7.7

434 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (17.068 OY)

KONUSU
30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar’a vardıklarında babalarının öldüğünü öğren ... Devamı
30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar’a vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler ve babaları, vasiyetinde köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi istemiştir. Köyde geçirdikleri zaman süresinde yaşadıkları enteresan olaylar esnasında hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlamaya çalışırlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@minase21

2 hafta önce

2 / 10

Kesinlikle bin pişmanlık izlemeyin izlettirmeyin

@olanzveins

3 yıl önce

8.3 / 10

Saçma gibi gözüken çoğu espirinin altında aslında derinlikli ve hoş göndermeler yatıyordu. Anormalin normalleşmesi ve astronot kıyafetiyle beraber yabancılaşmanın gösterilmesi gibi.

Not: Filmde final sahnesinde yer alan karakterin Ercan Kesal olarak seçilmesini çok derinlikli bir gönderme olarak düşündüm. Sol değerlerin, dayanışmanın edebiyatını yapan ama para olmadığı sürece adımını dahi atmayan birisi olduğunu yönetmen bu 500 lira borcun var diyaloğuyla sunmayı mı düşündü diye bir aklımdan geçti.

@okumusoglu

3 yıl önce

9 / 10

Bence bu kadar kötü yorumu haketmiyor. Size hitap etmeyen bir film olabilir ama sırf bu yüzden kötü diyemezsiniz. Güldüm ama bi o kadar da ağladım. Beni farklı duygular içerisine soktu sürekli. Gülmek ve ağlamak dengeliydi. Eğer biri daha yoğun olsaydı o tadı vermeyebilirdi. Başarılı.

@merodesidero

3 yıl önce

Mola yerinde Kenan’a rastlamaları çok tatlı bir sürpriz oldu. Köye geldiklerinde de Hüseyin abiyi göremedik. Demek ki o yol Hasanlar’a gitmiyordu :)

@samsaara

3 yıl önce

8 / 10

Uzun zamandır izlemeği ertelediğim film. Sonunda izleme fırsatı buldum. Karakterleri çok sevdim. Filmin komedisini çok sevdim. En çok tavukları ve imamı sevdim galiba asdasfdf

@barkotsuzisler

4 yıl önce

tugce altug cok yeteneklisin cok

@deranged0

4 yıl önce

(Bazen çok üzülüyorum.)

@henriette

4 yıl önce

8 / 10

çok güzeldin Kelebekler.
tavuk olayında insanların tepkisinin günümüz insanıyla ne kadar benzerlik gösterdiğini düşündüğünüzde ağır boşluğa düşüyorsunuz. küçük kardeşin inatla TAVUK PATLADI derken yaşadığı şok, etraftaki insanların çok normal bir şeymiş gibi sakin tavırlarını sürdürmesi o kadar gerçekti ki. gün boyu tavuktan kalan kanı yüzünden silememesi de geriyor insanı. Bartu Küçükçağlayan bu olaydan bahsederken, kara sinekler yüzümde gezinip duruyordu yapıştılar sürekli demişti.
son sahneyi izlerken nasıl duygulu bir şey olacak şimdi acaba demiştim.... Bana 500 lira borcunuz var deyince hem gülmek hem ağlamak istedim, çok harikaydı.
ve o üç kardeşin hayatlarının geri kalanında hep, "acaba babamız ilk aradığı anda gitseydik, onunla birkaç gün beraber geçirebilir miydik" diye düşünecekleri kesin. üzgünüm yavrular, ah be astronot.

@hakorman

4 yıl önce

10 / 10

41 yaşındayım, sayısız film izlemişimdir, ben hiçbir filmde bu filmin final sahnesi kadar gülmedim, karnım ağrıdı resmen.

@ouroboros777

4 yıl önce

Bu filmin bu kadar çok ödül alması beni biraz şaşırttı. Bana göre overrated bir film. Bu film bu kadar ödül aldıysa Sarmaşık oscar almalıydı. Benim için hala en iyi Tolga Karaçelik filmi Sarmaşık’tır.

@theugurkaya

4 yıl önce

7 / 10

Gişe Memuru filmindeki Afar ve Hasanlar köylerinin bu filmde de geçiyor.

@sabiha

4 yıl önce

Uzun uzun yazamayacağım beklentiyi yüksek tuttum demek benim hatam belki tek tek karakterler güzel (ve cast seçimi, oyunculuklar da başarılı) ama bütünlük halinde bir olmamışlık yok değil, bir festival seyircisi olarak bana film beğendirmek zordur hele ki Sarmaşık gibi bir filmden sonra yönetmenden beklentim yüksek imam karakteri olmuş olsa da İtirazım Var filmindeki imamı düşünmedim değil ayrıca ters köşe yaptıran imam karakterlerimiz de artık fazlalaşır oldu... Aslında uzun uzun yazmayacaktım magazinsel olarak takip etmediğimden filmde görünce "aa bu yönetmen değil mi" diye kendime sorup googledan teyit ettiğim yönetmenleri cismiyle değil ismiyle, işleriyle takip eden biri olarak Tolga Karaçelik’e ve filme asıl teşekkürüm beni Tuğçe Altuğ oyunculuğu takipçisi yaptığı içindir ki google dedi ki eşiymiş de ki eş, sevgili kontenjanından ne gözler kanatan performanslar görmüşlüğümüz varken kesinlikle şahane oyunculuğu alkışlık ayrıca izler
... Devamı
Uzun uzun yazamayacağım beklentiyi yüksek tuttum demek benim hatam belki tek tek karakterler güzel (ve cast seçimi, oyunculuklar da başarılı) ama bütünlük halinde bir olmamışlık yok değil, bir festival seyircisi olarak bana film beğendirmek zordur hele ki Sarmaşık gibi bir filmden sonra yönetmenden beklentim yüksek imam karakteri olmuş olsa da İtirazım Var filmindeki imamı düşünmedim değil ayrıca ters köşe yaptıran imam karakterlerimiz de artık fazlalaşır oldu... Aslında uzun uzun yazmayacaktım magazinsel olarak takip etmediğimden filmde görünce "aa bu yönetmen değil mi" diye kendime sorup googledan teyit ettiğim yönetmenleri cismiyle değil ismiyle, işleriyle takip eden biri olarak Tolga Karaçelik’e ve filme asıl teşekkürüm beni Tuğçe Altuğ oyunculuğu takipçisi yaptığı içindir ki google dedi ki eşiymiş de ki eş, sevgili kontenjanından ne gözler kanatan performanslar görmüşlüğümüz varken kesinlikle şahane oyunculuğu alkışlık ayrıca izlerken "ne hoş kadın ya" diye de söylendim yönetmen çok şanslıymış çok bu da magazinsel bir yorum oldu bir kerecik olsun madem böyle :)

@mhakannn

4 yıl önce

5.8 / 10

Sevemedim. Samimiyetsiz geldi biraz.

@kafamdakibalikl

4 yıl önce

Son zamanlarda izlediğim en iyi absürd filmlerden birisi diyebilirim. Keyifli

@evrimpalabiyik

4 yıl önce

Sundance ödüllü filmlerin ne kadar uzak durulası olduğunu kanıtlayan bir başka yapım daha... Ana karakterlerin ne dediği dahi anlaşılmıyor. Tam bir karın ağrısı, tam bir vakit kaybı.
SPOILER

Kelebekler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kelebekler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kelebekler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL