6.2

175 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (252.759 OY)

KONUSU
Alaska’da petrol sondajında çalışmak için görevlendirilen bir ekip, uçaklarının düşmesi sonucu bölgenin vahşi ve ıssız bir alanında mahsur kalırlar. Grubun başı olan Ottway (Liam Neeson), ekibin vahşi doğada aç kurtlara karşı hayatta kalabilmesi için elinden geleni yapmak zorundadır. Hem kaza sonras ... Devamı
Alaska’da petrol sondajında çalışmak için görevlendirilen bir ekip, uçaklarının düşmesi sonucu bölgenin vahşi ve ıssız bir alanında mahsur kalırlar. Grubun başı olan Ottway (Liam Neeson), ekibin vahşi doğada aç kurtlara karşı hayatta kalabilmesi için elinden geleni yapmak zorundadır. Hem kaza sonrası aldıkları ölümcül yaralar, hem de insanı donduran hava koşulları karşısında kurtlara yem olmadan buradan kurtulabilecekler midir?

Yapımcı, senarist ve yönetmen Joe Carnahan’ın son filmi olan yapımın baş rolünde en son Kimliksiz filminde Dr. Martin Harris rolüyle seyrettiğimiz karizmatik aktör Liam Neeson var.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@parfenrogojin

9 yıl önce

Filmin hayvanlarla ilgili gerçekleri çok abarttığı, ve hayvanları canavarlaştırdığını söyleyebiliriz. Nitekim yönetmen ve film ekibi daha gerçekçi olması adına kurt eti yemişler. Ayrıca film çekimleri sırasında 4 kurt öldürülmüş. Ancak ne kurtların filmdeki vahşeti ne de diğer hayvanların insanlara yaptığı şeyler insanların herkese ve herşeye yaptığı kötülüklerle boy ölçüşebilir. Hayvan hakları grupları filmi eleştirmeye devam ediyor. Bu filmin aslında uygarlığı öven ve korkularımızı büyüten bir film olduğunu düşünüyorum. İnsanlar uygarlığın bize bahşettiği nimetlerden soyutlanınca en ilkel halleriyle karşılaşıyorlar. Sonuçta 7 kişi de bir avuç kurt karşısında ne kadar dayanabiliyor? Uygarlık bize şehirler verdi, evler, güvenli mekanlar verdi. Burada bütün kötülüklere rağmen gene de doğadan ayrıyız ve bir şekilde de olsa güvendeyiz. Burada ölümümüz bile anlamlı, mezar taşlarındaki isimler, okunan dualar ve bütün o ahiret inancımızla. Am
... Devamı
Filmin hayvanlarla ilgili gerçekleri çok abarttığı, ve hayvanları canavarlaştırdığını söyleyebiliriz. Nitekim yönetmen ve film ekibi daha gerçekçi olması adına kurt eti yemişler. Ayrıca film çekimleri sırasında 4 kurt öldürülmüş. Ancak ne kurtların filmdeki vahşeti ne de diğer hayvanların insanlara yaptığı şeyler insanların herkese ve herşeye yaptığı kötülüklerle boy ölçüşebilir. Hayvan hakları grupları filmi eleştirmeye devam ediyor. Bu filmin aslında uygarlığı öven ve korkularımızı büyüten bir film olduğunu düşünüyorum. İnsanlar uygarlığın bize bahşettiği nimetlerden soyutlanınca en ilkel halleriyle karşılaşıyorlar. Sonuçta 7 kişi de bir avuç kurt karşısında ne kadar dayanabiliyor? Uygarlık bize şehirler verdi, evler, güvenli mekanlar verdi. Burada bütün kötülüklere rağmen gene de doğadan ayrıyız ve bir şekilde de olsa güvendeyiz. Burada ölümümüz bile anlamlı, mezar taşlarındaki isimler, okunan dualar ve bütün o ahiret inancımızla. Ama orada, o soğukta, ne kadar iyi insanlar eğitimli insanlar olsak da nihayetinde diğer hayvanların bizim için ifade ettiği şeyin aynısıyız: animal planet?te karnının doyururken izlediğimiz o hayvanlar gibi, birileri için rahatça öldürülebilecek, mideye indirilecek avlarız o kadar. Bu yüzden The Grey hem bir uygarlık övücülüğü yapıyor, hem hayvani ve doğal olan yanımızın yadsınarak yüceltilmesini gerçekleştiriyor hem de bizi çiğ bir hakikatle başbaşa bırakıyor: bizler öleceğiz. ve burada, doğada öldüğümüzde, adımıza hikayeler yazılmayacak. Ottway?in filmin sonunda koluna taktığı GPS aleti ve bütün o cüzdanlar da ölümlerin boşuna olmaması için. yani hayatımızı değerli kılan biraz da nasıl öldüğümüz. Hiç birimiz doğaya dönmek istemiyoruz?göklere karışmak istiyoruz. Bu yüzden hayvanların canavarlaştırılması, doğanın acımasızlaştırılması çok olağan geliyor bana, yönetmen ve senarist böyle yaparak bizi mahrum bırakılmadığımız anlamlar için müteşekkir olmaya çağırıyor. gerçekten de bir başka film sitesinde bir izleyici aynen bu yorumu yapmıştı: imkanlarımız için Allah?a şükretmeliyiz, diyordu. Doğa, kontrolümüzün yitirildiği ve insanlık tarihinin orada yaşayan canlılar açısından bir önem arzetmediği bir yer olmalı. Hikayelerini yazan ve anlatanlar, onlardan efsaneler çıkaranlar bizleriz. Şehirler kuran, hayaller kuran bizleriz. Doğada ise bir kurt grubunun lideri alfa erkekle bir insan grubunun lideri alfa erkek karşı karşıya kaldığında sadece güçlü olan yenebiliyor. Şehirlerde, uygarlıkta kazanan belli. Hayvanlar insanların kölesiler. Peki ya doğada?.peki ya uygarlık kalmadığında?
M

@mrvszr

9 yıl önce

sıkıcı olmamakla beraber çokta insanı kendine bağlamayan bi filmdi. bazı sahneler güzeldi evet ama genel olarak monoton bir şekilde devam ediyor arada ne kadar kaldı yaa dediğim zamanlar oldu ama yinede izlenniyor :)
M

@massima

10 yıl önce

Biraz önce izledim,çok akıcı değil ama ona rağmen sıkmayan bir temposu var..Orta karar bir film.Liam Neeson'un performansı iyiydi.İzlenebilir filmlerden diyebilirim.

@mrsdance

10 yıl önce

Avcılık yapan John Ottway bir gün kamp dönüşü sırasında uçağı düşer. Birkaç arkadaşıyla birlikte enkazdan sağ çıkarlar. Hayatta kalmak adına karşılarında 2 engel vardır.Biri; Soğuk hava şartları diğeri ise kurtlardır. Soğuk havanın etkisini izlerken hissettiren film ölüm kalım şavaşını konu alıyor.Konuyu beğendim.İzlenmesi gereken filmlerden olduğunu düşünüyorum.Puanları da bunu gösteriyor.

@r0cc0r

10 yıl önce

Film boyunca kurt ile kahramanın kapışmalarını bekledim, ama son sahnede tamde beklediğim sahnede film bitti.

@jamais_vu

10 yıl önce

Nefret ediyorum bu sonunu seyirciye bıraktık saçmalığından.

( Tam Sayılmaz ama )

Liam'ı yedireydi kurtlara... Şöyle dehşet bi sonla, ağzına tüfek dayayan adamın nasıl çırpındığını göreydik iyidi.

@yorgun_nihilist

11 yıl önce

6.7 / 10

doğa filmi sevenler için iyi,gerçekçi bulduğumu söyleyebilirim,bu tip filmlerde maalesef klişelere düşmeden ortaya bir film koymak zor,filmin ilk bölümleri daha izlenebilir duruyor,sonlara doğru artık "herkes ölse de gitsek" moduna giriyorsunuz,iç konuşmalar ve geçmiş fazla irdelenmiş.en azından filmi temmuz sıcağında izleyin karlardan,buzlardan içiniz ferahlar biraz.:)
Y

@ysari126

11 yıl önce

5 / 10

filmin başından sonuna kadar:"abi aksiyon gelsin" diye bekleyip durdum. tabiki bir "zor ölüm" filmi beklemiyordum. izleyen için vakit kaybından başka bir şey bulamayacak diyorum:

filme adına notlarım:

-çok hareketsiz

-liam neeson da kötü bir film (bir aksiyon var onun da sonunu göremedim.son sahne!)

-tahmin edilebilir sahneler

@karmacoma

11 yıl önce

5 / 10

Liam Neeson' ın şuana kadar izlediğim en vasat filmi ki bu adamın isminin geçtiği çoğu film tereddütsüz güzel olurdu. Sanırım o da istese de bir daha böyle kurgusal bir basitliğin içine düşemez .Basit kısa ve net.Kurtlara değinmek dahi istemiyorum.
B

@barisius

11 yıl önce

7.1 / 10

Atmosferi dışında başarılı bir yanı yok filmin. Ayrıca kurtların da hiçbir gerçekçi yönü yoktu. Klişeler, klişeler ve yine klişeler.

@fakkun

11 yıl önce

7.5 / 10

eğer hayranıysanız, hele ki qui-gon jinn karakterini obi-wan'dan daha çok sevenlerdenseniz,

liam neeson hatrına seyredilir. onun dışında filmin her tarafından klişe aktığını önceki yorumlardan da görebilirsiniz.

@rinustalarin

11 yıl önce

5.2 / 10

Yerin dibine sokamayacağım, ancak yüceltemeyeceğim de...

'Olmak ya da OLAMAMAK' sorusunun cevabını harika açıklayan bir film. Bunu finalsizliği ile mükemmel derecede başardı. Daha basit bir deyişle Olmamış.

Olmak kıyısına film boyunca aşırı derecede yaklaşmış olsa da, bir türlü o kıyıya demir atamadı.

Film boyunca yaşadığım gerilim ve merak dolu anlar için, tabiki arada her holywood filminde karşılaşabileceğimiz klişe ve saçmalıkları es geçersek, 80/100 verebilecekken, Son 2 dakikası hepsini silip süpürdü.

Başka bir değişle; 52/100

Tanrım ne kadar saçma bir şiirdi o öyle... Karısının filmde ne işi var demeyeceğim tabiki, olayın özü o da, şiir kısmını bir yerlere tıkıştırmamış olsalar, karısının ölümü ile bağdaştırılmış kurtulma çabaları çok hoş olabilirdi.

@alone

11 yıl önce

4 / 10

Film 24 Mart'ta Türkiye'de vizyona girecek ancak izleme fırsatım oldu. Oyunculuk,senaryo, ortam için söylenebilecek herşeyi herhangi bir klişe filmi açtığınızda bulabilirsiniz. Bu yüzden o konuda yorum yapma gereği görmeden spoiler'dan devam edeceğim. Bu tür filmler genel olarak baydığı için The Grey üzerinden gidiyorum, belki gereğinden fazla sert olacak ama haksız değil.

Öncelikle bu tür filmlerde bir grup insan,ölmelerini sağlayacak bir ortamda toplanırlar. Bazılarının mal olmasına dikkat edilmelidir çünkü bu tür film çekiyorsanız bazıları mal olmalıdır, bunun kaçarı yok. Klişe film varsa mal adam var. Mal adamlar iyi ki var. Yoksa sinema sektörü n'olurdu bilmiyorum. Neyse efendim. Herşey düzgün gidiyor gözükürken bazı şeyler ters gitmelidir ve bu aşamada geçmişe dair göndermeler yapılmalıdır. Çünkü herkes duygusuz, herkes sert adam ama bu tür olaylar sayesinde duygu yüklü oldukları gözükmeli
... Devamı
Film 24 Mart'ta Türkiye'de vizyona girecek ancak izleme fırsatım oldu. Oyunculuk,senaryo, ortam için söylenebilecek herşeyi herhangi bir klişe filmi açtığınızda bulabilirsiniz. Bu yüzden o konuda yorum yapma gereği görmeden spoiler'dan devam edeceğim. Bu tür filmler genel olarak baydığı için The Grey üzerinden gidiyorum, belki gereğinden fazla sert olacak ama haksız değil.

Öncelikle bu tür filmlerde bir grup insan,ölmelerini sağlayacak bir ortamda toplanırlar. Bazılarının mal olmasına dikkat edilmelidir çünkü bu tür film çekiyorsanız bazıları mal olmalıdır, bunun kaçarı yok. Klişe film varsa mal adam var. Mal adamlar iyi ki var. Yoksa sinema sektörü n'olurdu bilmiyorum. Neyse efendim. Herşey düzgün gidiyor gözükürken bazı şeyler ters gitmelidir ve bu aşamada geçmişe dair göndermeler yapılmalıdır. Çünkü herkes duygusuz, herkes sert adam ama bu tür olaylar sayesinde duygu yüklü oldukları gözükmeli ki seyirci kendini yakın hissetsin, sevsin. Ay ne güzel desin. Aşk ve sevgi olmazsa zaten film imdb'de 5-6 civarı alır, bu kimsenin hoşuna gitmez. Bu yüzden aşk ve sevgi olacak. Şart

Olaylar ilerler. Uçağa bindiklerinde her halinden kaza yapacağı belli olan uçağımız kaza yapar ve bir grup insan karla kaplı bir ortamda esir kalırlar. Yaralılarında ölmesi tamamlandıktan sonra ilk insanımız nöbet tutarken tuvalete gidip biraz uzaklaştığı için saldırıya uğrar. Ne kadar da tanıdık değil mi? Zaten ölecektir, yazık. Onu da sevin. Bir tanesi yürürken gruptan koptuğu ve gerizekalılar arkasına bakmadığı için ölmelidir, bu tür filmlerde hep olur. Garipsemeyin.

Bir diğer adam mutlaka mal olup hepimiz öleceğiz ayağına yatmalı ve ölmelidir. Buda şart. Film yapıyorsanız ve birisi hepimiz öleceğiz diyorsa o mutlaka ölmelidir. Ölmezse olmaz. Öleceğiz diyen adam olmazsa da olmaz. İşin olmazsa olmazlarındandır.

Bir başkası koşullara dayanamayıp ölmelidir, her filmde çıkar böyleleri. Mutlaka üzücü bir geçmişleri vardır, bu filmin puanını yükseltir bu yüzden o dramatik yöne iyi bakın. Yoksa ergenler filmini sevmez. Sevmezlerse tutmazsınız. Çok üzücü olur.

Bir diğeri, bu tür filmlerde biri mutlaka bacağını kırmalıdır, kırmak zorundadır. Yoksa dramınız vurucu olmaz. Yaşamak için onu yarı yolda bırakırsınız. O teklif eder üstelik, cömerttir. İnsanların ölecek,ölmüş insanlar üzerinden geçmişine döndüğünüz içinde seyircinin duygu yükü yükselir, güzel film yaptığınız sanılır.

Başka bir kişide mutlaka bir yere takılıp ölmelidir, bir başkasıysa bir yerden düşüp ölmelidir, dedik ya. Bu tür insanları bir yerde topluyorsanız mallık olacak, şart.

Filmin sonuna gelmeden öleceğini sandığınız kişiyle başkalarının geçmişe ait anılarına, eşyalarına bakabilirsiniz, neydi kural? Sevgi ve aşk filmleri sıradan göstermezdi bir çok izleyiciye göre. Bu yüzden önemli.

Filmin sonundada herkesi öldürürseniz "bunu mu bekledik" der seyirci. Garip bir kurtulma, ışık ya da belirsiz bir son görmek ister ki filmin notu yükselsin. İsterseniz ışığı gösterir isterseniz filminizi sonu belirsiz olarak bitirirsiniz. Ağlamalı salyalı sümüklü insani yönlerin gerekli dozunu tutturduysanız iyi yorumlar alacaksınız.
SPOILER

Gri Kurt filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gri Kurt filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gri Kurt filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL