7.9

237 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (6.470 OY)

KONUSU
30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü'ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar'a vardıklarında babalarının öldüğünü öğren ... Devamı
30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü'ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar'a vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler ve babaları, vasiyetinde köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi istemiştir. Köyde geçirdikleri zaman süresinde yaşadıkları enteresan olaylar esnasında hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlamaya çalışırlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@metehan

6 gün önce

8 / 10

Bayılıyorum böyle filmlere. Sıfır aksiyon olsun bütünüyle diyalog olsun razıyım. Hele bir de iyi oyunculuklarla. Mis mis.
M

@mrsfox

6 gün önce

Bir çeşit wes anderson filmi gibi, hikaye akışı haricinde eklenen ögeler çok güzel, oyunculuklar güzel

@hcanercalova

2 hafta önce

3.1 / 10

2-3 arkadaş sıradan bir günümüzü kayda alsak daha güzel olurdu herhalde...

@mehmetm

3 hafta önce

9.7 / 10

başucu.

@deusexmachina

4 ay önce

8 / 10

Finalinde Cemal'ten beter gülme krizine girdim, gözlerimden yaş aktı. O kadar metaforik sembollerin döndüğü filmin üstüne son sahnenin, çobanın mistik bir sembol hafif dram kokan bir rolde olmasını beklerken böyle bir şeyle karşılaşmak şok etkisi yarattı. Çok iyiydi. Filmin lezzetine uygun bir sondu.

@sonuncuadam

5 ay önce

9 / 10

Cidden güzel film, kimse ama şöyle ama böyle demesin bu kadar klişenin döndüğü sinemada farklı yapımlardan biri, çok daha fazla bilinmesi, izlenmesi gerekirdi.

@sis

7 ay önce

8 / 10

Babalarının evinde "gidelim buralardan" şarkısıyla dans ettikleri sahnede kardeşlerim olduğu için ne kadar şanslı olduğumu düşünmeden edemedim. Zaman zaman kötü olsanız ile bu filmdeki gibi durumlarda aslında sandığın kadar yalnız olmadığını anlıyorsun.

@benisakinceanla

10 ay önce

izlemek için doğum günümü bekledim. çünkü o kadar güzel bi film.

@serkanaydemir

11 ay önce

6.5 / 10

Komedi sanat karışımı

Sanat filmlerinde önemli hale gelen Tolga Karaçelik, bu filmle de arayı bulmuş gibi. Daha çok konularını metafor üzerinden işleyen Tolga bu filmle gerçekçi yaklaşamaya çalışmış. İzleyiciyi sıkmayan bir yapısı var filmin. Oyuncular da yeterli olunca keyifli bir film çıkmış ortaya. Yılın iyi Türk filmlerine rahat girer.

İyi seyirler.
I

@ipodi

11 ay önce

8.5 / 10

Annem ile beraber izledik ve çok keyif aldık.

@jackrai

1 yıl önce

Çok keyifli bir film. Özgün karakterleri ve ilgi çekici konusu onu öne çıkartan unsurlardan. Unutmadan; filmin sonunda filmin amacına ulaşılan bir sahne var. Orada görselliğe hayran kalmamak elde değil.

@tralfamadoryan

1 yıl önce

çöp film. sürekli bağırıyor karakterler. aptal bir absürtlük var.

@buuura

1 yıl önce

7.7 / 10

Bence duygu geçişlerinin çok iyi yansıtıldığı hayatın içinden bir kare diyebileceğim bir film olmuş. Özgün karakterler barındıran zaman zaman neşelendiren , zaman zaman insanın gırtlağında yutkunması zor bir boğum oluşturan insana dokunan bir film. Oyunculuklar , atmosfer , sinematografik unsurlar açısından iyi kotarılmış bir film ama benim filmde eleştirel olarak yaklaşabileceğim tek unsur ,filmin çoğunlukla geçtiği yer olan Hasanlar köyünde herkes mi standart Türkçe ile konuşur arkadaş. Bu köy eğer ki Nevşehir deki Hasanlar köyü ise bu yörenin yerlisi neden o yörenin ağzı ile konuşmaz , tamam belki de son zamanlarda çekilen ege yöresi ya da bir zamanlar çekilmiş olan laz ağzı ile çekilmiş komedi filmleri gibi olmasından korkulmuş olabilir ama bence bu oyuncu kadrosu ile o ağız olayı sulandırılmadan filmin ağırlığı havada kalmayacak şekilde aktarılamaz mıydı izleyiciye tabi bu artık öğrenemeyeceğimiz bir unsur. Yine de bence başarılı bir yerli yapım olmuş ,tavuk sahneleri umarım komed
... Devamı
Bence duygu geçişlerinin çok iyi yansıtıldığı hayatın içinden bir kare diyebileceğim bir film olmuş. Özgün karakterler barındıran zaman zaman neşelendiren , zaman zaman insanın gırtlağında yutkunması zor bir boğum oluşturan insana dokunan bir film. Oyunculuklar , atmosfer , sinematografik unsurlar açısından iyi kotarılmış bir film ama benim filmde eleştirel olarak yaklaşabileceğim tek unsur ,filmin çoğunlukla geçtiği yer olan Hasanlar köyünde herkes mi standart Türkçe ile konuşur arkadaş. Bu köy eğer ki Nevşehir deki Hasanlar köyü ise bu yörenin yerlisi neden o yörenin ağzı ile konuşmaz , tamam belki de son zamanlarda çekilen ege yöresi ya da bir zamanlar çekilmiş olan laz ağzı ile çekilmiş komedi filmleri gibi olmasından korkulmuş olabilir ama bence bu oyuncu kadrosu ile o ağız olayı sulandırılmadan filmin ağırlığı havada kalmayacak şekilde aktarılamaz mıydı izleyiciye tabi bu artık öğrenemeyeceğimiz bir unsur. Yine de bence başarılı bir yerli yapım olmuş ,tavuk sahneleri umarım komedi unsuru değildir. Çünkü hiç komik değildi ,sadece bir karakterin yaşadığı şoku aktarmak açısından iyi kullanılmış ama komedi unsuru olamayacak bir unsur. Masalsı başlayan ama absürt ya da gülümseten bir biçimde bitmesi hoştu ayrıca müzikleri çok iyiydi. Yerli dram tarzı film severler için şans tanınması gerektiğini düşündüğüm hoş bir yapım diyebilirim.

@fridakahloo

1 yıl önce

8 / 10

Bütün klişelerden sıyrılmış, kendine özel mükemmel bir mizahı olan, çok doğal bir film. Tolga Karaçelik çok başarılı ve samimi bir film yaratmış.
Z

@zeyneso

1 yıl önce

SUZİİİİİİİİİİİİ
SPOILER

Kelebekler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kelebekler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kelebekler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL