7.7

311 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (8.863 OY)

KONUSU
30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü'ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar'a vardıklarında babalarının öldüğünü öğren ... Devamı
30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü'ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar'a vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler ve babaları, vasiyetinde köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi istemiştir. Köyde geçirdikleri zaman süresinde yaşadıkları enteresan olaylar esnasında hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlamaya çalışırlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sabiha

1 hafta önce

Uzun uzun yazamayacağım beklentiyi yüksek tuttum demek benim hatam belki tek tek karakterler güzel (ve cast seçimi, oyunculuklar da başarılı) ama bütünlük halinde bir olmamışlık yok değil, bir festival seyircisi olarak bana film beğendirmek zordur hele ki Sarmaşık gibi bir filmden sonra yönetmenden beklentim yüksek imam karakteri olmuş olsa da İtirazım Var filmindeki imamı düşünmedim değil ayrıca ters köşe yaptıran imam karakterlerimiz de artık fazlalaşır oldu... Aslında uzun uzun yazmayacaktım magazinsel olarak takip etmediğimden filmde görünce "aa bu yönetmen değil mi" diye kendime sorup googledan teyit ettiğim yönetmenleri cismiyle değil ismiyle, işleriyle takip eden biri olarak Tolga Karaçelik'e ve filme asıl teşekkürüm beni Tuğçe Altuğ oyunculuğu takipçisi yaptığı içindir ki google dedi ki eşiymiş de ki eş, sevgili kontenjanından ne gözler kanatan performanslar görmüşlüğümüz varken kesinlikle şahane oyunculuğu alkışlık ayrıca izler
... Devamı
Uzun uzun yazamayacağım beklentiyi yüksek tuttum demek benim hatam belki tek tek karakterler güzel (ve cast seçimi, oyunculuklar da başarılı) ama bütünlük halinde bir olmamışlık yok değil, bir festival seyircisi olarak bana film beğendirmek zordur hele ki Sarmaşık gibi bir filmden sonra yönetmenden beklentim yüksek imam karakteri olmuş olsa da İtirazım Var filmindeki imamı düşünmedim değil ayrıca ters köşe yaptıran imam karakterlerimiz de artık fazlalaşır oldu... Aslında uzun uzun yazmayacaktım magazinsel olarak takip etmediğimden filmde görünce "aa bu yönetmen değil mi" diye kendime sorup googledan teyit ettiğim yönetmenleri cismiyle değil ismiyle, işleriyle takip eden biri olarak Tolga Karaçelik'e ve filme asıl teşekkürüm beni Tuğçe Altuğ oyunculuğu takipçisi yaptığı içindir ki google dedi ki eşiymiş de ki eş, sevgili kontenjanından ne gözler kanatan performanslar görmüşlüğümüz varken kesinlikle şahane oyunculuğu alkışlık ayrıca izlerken "ne hoş kadın ya" diye de söylendim yönetmen çok şanslıymış çok bu da magazinsel bir yorum oldu bir kerecik olsun madem böyle :)

@mhakannn

1 ay önce

6 / 10

Sevemedim. Samimiyetsiz geldi biraz.
Son zamanlarda izlediğim en iyi absürd filmlerden birisi diyebilirim. Keyifli
E

@evrimplbyk

2 ay önce

Sundance ödüllü filmlerin ne kadar uzak durulası olduğunu kanıtlayan bir başka yapım daha... Ana karakterlerin ne dediği dahi anlaşılmıyor. Tam bir karın ağrısı, tam bir vakit kaybı.
R

@ranaaa

4 ay önce

Hiç beğenmedim zaman kaybı bana göre

@steed

4 ay önce

7 / 10

Özgün senaryo diyen çok fazla kişi var ama senaryo gayet klişe! Örnek film yazmaya kalksam en az 8-10 tane yazılır sanırım. Kara komedi tarzı bir yapım olmaya aday bir şey olmuş ama oyuncu seçimleri biraz yetersiz kalmış. Serkan Keskin ve Ezgi Mola'ya başrol yazılsaydı çok daha ilgi çekerdi. Film kötü mü? Kesinlikle değil. İzlemeyin demem ama izleyin diye de çabalamam.

@philocine

7 ay önce

5 / 10

Farklı olayım diye çok zorlarsan yapmacık olursun.

@besrix

7 ay önce

10 / 10

murat menteş kitabı gibi film

@metehan

7 ay önce

8 / 10

Bayılıyorum böyle filmlere. Sıfır aksiyon olsun bütünüyle diyalog olsun razıyım. Hele bir de iyi oyunculuklarla. Mis mis.
M

@mrsfox

7 ay önce

Bir çeşit wes anderson filmi gibi, hikaye akışı haricinde eklenen ögeler çok güzel, oyunculuklar güzel

@hcanercalova

8 ay önce

3.1 / 10

2-3 arkadaş sıradan bir günümüzü kayda alsak daha güzel olurdu herhalde...

@mehmetm

8 ay önce

9.7 / 10

başucu.

@deusexmachina

1 yıl önce

8 / 10

Finalinde Cemal'ten beter gülme krizine girdim, gözlerimden yaş aktı. O kadar metaforik sembollerin döndüğü filmin üstüne son sahnenin, çobanın mistik bir sembol hafif dram kokan bir rolde olmasını beklerken böyle bir şeyle karşılaşmak şok etkisi yarattı. Çok iyiydi. Filmin lezzetine uygun bir sondu.

@sonuncuadam

1 yıl önce

9 / 10

Cidden güzel film, kimse ama şöyle ama böyle demesin bu kadar klişenin döndüğü sinemada farklı yapımlardan biri, çok daha fazla bilinmesi, izlenmesi gerekirdi.

@sis

1 yıl önce

8 / 10

Babalarının evinde "gidelim buralardan" şarkısıyla dans ettikleri sahnede kardeşlerim olduğu için ne kadar şanslı olduğumu düşünmeden edemedim. Zaman zaman kötü olsanız ile bu filmdeki gibi durumlarda aslında sandığın kadar yalnız olmadığını anlıyorsun.
SPOILER

Kelebekler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kelebekler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kelebekler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL