Fransız Postası Yorumları

Fransız Postası filmi detayları

@ezgibakr

1 ay önce

Eski bir plak takmışım da siyah beyaz bir müzik dinliyormuşum gibi..

@gunerakdemir

1 yıl önce

7 / 10

Görsel olarak çok güzel ama biraz yorucu bir film.

@wasteful

10 ay önce

al benden de o kadar

@betelgeuze

2 yıl önce

9.2 / 10

Hikayesi, oyunculukları, müzikleri ama özellikle yaşadığınız görsel şölen unutulmayacak. Filmdeki her şey birbirinden muhteşem. Kısacası Wes Anderson yine yapmış yapacağını.

@aysovski

2 yıl önce

wes anderson kendi tarzı içinde alt bir tarz oluşturmuş gibi hissettim. hatta yer yer kendi parodisini yapıyor gibi. her ayrıntısı düşünülmüş fazlasıyla konsantre sahneler aslında sinemaya değil de kartpostal/dergi sayfası/tiyatro sahnesine ait olmalı belki. ama işte bu adam tüm bu türleri ete kemiğe bürüyüp perdeye aktarabiliyor ve her seferinde kendi yöntemine başka bir taraftan bakarak yeni yeni hikaye anlatma yolları deniyor.
ek olarak, moses rosenthaler gerçekten yaşamış mı diye google’ladım.

@bahilas

2 yıl önce

Görselliği ve müzikleri o kadar şahaneydi ki! Bayıldım. Wes Anderson zaten en sevdiğim yönetmen tüm filmlerini seviyorum. Bu filmi de pandemi öncesinden beri bekliyordum. Sonunda izleyebilmek beni çok mutlu etti. Wes Anderson sevenler zaten çok sevecektir ama bilmeyen birine de muhteşem seyir ve müzik keyfi sunacak bir film. Hikayeler oldukça hızlı ilerliyor, karmaşık gibi görünse de gazete okuyormuş gibi sayfa başlıkları gösterimi ve bölüm bölüm ilerlemesini sevdim, diğer bir iki filminde de benzer hikaye akışı mantığı var.

@sabiha

2 yıl önce

7.5 / 10

Filmi bilmeden girseniz bunun yönetmeni Wes Anderson eminim diyebileceğiniz görsellikte masalsı, muzur, keyifli film Wes şahane bir hikaye anlatıcısı ve görsel şölenle masalsı kılıyor hikayeyi ... Bir de oyuncu seçimi var ki yıldızlar geçidi -öyle ki şuraya Edward Norton yazılmamış unutulan oyuncuya bak oradan anla- oyunculardan hangisine methiye düzeyim bilemiyorum Benicio ve Tilda yaş aldıkça kalbimdeki yeriniz daha da büyüyor ve Lea yine düştük sana tablosu yapılacak kadınsın orası kesin bu filmin benim için şahsi anısı da güzel o yüzden başka bir özel oldu :)

@yigithan300

2 yıl önce

7.5 / 10

The French Dispatch Wes andersonın filmleri arsında en iyi görsel kaliteyi yakalamış film her karesi tablo gibi tasarlamış özellikle renklere bayıldım. Hikaye anlatım biçimi olarak biraz diğer filmlerin gerisinde kalıyor eski wes andersan filmlerinde de çok karakter görürdük o karakterler katmanlı karakterler ve eğlenceli olurlardı bu filmde onu çok göremedim süreden de olma ihtimali çok yüksek her ana karaktere 30 ve 40 dakika ayırılmış ve bu hikayenin akmasına yetmiyor ama bunu dengeleyen şey oyunculuk ve görsel anlatım oluyor. oyunculuk ve güzellik olarak ta tek bir kişiyi söylemem lazım lea seydoux
Z

@zes

2 yıl önce

7.1 / 10

Klasik bir Wes Anderson filmi. Hikaye anlatimi ve sahne gecisleri yine oldukca karakteristik. Oyuncu kadrosu her zamanki gibi harika.
Keske daha fazlasini izleyebilseydik, icindeki her bir hikaye icin ayri ayri filmler olsaydi dedirtiyor.

@idekm

2 yıl önce

bu film vizyona girdi mi ??
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL