Julia'nın Gözleri

(2010)

Los ojos de Julia a.k.a Julia's Eyes

Film 1 Saat 58 Dk. Korku, Gizem ispanya, Meksika 1 Temmuz 2011

6.3

97 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.7 (33.332 OY)

KONUSU
Julıan ikiz kardeşinin de intiharına sebep olarak gösterilen hastalığıyla mücadele ederken zaman içerisinde bu olay hakkında fikirleri tamamen değişir. Yavaş yavaş kardeşinin ölümü bir esrara dönüşür.Şüpheleriyle ilgili henüz bir sonuca varamamışken sürekli göz hapsinde olduğunu hisseder ve geçirdiğ ... Devamı
Julıan ikiz kardeşinin de intiharına sebep olarak gösterilen hastalığıyla mücadele ederken zaman içerisinde bu olay hakkında fikirleri tamamen değişir. Yavaş yavaş kardeşinin ölümü bir esrara dönüşür.Şüpheleriyle ilgili henüz bir sonuca varamamışken sürekli göz hapsinde olduğunu hisseder ve geçirdiği ameliyat sonrası onun için çok daha zor günler başlar. Gördüklerinin ne olduğundan bir türlü emin olamayan Julıan için artık gerçeğin ne olduğunu bulmak herşeyden daha önemlidir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tendopain

3 yıl önce

Tırt.

@ruby

4 yıl önce

mukemmel bir gerilim filmi.

@serkanaydemir

7 yıl önce

7 / 10

Millet film başta baya bir geriyor insanı. Sonunu hiç beğenmedim o kadar güzelim film romantik bir modda bitti. Noluyor ya ha yaptın güzel bir film bari güzel bitir. İzlenir mi izlenir. Kısacası daha iyi olabilirdi.

@wafflee

7 yıl önce

Volk arkadaşımın tavsiyesi üzerine izlediğim bir film.Kendisini de bu film için teşekkür ederim.İspanyolların gerilim filmlerinde basamak basamak çıkışına bu filmle bir kez daha tanıklık etmiş oldum.Çok iyi bir film izledim.Film gizemli olduğunu çok iyi yansıtıyor ve gerilimde eklenince film sonuna kadar başarılı ilerliyor.Belen Rueda’nın oyunculuğu da gayet iyiydi.Gerilim ve gizem türünde izlemek için tercih edildiğinde pişmanlık yaratmayacak bir film.

@tutankhom

7 yıl önce

6.5 / 10

bazı bazı eksiklikler yüzünden yeteri kadar taktir alamadığını düşündüğüm bir film. bence çekimleri ışıkları kurgusu olsun hepsi yerinde. bir amerikan sineması olsa 5 katı izlenme gücü olurdu ama sektörün verdiği yetememezlikler yüzünden anca bu seviyede izleyiceye ulaşıp yinde hatrı sayılır cinsten kendisini görücüye çıkartıp beğendirebilmiş. başarı ve başarısızlık arasında kalan güzel bir yapım. güzel diyorum, izlemeniz için bir artı nor bence. patlamış mısır ve adam başı 3 bira şart.

@ifot

8 yıl önce

6 / 10

El Cuerpo'nun ardından arayı soğutmadan izlediğim Los ojos de Julia yine orijinal senaryosuyla beni mutlu etti. Bu iki filmin ortak noktası elbette birinin yönetmen koltuğunda oturan öbürünün ise senaryosunu yazan ( ya da ortak çalışılmış... yalan olmasın şimdi yanlarında değildim ) Oriol Paulo.

Çok hoşuma giden bu iki filme de parmağını daldırmış bu ispanyol psikopatının yapacağı diğer filmleri büyük bir merakla bekliyorum açıkçası.

Los ojos de Julia'nın başrolünde Belen Ruda başarılı bir performans sergilemiş olsa da, filmin ortalarına doğru sıkmadı değil. Yük birazcık üzerinden alınabilirdi diye düşünüyorum açıkcası. Filmi izleyenler itiraz edebilirler elbette konuya aşina oldukları için ama benim açımdan Lia'nın geldiği sahne büyük bir rahatlamaydı. İspanyolları bu işte bir adım daha ileri götüren bir film olmuş genel olarak.

@amenra

8 yıl önce

8 / 10

Zannediyorum son günlerde izlemekten büyük keyif aldığım ve beni gerçek anlamda doyuran filmlerin başında yer alıyor bu yapım. Kesilmiş kafalar, kopmuş kollar, bacaklar, kan gölüne dönmüş evler vs. Hepimiz biliyoruz ki son yıllarda nedense yapımcıların Korku türündeki anlayışları bunlarla sınırlandı. Mide bulandırmayı gayet iyi başarıyorlar lakin korkutmayı asla.

Çok sade bir senaryo ile de ne kadar etkili bir film yapılabileceğinin en canlı örneğiydi bence. Sade senaryo diye nitelendirdim ama yanlış anlaşılmasın. Bu sadeliğin açılımı aslında az önce bahsi geçen mide bulandırıcılıklardan uzak oluşuydu. Neredeyse iki saat gibi uzunca bir süre hiç sıkılmadan ve filmden kopmadan ekrana kilitleniyor insan izlerken. Gerilimi iliklerinizde hissedebiliyorsunuz. Bol sürprizlerle dolu senaryoda bilinmezlikler ve tahmin yürütmelerle bir sonraki sahneyi heyecanla bekledim. Gizem unsuru her daim ilgimi çekmiştir zaten. Özellikle sürpriz finaller e
... Devamı
Zannediyorum son günlerde izlemekten büyük keyif aldığım ve beni gerçek anlamda doyuran filmlerin başında yer alıyor bu yapım. Kesilmiş kafalar, kopmuş kollar, bacaklar, kan gölüne dönmüş evler vs. Hepimiz biliyoruz ki son yıllarda nedense yapımcıların Korku türündeki anlayışları bunlarla sınırlandı. Mide bulandırmayı gayet iyi başarıyorlar lakin korkutmayı asla.

Çok sade bir senaryo ile de ne kadar etkili bir film yapılabileceğinin en canlı örneğiydi bence. Sade senaryo diye nitelendirdim ama yanlış anlaşılmasın. Bu sadeliğin açılımı aslında az önce bahsi geçen mide bulandırıcılıklardan uzak oluşuydu. Neredeyse iki saat gibi uzunca bir süre hiç sıkılmadan ve filmden kopmadan ekrana kilitleniyor insan izlerken. Gerilimi iliklerinizde hissedebiliyorsunuz. Bol sürprizlerle dolu senaryoda bilinmezlikler ve tahmin yürütmelerle bir sonraki sahneyi heyecanla bekledim. Gizem unsuru her daim ilgimi çekmiştir zaten. Özellikle sürpriz finaller eminim benim gibi herkesi tatmin ediyordur..

Guillermo Del Toro gibi kült bir yapımcıdan zaten daha kötüsünü beklemek hata olurdu. Her zaman olduğu gibi yine çok kaliteli bir iş ortaya konulmuş. Ülkemizde vizyona girmemiş olması da ayrıca üzücü bir durum. Nice deli saçması ve beş para etmez filmler boy gösterirken sinema salonlarında böyleisne başarılı yapımlardan mahrum ediyorlar bizleri. Şiddetle tavsiye ettiğim film için puanım 10 üzerinden 8...
M

@massima

8 yıl önce

7.5 / 10

Bu filmi hem gerilim hem de gizem olarak çok beğenerek izledim.Filmi izlerken yürüttüğüm tahminler bir hayli fazlaydı.Ve güzel bir final yapılarak bitmeside çok iyiydi.İspanyollar güzel bir işe imza atmışlar ve herkes bu filmi izlemeli diyorum.

@slavesusar

8 yıl önce

şahsen gerilim filmlerinden pek hoşlanmayan biri olarak bu filmi beğendim.. "sonunu hemen tahmin ettim bu yüzden kötü bir film."klişesine kapılmış seyircilerdenseniz beğenmeyebilirsiniz ama filmi film gibi izliyorsanız zevkle izleyebileceğinizi düşünüyorum.. ingilizce dışında bir dille korkan insanları izlemekten de ayrı bir keyif aldığımı söylemek isterim:)

@stiff

9 yıl önce

6.6 / 10

Sizi bilmem ama İspanyol sineması deyince benim aklıma ilk Javier Bardem, sonra da Guillermo Del Toro gelir. Ha bir de Malamadre reis var ama onun yeri her zaman ayrı. O İspanyol sinemasının çok üstünde bir üstadımız. Guillermo Del Toro deyince de, her filmde oluşturmayı başardığı kaliteli atmosfer gelir. Filmlerini izleyenler demek istediğimi anlayacaktır. Böyle karamsar, alacakaranlık bir atmosfer. Gerilim türünde olduğunu göz önüne alırsak, yeterli derecede insanı gerdiğini söyleyebiliriz sanırım. Bir de sonunu kestirememe durumu var. Filmi izlenebilir kılan en önemli etken olmalı bu da... Imdb'de küsüratlı puan veremediğimiz için 7 verdim. Ama geneli 6,5 eder yani; izlenebilir.

@grimsi

10 yıl önce

sonunda izleyiciyi şaşırtcaz diye bir ton açık vermiş ve aynı zamanda pek çok klişeyi barındırmış bir film.

@lily_munster

10 yıl önce

İzlemekten pişmanlık duymayacağınız başarılı bir gerilim.
SPOILER

Julia'nın Gözleri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Julia'nın Gözleri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Julia'nın Gözleri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL