8.3

324 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (17.453 OY)

KONUSU

Sinan (Aydın Doğu Demirkol) oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu’da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ganimeunsal

1 ay önce

8.3 / 10

Kanımca herkes kendi hayatından belli başlı kesitler bulabilir filmde. Dokundurmalar da çok yerinde yapılmış.

@socratessagan

1 ay önce

Nuri Bilge Ceylan'ın çektiği en iyi filmlerden biri kanımca. Nuri Bilge, sanatsal dilini her filmde daha da güzel hale getiriyor. Yakında, yaptığı yeni filmler ile büyük ödül törenlerine yine damgasını vuracaktır. Kendisinin oyuncu yönetimini de çok beğenirim ben. (Kamera arkası görüntülerini inceleyin.) Bu filminde de çok sevmediğim birkaç oyuncuyu çok iyi role uydurmuş, adapte etmiş. Bravo Nuri Bilge!

@fthgzl79

1 ay önce

5.5 / 10

Film başlar başlamaz ''ben çok sıkıcı bir filmim'' diye bağırıyor..Filmin akıcılığı çok kötü,akmıyor film..Yönetmenin başarısı tabi:)
Filmde kendime dair birçok şey bulduğum için,filmi izlemeye devam ettim..Yoksa izlenecek bir film değil açıkçası..İmamların kelam tartışması olmayacak bir şey..Senaristte kasmışta kasmış..Nerede gördü acaba böyle imamları?!Başroldeki Sinan ve babası da uyumsuz gözüktü bana..Oyuncu seçimleri doğru değil..Baba ve oğul değil de,iki kardeş gibi gözüktüler bana..Evet,bize dair çok şey var ama filmin tepside sunulması çok kötü..Yemek iyi ama sunum kötü..Çerez niyetine izleyebilirsiniz..

@mulayimbey

1 ay önce

Mükemmel ötesi bir film..bu filmdeki herkesin etrafımızdaki insanlar olması filmin müziği doğallığı herşeyi çok güzel düşünülmüş ustanın ellerine sağlık

@ohdude

1 ay önce

Hazar Ergüçlü'yü tek sahnede oynatıp afişe koymak mı hmm.

@zangocyus

1 ay önce

10 / 10

Hiçbir ezber yapmadan bu filme oyuncu olabilirdim. Düşüncelerim, tepkilerim , etrafımdaki insanlar, genel insan tipleri ve çok başarılı diyaloglar. Gerçekten sürükleyici ve birebir yaşanan hayat ile aynı. " Film karakteri gibi insansın " diye dalga gectigim insanları gerçekten bu filmde gosterebiliyorum. Karakterlerin iç dünyasında yasadiklari şeyleri o kadar benimsiyorum ki acaba bunun çözümünü bulmuş mu diye yaşantısını merak içerisinde izliyorum. Aynı yerlerde takıldığımizi goruyorum. Bir şey ancak bu derece kaliteli olabilir, yansitilabilirdi ..

@ustilago

5 ay önce

8.6 / 10

Nbc 'nin neyi aradigini yavaş yavaş anlıyorum.
her sahne sanki fotoğraf karesi gibi ve rüzgar o bile bana yetti.

Filmi sıkıcı bulanların ne tür filmleri sevdiklerini tahmin etmek güç degil.
K

@kayratalha

9 ay önce

8.5 / 10

Nuri Bilge Ceylan yine çok iyi bir film çıkarmış.8.5/10

@obirikiuc

9 ay önce

Günümüz imamlarını, öğretmenlerini, yazarlarını ve 3 neslin birlikte yaşayış ve geri dönüşlerini, samimi ve gerçekliklerini ağır ağır içinize işlerken o yuzlerin arkasında harika bir görsellik sunan yönetmen filmi.

@sersak53

11 ay önce

9.6 / 10

Bu kadar gerçekçi olması muazzam. Sindirebilmek için 1-2 hafta üzerine film izlemek istemiyorum. Büyük ustasın Nuri Bilge Ceylan
10/10
X

@xxx

1 yıl önce

9.7 / 10

bazı filmler vardır kendinizden birşeyler bulursunuz ya bu film işte o film. orta sınıf anadolu insanının diyalogları, aile hayatı, hayalleri, geçim derdi, pişmanlıkları , olgunlaşması ...tüm bunlar içten bir şekilde dile getirilmiş. nuri bilge ceylan bazen bam teline dokunmuş.oyunculuklar muhteşem doğu demirkol rolüne çok iyi uymuş. sinanın hayat mücadelesi babasına karşı tavrının değişimi çok güzel işlenmiş. hangimiz ailemizle 10 yıl önceki gibi düşünürüz ki. o yüzden kendinizden birşeyler bulursunuz. babasına tepki gösteren , taşrada hayatını çürütmek istemeyen, yaşadığı yerden memnun olmayan sinan, zamanla ailesinin aslında tüm yalnızlığında yanında olduğunu fark ettiğinde eski sinanı öldürüp onlarla beraber bu hayatı yaşamaya başlaması basit birşey gibi ama hayat da böyle birşey değil mi zaten. sinanın babasının da aslında kendisi gibi olduğunu ve hayalleri gerçekleşmeyince kendi gerçeğini yaşamayı kabullenip ahlat ağacının yalnızl
... Devamı
bazı filmler vardır kendinizden birşeyler bulursunuz ya bu film işte o film. orta sınıf anadolu insanının diyalogları, aile hayatı, hayalleri, geçim derdi, pişmanlıkları , olgunlaşması ...tüm bunlar içten bir şekilde dile getirilmiş. nuri bilge ceylan bazen bam teline dokunmuş.oyunculuklar muhteşem doğu demirkol rolüne çok iyi uymuş. sinanın hayat mücadelesi babasına karşı tavrının değişimi çok güzel işlenmiş. hangimiz ailemizle 10 yıl önceki gibi düşünürüz ki. o yüzden kendinizden birşeyler bulursunuz. babasına tepki gösteren , taşrada hayatını çürütmek istemeyen, yaşadığı yerden memnun olmayan sinan, zamanla ailesinin aslında tüm yalnızlığında yanında olduğunu fark ettiğinde eski sinanı öldürüp onlarla beraber bu hayatı yaşamaya başlaması basit birşey gibi ama hayat da böyle birşey değil mi zaten. sinanın babasının da aslında kendisi gibi olduğunu ve hayalleri gerçekleşmeyince kendi gerçeğini yaşamayı kabullenip ahlat ağacının yalnızlığına bürünmesini fark etmesi eski sinanı kuyuda asıp öldürmesi çok güzel işlenmiş.

@shamur-musti

1 yıl önce

1 / 10

Bu neydi şimdi Allah aşkına? 3 saatimi değil de en az 2 buçuk saatim çöp oldu resmen(ilerlete ilerlete izledim o yüzden 2 buçuk). Film hep iki kişi arasında en az 5 dakikalık diyaloglarla geçiyor. O diyaloglar da o kadar gereksiz ki sorma. Hele ki o yazarla olan arasındaki boş muhabbet. Yazarlar ya sözde aralarındaki gereksiz tasvirler çok abartılı ve sıkıcı olmuş. Yapacaksan 3-5 tane yaparsın da konuşma neredeyse baştan sona tasvir. Murat Cemcir'in gülüşü nedir abi :) sonra imamlar tam bir komedi. Böyle imamlar mı olur? Hadi oldu ulan birine niye r'leri söyletmiyorsun. Bırak adam doğru düzgün konuşsun. Zaten beceremedi arada kaçırdıkları oldu.
SİZE TAVSİYEM UZAK DURUN. BEN YANDIM SİZ YANMAYIN. PUANINA ALDANMAYIN. İNSANLAR NE BULMUŞ ANLAM VEREMEDİM. SANIRIM YAZARIN VE YÖNETMENİN AKRABALARILAR :) BENCE BAŞTAN SONRA VAKİT KAYBI. BİR KERE 3 SAAT DRAM FİLMİ Mİ OLUR YA :)

@cevherdudayev

1 yıl önce

6 / 10

dev sıkıldım. 100 dk falan ancak dayanabildim.

@eski-takvim

1 yıl önce

Filmi izlerken kafamda sürekli coğrafya kader midir olgusu dönüp durdu, sahi çekip gidebilmek bile coğrafyanın baskısı ile olmuyor mu? Film öyle acayipti ki üzerinde düşündükçe güzelleşiyor.

@yigittpasa

1 yıl önce

7 / 10

Filmin iyi yanlarını çoğu kişi açıklamış zaten. Beğenmediğim kısımlarını yazacağım. Kamera geçişlerinde beni çok rahatsız eden sahneler oldu. Sürekliliğin koptuğunu sık sık hissettim. Özellikle kumcu ile Sinan'ın konuştuğu sahnede belirgin bir hata var. Bunun dışında yörenin sıradan görünen insanlarına felsefik, şiirsel konuşmalar bazı sahnelerde fazla kaçmış. Bazı sahnelerde karakterler doğallıktan uzaklaşıp kağıttan okur gibi oynamışlar.

@eski-takvim

1 yıl önce

aynen, Sinan ile imamların konuştuğu sahne de aynı, çayların oranı bir azalıyor, bir artıyordu, konuşurken elinde bardak yokken repliğin ikinci yarısında birden elinde bardak beliriyor, o kadar uzun muhabbete o çay bir türlü bitmiyordu:)
SPOILER

Ahlat Ağacı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ahlat Ağacı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ahlat Ağacı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL