8.2

154 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.5 (5.343 OY)

Vizyon Tarihi

1 Haziran 2018

Süre

3 Saat 8 Dk.

Tür

Dram

KONUSU

Sinan (Aydın Doğu Demirkol) oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (20)

@zorba yazdı...

Per, 06 Ara 2018, 23:28 (4 gün önce)

7.8 / 10

uzun diyalogları akıcılığı ve ahengi bozmadan verebilmesi üstelik bunu imgesel anlatımla güçlendirmesi bakımından başarılı bir film olarak ifade edilebilir. Ayrıca Murat Cemcir standardın çok üzerinde bir performans sergilemiş.

@godot yazdı...

Çar, 05 Ara 2018, 00:19 (6 gün önce)

8.8 / 10

ben nbc filmografisini ikiye ayırıyorum. kasaba-mayıs sıkıntısı-uzak ilk dönemi, şaheseri uzak'ı barındırıyor. minimalizm ön planda, yalın görüntüler ve sembolik anlatım ön planda. öz hakiki nbc bunlardı bana göre. ikinci dönem üç maymunla başlıyor, eski iran sinema geleneğinden rus sinema geleneğine kayıyor nbc. üç maymun geçiş filmi. artık daha fazla şiir ve edebiyat giriyor filmlere ve filmler ağırlaşıyor, minimalizmden uzaklaşıyor. bergman sorgulamaları uzayıp gidiyor. bu iki yollu anlatım, dozu kaçırınca filmde verilen ve çok kıymetli olan metaforların da anlaşılmasını engelliyor bana göre. bir mayıs sıkıntısındaki yumurta metaforu filmi taşıyan en önemli öğeydi belki de, uzak'taki fare metaforu da aynı şekilde. bza'daki yuvarlanan elmaya gelince, sahne çok konuşuldu ama altı boştu sadece görüntü ağzımıza bir parmak bal çalmıştı. ahlat ağacındaki köpeğin suya atlama sahnesi ise görülmedi bile. öylesine geçiştirildi. nbc sinemasındaki metaforik anlatımın nasıl yozlaştığının bir göstergesi. yani hem bergman hem tarkovski olamazsın. ya anlatımcı olacaksın, ya gösterimci. nbc sanki ikisini birden yapmak istiyor son üç filminde. tarkovski anlatımını şiirle yapıyorken bizi rahatsız etmiyordu, ama nbc kalıp halinde edebi metinlerle yapıyor anlatımını. bence özgünlüğünü yitirdiği nokta bu. yeni iran sinemasından pek farkı kalmıyor böyle olunca.

@birduman yazdı...

Pzt, 03 Ara 2018, 13:07 (1 hafta önce)

8.5 / 10

Nuri Bilge Ceylan yine film çekmemiş, bizi, bizim hayatlarımıza konuk etmiş, hiç bir sahnede film çekmek için yazılmış bir diyalog yoktu, nefisti..

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Ahlat Ağacı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ahlat Ağacı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ahlat Ağacı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL