Yetimhane

(2007)

The Orphanage a.k.a El orfanato

Film 1 Saat 45 Dk. Dram, Korku ispanya, Meksika 30 Mayıs 2008

7.1

262 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (164.027 OY)

KONUSU
The Orphanage (Yetimhane), hayatın kırılganlığı, kaybedilmişlerin ıstırabı ve bir annenin sonsuz sevgisi üzerine?

Laura, çocukluğuna dair en mutlu günlerini deniz kenarındaki bir yetimhanede geçirmiştir. Yetimhanenin çalışanları ve Laura?nın birlikte büyüdüğü arkadaşları ona her zaman ilgi ve sevgi
... Devamı
The Orphanage (Yetimhane), hayatın kırılganlığı, kaybedilmişlerin ıstırabı ve bir annenin sonsuz sevgisi üzerine?

Laura, çocukluğuna dair en mutlu günlerini deniz kenarındaki bir yetimhanede geçirmiştir. Yetimhanenin çalışanları ve Laura?nın birlikte büyüdüğü arkadaşları ona her zaman ilgi ve sevgi göstermişlerdir.

Şimdi, 30 yıl sonra, Laura, kocası Carlos ve 7 yaşındaki oğlu Simon?la çok güzel yıllar geçirdiği yetimhaneye geri dönmüştür. Hayali, uzun süredir kapalı olan yetimhaneyi restore ettikten sonra engelli ve hasta çocuklar için bir yaşam alanı haline getirmektir....

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@asim_2

1 yıl önce

7 / 10

sonu üzdü
O

@onrfilm

3 yıl önce

7 / 10

Tempo düşük olsa da devamlı vites arttıran bir film. Özellikle sonlara doğru çok etkileyici sahnelere sahip. Dram yönü de yoğun olduğu için tam bir türe konumlandırmak zor olsa da, "Gizem-Gerilim" severler mutlaka izlemeli.
S

@sessizuzunyolla

7 yıl önce

7.5 / 10

Duygusallığın empatinin ne olduğunu bilmeyen dümdüz insanların izlememesi gereken bir film,yoksa korku dozu gerilim dozu tartışılıyor tamamen dram olduğu halde.Son sahnesinde film bitip müziği çalmaya başlayınca banyoya koşup aynaya bakarak hüngür hüngür ağladığımı hiç unutamam.

@free_style

7 yıl önce

6.8 / 10

Film sizi içine çekiyor, sonuna kadar merak ettiriyor. Ama o sonu nedir öyle ya. Çok klişe olarak Laura bir akıl hastası olsaydı, film boyunca yaşananlar kafasında kurguladığı şeyler olsaydı daha iyi olurdu.

@tendopain

7 yıl önce

1 / 10

Kaybetmek istediğiniz 1 saat 45 dakikanız mı var tam size göre bir film.
H

@hakanx

7 yıl önce

7 / 10

Daha çok dram filmi. Gerilim de var. Çok beklenti ile seyretmeyin.

@kraker

8 yıl önce

5.5 / 10

Güzel bir ispanyol gerilim filmiizlemek için heveslenenler kendilerini klişelere hazırlasın. Kolay tahmin edilebilir ve beni pek de germeyen yapım olsa da bazı vurucu sahneleri var ki hakkını vermek lazım. Tavsiyem yokluk günlerinize saklamanız.

@naksidil

8 yıl önce

Çocuk ruhunun tarif edilemeyecek gizemi , merakı , cesaretliliği ve asla kin güdemeyeceğinin en iyi yansımasını görebileceğimiz bir film. Çocuk masumiyeti yaşarken de aynı , öldüğünde de aynı yüz ifadesinde. Ve annelerin ikna olunmaz derin hissiyatı..

@ustilago

9 yıl önce

öncüllerini aşıp the others a şaplak çalan gerilim filmi.simon rolü kahraman kıral a çok yakışmış.ben korktum açıkçası.

@poormf

11 yıl önce

7 / 10

Belen Rueda filmin genelinde olduğu gibi özellikle "uno dos tres toca la pared - önüm arkam sağım solum sobe" sahnesinde çok iyiydi.

"İnanmak görmekten önce gelir, inandığını görürsün" gibi aslında pek de gerçekçi olmayan, inancı bilginin önüne koyan savını etkileyici bir dille anlatan bir film, klişelerin nasıl rahatsız etmeden kullanılabileceğini göstermesi açısından da güzel, hatta bazı klişeleri klişelerle dalga geçmek için abartılı kullanarak bunu klişe olmaktan çıkarmaya hizmet ettirmesiyle de dikkat çekiciydi... 70/100

@thematrixhasyou

11 yıl önce

İspanyol sinemasını severim. Çok kötü bir yapım diyemem ancak şöyle ifade edeyim (bu kısım spoiler niteliğinde olabilir) The Others filminden sonra istenilen tadı veremedi.

@sapayolkatili

11 yıl önce

işleyen vede izleten konusuyla sıkılmadan izleyiciyi sürükledi.

@kabanbay

11 yıl önce

6.5 / 10

Çerezlik.Klişelerle dolu.Biraz abartılmış bir film.Sakız gibide uzattıkça uzatmışlar.Bu filme iyi dersek iyi filmlere haksızlık yapmış oluruz. 6/10 olmamış.

@mrsdance

11 yıl önce

Korku filmi klişelerini yıkan güzel bir filmdi. Gizem ile gerilimin iç içe geçtiği film sıradışı bir konuya sahip. Her sahnesi güzeldi. Klasik korku filmleri gibi değil. Beklentiye göre beğenip beğenmemeniz değişebilir. Tavsiye ederim.

@mephistofeles

12 yıl önce

1 / 10

Gerek puanından, gerekse yorumlarından etkilenerek izlediğimiz ve hüsrana uğradığımız, klişelerle dolu, kopuk senaryolu bir gerilim filmi. Sadece korkutmak ve germek üzerine kurulmuş ve bunu başaramamışbir senaryo . Bir korku filmi bile olsa bundan daha fazlası olması gerekirdi. Sonunun şaşırtıcı olduğu doğru ama heba olan iki saati karşılamıyor.
SPOILER

Yetimhane filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yetimhane filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yetimhane filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL