@eski-takvim yazdı...

Pzt, 14 Oca 2019, 17:51 (1 ay önce)

Filmi izlerken kafamda sürekli coğrafya kader midir olgusu dönüp durdu, sahi çekip gidebilmek bile coğrafyanın baskısı ile olmuyor mu? Film öyle acayipti ki üzerinde düşündükçe güzelleşiyor.

@yigittpasa yazdı...

Per, 03 Oca 2019, 22:18 (1 ay önce)

7 / 10

Filmin iyi yanlarını çoğu kişi açıklamış zaten. Beğenmediğim kısımlarını yazacağım. Kamera geçişlerinde beni çok rahatsız eden sahneler oldu. Sürekliliğin koptuğunu sık sık hissettim. Özellikle kumcu ile Sinan'ın konuştuğu sahnede belirgin bir hata var. Bunun dışında yörenin sıradan görünen insanlarına felsefik, şiirsel konuşmalar bazı sahnelerde fazla kaçmış. Bazı sahnelerde karakterler doğallıktan uzaklaşıp kağıttan okur gibi oynamışlar.

@eski-takvim yazdı...

Pzt, 14 Oca 2019, 17:48 (1 ay önce)

aynen, Sinan ile imamların konuştuğu sahne de aynı, çayların oranı bir azalıyor, bir artıyordu, konuşurken elinde bardak yokken repliğin ikinci yarısında birden elinde bardak beliriyor, o kadar uzun muhabbete o çay bir türlü bitmiyordu:)

@manuks yazdı...

Per, 03 Oca 2019, 01:54 (1 ay önce)

Bana kendi babamı hatırlattı. Böyle savrulup giden bir hayatı mı var yoksa ben mi onu öyle görüyorum diye sürekli düşündüm. Filmi beğenmeyenler olmuş, edebiyatı yorumlayan kişinin köylü biri olduğu için diline yakışmadığını düşünenler olmuş. Sağlık olsun, hangimiz köylü değiliz ki?

@zorba yazdı...

Per, 06 Ara 2018, 23:28 (2 ay önce)

7.8 / 10

uzun diyalogları akıcılığı ve ahengi bozmadan verebilmesi üstelik bunu imgesel anlatımla güçlendirmesi bakımından başarılı bir film olarak ifade edilebilir. Ayrıca Murat Cemcir standardın çok üzerinde bir performans sergilemiş.

@birduman yazdı...

Pzt, 03 Ara 2018, 13:07 (2 ay önce)

8.5 / 10

Nuri Bilge Ceylan yine film çekmemiş, bizi, bizim hayatlarımıza konuk etmiş, hiç bir sahnede film çekmek için yazılmış bir diyalog yoktu, nefisti..

@ugrkytz yazdı...

Paz, 02 Ara 2018, 21:08 (2 ay önce)

kış uykusu ve bir zamanlar anadolu'nun yanında zayıf kalan film.

@mhmet yazdı...

Paz, 02 Ara 2018, 01:18 (2 ay önce)

8 / 10

Filmin çok gerçek olduğunu düşünüyorum.Aynı coğrafyada büyümemin ve mekanların çok tanıdık olmasınında belki bunda etkisi vardır.İmam rolünü oynayan arkadaş filmin starı bence çok iyi oynamış.Filmin çok şey söylediği de bir gerçek.Katılabilirsiniz katılmazsınız ama nbc bize bişeyler anlatmış ve bize düşünmeye sevk eden bir film yapmış ben beğendim.

@quijote yazdı...

Cmt, 01 Ara 2018, 15:44 (2 ay önce)

sinan ve süleyman arasındaki diyalog uzun süre unutulmayacak cinsten. süleyman'ın sinan'ı tokatlamasından muazzam haz aldım .
H

@halit-selim-don yazdı...

Cum, 14 Eyl 2018, 19:21 (5 ay önce)

9.5 / 10

Son derece "edebi" bir film olmuş. Gayet de güzel olmuş. İzlediğim en kaliteli filmlerdendi. Tebrikler.

@dursun-duran yazdı...

Pzt, 02 Tem 2018, 09:56 (8 ay önce)

Benim için filmlerde fazla diyalog kullanımı sinemasallığı öldürür ve çoğu zaman sıkıcıdır. Uzun diyaloglu filmlere girerken sıkılıcağıma dair endişeli olurum. Ama bu filmde uzunca ve fazlaca diyaloğa rağmen bir ferahlık ve yoğun bir sinemasallık vardı. Benim için sanki yeni bir sinema biçimi gibiydi. Fazla diyaloğa rağmen sinemasallığını koruyan duygularını seyirciye geçirebilen bir film. Roman duygusunda saf sinema filmi. Kendini sinema sever olarak niteleyen biri mutlaka izlemeli.
SPOILER

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL