7.6

76 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (19.548 OY)

Vizyon Tarihi

30 Mart 2018

Süre

1 Saat 56 Dk.

Senaristler

Eskil Vogt

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Norveçin en önemli sinemacılarından Joachim Trier bu kez gerçeklikten bir nebze uzaklaşıyor ve aşık olunca doğaüstü güçlere kavuşan bir genç kızın hikayesini beyazperdeye aktarıyor. 1980lerin Japon animeleri, Stephen King romanları ve synthesizer müziklerinden ilham alan filme adını veren Thelma, kasabadaki hayatını ve dindar ailesini geride bırakarak Osloya, üniversitede biyoloji okumaya giden çekingen bir kızdır. Burada, güzel sınıf arkadaşı Anjaya aşık olur, ancak bu durum Thelmaya fazla ağır gelir.

YORUMLAR

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (10)

@stiff yazdı...

Pzt, 11 Şub 2019, 22:56 (6 gün önce)

6.5 / 10

"Çok durağan ve sıkıcıydı" gibi söylemlerle işim yok. Bir İskandinav sinemasından süper aksiyon, yoğun akıcılık gibi şeyler beklemem. Durağan olduğunu da düşünmüyorum ama genel kanı bu yönde olduğu için yazmak istedim. Tarz olarak etkileyebilecek bir anlatımı var ama ben ısınamadım. Çok fazla düşündürmeye itiyor. Yaşananlar hayali mi, gerçek mi bunları düşündürmek istiyor ama aynı zamanda isteyene istediğine inanması seçeneğini de sunuyor. Bazı sahnelerin hissettirdikleri yine de etkileyiciydi.

@gunerakdemir yazdı...

Çar, 31 Eki 2018, 01:30 (3 ay önce)

7.5 / 10

Görsel güzel ama çok yavaş ilerliyor ve vasat bitiyor.

@haoff yazdı...

Sal, 21 Ağu 2018, 00:09 (6 ay önce)

5.7 / 10

etkileyici başlayıp vasat bitti bence, sevemedim.

@ahbarboz yazdı...

Cmt, 23 Haz 2018, 23:55 (8 ay önce)

Beğenebilmiş olmayı çok isterdim ama hiç benlik değildi. Sıkıldım, durağanlığında boğuldum.

@suranur yazdı...

Sal, 03 Nis 2018, 22:28 (11 ay önce)

Hangi akla hizmet böyle filmlere para ve emek harcarlar bilmiyorum. Bu yetmezmiş gibi birde sinema salonlarını işgal ederler.

@rsilahcilar yazdı...

Pzt, 26 Şub 2018, 14:41 (1 yıl önce)

8.1 / 10

Oslo ve reprise'a göre daha az sert olan trier filmi. özellikle oslo'daki inceliği ve yakaladığı hassas ayrıntıları thelma'da göremedim.

tanrı/babanın telkini ile kendi kendisine dahi ötekileşen thelma'nın, bastırdığı duygu ve düşüncelere karşı vücudunun verdiği tepkiye (olağan bir durum) engel olabilmek adına yadsıma yolunu seçmesini ''yoketme'' olarak kulanıyor trier. ilk günahın karşısında yine affedici baba ve günah çıkaran thelma var. kendiliği için mutlak kabul ettiği ''aile'' resmine kontur atarak kendisini bulan thelma (aydınlanan ve gülen bir yüz) otoriteyi yıkıyor ve kendisini otoriteden, anneyi de iktidardan özgürleştiriyor. ayağını bastığı yer bu noktalar diye düşünüyorum. tarihte bir takım fiziksel reaksiyonların olağandışılık olarak kabul edip tanrısal atıfla infaz edilen cadılığa filmin sonunda baba ile cevap verilmesi hoştu.

@sevdus yazdı...

Paz, 08 Eki 2017, 11:46 (1 yıl önce)

Geçişler çok açıklayıcı değildi,soru işaretlerine cevapla başlayan cümleler kuramıyorsun. Bütünsel olarak akış gayet güzeldi v filmin sonunda belli bir tatmin sağlıyor ama belli şeylerin izleyiciyi yükseltmek için yapıldığını düşünmekten de kendini alıkoyamıyorsun, bence 7-7.7
Kuzeyden esen kareler

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Thelma filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Thelma filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Thelma filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL