Hayvanlar, Melekler Ve İnsanlar

(1998)

Animals with the Tollkeeper

Film 1 Saat 43 Dk. Romantik, Fantastik ABD 9 Haziran 2000

8

24 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.7 (501 OY)

KONUSU
Üç adamın veya düşlerin peşinde bir yolculuk.Animals, New Yorklu bir taksi şoförünün bir rastlantı sonucunda üç engin görüşlü adamla tanışmasının ve onların yüreklendirmesi üzerine tüm cesaretini toplayarak onlarla birlikte coşku ve heyecan dolu bir yolculuğa çıkmasını anlatan eksantrik bir film. Öd ... Devamı
Üç adamın veya düşlerin peşinde bir yolculuk.Animals, New Yorklu bir taksi şoförünün bir rastlantı sonucunda üç engin görüşlü adamla tanışmasının ve onların yüreklendirmesi üzerine tüm cesaretini toplayarak onlarla birlikte coşku ve heyecan dolu bir yolculuğa çıkmasını anlatan eksantrik bir film. Ödüllü yönetmeninin yanı sıra filmin oyuncuları da muhteşem, hatta her birinin neredeyse birer ekol haline geldiğini söylemek bile mümkün. Konu kısaca şöyle: New Yorklu taksi şoförü Henrynin arabasına günün birinde üç kişi biner ve kendilerini bilinmeyen bir yere götürmesini söylerler. Yaşamı hayal kırıklıklarıyla geçmiş olan Henry bir süre düşünür ve kararını verir, bu üç adamla nereye olduğu kestirilemeyen bu yolculuğa çıkacaktır. Üstelik o yolculuk sırasında yaşamı kendisininki gibi hayal kırıklıklarıyla geçmiş çok güzel bir kadınla da tanışır. Devamında hem düşlerinin peşinde koşmanın gerekliliğini hem de bunun olanaksızlığını keşfedeceklerdir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

1 hafta önce

6 / 10

Hayali unsurlar evreninde tesadüfler zincirinden oluşan bir film. Hayatı olumsuzluklar/şanssızlıklarla dolu taksi şoförü Henry, hayatından bıkmıştır. Hatta, kendisini soymak isteyen kişilere vurun beni gitsin diyecek seviyededir. Bu olayın ardından aracına binen üç kişi, "biz maceraya bayılırız hadi bizi rastgele bir yere götür" demesi üzerine bir yolculuğa başlarlar.

Film nazarımda, bu yolculuğun bittiği yere kadar harika gider. Ama ne zaman o bilinmeyen köye gelip, kendi gibi birini bulup aşk muhabbetlerine sarar işte o andan sonra seviyesi düşmeye başlar. Tim Roth'un oyunculuğu yine harikaydı. Müzikleri, filmle gayet uyumlu. Hoş vakit geçirmelik, ortalama, izlenilesi bir film.

@yagmurrsn

5 yıl önce

10 / 10

Bu film tüm sevdiğim şeyleri içinde barındırıyor. Karakterlerin hüzünlü havasının yanındaki neşe dolu, hayatın getirdiği her şeyi kabullenip seven halleri ile bende umut uyandıran bir film oldu. İçinde yolculuk olan bir film ne kadar kötü olabilir ki... Şiirselliği ve hüzünlü olması, bir yandan sizi düşünmeye sevk eden diyaloglarıyla alıp götürüyor. Kendinize bir iyilik yapıp bu filmi izleyin...
P

@pierro_7

12 yıl önce

10 / 10

Bu filmi 3 türlü izleyebilirsiniz;

birincisi innernetten indirebilirsiniz (ki bu çok düşük ihtimal)

ikincisi d&r, media markt, carrefour gibi mekanlarda cdsini bulabilirsiniz (tıpkı benim gibi)

üçüncüsü ise ankara kızılayda bir dvdcide görmüştüm..belki halen vardır orda..ordan temin edebilirsiniz..

Tesadüfler, kader ve insan doğası üzerine çok klas bir filmdir..
E

@erduardo

12 yıl önce

9.2 / 10

şu an bulması çok zor film. neden bilmiyorum. vakti zamanında biga’da bi vcd’ciden kiralayıp izlemiştim ve çok özel, çok güzel bir film olduğunu söyleyebilirim. umutsuzluğun dibinde başlayıp yazgıya inanmaya doğru giden bir film ama sonunda bulacağınız şey o kutsal aşk mıdır; soru işareti... hayali öğeler, ucu açık anlatımlar, özel bir dil; bulmak için aramaya değer ;)
SPOILER

Hayvanlar, Melekler Ve İnsanlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hayvanlar, Melekler Ve İnsanlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hayvanlar, Melekler Ve İnsanlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL