8.5

672 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (47.825 OY)

KONUSU
Aydın emekli bir tiyatrocudur; oyunculuğu bıraktıktan sonra Kapadokya’ya babasından yadigar kalan butik oteli işletmek için geri döner. Aydın o günden sonra başlayan kış uykusu bu gözlerden ırak otelin içerisindeki gündelikleriyle, kah yerel bir gazeteye köşe yazıları yazarak kah her zaman niyetlend ... Devamı
Aydın emekli bir tiyatrocudur; oyunculuğu bıraktıktan sonra Kapadokya’ya babasından yadigar kalan butik oteli işletmek için geri döner. Aydın o günden sonra başlayan kış uykusu bu gözlerden ırak otelin içerisindeki gündelikleriyle, kah yerel bir gazeteye köşe yazıları yazarak kah her zaman niyetlendiği ancak bir türlü başlayamadığı tiyatro tarihi kitabını yazmayı düşünerek geçer. Tüm bu süreçte hayatında iki kadın vardır: Kendisine her anlamda uzak ve soğuk davranan genç karısı Nihal ve boşandıktan sonra yanlarına taşınan kız kardeşi Necla...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Aydın karakterinin her şeyi bilen, kibirli tavırları sinirimi çok bozdu. Aynı şeyi İklimler filminde Nuri Bilge Ceylan’ın karakterinde de hissetmiştim.
film izlemekten ziyade bi yaşama tanıklık eder gibiydim. bariz bi olayla başlamadığı gibi -aşk, ölüm, savaş, ayrılık- bi olayla da bitmedi. film, fikirler arası bir zemin üzerine işlenmiş, hatta karakterlerin fikir danslarıydı diyebilirim. birbirleriyle eş değiştiren, çatışan, hatta ayağına basan fikir dansları. necla-aydın hesaplaşmasında sanki ben de yanlarında oturmuş, konuşulanlardan -görünmez pelerinimle -nasibimi alıyordum. oyunculuklar fazlasıyla sahiciydi, yaşama tanıklık etmem bundan kaynaklı sanırım.

@sersak53

1 yıl önce

9 / 10

Filmdeki herkes ya çok haklı yada çok haksız.Film boyunca o kadar çok gerildim ki en iyi gerilim filmlerinde bile böyle olmamıştım.
K

@kunkuruska61

1 yıl önce

defalarca izlediğim, izlemekten de hiç sıkılmadığım, iklimlerden sonra en güzel nbc filmidir. diyolaglar, görüntüler ve özellikle nejat işler’in attığı tirat muazzamdır.

10/10
N

@nortonist

4 yıl önce

Bi Uzak’ı bi de bunu ölene kadar her gün izleyebilirim.

@boybey

4 yıl önce

8 / 10

Nadir olarak bir filmde kendimi bulur, filmi yaşarım. İşte onlardan biri. Bu kadar uzun, bu kadar yavaş bir film nasıl sıkmaz insanı. Cevabı izleyip görün derim.
M

@mavidir

4 yıl önce

Ekonomik ferahlıktan vazgeçmeyen kadınların kendini aydın zannneden bir tuzu kuruya katlanmasını iğneleyici olarak anlatan film.
A

@angele

5 yıl önce

Arşivimize çok lezzetli bir film eklemişler ellerine sağlık emeği geçenlerin. Süresini dikkate almadan izlenmesi gereken bir film öyle ki ben bütün akşamımı doldurdum bu filmle daha da bitmesin istedim hele ki yaz aylarına yaklaştığımız bugünlerde.. Diyaloglar,değer,ahlak,din,tecrübe,aşk,yaş almak ve yalnız kalmak birçok şeyi sorgulatıyor insana bu film. Hem de filmi izlerken yapıyorsunuz o karanlık sahnelerde kayboluyorsunuz düşüncelerle camdan süzülen ışıkla tekrar geri dönüyorsunuz hayata. Youtube üzerinden kamera arkası görüntüleri ve Cannes festivali görüntülerine de baktım da gurur verici...Belki yıllar sonra tekrar izlerim.Yaş alınca..

@mrs_ozcan

5 yıl önce

Dinleyerek izlediğim tek film. Sanatseverlere duyrulur..
M

@mavidir

5 yıl önce

Belirli bir ekonomik seviyede olan Aydın’ın ( Haluk Bilginer) kendine gereksiz meşgaleler bularak ve bütün hayatını kendini ispat etmeye adayarak bazen ukala bazen fark etmeyecek ölçüde ezik bir o kadar da yalnız hayatının anlatıldığı efsane film.

sürekli şikayet eden ama içinde bulunduğu şartları bırakamayan kadınlar. Kapadokya’nın kış hali.

ve atın kontrol altına alınması ile çocuğun el öpmeye zorlanması.
lacivert mavisine yakın renkler.

nuri bilge ceylan topluma kiracıya okuyamayanlara şikayet edenlere hatta isyan edenlere karşı Aydın gözünden bir zümrenin bakışını göstermiştir.

@fruit_fly

5 yıl önce

7 / 10

Filmin kamera arkası görüntülerini izlediğimde filmi daha iyi anladim diyebilirim.youtubeda nbc filmlerinin çoğunun kamera arkası var ve sinema dersi niteliğinde. Tavsiye olunur.

@bcaltuntas

5 yıl önce

10 / 10

NBC nin en sevdiğim filmi oluverdi...

Oyuncular ve uyumu çok sağlam.Ufak tefekde olsa ulan bu adam bunu iyi oynamamış desek de o oyuncu karşısındaki ön yargılarımızı bir kenara kaldırırsak oyuncular muhteşem...

@anilgokce

5 yıl önce

9 / 10

Filmdeki üst düzey tartışma sahnelerinde Nuri Bilge Ceylan’ın favori filmlerinden biri olan Ingmar Bergman klasiği ’Scenes from a marriage’ etkisini hisseden?

@manyetik_alan

5 yıl önce

8.4 / 10

’’aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin

her sabah parlak işler tasarlar gün boyu budallalık ederim’’
M

@mcan543

5 yıl önce

10 / 10

Yazacak pek bir şeyim yok aslında. Dostoyevski romanı gibi bir film. Şahane diyaloglar.
SPOILER

Kış Uykusu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kış Uykusu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kış Uykusu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL