7.5

268 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (180.441 OY)

KONUSU
San Fransisco’ya taşındıktan sonra, New York’lu Harvey Milk Gay haklarını savunan bir eylemci ve politikacı olmaya karar verir. Uzun çabalarından sonra üçüncü girişiminde 1977’de idare meclisine seçilmiş ve Amerika’da devlet ofisindeki ilk gay olarak tarihe geçmiştir. Ertesi yıl ise hem şehrin valis ... Devamı
San Fransisco’ya taşındıktan sonra, New York’lu Harvey Milk Gay haklarını savunan bir eylemci ve politikacı olmaya karar verir. Uzun çabalarından sonra üçüncü girişiminde 1977’de idare meclisine seçilmiş ve Amerika’da devlet ofisindeki ilk gay olarak tarihe geçmiştir. Ertesi yıl ise hem şehrin valisi George Moscone hem de Harvey Milk, bir önceki supervizör tarafından öldürülmüştür.

Harvey Milk birçok kitaba konu olmuş ve birçok belgesele akademi ödülü kazandırmıştır ama ilk defa bu filmle Harvey Milk’in hayatı roman şekline sokulmuştur. Film San Fransisco’da çekilmiş ve Harvey Milk’in gerçek hayatta yaşayan arkadaşları filmde rol almıştır.

Birçok klasik filme imza atmış olan Gus Van Sant’ın yeni filmi Milk’i ve Sean Penn’in yine seyirciyi dehşete düşürecek oyunculuğunu heyecanla bekliyoruz.
Sean Penn

Harvey Milk

Emile Hirsch

Cleve Jones

Josh Brolin

Dan White

Diego Luna

Jack Lira

James Franco

Scott Smith

Alison Pill

Anne Krone...

Victor Garber

Mayor Moscone

Denis O'Hare

John Briggs

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kumik

6 yıl önce

Bir aktivistin hayatı ve bir politikacının ölümü...

@maviucurtma

9 yıl önce

9.5 / 10

Sadece bu muhteşem oyunculuk için bile izlenebilecek bir filmken üstüne güzel bir konu ve güzel bir işleyiş... Sonunda ne olacağını bilmek bile göz yaşlarıma engel olamadı. Duyarlılığı arttırabilecek gerçekçi bir yapım olmuş. İnsanların önyargılarını kırabilecek sıcacık sahnelerle dolu olması hoşuma gitti, bunda tabi ki sean pennin oyunculuğunun çok büyük katkısı var. Keşke daha önce izleseydim.

@lith

11 yıl önce

9.2 / 10

Film boyunca istedim ki Sean ve James hiç ayrılmasın. Zaten derdi iki adamın birbirine aşık olabileceği realitesini topluma anlatmak olan bir filmin içinde değme hetero aşklara taş çıkaracak bir ilişki barındırması müthiş bir başarı. Ayrı ayrı hem politik hem de aşk filmi olabilecek içeriği ve oyuncusu varken, çok leziz bir bütün çıkarmışlar.

@behtul

11 yıl önce

8.2 / 10

Müziklerinin Danny Elfman tarafından yapıldığını gördüm bugün opening kısmında, oldukça da şaşırdım. Pek onun tarzı müzikler olmadığı için, yanlış anlaşılmasın şahane müzikler çok da hoşuma gitti bu çeşnilik.

Film hakkında ne denebilir ki... Mükemmel oyuncular, yönetmen, ekip ve senaryo bir araya gelip böyle bir epik yapım sunmuşlar ortaya. Sanki Harvey Milk’in naif davasını bütün kadro naif bir şekilde elinden geldiğince mükemmel direktifte işlemiş. Sean Penn’in mükemmel bir kılıfta karakteri canlandırması, James Franco’nun ilk en iyi performanslarından birisi olması, diğer ekip, hepsi hepsi harika. Son sahnedeki Tosca afişi ve Sean Penn’in bakışındaki düşünceleri duymanıza gerek bile yok, sürekli aklınızda "Bunu kaçırmak istemiyorum." cümlesi yankılanıyor. Harika.

@mickey3d

11 yıl önce

9 / 10

Filmin ne kadar güzel olduğu, Sean Penn’in ne kadar iyi bir oyuncuğu olduğu hakkında da uzun uzun konuşmak isterdim fakat,

James Franco’ya sürpriz yaptığı sahne ve oradaki mutlulukları sizce de çok sıcak ve çok güzel değil miydi?

Seyrettğim filmlerde duyguların bu kadar yoğun şekilde karşı tarafa geçebildiği nadir sahnelerden biriydi.

@hilalgengec

11 yıl önce

sean penn’in konusurken agzını büzmesi ellerini narin narin birleştirmesi..... herşeyiyle kusursuz bır eşcinsel performansı sergılemiş, sergilemiş demek bile yanlış rolünü yasamış resmen...

@arkturomeda

11 yıl önce

10 / 10

Öncelikle filmi izlemeye karar verdiyseniz mendilleri hazırlayın , ayrıca tebrikler hayatınız boyunca hatırlayıp onerebileceginiz biyografi ve dram türünün en iyi filmlerinden birini seçmiş bulunmaktasınız. Ara ara gözyaşınızı tutamazken çoğu zaman gülümseyip farklı gözlerden hayatı göreceğiniz film.

@slavesusar

12 yıl önce

eşcinseli oynayan hemen hemen her oyuncunun düştüğü abartılı oyunculuk tuzağına sean penn’in düşmesi tabiki beklenemezdi!! o kadar kıvamında bir oyunculuk sergilemiş ki bize söylenecek laf yok ama senaryo biraz daha özenli olabilirdi,altı boş kalmış sahneler vardı bence. bir de eşcinselliğin sadece seksle ilgili bir şey olmadığı bir hayat tarzı olduğu biraz daha net verilebilir miydi?

@arween

12 yıl önce

sean penn zaten oyunculuğunu ve sosyal mesajını yine konuşturmuş.homofobik durumların zorluğunu ve direnişi tarihi bi gerçeğin desteğiyle bize sunmuş olduğu bi yapıt.kesnlikle izlenmeli duyarlılığmızı artırmalı diye düşünüyorum.

@khresimos

16 yıl önce

9 / 10

biyografiden çok inançları uğruna canını dişine takıp mücadele eden Harvey Milk'i canlandıran sean penn'in muhteşem oyunculuğuyla her saniyesi keyifle izlenen bir film.
B

@birkafkahikayes

16 yıl önce

"nature" culture'a karşı..70'ler..Bize dayatılan benliklerimizi unutturan kimlikler.. stereotiplere karşı ayaklanma..Harvey Milk'in kendi sadece kendi olma mücadelesinin perdeye güzel yansıması..Kültürün yarratığı cinsiyetlere karşı çıkma çünkü doğa seni sadece insan olarak algılar; eril ve dişil değil..Bu yapay çarpık olanı kabullenmemek, Anita Bryant'lara Briggs Intiative'lere karşı gelmek çünkü onlar insan olmadan bir kültür yarrattılar kendi benliklerini sorgulayanları öteki düşürdüler. Gus van Sant'ın iyi işi; postmodern bir savunuyu sunmasına rağmen!

@tamara

16 yıl önce

8.5 / 10

!!! DİKKAT YORUMUM SPOİLER İÇEREBİLİR!!!

MiLk, amerikanın seçiLmiş iLk gay beLediye başkanını anLatan bu yakın dönem tarih, biyografi ve dram fiLmi türünün en iyi örnekLerinden.. AnLatmak istediğini seyirciyi sıkmadan anLatan ve sadece gay propogandası yapmayıp bunu insan hakLarıyLa çok güzeL bağdaştıran, aynı zamanda güçLü senaryosuyLa dikkat çeken bir yapım. TürLerinin özeLLiği oLarak daha yavaş ve kasvetLi bir anLatım değiLdir inşaLLah diyordum ama ben anLatım tarzını beğendim.. ÖzeLLikLe fiLmde karşıLıkLı tartışma sahneLeri çok iyiydi.. Bu yaşananLarın gerçek oLduğunu düşünmek Harvey WiLk'e sempatimi arttırıyor çünkü yaptığı şey hiç ama hiç koLay değiL.. Sadece siyasi hayatından bahsetmiyorum bunu yanında yürütmeye çalıştığı özeL hayatı ve başına geLenLer de çok üzücü... FiLm gay hakLarını çok güzeL savunuyor ve gerekLiLiğini anLatıyor, ama bunun temeLinde asLında bu fiLm umudun hikayesi.. Zaten fiLmin sonunda harvey'in söyLediği "
... Devamı
!!! DİKKAT YORUMUM SPOİLER İÇEREBİLİR!!!

MiLk, amerikanın seçiLmiş iLk gay beLediye başkanını anLatan bu yakın dönem tarih, biyografi ve dram fiLmi türünün en iyi örnekLerinden.. AnLatmak istediğini seyirciyi sıkmadan anLatan ve sadece gay propogandası yapmayıp bunu insan hakLarıyLa çok güzeL bağdaştıran, aynı zamanda güçLü senaryosuyLa dikkat çeken bir yapım. TürLerinin özeLLiği oLarak daha yavaş ve kasvetLi bir anLatım değiLdir inşaLLah diyordum ama ben anLatım tarzını beğendim.. ÖzeLLikLe fiLmde karşıLıkLı tartışma sahneLeri çok iyiydi.. Bu yaşananLarın gerçek oLduğunu düşünmek Harvey WiLk'e sempatimi arttırıyor çünkü yaptığı şey hiç ama hiç koLay değiL.. Sadece siyasi hayatından bahsetmiyorum bunu yanında yürütmeye çalıştığı özeL hayatı ve başına geLenLer de çok üzücü... FiLm gay hakLarını çok güzeL savunuyor ve gerekLiLiğini anLatıyor, ama bunun temeLinde asLında bu fiLm umudun hikayesi.. Zaten fiLmin sonunda harvey'in söyLediği "Sadece umutLa yaşayamayacağımızı biliyorum ama umut oLmadan da hayat yaşamaya değmez" repLiği asLında herşeyi özetLiyor... Ve yine fiLmin sonundaki o muhteşem görüntü.. o kaLabaLık.. İnsanın etkiLenmemesi ve gözLerinin doLmaması eLde değiL... FiLm bittiğinde ise "vaay be insanLar inandıkLarı şey için nasıL savaşıyorLar" diyorsunuz.. Daha sonra ise kendimi "22 yaşındayım ve grur duyacağım hiçbirşey yapmadım" diye düşünmekten aLıkoyamadım.. Sonuç oLarak türünü sevenLerin kesinLikLe kaçırmaması gereken bir yapım..

@bezdim

16 yıl önce

10 / 10

homofobiklerin rahatsız olacağı bir belgesel film ve bu yüzden de homofobikler izlemeli zaten. saygı neymiş öğreniversinler..

@guiley

16 yıl önce

9 / 10

sean penn’in oyunculuğuna söylenecek zaten laf olamaz; öyle ki, arkadaşları sean penn’e, bu kadar yıl gay olduğunu nasıl sakladın diye espri yapıyorlarmış :)

@turuncun

16 yıl önce

10 / 10

sean penn oynamamıs resmen yasamıs.fılm bır onyargı parcalıyo bır hayır ı evet cevırıyo. sırf bu ıkı neden ıcın tekrar ve tekrar ızlenmesı ızletılmesı gerekır
SPOILER

Milk filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Milk filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Milk filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL