6.6

378 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (810.128 OY)

KONUSU
Amerikan çizgi romanının en popüler süper kahramanlarından Örümcek Adam, sadık okurlarından yönetmen Sam Raimi tarafından sinemaya uyarlanmakta.

Peter Parker rolünde Tobey Maguire’ı izleyeceğimiz filmde, PLATOON ve İNGİLİZ HASTA gibi filmlerden tanıdığımız William Dafoe Green Goblin olarak çıkıyor
... Devamı
Amerikan çizgi romanının en popüler süper kahramanlarından Örümcek Adam, sadık okurlarından yönetmen Sam Raimi tarafından sinemaya uyarlanmakta.

Peter Parker rolünde Tobey Maguire’ı izleyeceğimiz filmde, PLATOON ve İNGİLİZ HASTA gibi filmlerden tanıdığımız William Dafoe Green Goblin olarak çıkıyor karşımıza.

VAMPİRLE GÖRÜŞME’nin büyüyemeyen küçük vampir kızı Kirsten Dunst ise, artık yeterince büyümüş durumda ve Mary Jane rolünde.

Daily Bugle’nin asabi editörü J.Jonah Jameson’ı, bu karaktere sadece yüz hatlarıyla değil, ismen de benzeyen J.K. Simmons canlandırıyor.
Tobey Maguire

Spider-Man...

Willem Dafoe

Green Gobl...

Kirsten Dunst

Mary Jane ...

James Franco

Harry Osborn

J.K. Simmons

J. Jonah J...

Joe Manganiello

Flash Thom...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
T

@the_phantom_of

8 yıl önce

10 / 10

Tek kelime ile Mükemmel!

Seni Seviyoruz Spidey

@vfv

9 yıl önce

ÖRÜMCEK ADAM ÇİZGİ ROMAN SİNEMASI İÇİN BİR MİLATTIR. Milattan kastım Başlangıç olduğu değildir. Daha öncesinde sürüsüne çizgi romann uyarlaması filmler yapıldı ama hiç biri Örümcek adam gibi olmadı. Evil Dead başyapıtlarıyla 80 li yıllarda Korku gerilim sinemasının seyrini değiştiren Yönetmen Sam Raimi bu film ile Çizgi roman uyarlaması sinemasının seyrini değiştirmiştir. Bu filmden sonra Çizgi roman uyarlamalarına olan ilgi artmış Çıta yükselmiştir. Bunun en büyük Payı Yaratıcı dahi yenilikçi yönetmen Sam Raimi ye ait. Bir anlamda çığır açmıştır. Bu film Daha vizyona girdiği ilk dönem tüm dünyada gişe rekorları kırmış bir yapımdır. Filmdeki renk kullanımı, Görsel Efectler, Materyaller mükemmel. Filme büyük paralar harcanmış. Ki zaten Bütçe hasılat durumuna baktığımızda Çok büyük paralar göreceksiniz. Film 140 milyon dolarlık dev bütçesine karşılık 821 milyon dolarlık hasılat elde etmiş. Örümcek adam sayesinde artık günümüzde dev bütçel
... Devamı
ÖRÜMCEK ADAM ÇİZGİ ROMAN SİNEMASI İÇİN BİR MİLATTIR. Milattan kastım Başlangıç olduğu değildir. Daha öncesinde sürüsüne çizgi romann uyarlaması filmler yapıldı ama hiç biri Örümcek adam gibi olmadı. Evil Dead başyapıtlarıyla 80 li yıllarda Korku gerilim sinemasının seyrini değiştiren Yönetmen Sam Raimi bu film ile Çizgi roman uyarlaması sinemasının seyrini değiştirmiştir. Bu filmden sonra Çizgi roman uyarlamalarına olan ilgi artmış Çıta yükselmiştir. Bunun en büyük Payı Yaratıcı dahi yenilikçi yönetmen Sam Raimi ye ait. Bir anlamda çığır açmıştır. Bu film Daha vizyona girdiği ilk dönem tüm dünyada gişe rekorları kırmış bir yapımdır. Filmdeki renk kullanımı, Görsel Efectler, Materyaller mükemmel. Filme büyük paralar harcanmış. Ki zaten Bütçe hasılat durumuna baktığımızda Çok büyük paralar göreceksiniz. Film 140 milyon dolarlık dev bütçesine karşılık 821 milyon dolarlık hasılat elde etmiş. Örümcek adam sayesinde artık günümüzde dev bütçeli kaliteli çizgi roman uyarlamaları izleyebiliyoruz.Filmde Örümcek adamın Düşmanı Çizgi filmlerini izleyen veya binlerce örümcek adam çizgi romanlarını okuyanlar bilir. İşin en güzel yanı ise seri ilerledikçe Yeni düşmanlar ortaya çıkıyor ve Her düşman daha da güçlü bir şekilde ortaya çıkıyor. 10/ 9.0
I

@insomnia_vnm

12 yıl önce

6 / 10

spider-man fanatiği bir insan olarak yüksekten öte beklentilerle izlemiştim haliyle tatmin edici olmadı. beğenmemiş olsam da spidermanse iyidir felsefesiyle zevk almıştım.

@lowen

12 yıl önce

7.6 / 10

Bir devin doğuşu,fantastik bir film..Birinci film serinin ne kadar iyi olacağının habercisi gibiydi adeta..Kirsten Dunst güzelliğiyle filme ayrı bir lezzet katmış..Bir tek anlamadığım niye daha önceleri ezilen,dışlanan,yeteneksiz insan,süper kahraman oluyo,süper kahraman olmak için daha önce yeteneksiz olmak gibi bir şart mı var:)
SPOILER

Örümcek-Adam filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Örümcek-Adam filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Örümcek-Adam filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL