6.6

349 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (549.708 OY)

KONUSU
İki yıl geçmiş ve Peter Parker, sahip olduğu hediyenin (belki de lanetin) hayatına etkilerine alışmaya çalışmaktadır. Çift kimlik sahibi olmak genç adama çok ağır gelmektedir. Bir yandan şehri tehlikelerden koruyan süper kahraman Örümcek-Adam, diğer yandan üniversite öğrencisi ve fotoğrafçı Peter Pa ... Devamı
İki yıl geçmiş ve Peter Parker, sahip olduğu hediyenin (belki de lanetin) hayatına etkilerine alışmaya çalışmaktadır. Çift kimlik sahibi olmak genç adama çok ağır gelmektedir. Bir yandan şehri tehlikelerden koruyan süper kahraman Örümcek-Adam, diğer yandan üniversite öğrencisi ve fotoğrafçı Peter Parker. Sevdiği herkes, onun yüzünden farkında olmadıkları bir tehlike içinde yaşamaktadırlar.

Mary Jane’le olan ilişkisindeki zorluklara, babasını öldürdüğü için Örümcek-Adam’dan nefret eden en yakın arkadaşı Harry Osborn’un gerginliği de eklenmiştir. Kocasını kaybetiğinden beri zor zamanlar geçirmekte olan May Hala’nın da Peter’la ilgili kuşkulara sahip olması kahramanımızı içinden çıkılmaz bir duruma getirmiştir.

Tüm bu kişisel sorunlarına bir de güçlü düşman eklenecektir Örümcek-Adam’ın. Şeytani zekasıyla robot ahtapot kolları yapan Doktor Octopus, Örümcek için zorlu bir rakip olarak ortaya çıkmıştır.

Sam Raimi’nin, 2002 yılında çektiği ilk Örümcek-Adam filminin büyük başarı sağlaması üzerine, devam filminde kendi tarzına daha yakın ve daha da başarılı bir iş çıkardığı düşünülüyor.
Tobey Maguire

Peter Park...

Kirsten Dunst

Mary Jane ...

James Franco

Harry Osborn

Alfred Molina

Otto Octav...

J.K. Simmons

J. Jonah J...

Donna Murphy

Rosalie Oc...

Dylan Baker

Dr. Curt C...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mervenur94

7 ay önce

6.6 / 10

Sevmediğim örümcek adam serisi.

@the_phantom_of

7 yıl önce

10 / 10

en iyi spider-man filmi.

the amazing serisi ilk serinin yanında halt etmiş!

@behtul

7 yıl önce

Zamanında bu filmi çok yerer eleştirirdim de, şimdilerde üretilen amazing spiderman furyasını izleyene kadar keşke dilimi tutsaymışım.

Uzun zamandır birincisini ve ikincisini izlemiyordum. Yıllar sonra izlediğimde inanılmaz zevk aldım. Gerçekten Franco'nun da dediği gibi Tobey Maguire mükemmel bir Spiderman. Hem nerd hem de kahramanvari tavırları olduğu için cuk oturmuş karaktere.

Bunun dışında filmin mizahı müthiş. Director's Cut versiyonuna geldim ve bir sürü görmediğim güzel sahnesini izlemiş oldum. Elbete bir sanah eseri olarak ele almıyorum ama kaliteli bir seri olduğu kesin.

@vfv

8 yıl önce

Efsane serinin ikinci filmi. Örümcek Adam çizgi roman sineması için bir milattır diyeceğim her zaman ki gibi. İlk filmin gişe rekorları kırması eleştirmenlerden olumlu yorumlar alması ve çok sevilmesi sebebiyle ikinci filmin gelmesi gecikmedi. O bir örümcek adam. Haliyle En sevilen Süper kahraman. İlk film kusursuza yakın bir filmdi. Hataları mutlaka vardı fakat bu filmde her şey telafi ediliyor. Çocukken çizgifilmlerini her gün kaçırmadan izlediğimiz örümcek adamın düşmanlarını şu an say deseniz sayarım. İlk filmdeki Düşman yeşil Cindi. Bu filmde ise doktor Otto/ Doktor ahtapot. İlk filmdeki Düşmandan çok daha güçlü bir rakip. Fakat bu filmde Örümcek Adam olmanın sorumluluğu altında kalan Peter Parkerın inançları zayıflıyor ve güçlerini kaybetme noktasına geliyor. Örümcek Adam 2 ilk filmden teknik anlamda çok daha iyi. Sam Raimi nin Kamera kullanımı, seçimleri mükemmel ve kendisini daha da geliş
... Devamı
Efsane serinin ikinci filmi. Örümcek Adam çizgi roman sineması için bir milattır diyeceğim her zaman ki gibi. İlk filmin gişe rekorları kırması eleştirmenlerden olumlu yorumlar alması ve çok sevilmesi sebebiyle ikinci filmin gelmesi gecikmedi. O bir örümcek adam. Haliyle En sevilen Süper kahraman. İlk film kusursuza yakın bir filmdi. Hataları mutlaka vardı fakat bu filmde her şey telafi ediliyor. Çocukken çizgifilmlerini her gün kaçırmadan izlediğimiz örümcek adamın düşmanlarını şu an say deseniz sayarım. İlk filmdeki Düşman yeşil Cindi. Bu filmde ise doktor Otto/ Doktor ahtapot. İlk filmdeki Düşmandan çok daha güçlü bir rakip. Fakat bu filmde Örümcek Adam olmanın sorumluluğu altında kalan Peter Parkerın inançları zayıflıyor ve güçlerini kaybetme noktasına geliyor. Örümcek Adam 2 ilk filmden teknik anlamda çok daha iyi. Sam Raimi nin Kamera kullanımı, seçimleri mükemmel ve kendisini daha da geliştirdiğini görüyoruz. Özellikle Gökdelendeki kapışmalar ve Tren sahnesi inanılmazdı. Heralde aradan kaç yıl geçerse geçsin tazeliğini koruyacak. Bu film de ilk film gibi gişede rekorları alt üst etmiştir. Şiddetle tavsiye edilir.(Hala izlemeyenler için) 10/ 9.5

@lowen

10 yıl önce

7.5 / 10

Spider man'in sürekli ikilem içerisinde kaldığı bir film olmuş,Özellikle doktor ahtapot'un karısının öldüğü sahne çok etkileyiciydi,Mary Jane'in sürekli kalbini kazanmaya çalışan Peter Parker,en iyi arkadaşının ona aşık olmasıyla eli kolu bağlı kalmıştır..Yine müthiş bir film çıkmış ortaya..
SPOILER

Örümcek Adam 2 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Örümcek Adam 2 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Örümcek Adam 2 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL