6.9

43 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (71.404 OY)

KONUSU
Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasıyla birlikte Alman ordusu Kongo’yu işgal eder. İşgal sırasında ağabeyi ölünce Rose Mayer, alkolik bir maceraperestin teknesiyle güvenli bir ülkeye kaçmayı dener. Nehir boyunca onları sadece tropikal tehlikeler ve düşman askerleri değil, sürpriz bir aşk da beklemekte ... Devamı
Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasıyla birlikte Alman ordusu Kongo’yu işgal eder. İşgal sırasında ağabeyi ölünce Rose Mayer, alkolik bir maceraperestin teknesiyle güvenli bir ülkeye kaçmayı dener. Nehir boyunca onları sadece tropikal tehlikeler ve düşman askerleri değil, sürpriz bir aşk da beklemektedir.

Afrika Kraliçesi, Katharine Hepburn ve Humphrey Bogart gibi iki efsanevi oyuncu, nefes kesici bir öykü, başarılı bir yönetmen ve Afrika’da gerçekleştirilen çekimler sayesinde, sinema tarihinin en sevilen macera filmlerinden biri olmuştur. Filmdeki unutulmaz rolü, Humphrey Bogart’a En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar kazandırmıştır.

Yönetmen John Huston’ın ünlü yazar C. S. Forester’ın eserinden senaryolaştırdığı film, Pulitzer ödüllü senaryo yazarı James Agee ile ortak bir çalışmanın ürünü.
Humphrey Bogart

Charlie Al...

Robert Morley

Rev. Samue...

Peter Bull

Captain of...

Theodore Bikel

First Officer

Walter Gotell

Second Off...

Peter Swanwick

First Offi...

Richard Marner

Second Off...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@asdf_13

1 yıl önce

8 / 10

Her şeyden önce zamanına göre değerlendirirsek gerçekten muhteşem bir film. Ama ben 2020 yılında izlediğim için bugün bana hissettirdiklerini yorumlamaya çalışacağım.
Sonrasında çekilen çoğu macera-doğa yapımlarının bu filmden esinlendiği belli. Eski filmlerin resmi-komedi stilini ve tiyatral oyunculuklarını bu filmde de görmek mümkün. Yalnız Casablanca veya Some Like it Hot gibi diğer macera filmleri kadar tazeliğini koruyamıyor. Özellikle duygu yüklü sahnelerini basitçe buldum. Tabi bunun sebebi benim zamanla mimik dolu oyunculuktan ziyade donuk-odunsu oyunculukları sevmem olabilir. Benimle benzer bir oyunculuk tarzı tercihiniz varsa bu filmde sizi en rahatsız edecek şey budur. Bu konu sizin için sorun değilse güzel bir eğlencelik film sizi bekliyor demektir.

@yorgun_nihilist

10 yıl önce

8.1 / 10

nehir sahnelerinin bir kısmı Muğla-Dalyan'da çekilmiştir, gerisi Afrika'da,1951 gibi çok eski bir zamanda çekilmesine rağmen kalite olarak şimdilere çekilenlere birkaç gömlek fark atıyor, filmi mantıksal kurgudan çok macera,aksiyon sahneleri ve nehirde yaptıkları yolculuk boyunca göreceğiniz eşşiz doğal güzellikler için izlemenizi tavsiye ederim.
SPOILER

Afrika Kraliçesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Afrika Kraliçesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Afrika Kraliçesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL