Ahlat Ağacı Yorumları

Ahlat Ağacı filmi detayları

@sessizbirgece

1 ay önce

Durgun ve duru bir filmdi. Atmosfer çok güzeldi. Müziğin girdiği sahneler yerindeydi. Diyalogları da beğendim. İlhami ile Sinan’ın sahnesi en çok hoşuma gidendi.

@nomorelies92

1 ay önce

9.7 / 10

Böyle bir şaheser için bana yorum yazmak düşer mi bilmiyorum ama yine de yazmak geldi içimden. Üstadın bana göre ustalık eseri , her filminden sonra biraz daha üzerine ekleyerek ilmek ilmek işlediği görsel anlatım ve yüzünüze tokat gibi vuran gerçek diyaloglar var. Üzerine bir de bu filmin kamera arkasını izlerseniz ustanın bize ne anlatmak istediğini daha net göreceksiniz. Hiç bir saniyesinde sıkılmadan izleyebileceğiniz bir yapıt . Umarım en kısa zamanda yeni bir eserle karşımıza çıkar ve ödüle doymaz kendileri.
B

@basakakpinar

1 ay önce

6.4 / 10

Doğu Demirkol’un oyunculuğunu beğenmediğim filmden sıkıldım. Sonuna kadar izledim.

@nomorelies92

1 ay önce

Film doğu Demirkol un oyunculuğu için izlenecek bir film olmadigi için bu bakış açınız gayet normal. Çünkü oyunculuk değil doğallıgin ve gerçekçiliğin on planda olduğu bir filmdir zaten. Bir filmin oynanmadan, oyunculuğa dair hiçbir şeyin olmamasıyla da cekilebilecegini göstermiştir.

@erdemtekin

1 ay önce

Hepimizin dürüst olması gereken bir konu var: Her ne kadar Ceylan’ı beğenerek izlesek de tek sıkılmadan izlediğimiz filmi bu. Lütfen kabul edilmeli bu :D

@ganimeunsal

3 ay önce

8.3 / 10

Kanımca herkes kendi hayatından belli başlı kesitler bulabilir filmde. Dokundurmalar da çok yerinde yapılmış.

@socratessagan

3 ay önce

Nuri Bilge Ceylan'ın çektiği en iyi filmlerden biri kanımca. Nuri Bilge, sanatsal dilini her filmde daha da güzel hale getiriyor. Yakında, yaptığı yeni filmler ile büyük ödül törenlerine yine damgasını vuracaktır. Kendisinin oyuncu yönetimini de çok beğenirim ben. (Kamera arkası görüntülerini inceleyin.) Bu filminde de çok sevmediğim birkaç oyuncuyu çok iyi role uydurmuş, adapte etmiş. Bravo Nuri Bilge!

@fthgzl79

3 ay önce

5.5 / 10

Film başlar başlamaz ’’ben çok sıkıcı bir filmim’’ diye bağırıyor..Filmin akıcılığı çok kötü,akmıyor film..Yönetmenin başarısı tabi:)
Filmde kendime dair birçok şey bulduğum için,filmi izlemeye devam ettim..Yoksa izlenecek bir film değil açıkçası..İmamların kelam tartışması olmayacak bir şey..Senaristte kasmışta kasmış..Nerede gördü acaba böyle imamları?!Başroldeki Sinan ve babası da uyumsuz gözüktü bana..Oyuncu seçimleri doğru değil..Baba ve oğul değil de,iki kardeş gibi gözüktüler bana..Evet,bize dair çok şey var ama filmin tepside sunulması çok kötü..Yemek iyi ama sunum kötü..Çerez niyetine izleyebilirsiniz..

@mulayimbey

3 ay önce

Mükemmel ötesi bir film..bu filmdeki herkesin etrafımızdaki insanlar olması filmin müziği doğallığı herşeyi çok güzel düşünülmüş ustanın ellerine sağlık

@ohdude

4 ay önce

Hazar Ergüçlü'yü tek sahnede oynatıp afişe koymak mı hmm.

@zangocyus

4 ay önce

10 / 10

Hiçbir ezber yapmadan bu filme oyuncu olabilirdim. Düşüncelerim, tepkilerim , etrafımdaki insanlar, genel insan tipleri ve çok başarılı diyaloglar. Gerçekten sürükleyici ve birebir yaşanan hayat ile aynı. " Film karakteri gibi insansın " diye dalga gectigim insanları gerçekten bu filmde gosterebiliyorum. Karakterlerin iç dünyasında yasadiklari şeyleri o kadar benimsiyorum ki acaba bunun çözümünü bulmuş mu diye yaşantısını merak içerisinde izliyorum. Aynı yerlerde takıldığımizi goruyorum. Bir şey ancak bu derece kaliteli olabilir, yansitilabilirdi ..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL