Afrika Kraliçesi Yorumları

Afrika Kraliçesi filmi detayları

@asdf-13

1 ay önce

8 / 10

Her şeyden önce zamanına göre değerlendirirsek gerçekten muhteşem bir film. Ama ben 2020 yılında izlediğim için bugün bana hissettirdiklerini yorumlamaya çalışacağım.
Sonrasında çekilen çoğu macera-doğa yapımlarının bu filmden esinlendiği belli. Eski filmlerin resmi-komedi stilini ve tiyatral oyunculuklarını bu filmde de görmek mümkün. Yalnız Casablanca veya Some Like it Hot gibi diğer macera filmleri kadar tazeliğini koruyamıyor. Özellikle duygu yüklü sahnelerini basitçe buldum. Tabi bunun sebebi benim zamanla mimik dolu oyunculuktan ziyade donuk-odunsu oyunculukları sevmem olabilir. Benimle benzer bir oyunculuk tarzı tercihiniz varsa bu filmde sizi en rahatsız edecek şey budur. Bu konu sizin için sorun değilse güzel bir eğlencelik film sizi bekliyor demektir.

@yorgun-nihilist

9 yıl önce

8.1 / 10

nehir sahnelerinin bir kısmı Muğla-Dalyan'da çekilmiştir, gerisi Afrika'da,1951 gibi çok eski bir zamanda çekilmesine rağmen kalite olarak şimdilere çekilenlere birkaç gömlek fark atıyor, filmi mantıksal kurgudan çok macera,aksiyon sahneleri ve nehirde yaptıkları yolculuk boyunca göreceğiniz eşşiz doğal güzellikler için izlemenizi tavsiye ederim.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL