7.2

171 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (223.601 OY)

KONUSU
Eşcinsel olan yetenekli avukat Andrew Beckett, çalıştığı hukuk bürosunda AIDS olduğu fark edilince işten çıkarılır. Kendisine nedeninin AIDS olduğunu açıklamamalarına rağmen Beckett, nedenin bu olduğundan emindir ve bu hukuk bürosuna dava açmaya karar verir. Başvurduğu avukatlarca bir süre reddedild ... Devamı
Eşcinsel olan yetenekli avukat Andrew Beckett, çalıştığı hukuk bürosunda AIDS olduğu fark edilince işten çıkarılır. Kendisine nedeninin AIDS olduğunu açıklamamalarına rağmen Beckett, nedenin bu olduğundan emindir ve bu hukuk bürosuna dava açmaya karar verir. Başvurduğu avukatlarca bir süre reddedildikten sonra, en sonunda Joe Millerı tutmayı başarır. Miller ilk başta bu davayla ilgilenmekte isteksizdir; çünkü o bir homofobiktir ve Becketta karşı da önyargılıdır. Fakat Beckett sayesinde zamanla önyargılarını aşmaya ve korkularını yenmeye başlar. Beckett ise hayatı, gururu ve hakları için kıyasıya bir mücadeleye girmiştir ve adalet için savaşır.
Tom Hanks

Andrew Bec...

Jason Robards

Charles Wh...

Mary Steenburgen

Belinda Co...

Antonio Banderas

Miguel Alv...

Ron Vawter

Bob Seidman

Robert Ridgely

Walter Kenton

Charles Napier

Judge Garnett

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

11 ay önce

6.5 / 10

Homoseksüellik tabularını yıkma maksadı altında çerçevelenmiş ve aynı dönemin bir diğer önemli problemi olan AIDS konusunu da kendine güzel uyarlamış olan bir film. Hastalığı öğrenilince şirketinden kovulan Andrew'in, dışlandığı gerekçesiyle şirketine açtı dava sürecinin işlenildiği, özellikle hastalıkla ilgili sanık/soru-cevap kısımları ve jurinin karar alma anı hoşuma gitti diyebilirim. Biraz ağır ilerliyor ve belki mahkeme başlayana kadar ki kısım sıkıcı gelebilir. Tom Hanks'in opera sahnesi gerçekten çok başarılı.

@wingsofgod

3 yıl önce

7.3 / 10

Ben bu filmlere AMAÇLI FİLM diyorum. Filmde özellikle izleyiciler yani bizim önyargılarımız ve tabularımızı yıkıyor. Filmin sonuna doğru başlangıçtaki düşünceler yok olup yerine pişmanlıklar başlıyor. Yer yer duygusal olup üzüldüğüm ama yönetmen abimizin ağlamamıza istemediği belli eder hızlıca geçiş yaptığı bir film.

@kline

7 yıl önce

Opera sahnesi bir harikadır. Tom Hanks'in çok başarılı bir oyuncu olduğunu bu filmde de anlamış oldum. Ve bu rol için 20 kilo verdiğini unutmamak lazım.

Oscarı sonuna kadar haketmiş.

Film ayrı bir güzel. Puanı daha yüksek olmalıydı.
I

@itsatwap

7 yıl önce

7 / 10

tom hanks, denzel washington ve tabuları yıkmak üzerine.. tabu kelimesinin bile tabu olarak kabul gördüğü ülkemde izlemek için zaman yaratılması gereken filmlerden. oyunculuklar hakkında yorum yapmaya gerek yok.

@hilalgengec

7 yıl önce

herkesin mutlaka izlemesi gereken bir film. Tom Hanks 'e en iyi aktör Oscarını kazandırmıstır. Tom Hanks ve Denzel Washington'u birlikte izlemek çok büyük bir zevkti.

Antonio Banderas gibi sert rollerde oynanayan bir oyuncuyu eşcinsel olarak izlemek çok değişik bir duyguydu :)

@stratdoctor

8 yıl önce

Herkesin izlemesi gereken filmler arasındadır. Hatta bireye ergenlikten önce izletilirse çok çok yararlı olabilir. Film hakkında da iyi şeyler söyleyeceğim. Tom Hanks oynuyor zaten kötü olsa bile iyi derim ben ama film gayet kaliteli izleyin, izlettirin.
SPOILER

Philadelphia filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Philadelphia filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Philadelphia filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL