8

38 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (1.448 OY)

KONUSU
Film, ölen babasının son isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer’in hikayesini anlatıyor. Yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği Nuh ağacının altına gömülmek isteyen babasının isteğini yerine getirmek isteyen Ömer’in, ağacın Nuh Peygamber tarafından tarafından dikildiğine inanan köylülerin tep ... Devamı
Film, ölen babasının son isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer’in hikayesini anlatıyor. Yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği Nuh ağacının altına gömülmek isteyen babasının isteğini yerine getirmek isteyen Ömer’in, ağacın Nuh Peygamber tarafından tarafından dikildiğine inanan köylülerin tepkileriyle başa çıkması gerekiyor.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@melihkaya

2 ay önce

Kadro çok sağlam ancak filmi sevemedim. Nedeni ise kasvetli hava yaratmak amacıyla yönetmenin filmi çok fazla yapaylaştırdığını düşünüyorum. Bu da yeni bir şey değil aslında son zamanlarda bu tarz filmler görüyoruz üstelik bunun onlar arasında öne çıkar bir yanı yok. Filme eksilerimden birisi de Film sanki Ali Atay küfür etsin diye çekilmiş o kadar çok küfür ediyor ki anlatamam. Biraz repliklerin içinin dolu olmasını isterdim çok sıradan, bolca küfür ve bayağı konuşmalar vardı. Filmden biraz da Ahlat Ağacı havası aldım benzerlikler vardı. Yan karakterlere gelecek olursam cami hocasını sevemedim ve muhtarın yanındaki oğlunu da ikisinde de olmamışlık havası vardı. Mehmet özgür sevdiğim bir oyuncu keza diğer ana karakterlerde öyleler, filmi kurtaranda nitekim onların performansı. Bana kalırsa geleceğe kalacak bir film değil alevi fazla sürmez unutulup gider.

@filmist

3 ay önce

7.5 / 10

Filmin senaryosu ne kadar basit sıradan gibi görünsede bence en önemli normal hayatta dahi karşılaşabileceğimiz gerçek olabilecek bir olaya sahip olması.
Babasının son vasiyetini yerine getirmeye çalışan bir adamın karısıyla ve babasıyla olan ilişkisini, içindeki duyguları oyunculukların kalitesiyle karşı tarafa güzel yansıtmış.
3 maymun, ahlat ağacı, bir zamanlar anadolu da gibi filmlerin tarzını barındıran oldukça ağır tempoda ilerleyen ve sıradan bir filme göre oldukça az diyalogları olan bir yapım.
Genel olarak güzel film ancak senaryo ve karakterler havada kalmış bu yüzden tam anlamıyla anlatmak istediğini karşı izleyiciye verememiş diye düşünüyorum.

@yasinserindere

10 ay önce

salgın dolayısıyla sinemaların kapanmasıyla birlikte, yazık oldu dediğim filmlerden biri oldu. 7.koğuştaki mucize’nin netflix ile yakaladığı başarıya benzer bir şekilde, belki blu tv ya da netflix’te yayınlanır da sinemada izleyemeyen birçok kişi izleme şansına sahip olur dediğim, yılın en iyi yerli yapımlarından biri.

@seymaevmez

11 ay önce

Ahlat ağacı filmiyle bir çok ortak yanı bulunan bir film ama olaylar tamamen kopuk kopuk ilerliyor. Aniden gelen-giden misafirler..Birbirini daha önce hiç görmemiş karakterlerin ifade edilmeyen dialogları.. Ali Atay ın performansı güzel ama film genel anlamda zorlama olmuş.. İmam, rüşvet verilen memur ve hamile kadın.. hepsi havada kalan karakterler.. Tek bir cümle söyleyebilmek için imam karakterini koymuşlar resmen.

@terabithiasu

1 yıl önce

Sağlam film. Yönetmen gerçek hayatta birebir karşılığı olan karakterler yazmış, oyunculuklar desen şahane. Ama yine de benim beklentimin biraz altında kaldığını söyleyebilirim.
SPOILER

Nuh Tepesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Nuh Tepesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Nuh Tepesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL