Yönetmen
|
Sam Raimi
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bilgisayar Grafik Sorumlusu
|
Daniel Eaton
|
Ressam
|
Paulette Fox
|
Üretim Hizmetleri
|
William Ramirez Jr.
, Avi Arad
, Joseph M. Caracciolo
, Grant Curtis
, Kevin Feige
, Stan Lee
, Laura Ziskin
|
Set
|
Matt Blades
|
Set Yapım Asistanı
|
Brinton Bryan
|
Yazar
|
Sandy O'Neill
|
Prodüksiyon İllüstratörü
|
James Carson
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Carlye Archibeque
|
Dijital Besteciler
|
Julie Adrianson-Neary
|
Yapım Ses Mikseri
|
Joseph Geisinger
|
Yapım Koordinatörü
|
Susan Dukow
|
İnşaat Formeni
|
Jason Bartolone
|
Yer Seçici
|
Bill Garvey
|
Hazır Boyacı
|
Vinson Jae
|
Terzi
|
Debbie Lucas
|
Set Kostümcüsü
|
Gretchen Gain
|
Şef
|
Michael K. Reynolds
|
Yapım Ofisi Asistanı
|
Heather Sharpe
|
Yapım Stajyeri
|
David Irvine
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Jan O'Connell
|
Set Kıyafet Sorumlusu
|
Adam Austin
|
Marangoz
|
Michael Kall
|
Baş Makyaj Sanatçısı
|
Elisa Marsh
|
Terzi
|
Sara Auhagen
|
Yapım Sorumlusu
|
David J. Grant
|
1. Kamera Asistanı
|
Wayne Baker
|
Işık Teknisyeni
|
Sidney Brisco
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Kelly R. Borisy
|
Ulaşım Eş Şefi
|
Don Poole
|
Işık Şefi
|
Bob Finley III
|
Ses Kayıtçısı
|
Sean Landeros
|
Kondüktör
|
Pete Anthony
|
Orkestra Şefi
|
David Campbell
, Steve Bartek
|
Kalite Kontrol Sorumlusu
|
Timothy Michael Cairns
|
Set Dekorasyon Koordinatörü
|
Egan Gauntt
|
Yapım Kontrolörü
|
Nour Dardari
|
Yazılım Mühendisi
|
Cottalango Loorthu
|
Butafor
|
Douglas Cannon
|
İkinci Birim
|
Stacey Beneville
, Lyda Blank
, Dan Bradley
, Alexandra K. Browne
, Bac DeLorme
, Jennifer A. Giancola
, Eric Heffron
, Dion Lam Dik-On
, David Lowery
, Jeffrey Lynch
, Michael J. Moore
, David K. Riebel
, Courtney Rowe
, Lisa C. Satriano
, Jeff Shiffman
, Robert 'Skid' Skidmore
, Dan Sweetman
, Jennifer Truelove
|
Tekno Vinç Operatörü
|
Jason Kay
|
Müzik
|
Danny Elfman
, Bill Abbott
, Mark Adams
, Pete Anthony
, Bruce Babcock
, Rick Baptist
, Steve Bartek
, Steve Becknell
, Frank Bennett
, Wayne Bergeron
, Marc Bonilla
, Tom Boyd
, Nicholas Bucknall
, David Campbell
, Larry Corbett
, Chris Cozens
, Debbi Datz-Pyle
, John Debney
, Brad Dechter
, George Doering
, Monique Donnelly
, Kevin Dorsey
, Bruce Dukov
, Mark Eshelman
, Olga Fitzroy
, Bruce Fowler
, Scott Glasgow
, M.B. Gordy
, Danny Greco
, Karen Harper
, Jerry Hey
, Darren Higman
, Paula Hochhalter
, Steve Holtman
, Nick Ingman
, Corey A. Jackson
, Tommy Johnson
, Alan Kaplan
, Suzie Katayama
, Randy Kerber
, Brian Kilgore
, Armen Ksajikian
, Jon Kull
, Ernest Lee
, Joseph LoDuca
, Greg Loskorn
, Norman Ludwin
, Guy Maeda
, Andy Martin
, Mark McKenzie
, Adam Michalak
, Victoria Miskolczy
, Tommy Morgan
, Brian O'Connor
, Denise Okimoto
, Bobbi Page
, Darian Pollard
, Bill Reichenbach
, Ryan Robinson
, John Rodd
, Tim Rodier
, Shie Rozow
, Carl Rydlund
, Dennis S. Sands
, Eckart Seeber
, Larry Seymour
, Aldo Shllaku
, Edgardo Simone
, David Slonaker
, Steven L. Smith
, Kurt Snyder
, Sally Stevens
, Richard Todd
, Louise Di Tullio
, John Van Houten
, Brad Warnaar
, Gerald White
, Don Williams
, Christopher Young
, Laura Ziffren
, Wolfgang Amadeus
, Tim Davis
, Ludek Drizhal
, James Thatcher
, Noah Scot Snyder
, Walter S. Harrah
, Darrin McCann
, Joan Beal
, Jacqueline Brand
, Alyssa Park
, Linda Harmon
, Karie Prescott
|
Sinematografi
|
Bill Pope
|
Yapım Sanatçısı
|
Neil Spisak
|
Makyaj Sorumlusu
|
Trish Almeida
, Hayley Cecile
, Tina Earnshaw
, Tricia Heine
, Julie Hewett
, Teressa Hill
, Anita Lausevic
, Elisa Marsh
, Randy Houston Mercer
, Ben Nye III
, Jerry Popolis
, Kelvin R. Trahan
, Ann Masterson
, Johnny Villanueva
, Kevin Wasner
, Noriko Watanabe
, Gary Archer
, Marc Boyle
, Shutchai Tym Buacharern
, Amy L. Disarro
, Thom Gonzales
, Jason Hamer
, Thomas Opitz
, Jeffrey Rebelo
, Nikoletta Skarlatos
, Mike Smithson
, Jovan Vitagliano
, Michelle Vittone
, Lynda Kyle Walker
, Jay Wejebe
, Mary Cooke
|
Operasyon Yöneticisi
|
Richard Baratta
, Joseph M. Caracciolo
, Kevin Flatow
, Shannon Gaulding
, David J. Grant
, Denis L. Stewart
, Pamela Thur
, Yvonne Yaconelli
, Vincent G. Scotti
|
Ses
|
Ulrika Akander
, Todd Bassman
, Steven J. Berger
, Raul A. Bruce
, John Chalfant
, Ann Ducommun
, Susan Dudeck
, Alison Fisher
, Christopher Flick
, Gregg Frazier
, Joseph Geisinger
, Jeffrey J. Haboush
, Scott G.G. Haller
, Lisa Hannan
, Todd Harris
, Gary A. Hecker
, Larry Hopkins
, Ryan Juggler
, Sean Landeros
, Ai-Ling Lee
, Tricia Linklater
, Howard London
, Martin Lopez
, Kevin O’Connell
, Paul N.J. Ottosson
, Nancy Parker
, Katherine Rose
, Greg P. Russell
, Douglas J. Schulman
, Dan Sharp
, Reuben Simon
, Jussi Tegelman
, Bernard Weiser
, Odin Benitez
, Justin Jose
, Chuck Michael
, Hugo Weng
, David Wolowic
, Okan Ondu
, Richard C. Franklin
, Mark Pappas
, Brian Ruberg
|
Mekanik Tasarımcısı
|
Bob Mano
|
Animasyon
|
Kevin Freeman
, Derek Friesenborg
, Jeff Lin
, Gary Mau
, Gavin Moran
, Henry Sato Jr.
, Keith W. Smith
, Anthony Zierhut
, Ryan Jeremy Woodward
, Cinzia Angelini
, Spencer Cook
, Peter Giliberti
, Luis Grané
, Chris Hurtt
, Michael Kiely
, Jason McDade
, Tonya Noerr
, Jason Reisig
, Remington Scott
, Vincent Truitner
, Alex Tysowsky
, Christopher D. Williams
|
Kostüm Sorumlusu
|
Sara Auhagen
, Susan Bakula
, Dorothy Bulac
, Federico Cervantes
, Lorraine Crossman
, Tina Dowd
, Gretchen Gain
, Sarah Jane Gardam
, Mary Gierczak
, Clare Hallworth
, Nina Hallworth
, Edward T. Hanley
, Lee Harris
, Phillip Howard
, Joni M. Huth
, Nina Johnston
, John Kouromihelakis
, Stacia Lang
, Debbie Lucas
, Suzy Magnin
, Alethea McElroy
, Mary Jo McGrath
, Ann Miller
, Guy Miracle
, Bob Moore Jr.
, Fran Murphy
, Valerie T. O'Brien
, Jessica Peel
, Elaine Perlmann
, Eva Prappas
, Krishna Ribeiro
, Marie Seifts
, Shownee Smith
, Tom Soluri
, Ric Spencer
, Ivory Stanton
, Thomas Stokes
, Susan J. Wright
, Kanani Wolf
, Lilik Antonyan
, Kathleen Gore-Misko
, Alec Gillis
, Tom Woodruff Jr.
, Paul Spadone
|
Editoryal Hizmetler
|
Steve Bowen
, Michael Healey
, Mo Henry
, Gershon Hinkson
, Christopher Marino
, Sean Valla
, Montrice White
, Ben Estrada
, Jim Passon
, Nancy Novack
, Paul Hart
|
Diğer
|
Brad Abrell
, Dave Ardinger
, Angela Athayde
, Michael Backes
, Tamara Bally
, Brian K. Barnes
, Carsten Becker
, Ryan Behnke
, Daniel Berkowitz
, Jenifer Bonisteel
, John Bonnin
, Brinton Bryan
, Jenn Bubka
, Mady Manson Burza
, Jason Cardillo-Lee
, Jeff Caron
, Nicholas Carranza
, David Catalano
, Cory Cate
, Al Cerullo
, John Charles
, Steven Clawson
, Chad Cleven
, Rashad Clinton
, Santena Jenaris King Clough
, Rudy Coblentz Jr.
, Darlene Conte
, Kyle Cooper
, Jason Cox
, Julie Cummings
, Nour Dardari
, Marilyn DeJesus
, Sarah Dennis
, Susan Dukow
, Ava DuVernay
, Basia Emano
, Cecilia Escobar
, Dan Fischer
, David Fischer
, Aaron C. Fitzgerald
, Lisa Frame
, Jillian Gallant
, Joshua Thomas Gallegos
, Josh Geller
, Gabe Gerber
, Marc C. Geschwind
, Dave Green
, McJoel Hamilton
, Hutchi Hancock
, Rich Heichel
, Lucy Herrera
, Steve Hertler
, Rebecca Hilliard
, Steven Ho
, Kristen Marie Holly
, Lindsay Hudson
, Edward Hunt
, David Irvine
, Alicia Kalvin
, Jason Kaplon
, Joseph Keyes
, Nathan Kimball
, Margery Kimbrough
, Perry M. Kimura
, Ahmed Kirdar
, Seth Kleinberg
, Scott Kordish
, Misty D. Lahti
, Ron Landry
, Frank Langley
, Al LeBrun
, Stan Lee
, David Leonard
, Matt Lombardo
, Kathryn Malone
, Sebastian Mazzola
, Jessica Meier
, Alley Mercedes
, James Mitchell-Clyde
, Rocco Nisivoccia
, Sandy O'Neill
, Bill Oaks
, Margaret J. Orlando
, Greg Outcalt
, Macall B. Polay
, Carlo Pratto
, Jess Prosser
, Judy Pursley
, John Radcliff
, William Ramirez Jr.
, B.J. Rayniak
, Guillaume Renberg
, Anthony Reynolds
, Michael K. Reynolds
, Christian Ristow
, Wilson Rivas
, Kathleen Rodriguez
, Jason Rody
, Kim Ronstadt
, Alex Ross
, Aimee Roth
, Christopher T. Sadler
, Janell Sammelman
, Brandon Schiffman
, David Scott
, C. Alexander Sears
, Heather Sharpe
, Alexa Sheehan
, Parry Shen
, Zena Shteysel
, Melissa St. Onge
, Michael Steinbach
, Paula Stier
, Tony Swatton
, Beau Tipton
, Joel Tokarsky
, Ken Twohy
, Catherine Petra Villalobos
, Leon Watkins
, Marvin Williams
, J.R. Young
, Andrew Zilch
, Ray Zimmerman
, Terrence B. Zinn
, J.J. Dalton
, Terri Farley-Teruel
, Joseph M. Horrigan
, Oak Porcelli
, Bartley Powers
, Ivan Raimi
, Cristina Aubry
, Domitilla D'Amico
, Massimo Lodolo
, Marco Vivio
, Cindy Taylor
, Phil DeSanti
, Troy McGatlin
, Billy Taylor
, Mark Taylor
|
Diğer
|
Stan Lee
, Steve Ditko
, Alfred Gough
, Miles Millar
, Michael Chabon
, Alvin Sargent
|
Teşekkürler
|
Neil Barrett
, John Galliano
|
Ekran Hikayesi
|
Miles Millar
, Alfred Gough
, Michael Chabon
|
Araştırmacı
|
Basia Emano
|
Bilgisayar Grafik Animatörü
|
Vincent Truitner
|
Sanat Bölümü Yöneticisi
|
John Dillon
|
Negatif Kesici
|
Mo Henry
|
Yardımcı
|
Steven Clawson
|
Sistem Yöneticileri ve Destek
|
Christopher Wolf
|
Mekan Yöneticisi
|
Laura Berning
, Joseph Aquino
, Isaac Ardolino
, Alex Borys
, Chris Campbell
, Patty Carey
, Jean Chien
, Kat Donahue
, Guy Efrat
, Phil Eisen
, Tyler Elliott
, Jason Farrar
, John Fedynich
, Bill Garvey
, Joe Guest
, Don J. Hug
, James D. Lee
, Thomas R. Polleri
, Jonathan Roumie
, Tom Sellitti, Jr.
, Pavel Sterba
, Michael Wesley
, John David Wolfe
, Daniel Tresca
, Michael Percival
, J. Marc Strachan
|
Yapım Muhasebecisi
|
Tamara Bally
|
Boom Operatörü
|
Todd Bassman
|
Stüdyo Öğretmenleri
|
Alicia Kalvin
|
Dijital Yapımcı
|
Carey Smith
|
Yardımcı Yapım Yöneticisi
|
Kevin Flatow
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Bac DeLorme
|
Görsel Efektler Teknik Yönetmeni
|
Colin Drobnis
|
Animasyon Yönetmeni
|
Anthony B. LaMolinara
|
1. Yardımcı Ses Editörü
|
Tricia Linklater
, Todd Harris
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Jenifer Bonisteel
|
Kamera Yükleyici
|
Ulrike Lamster
|
Dolly Sorumlusu
|
Daniel Pershing
, Steve Robertson
|
Animatronik Tasarımcısı
|
Christian Ristow
|
Kamera Teknisyeni
|
Tim Arasheben
, Antar Abderrahman Jr.
, Michael D. Anderson
, Robert Anderson
, Bryan Antin
, Danny Ault
, Rocky Babcock
, Wayne Baker
, Braden Belmonte
, Matthew Berning
, Matt Blades
, Kirk Bloomberg
, James Boniece
, Andy Borham
, Kelly R. Borisy
, John Bramley
, Giselle Brewton
, Sidney Brisco
, Greg Brooks
, Kenny Burke
, Ronald Burke
, Paul Candrilli
, Mel Cannon
, Andrew Cheung
, Joseph V. Cicio
, Edward Cohen
, Justin Corbett
, Loren Corl
, John Crimins
, Tim Cruz
, Jimmy Culligan
, Bill Daimant
, Jose Danner
, Howard Davidson
, Louie DeMarco
, Brian Dennis
, Tom Derose
, Christopher Dorowsky
, Frank Dorowsky
, Kris Enos
, Kevin Erb
, Carlos Escobar
, James J. Ferris
, Krystina Figg
, Greg Finkel
, Bob Finley III
, Glenn Fishel
, Kevin Flynn
, Fred Folmer
, Patrick Fontana
, Richie Ford
, Samuel G. Friedman
, Jim Galvin
, Alejandro García
, Mike Gerzevitz
, Christopher F. Graneto
, Jared Greenstein
, Alexander Griffiths
, Carlos Omar Guerra
, Mark Gutterud
, Anette Haellmigk
, Bernie Hagadorn
, Eldon Hansen
, Rick Harris
, Timothy Healy
, Chad Herr
, Michael Hester
, Loren Hillebrand
, Dana Hook
, James J. Hughes
, Peter Hutchison
, Nels Isrealson
, Alan Jacoby
, Adrian Jebef
, Nils Johnson
, Jason Kay
, Scott C. Keys
, Chris Kilduff
, Scott Kincaid
, Stuart Kirschner
, Tommy Klines
, Jeremy Knaster
, Steve Koster
, Christopher J. Lama
, Ulrike Lamster
, Mitchell Andrew Lillian
, Jeff Lomaglio
, Marcos O. Lopez
, Gary Louzon
, Dave Lujan
, Greg Luntzel
, Kenji Luster
, David Mahlmann
, Michelle Mann
, Mathew Marden
, Charlie Marroquin
, Jerry L. Marshall
, Thomas P. Marshall
, Johnny Martinez
, Michael J. Maurer
, Tony Mazzucchi
, James M. McClure
, Mark McDevitt
, Thomas McGrath Woods
, Michael McGuire
, Charlie McIntyre
, Kevin McKenna
, Brian McPherson
, Peter Menzies Jr.
, Sean Hunter Moe
, Anthony Mollicone
, Chris Moseley
, Melissa Moseley
, Charles Newhart
, Bill O'Leary
, Jaim O'Neil
, Jorge Pallares
, Bradley Patrick
, Daniel Pershing
, Lowell Peterson
, Louis Petraglia
, Balint Pinczehelyi
, Walter Polan
, Kevin C. Potter
, Tom Prate
, Craig Price
, Melvin Pukowsky
, Carson Reaves
, David Richert
, Dan Riffel
, Kyle Rudolph
, Michael Rudolph
, Darryl Rue
, Jason Rupe
, Andy Ryan
, Chris Ryerson
, Daniel D. Sariano
, Michael A. Savage
, David Schmalz
, Paul Schmidt
, Lowell Schulman
, David Scott
, Walter 'Bud' Scott
, Leonard Seagal
, Josh Seifert
, John Sekula
, Jason Selsor
, Chris Shadley
, Bruce Sharp
, Matthew J. Siegel
, Cricket Sloat
, Sean Smith
, Donald A. Spadoni
, Michael Strong
, Andrew Sweeney
, Jonathan Taylor
, Peter Thoren
, Dempsey Tillman
, R. Gern Trowbridge
, Art Villasenor
, Peter Walts
, Scott Whitbread
, Martin Wickman
, Niel Williams
, James A. Wolf Jr.
, Frank Yario Jr.
, Franz Yeich
, Jason Young
, Daniel Applegate
, Phillip V. Caruso
, William DiCenso
, Michael-Ryan Fletchall
, Peter Graf
, Kirk Greenberg
, Christian J. Killingsworth
, Jesse Olivares
, Dean M. Simmon
, Patrick Capone
, Sammy Escobar
, Joseph Grimaldi
, Michael 'Spike' Ryan
, Mac Kenny
, Ralph Rea
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Danny Elfman
|
Oyuncu Seçimi
|
Dianne Crittenden
, Lee Genick
, Tony Hobbs
, Michael V. Nicolo
, Janice Wilde
, Ali Merhi
, Karen Rea
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Michael V. Nicolo
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Greg P. Russell
, Jeffrey J. Haboush
, Kevin O’Connell
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
John Dykstra
, Greg Anderson
, Scott Stokdyk
|
Görsel Tasarımcısı
|
John Dykstra
|
Elektrikçi
|
Timothy Healy
|
İlave Müzik
|
Steve Bartek
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Richard Baratta
|
Kuaför
|
Noriko Watanabe
, Anita Lausevic
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Danny Cangemi
|
Helikopter Kamerası
|
Al Cerullo
|
Şoför
|
Chris Haynes
|
Yardımcı Yönetmen
|
Eric Heffron
|
Dövüş Koreografı
|
Dion Lam Dik-On
|
Özel Efektler
|
Jason Hamer
, H. Barclay Aaris
, Jan Aaris
, Ozzy Alvarez
, David Amborn
, Ginger Anglin-Cervantes
, Thomas D. Bacho Jr.
, J.C. Brotherhood
, Tony Buffa
, Wayne Burnes
, Danny Cangemi
, Jack Davis
, Roy L. Downey
, Ken Ebert
, Eric Frazier
, John Frazier
, Tommy Frazier
, Rocky Gehr
, Roy Goode
, Mark Hawker
, Eric Hayden
, Bruce D. Hayes
, Richard O. Helmer
, Richard L. Hill
, Steve Johnson
, Jim Jolly
, Ralph Kerr
, Johann Kunz
, Leon Laderach
, Frank Langley
, Louis Lindwall
, Bob Mano
, Tim Martin
, Ken Mieding
, Martin Montoya
, Tim Moran
, Joe Pancake
, Francis Pennington
, Carlo Perez
, Michael Rifkin
, Christian Ristow
, J.D. Schwalm
, Jim Schwalm
, Richard Schwalm
, Harold Selig
, Brett Stern
, George Stevens
, James G. Thomas
, Heide Waldbaum
, Mike Wever
, Ray L. Wilkerson
, Bryan Wohlers
, John Wonser
, Jason Ybarra
, Richard Zarro
, Joe Gomez
, Hiroshi 'Kan' Ikeuchi
, Kevin McTurk
, Alexandra Menapace
, Nicole Michaud
, Steven Munson
, Steve Newburn
, Larry Odien
, Thomas Ovenshire
, Justin Raleigh
, Scott Schutzki
, Mark Viniello
, Greg Ballora
, Christian Beckman
, Billy Bryan
, Donna Kimball
, Ron Pogue
, John K. Stirber
, Brad Abrell
|
1. Yardımcı Editör
|
Sean Valla
|
Yardımcı Editör
|
Gershon Hinkson
|
Renk Zamanlayıcı
|
Jim Passon
|
Ses Editörü
|
Scott G.G. Haller
|
Baş Kuaför
|
Trish Almeida
|
Yapımcı
|
Laura Ziskin
, Avi Arad
, Lorne Orleans
|
Müzik Editörü
|
Bill Abbott
|
Set Dekorasyon
|
Jay Hart
|
Yönetici yapımcı
|
Joseph M. Caracciolo Jr.
, Stan Lee
, Kevin Feige
, Joseph M. Caracciolo
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
John Frazier
, J.C. Brotherhood
|
Çizgi Roman
|
Stan Lee
, Steve Ditko
|
Editör
|
Bob Murawski
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Neil Spisak
|
Sanat Yönetimi
|
Thomas P. Wilkins
, Thomas Valentine
, Steve Saklad
, Jeff Knipp
, Scott P. Murphy
, Armando Abarca
, Greg Aharoni
, François Audouy
, Adam Austin
, C. Scott Baker
, Chris Barnes
, Robert Barnett
, Anthony Barracca
, Stephen Barth
, Jason Bartolone
, Guy Belegaud
, Jerry Bingham
, Kai Blomberg
, Susan Bode
, Ted Boonthanakit
, Eric Bryant
, Kenneth Bryant
, John Bullard
, Karen E. Burnett
, Nelson Bush
, Douglas Cannon
, James Carson
, Paul Catling
, J. André Chaintreuil
, David B. Clark
, Temple Clark
, Scott Edward Collins
, Mick Cukurs
, Mick Cummings
, Joseph DeLuca
, Cosmas A. Demetriou
, Paul Detlefson
, John Dillon
, Lauren Doner
, Andrea Dopaso
, Jack Edjourian
, Monica Fedrick
, Mariano Fernandez
, Paulette Fox
, Tom Frohling
, Egan Gauntt
, Scott Getzinger
, Rusty Gilligan
, Bradley Good
, Donnie Grant
, Will Grant
, Robert Grbavac
, Theresa Greene
, Doug Harlocker
, Terry Haskell
, Jeff Hay
, J. Bryan Holloway
, Ozzy Inguanzo
, Vinson Jae
, Daniel R. Jennings
, Michael Kall
, Hinju Kim
, Thomas D. Krausz
, Steve Lauritzen
, Eric Lewin
, Angelo Libutti
, Kim Lincoln
, David Lowery
, Eric Luling
, Michael C. Magno
, Geoffrey Mandel
, Steve Markowski
, Jeff Markwith
, Chet Maxwell
, John F. McHugh
, Douglas McKay
, Marc Meisels
, Gary Metzen
, Jim Meyer
, Thomas Moffitt
, Jeff Naparstek
, Christopher Neely
, Jan O'Connell
, Michael O'Donnell
, Jim Ondrejko
, Paul Pastorelli
, Addison Pettit
, Brett Phillips
, Tim Phoenix
, Jamie Rama
, Edmond Scott Ratliff
, Wil Rees
, Fergal Reilly
, Dennis Richardson
, Leslie Ross
, James Rothwell
, Steven Samanen
, Chris Samp
, Kenneth Sayers
, Michael Scarola
, Wayne Shepherd
, Bennet Silver
, Robert Sissman
, John Snow
, Dale Snyder
, Paul Sonski
, Patte Strong-Lord
, Dan Sweetman
, Mark Robert Taylor
, Will Thayer
, John Thellend
, Timothy W. Tiedje
, Cuitlahuac Morales Velazquez
, Chris Vogt
, Dave Weinman
, Alyson Wellins
, Glenn Williams
, Greg Wyszynski
, G. Roger Abell
, Chris Buchinsky
, Michael Buha
, John Chichester
, Michael Denering
, Ryan Handt
, Kevin Ishioka
, Jay Koiwai
, James R. Lord
, Dennis Riewerts
, David Tennenbaum
, Scott King
, Chris Beresford
, Gene 'Hap' Cooper
, Kent Jones
, Robert Butch Samarzich
, Alex Tavoularis
, Jeffrey Thomas
, James F. Truesdale
, Andy Wedemeyer
, Henry Antonacchio
, Robert Griffon Jr.
, Elizabeth Linn
, Mark Paul Selemon
, Robert Woodruff
, Dewaldt Hicks
|
Kostüm Tasarımı
|
James Acheson
, Gary Jones
|
Senaryo
|
Alvin Sargent
|
Görüntü Yönetmeni
|
Bill Pope
|
Eş Yapımcı
|
Grant Curtis
|
Dublörler Koordinatörü
|
Dan Bradley
|
Dublörler
|
Hank Amos
, Brad Martin
, Brandon Beckman
, Randy James Beckman
, Dan Bradley
, Nick Brandon
, Chris Daniels
, Keith Splinter Davis
, Kofi Elam
, Jeremy Fitzgerald
, Tim Gallin
, Jeri Habberstad
, Alisa Hensley
, Zach Hudson
, Claudette James
, Dion Lam Dik-On
, Ray Lykins
, Ed McDermott II
, Johnny Nguyen
, Chris O'Hara
, Scotty Richards
, Scott Rogers
, Michael Russo
, Felipe Savahge
, Mark Stefanich
, David Von Roehm
, Marcus Young
, Julie Adair
, Robert Alonzo
, Dakota Anderson
, Roy T. Anderson
, Daniel Arrias
, Chris Barnes
, Stanton Barrett
, Daniel W. Barringer
, James Bearb
, Lon Beyer
, Richard L. Blackwell
, Jon Braver
, Mark Brooks
, Jill Brown
, Tony Brubaker
, Richard Bucher
, Peter Bucossi
, Richard Burden
, Keith Campbell
, John Cenatiempo
, Eric Chambers
, Alex Chansky
, Liisa Cohen
, Doug Coleman
, Eliza Coleman
, Bob Colletti
, Chris Colombo
, Vince Cupone
, Darrell Davis
, Mark De Alessandro
, Rockey Dickey Jr.
, J. Mark Donaldson
, Andy Dylan
, Brennan Dyson
, John Escobar
, Debbie Evans
, Lena Fennema
, Stephanie Finochio
, Jeremy Fry
, Michael Gaines
, Conrade Gamble
, Sean Graham
, Ryan Gray
, Tad Griffith
, Charles Grisham
, Mike Gunther
, Justin Rodgers Hall
, Gene Hartline
, Rosine 'Ace' Hatem
, Dana Hee
, Ben Hernandez Bray
, Cort Hessler
, Don Hewitt Jr.
, Michael Hilow
, Nicola C. Hindshaw
, Lisa Hoyle
, Michael Hugghins
, Kevin L. Jackson
, Cinda-Lin James
, Julie Ann Johnson
, Bret Kiene
, Rachel Kimsey
, Jennifer Lamb
, Joanne Lamstein
, Paul M. Lane
, Reuben Langdon
, Cheryl Lawson
, Tony Lazzara
, Samuel Le
, Lane Leavitt
, Gene LeBell
, Janie Liszewski
, Diana R. Lupo
, Sammy Maloof
, Rob Mars
, Mike Massa
, Dailyn Matthews
, John Patrick McLaughlin
, Sonja Munsterman
, Carl Anthony Nespoli
, Mark Norby
, Gloria O'Brien
, Casey O'Neill
, Jimmy Ortega
, Jane Oshita
, Chris Palermo
, Denney Pierce
, Casey Pieretti
, Darrin Prescott
, Kalia Prescott
, Austin Priester
, Susan Purkhiser
, Ming Qiu
, Nicole Randall
, Justin Riemer
, Tim Rigby
, Allen Robinson
, Jason Rodriguez
, Steve Rodriguez
, J.P. Romano
, Katie Rowe
, Cheryl Rusa
, Jeff Sanders
, Michael J. Sarna
, Kevin Scott
, Michelle Sebek
, Craig Frosty Silva
, Monty L. Simons
, Brian Smyj
, Chad Stahelski
, Gary Ray Stearns
, Tim Storms
, Clark Tucker
, Boni Yanagisawa
, Naureen Zaim
, David Michael Fordham
, Bobby Ore
, Jery Hewitt
|
Yardımcı Dublör
|
Hank Amos
, Cheryl Rusa
|
Başlık Tasarımı
|
Kyle Cooper
|
Müzisyen
|
George Doering
, Armen Ksajikian
|
Makyaj Sanatçısı
|
Tricia Heine
|
Diyalog Editörü
|
Ulrika Akander
, Alison Fisher
|
Sorumlu Ses Editörü
|
Paul N.J. Ottosson
|
Heykeltıraş
|
J. Bryan Holloway
|
Set Şefi
|
Wayne Shepherd
|
Kameraman
|
Joseph V. Cicio
|
Yardımcı Kostüm Tasarımcısı
|
Clare Hallworth
|
Film Araç Koordinatörü
|
Cyril O'Neil
|
ADR Editörü
|
Ulrika Akander
|
Baş Animatör
|
Peter Giliberti
|
Jenerik Mikser
|
Dennis S. Sands
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Frank Dorowsky
|
Kıyafet Sorumlusu
|
Mary Jo McGrath
|
Görsel Efekt Editörü
|
Jody Fedele
|
Saç Bölüm Yöneticisi
|
Kelvin R. Trahan
|
Görsel Efektler
|
Eran Barnea
, Victor Abbene
, Dan Abrams
, Brian Adams
, Julie Adrianson-Neary
, Grant Anderson
, Greg Anderson
, Cinzia Angelini
, Tim Angulo
, Carlye Archibeque
, Leslie Baker
, Jeffrey Edward Baksinski
, Justin Ball
, Yakov Baytler
, Mat Beck
, R. Christopher Biggs
, Derek Bird
, Raoul Bolognini
, Marzette Bonar
, Lydia Bottegoni
, Todd Boyce
, Culley Bunker
, Timothy Michael Cairns
, Grady Campbell
, Ryan Carter
, Korey J. Cauchon
, Anthony Ceccomancini
, Thomas S. Ciciura
, Patrick Clancey
, Clint Colver
, Michael Comly
, Michael Condro
, Casey Conroy
, J.D. Cowles
, Sean C. Cunningham
, Avi Das
, Francisco De Jesus
, Julian de la Pena
, Lisa Deaner
, Eric Dehaven
, Greg Derochie
, Mark DeSousa
, Bruce Dickson
, Tony Diep
, Mitch Dobrowner
, James Doherty
, Scott Dougherty
, Tim Drnec
, Colin Drobnis
, Eric Durst
, John Dykstra
, Daniel Eaton
, Jack Edjourian
, Curtis Edwards
, Brandon England
, Fish Essenfeld
, Jody Fedele
, Amanda Finkelberg
, Dennis Fitzsimmons
, Sing-Choong Foo
, Thomas F. Ford IV
, Patricia Frazier
, Jenny Fulle
, Anthony Fung
, Vijoy Gaddipati
, Gregory Galliani
, Jason Gandhi
, Patti Gannon
, Shannon Blake Gans
, David Geoghegan
, Maria Giannakouros
, Deborah Giarratana
, Bill Gilman
, Nathalie Gonthier
, Pedram Goshtasbpour
, Luis Grané
, Don Greenberg
, Jason Greenblum
, Kee-Suk 'Ken' Hahn
, Ray Haleblian
, John Haley
, Taigne Hammock
, Brian Hanable
, Steven Hansen
, Todd Harvey
, Adam Hawkey
, Tim Hawkins
, Christian Hejnal
, Tulio Hernandez
, Jim Hillin
, Yoshiko Hirata
, George Ho
, Michael F. Hoover
, Dave R. Howe
, Lawrence Huang
, Annika Iltis
, Aaron James McComas
, Eli Jarra
, Senthilnathan Jeyabalan
, Kevin J. Jolly
, Chris Jones
, Brad Kalinoski
, Aaron Kaminar
, Joanie Karnowski
, Patrick Keenan
, David Kenneth
, Blaine Kennison
, Dan Kessler
, Perry M. Kimura
, Andy King
, Daniel Kuehn
, Michael Lafuente
, Kenny Lam
, Brian Leach
, Kui Han Lee
, Sara Lee
, Kymber Lim
, Kevin Lin
, David Lingenfelser
, Benjamin Lishka
, Jim Livolsi
, Daniel Lobl
, Cottalango Loorthu
, Greg Lopez
, Skye Lyons
, Jean Baptiste Lère
, Annie Mahlik
, Craig Mathieson
, Seth Maury
, Morris May
, John R. McConnell
, Jason McDade
, Paul McGhee
, Chris McLeod
, Gustav Melich
, Robert L. Miles
, Sosh Mirsepassi
, Kama Moiha
, Sarah Moore
, Brad Moylan
, Enrique Munoz
, Patrick Murphy
, Howie Muzika
, John Myers
, Trilochan Naik
, Rachel Nicoll
, Peter Nofz
, Jenn Nolan
, Alberto Noti
, Kim O'Donnell
, Scott Palleiko
, Rocco Passionino
, Amy Pfaffinger
, Bartley Powers
, Travis Price
, Thomas Pushpathadam
, Francis Puthanangadi
, Winston Quitasol
, Donny Rausch
, Eric Reinhard
, Steve Rhee
, Ernie Rinard
, Federico Rivia
, Mark Robben
, Steve Robertson
, Craig Edward Rogers Jr.
, Mark Sagar
, Rick Sander
, Richard Sandoval
, David Sanger
, Durant Schoon
, Jason Schugardt
, Victor Schutz
, Sande Scoredos
, Remington Scott
, Jeremy Selan
, Eric W. Shamlin
, Naz Shams
, Jeff Shank
, Steven S. Shapiro
, Terry Shigemitsu
, Jay Shindell
, Monty Shook
, Konrad Sigurdsson
, Philip Sisk
, Lori Smallwood
, Carey Smith
, Kevin Andrew Smith
, Eddie Soria
, Kevin Souls
, Jerry Spivack
, George Stevens
, Scott Stokdyk
, Marcus Stokes
, Tammy Sutton
, Kenji Sweeney
, Ka Yaw Tan
, Alex Thiesen
, Terrance Tornberg
, Christine Troianello
, Katie Tucker-Fico
, Erich Turner
, James Valentine
, Jeff Varga
, Freddie Vaziri
, Bruno Vilela
, Rich Volp
, Chris Waegner
, Eric Warren
, Barry Weiss
, Diana Marie Wells
, Len White
, Earl Wiggins
, Tommy Williamson
, Ned Wilson
, Christopher Wolf
, Kieran Woo
, One Danny Yoon
, Teru Yoshida
, Joseph A. Zaki
, Dan Ziegler
, Kristen Branan
, Michael Carter
, Alan Davidson
, Richard Ewan
, Craig Feifarek
, Owen Hammer
, Elliott Jobe
, Mark Larranaga
, Michael D. Leone
, Mark Lipsmeyer
, Thomas Mathai
, Jake Morrison
, John Edgar Park
, Katrina Salicrup
, Rick Shick
, Evan Wilson
, Mitch Zeitlin
, Joe Stevano
, Franklin Londin
, Ron Smith
, Julie Groll
, Don McCall
, Jonathan Keeton
, Boyd Steer
, Christian Bouyer
, Bonjin Byun
, Aaron Campbell
, Gerardo De La Cruz
, Angela M. Eliasz
, Nancy Evans
, Doug Forrest
, Steve LaVietes
, Christine Lo
, Stephen Marshall
, Todd Mesher
, Eric Peterson
, John E. Sasaki
, Jackie Szymanski
, Eric Tablada
, Laurence Treweek
, Theo Vandernoot
, Eric Weinschenk
, David Worman
, Scott Rader
|
Set Sağlıkçısı
|
Dan Harder
|
Ses Tasarımcısı
|
Paul N.J. Ottosson
|
Steadicam Operatörü
|
Kenji Luster
|
Baş Kostümcü
|
Bob Moore Jr.
|
Şef Işık Teknisyeni
|
Andy Ryan
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Julie Hewett
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Cosmas A. Demetriou
|
Ulaşım Koordinatörü
|
John Orlebeck
, Chris Basso
, John Characky
, Lyle Christensen
, Rupert Cole
, John Feinblatt
, J. Armin Garza II
, Chris Haynes
, Michael Hyde
, Paul Jones
, Bobby Marsh
, Cyril O'Neil
, Mickey Pastoriza
, Tony Peralta
, Don Poole
, Jack Jay Reece
, Tim Sisson
, Gabe Turiello
, James Waitkus
, Dana Swartout
, John F. Teeple
, David Conelli
, Robert Buckman
|
Senaryo Süpervizörü
|
Trudy Ramirez
, Mary Anne Seward
, David Koepp
, Annie Welles
|
Ses efektleri Editörü
|
John Chalfant
, Lisa Hannan
|
Sahne Sanatçısı
|
Robert Barnett
|
Ses Mikseri
|
Larry Hopkins
, Douglas J. Schulman
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Raoul Bolognini
|
Yardımcı Butafor
|
Scott Getzinger
|
Set Tasarımı
|
C. Scott Baker
|
Butafor
|
Doug Harlocker
|
Sorumlu ADR Editörü
|
Susan Dudeck
|
Sorumlu Diyalog Editörü
|
Susan Dudeck
|
Sanat Bölümü Asistanı
|
Theresa Greene
|
Set Fotoğrafçısı
|
John Bramley
|
İnşaat Koordinatörü
|
Jim Ondrejko
, Joseph S. Alfieri
|
Genel
|
Kristen Branan
, Dan Bradley
, François Audouy
, Chris Daniels
, Brad Martin
, Anthony Harris
, Patti Gannon
, Anette Haellmigk
, Howard London
, Luis Grané
, Shannon Gaulding
, Alethea McElroy
, James Bearb
, Lorraine Crossman
, Lynda Kyle Walker
, Christopher Flick
, James Boniece
, Jerry Bingham
, Jeff Shiffman
, Kirk Bloomberg
, Nancy Parker
, Ivory Stanton
, H. Barclay Aaris
, Trilochan Naik
, Santena Jenaris King Clough
, Carlo Pratto
, Jean Chien
, Michael Healey
, Giselle Brewton
, Angela Athayde
, Braden Belmonte
, Chris John Jones
, Tony Hobbs
, Alex Borys
, Tina Dowd
, Alexandra K. Browne
, Michael Scarola
, Thomas Moffitt
, Aaron Scully
, Mark McDevitt
, Judy Pursley
, Jason Rody
, Joseph M. Horrigan
, Marilyn DeJesus
, Dave Ardinger
, Kathryn Malone
, Grant Anderson
, Cinzia Angelini
, Michael Backes
, Kevin Flynn
, Gary Archer
, Bob Murawski
, Tad Griffith
, Billy Taylor
, Alexa Sheehan
|