8.3

356 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (19.681 OY)

KONUSU

Sinan (Aydın Doğu Demirkol) oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu’da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@normajeane

3 ay önce

9 / 10

Muazzamdı. Nuri Bilgi Ceylan, taşrayı beyaz perdeye o kadar iyi yansıtmış ki taşrada yaşamış herhangi bir insanın filmdeki diyaloglarda kendinden ve çevresinden bir şey bulmaması bana imkansız gelmekte. filmdeki olası iki intihar sahnesi çok vurucuydu. Sinan’ın kitabını yayımlattıktan sonra annesinin bir gün bir şeyler başaracağını biliyordum, herkes senin hakkında olumsuz şeyler söyledi demesi ile birlikte Sinan’ın kendini ve babasını sorguladığını düşüyorum. Öyle ki Sinan babası hakkında sürekli olarak olumsuz yorumlarla karşılaşmaktaydı. Aralarındaki organik bağın varlığı seyiriciye net bir şekilde hissettirilmiş. Televizyonda izlenilen Yılmaz Güney film replikleri de cabası. Tıpkı İdris’e söyleniyormuş gibi. Üzerine pek çok şey söylenir pek çok şey yazılır bu film için. Etkisi de uzun süre silinmez.
Durgun ve duru bir filmdi. Atmosfer çok güzeldi. Müziğin girdiği sahneler yerindeydi. Diyalogları da beğendim. İlhami ile Sinan’ın sahnesi en çok hoşuma gidendi.

@nomorelies92

5 ay önce

9.7 / 10

Böyle bir şaheser için bana yorum yazmak düşer mi bilmiyorum ama yine de yazmak geldi içimden. Üstadın bana göre ustalık eseri , her filminden sonra biraz daha üzerine ekleyerek ilmek ilmek işlediği görsel anlatım ve yüzünüze tokat gibi vuran gerçek diyaloglar var. Üzerine bir de bu filmin kamera arkasını izlerseniz ustanın bize ne anlatmak istediğini daha net göreceksiniz. Hiç bir saniyesinde sıkılmadan izleyebileceğiniz bir yapıt . Umarım en kısa zamanda yeni bir eserle karşımıza çıkar ve ödüle doymaz kendileri.
B

@basakakpinar

6 ay önce

6.4 / 10

Doğu Demirkol’un oyunculuğunu beğenmediğim filmden sıkıldım. Sonuna kadar izledim.

@nomorelies92

5 ay önce

Film doğu Demirkol un oyunculuğu için izlenecek bir film olmadigi için bu bakış açınız gayet normal. Çünkü oyunculuk değil doğallıgin ve gerçekçiliğin on planda olduğu bir filmdir zaten. Bir filmin oynanmadan, oyunculuğa dair hiçbir şeyin olmamasıyla da cekilebilecegini göstermiştir.

@erdemtekin

6 ay önce

Hepimizin dürüst olması gereken bir konu var: Her ne kadar Ceylan’ı beğenerek izlesek de tek sıkılmadan izlediğimiz filmi bu. Lütfen kabul edilmeli bu :D

@ganimeunsal

7 ay önce

8.3 / 10

Kanımca herkes kendi hayatından belli başlı kesitler bulabilir filmde. Dokundurmalar da çok yerinde yapılmış.

@socratessagan

7 ay önce

Nuri Bilge Ceylan'ın çektiği en iyi filmlerden biri kanımca. Nuri Bilge, sanatsal dilini her filmde daha da güzel hale getiriyor. Yakında, yaptığı yeni filmler ile büyük ödül törenlerine yine damgasını vuracaktır. Kendisinin oyuncu yönetimini de çok beğenirim ben. (Kamera arkası görüntülerini inceleyin.) Bu filminde de çok sevmediğim birkaç oyuncuyu çok iyi role uydurmuş, adapte etmiş. Bravo Nuri Bilge!

@fthgzl79

7 ay önce

5.5 / 10

Film başlar başlamaz ’’ben çok sıkıcı bir filmim’’ diye bağırıyor..Filmin akıcılığı çok kötü,akmıyor film..Yönetmenin başarısı tabi:)
Filmde kendime dair birçok şey bulduğum için,filmi izlemeye devam ettim..Yoksa izlenecek bir film değil açıkçası..İmamların kelam tartışması olmayacak bir şey..Senaristte kasmışta kasmış..Nerede gördü acaba böyle imamları?!Başroldeki Sinan ve babası da uyumsuz gözüktü bana..Oyuncu seçimleri doğru değil..Baba ve oğul değil de,iki kardeş gibi gözüktüler bana..Evet,bize dair çok şey var ama filmin tepside sunulması çok kötü..Yemek iyi ama sunum kötü..Çerez niyetine izleyebilirsiniz..

@mulayimbey

8 ay önce

Mükemmel ötesi bir film..bu filmdeki herkesin etrafımızdaki insanlar olması filmin müziği doğallığı herşeyi çok güzel düşünülmüş ustanın ellerine sağlık

@ohdude

8 ay önce

Hazar Ergüçlü’yü tek sahnede oynatıp afişe koymak mı hmm.

@zangocyus

8 ay önce

10 / 10

Hiçbir ezber yapmadan bu filme oyuncu olabilirdim. Düşüncelerim, tepkilerim , etrafımdaki insanlar, genel insan tipleri ve çok başarılı diyaloglar. Gerçekten sürükleyici ve birebir yaşanan hayat ile aynı. " Film karakteri gibi insansın " diye dalga gectigim insanları gerçekten bu filmde gosterebiliyorum. Karakterlerin iç dünyasında yasadiklari şeyleri o kadar benimsiyorum ki acaba bunun çözümünü bulmuş mu diye yaşantısını merak içerisinde izliyorum. Aynı yerlerde takıldığımizi goruyorum. Bir şey ancak bu derece kaliteli olabilir, yansitilabilirdi ..

@ustilago

1 yıl önce

8.6 / 10

Nbc 'nin neyi aradigini yavaş yavaş anlıyorum.
her sahne sanki fotoğraf karesi gibi ve rüzgar o bile bana yetti.

Filmi sıkıcı bulanların ne tür filmleri sevdiklerini tahmin etmek güç degil.
K

@kayratalha

1 yıl önce

8.5 / 10

Nuri Bilge Ceylan yine çok iyi bir film çıkarmış.8.5/10

@obirikiuc

1 yıl önce

Günümüz imamlarını, öğretmenlerini, yazarlarını ve 3 neslin birlikte yaşayış ve geri dönüşlerini, samimi ve gerçekliklerini ağır ağır içinize işlerken o yuzlerin arkasında harika bir görsellik sunan yönetmen filmi.

@sersak53

1 yıl önce

9.6 / 10

Bu kadar gerçekçi olması muazzam. Sindirebilmek için 1-2 hafta üzerine film izlemek istemiyorum. Büyük ustasın Nuri Bilge Ceylan
10/10
SPOILER

Ahlat Ağacı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ahlat Ağacı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ahlat Ağacı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL