7.1

82 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (59.775 OY)

KONUSU
Uruguaylı bir rugby takımının oyuncuları bulunan uçak And dağlarına çakılır.
Bu çarpışma esnasında yolcuların bir kısmı ölür ama çoğunluğu da sağ olarak kurtulur. Sekiz gün boyunca uçağın enkazında oturup kurtarılmayı beklerler. Ancak yardım bir türlü gelmez. Bu arada radyodan da arama çabalarının
... Devamı
Uruguaylı bir rugby takımının oyuncuları bulunan uçak And dağlarına çakılır.
Bu çarpışma esnasında yolcuların bir kısmı ölür ama çoğunluğu da sağ olarak kurtulur. Sekiz gün boyunca uçağın enkazında oturup kurtarılmayı beklerler. Ancak yardım bir türlü gelmez. Bu arada radyodan da arama çabalarının sonuç vermemesi ve çok soğuk ortamda bu kadar zaman yaşamalarının artık söz konusu olamayacağı üzerine arama çalışmalarına son verildiğini duyarlar. Sıfırın altındaki soğuk bir ortamda on hafta boyunca hayatta kalma çabaları inanılmaz boyutlara ulaşır ve sonunda gençlerden üçü yardım bulmak amacıyla yola çıkarlar.
Josh Hamilton

Roberto Ca...

Bruce Ramsay

Carlitos Páez

Ethan Hawke

Nando Parrado

Vincent Spano

Antonio Balbi

John Newton

Antonio Vi...

David Kriegel

Gustavo Ze...

Sam Behrens

Javier Methol

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@filmist

2 yıl önce

7 / 10

Gerçek hikaye olması olayı daha da dramatik hale getiriyor.
Bir grup insanın soğuk ve açlıkla hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.Dönemine bakarak değerlendirecek olursam tatmin edici.Ancak tabi günümüzde özellikle görsel açıdan aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Yinede güzel bir mücadele filmi olmuş.Boş vakitte değerlendirilebilir
F

@film_kadini

6 yıl önce

8.5 / 10

Traji-komik diyalogların bolca yaşandığı bir film olarak ilk başta garip geldi bana. Fakat çekildği yıla göre iyi bir film olduğu söylenebilir. Bazı sahneleri izleyemeden geçtim :/ Kesinlikle yetişkinler izlemeli, gençler ve çocuklara göre değil asla.

@iliiif

9 yıl önce

5.6 / 10

filmin gerçek olaylara dayandığını bilmek insanı ürkütüyor efekt olarak başarılı buldum oyunculuklar vasat diyaloglar arası geçiş çok keskin birazcık da fazla uzun bir de gerçek olaylarla tamamen aynı yapmamışlar gerçek olayda adamlar kar gözlüklerini kendileri yapmışlardı ama filmde direk güneş gözlüğü bulup takıyorlar

@lowen

10 yıl önce

7 / 10

1993 yapımı bir film olduğunu dikkate alırsak, uçağın düşüş sahnesi, çığ sahnesi gibi sahneler, oldukça başarılıydı diyebilirim. Filmin en olumsuz yanı,biraz yapmacık kalanoyunculuklar

Filmin malum sahneleri, insanı kendi kendine içinden çıkılmaz bir muhakemenin ortasında bırakıyor. Ben olsam ne yapardım diye? İlk tepkileriniz -tepkim- yok ya hayatta olmaz, yapamam olsa bile, sonra biraz daha mantıklı düşününce, çaresizlik, ölüm korkusu vs. gibi etkenler devreye girip en sonunda 'onlar yapıyor, ben neden yapmayayım' içsel rahatlamasıyla, yapılır gibi geliyor. Yine de en az uçak kazası kadar bünyeye bir şok yaşatacağı birgerçek.

@esmeralda

10 yıl önce

5 / 10

yani oyunculukların kotu olmasını mı, uçağın bulutlar arasında ucarken ve parçalanırkenki sahneleri mi, yoksa yere dustukten sonra ınsanların suratlarındakı anlamsız ıfadeyi mi yazayım bilemedim... gercekten yasanmıs bır olay olması cok acı tabi, ozellıkle dustukten sonra yasadıkları soğukla mucadeleleri,cıg felaketi, yaralıların hayatta kalma cabaları, ac kalmamak ıcın basvurdukları ınsanın kanını donduran caresizlikleri ve yardım bulma cabaları.. farklı bir teknıkle, daha ıyı bir kadro ve yonetmen ile cekılmıs olsaydı belkı cok guzel bır fılm ortaya cıkabılırdı..

@edchigliak

13 yıl önce

8 / 10

yıllardır ismi bilinmeyen ne zaman bir uçak kazası haberi olsa akla gelip dostlar arası haaa evet ne filmdi yahu laflarıyla zihinlere kazındığını kanıtlayan, 90larda çocuk olmuş tüm dostlarda da aynı etkiyi bıraktığına inandığım güzel film.. ethan hawke o zamanlar genç lider olarak hatırımızda kalmıştır. bana kalırsa filmimiz based on true story lerin en vurucu olanlarındandır.. zira çocuk aklımdan şu yaşıma kadar aynı etkileyicilikle gelmiştir..
S

@sixtyone

14 yıl önce

8.4 / 10

küçükken televizyonda izlediğim ve beni çok etkileyen filmlerden biridir..sanırım yaşanmış bir hikayeden alıntı bir filmdi..yaşamak için ne kadar ileri gidebilir sınırlarınızı nereye kadar zorlayabilirsiniz bu soruların cevabını öğrendiğim filmdir..
SPOILER

Yaşamak İçin filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yaşamak İçin filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yaşamak İçin filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL