7.8

270 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (7.826 OY)

KONUSU
30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü'ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar'a vardıklarında babalarının öldüğünü öğren ... Devamı
30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü'ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar'a vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler ve babaları, vasiyetinde köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi istemiştir. Köyde geçirdikleri zaman süresinde yaşadıkları enteresan olaylar esnasında hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlamaya çalışırlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@steed

2 gün önce

7 / 10

Özgün senaryo diyen çok fazla kişi var ama senaryo gayet klişe! Örnek film yazmaya kalksam en az 8-10 tane yazılır sanırım. Kara komedi tarzı bir yapım olmaya aday bir şey olmuş ama oyuncu seçimleri biraz yetersiz kalmış. Serkan Keskin ve Ezgi Mola'ya başrol yazılsaydı çok daha ilgi çekerdi. Film kötü mü? Kesinlikle değil. İzlemeyin demem ama izleyin diye de çabalamam.

@philocine

2 ay önce

5 / 10

Farklı olayım diye çok zorlarsan yapmacık olursun.

@besrix

2 ay önce

10 / 10

murat menteş kitabı gibi film

@metehan

3 ay önce

8 / 10

Bayılıyorum böyle filmlere. Sıfır aksiyon olsun bütünüyle diyalog olsun razıyım. Hele bir de iyi oyunculuklarla. Mis mis.
M

@mrsfox

3 ay önce

Bir çeşit wes anderson filmi gibi, hikaye akışı haricinde eklenen ögeler çok güzel, oyunculuklar güzel

@hcanercalova

3 ay önce

3.1 / 10

2-3 arkadaş sıradan bir günümüzü kayda alsak daha güzel olurdu herhalde...

@mehmetm

4 ay önce

9.7 / 10

başucu.

@deusexmachina

7 ay önce

8 / 10

Finalinde Cemal'ten beter gülme krizine girdim, gözlerimden yaş aktı. O kadar metaforik sembollerin döndüğü filmin üstüne son sahnenin, çobanın mistik bir sembol hafif dram kokan bir rolde olmasını beklerken böyle bir şeyle karşılaşmak şok etkisi yarattı. Çok iyiydi. Filmin lezzetine uygun bir sondu.

@sonuncuadam

9 ay önce

9 / 10

Cidden güzel film, kimse ama şöyle ama böyle demesin bu kadar klişenin döndüğü sinemada farklı yapımlardan biri, çok daha fazla bilinmesi, izlenmesi gerekirdi.

@sis

10 ay önce

8 / 10

Babalarının evinde "gidelim buralardan" şarkısıyla dans ettikleri sahnede kardeşlerim olduğu için ne kadar şanslı olduğumu düşünmeden edemedim. Zaman zaman kötü olsanız ile bu filmdeki gibi durumlarda aslında sandığın kadar yalnız olmadığını anlıyorsun.

@benisakinceanla

1 yıl önce

izlemek için doğum günümü bekledim. çünkü o kadar güzel bi film.
S

@serkanaydemir2

1 yıl önce

6.5 / 10

Komedi sanat karışımı

Sanat filmlerinde önemli hale gelen Tolga Karaçelik, bu filmle de arayı bulmuş gibi. Daha çok konularını metafor üzerinden işleyen Tolga bu filmle gerçekçi yaklaşamaya çalışmış. İzleyiciyi sıkmayan bir yapısı var filmin. Oyuncular da yeterli olunca keyifli bir film çıkmış ortaya. Yılın iyi Türk filmlerine rahat girer.

İyi seyirler.
I

@ipodi

1 yıl önce

8.5 / 10

Annem ile beraber izledik ve çok keyif aldık.

@jackrai

1 yıl önce

Çok keyifli bir film. Özgün karakterleri ve ilgi çekici konusu onu öne çıkartan unsurlardan. Unutmadan; filmin sonunda filmin amacına ulaşılan bir sahne var. Orada görselliğe hayran kalmamak elde değil.

@tralfamadoryan

1 yıl önce

çöp film. sürekli bağırıyor karakterler. aptal bir absürtlük var.
SPOILER

Kelebekler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kelebekler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kelebekler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL