7.6

59 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (11.898 OY)

Süre

1 Saat 56 Dk.

Senaristler

Eskil Vogt

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Norveç’in en önemli sinemacılarından Joachim Trier bu kez gerçeklikten bir nebze uzaklaşıyor ve âşık olunca doğaüstü güçlere kavuşan bir genç kızın hikâyesini beyazperdeye aktarıyor. 1980’lerin Japon animeleri, Stephen King romanları ve synthesizer müziklerinden ilham alan filme adını veren Thelma, kasabadaki hayatını ve dindar ailesini geride bırakarak Oslo’ya, üniversitede biyoloji okumaya giden çekingen bir kızdır. Burada, güzel sınıf arkadaşı Anja’ya âşık olur, ancak bu durum Thelma’ya fazla ağır gelir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (7)

@ahbarboz yazdı...

Cmt, 23 Haz 2018, 23:55 (1 ay önce)

Beğenebilmiş olmayı çok isterdim ama hiç benlik değildi. Sıkıldım, durağanlığında boğuldum.

@suranur yazdı...

Sal, 03 Nis 2018, 22:28 (3 ay önce)

Hangi akla hizmet böyle filmlere para ve emek harcarlar bilmiyorum. Bu yetmezmiş gibi birde sinema salonlarını işgal ederler. 

@rsilahcilar yazdı...

Pzt, 26 Şub 2018, 13:41 (5 ay önce)

8.1 / 10

Oslo ve reprise'a göre daha az sert olan trier filmi. özellikle oslo'daki inceliği ve yakaladığı hassas ayrıntıları thelma'da göremedim.     tanrı/babanın telkini ile kendi kendisine dahi ötekileşen thelma'nın, bastırdığı duygu ve düşüncelere karşı vücudunun verdiği tepkiye (olağan bir durum) engel olabilmek adına yadsıma yolunu seçmesini ''yoketme'' olarak kulanıyor trier. ilk günahın karşısında yine affedici baba ve günah çıkaran thelma var. kendiliği için mutlak kabul ettiği ''aile'' resmine kontur atarak kendisini bulan thelma (aydınlanan ve gülen bir yüz) otoriteyi yıkıyor ve kendisini otoriteden, anneyi de iktidardan özgürleştiriyor. ayağını bastığı yer bu noktalar diye düşünüyorum. tarihte bir takım fiziksel reaksiyonların olağandışılık olarak kabul edip tanrısal atıfla infaz edilen cadılığa filmin sonunda baba ile cevap verilmesi hoştu.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Thelma filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Thelma filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Thelma filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI