuyorsanız zaten yok tur." İyi seyirler.

@gixevu

10 yıl önce

8.5 / 10

Filmin her saniyesinden keyif aldığımı söylemeliyim. Son dönem yunan filmleri çok büyük bir atağa geçti. Fakat sorun bu filmin son dönem yunan filmlerine (Dogtooth,Alpeis..vb) fazlasıyla benzerlik göstermesi. Dogtooth izleyen biri için bu film pek birşey ifade etmeyebilir, ama diyalogların,oyunculukların çok aşırı benzerlik taşıdığını farkedecektir. Biraz daha özgün kılabilmeyi bilmeliydi yönetmen. Bir diğer dikkatimi çeken de (gereksiz bir ayrıntı) filmdeki oyuncuların yine sarışınlardan seçilmiş olması. Bu arada film Almanya'da yaşanan gerçek bir olaydan esinlenilmiş olup,olayın faili halen hapishanedeymiş.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL