VİZYONDA

8.1

116 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.7 (3.722 OY)

Vizyon Tarihi

1 Haziran 2018

Süre

3 Saat 8 Dk.

Tür

Dram

KONUSU

Sinan (Aydın Doğu Demirkol) oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (13)

@dursun-duran yazdı...

Pzt, 02 Tem 2018, 09:56 (1 ay önce)

Benim için filmlerde fazla diyalog kullanımı sinemasallığı öldürür ve çoğu zaman sıkıcıdır. Uzun diyaloglu filmlere girerken sıkılıcağıma dair endişeli olurum. Ama bu filmde uzunca ve fazlaca diyaloğa rağmen bir ferahlık ve yoğun bir sinemasallık vardı. Benim için sanki yeni bir sinema biçimi gibiydi. Fazla diyaloğa rağmen sinemasallığını koruyan duygularını seyirciye geçirebilen bir film. Roman duygusunda saf sinema filmi. Kendini sinema sever olarak niteleyen biri mutlaka izlemeli.

@naksidil yazdı...

Paz, 24 Haz 2018, 12:57 (2 ay önce)

9.6 / 10

Bu kadar gerçek ve Cesur işlenen perdeleri olmayan bir toprak filmi. Sevgili Nuri Bilge Ceylan kuyu imgesiyle içimizi dağlayıp nasıl ikilemler yaşattı:(
Filmi baltalayan hoşgörüsüz ciddi bir izleyici kitkesi var. Üzgünüm ki " anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az " .. Gerçeğin ötesinde kaybolanlar ..

"İdeallerin, hayallerin, kültürün alanına geçmeye her çalıştıklarında ayaklarına bağlı coğrafya tarafından aşağı çekilen bir baba-oğul." Nuri Bilge Ceylan seviyorum sizi .. Diyaloglar , yerinde ince espriler , görüntü hakimiyeti kusursuzdu. İyi seyirler olsun..

@fruit-fly yazdı...

Paz, 17 Haz 2018, 23:32 (2 ay önce)

film bende kış uykusu tadı bıraktı hafiften temas ettiği başlıklar benzer gibiydi. -serkan keskin karakteri- .Başarı, yaşam, seçimler, inanç,edebiyat ve bir çok şey hakkında güzel dialoglar da var filmde. yine nbc nin hareketli fotoğraflarını izliyoruz. sonra toparlarım ama güzel film ben beğendim bu adamı beğeniyorum.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Ahlat Ağacı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ahlat Ağacı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ahlat Ağacı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI