Arınma Gecesi: Anarşi

(2014)

The Purge: Anarchy

Film 1 Saat 43 Dk. Aksiyon, Korku ABD, Fransa 18 Temmuz 2014

7.1

163 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.4 (154.684 OY)

KONUSU
Yılda sadece bir gece boyunca tüm suçların serbest olduğu bir dünyada geçen film, Arınma Gecesi öncesi çocuklarıyla birlikte eve dönen bir çiftin gerilimini beyazperdeye taşıyor. Güvenli evlerine ulaşmaya çalışan ailenin benzini yolda biter. Tam da bu esnada oğlunu öldüren adamdan intikam almak için ... Devamı
Yılda sadece bir gece boyunca tüm suçların serbest olduğu bir dünyada geçen film, Arınma Gecesi öncesi çocuklarıyla birlikte eve dönen bir çiftin gerilimini beyazperdeye taşıyor. Güvenli evlerine ulaşmaya çalışan ailenin benzini yolda biter. Tam da bu esnada oğlunu öldüren adamdan intikam almak için Leo sokaklara çıkmıştır. Bir anne ise kızıyla birlikte yağmalanan evinden canını zor kurtarır. Los Angeles.’ın bu en haşin gecesinde hayatta kalmaya çalışan 5 kişinin yolu kesişecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hrarchon

1 yıl önce

7 / 10

Konu gayet güzel. Anarşi düzensizlik demek değildir ama siz mutlaka izleyin derim. (:
A

@ahmetoz

5 yıl önce

İlk filme nazaran kesinlikle daha iyiydi. Kostümler, aksiyon, kurgu, oyunculuklar özellikle başrol gayet iyiydi hoş vakit geçirmek için güzel bir film.

@stiff

7 yıl önce

7 / 10

İzlemesi müthiş keyifli ve bir o kadar sinir bozucu bir seri. Tek seferde izlenebiliyor üstelik, oldukça akıcı. Ayrıca bir adet ayaklı karizma Frank Grillo içermesi de eminim puanını etkilemiştir. En kısa zamanda üçüncü filmi de izleyeceğim. 7/10

@hikmetelli

7 yıl önce

Son günlerde canlı canlı yaşayarak serinin devam filmlerine ilham kaynağı olmuş olabiliriz

@cartoonshowroom

7 yıl önce

Ilkinden kat ve kat daha iyi olmus. Tek bir ortamda gecmemesi, sokaktaki kaosu az da olsa gorebilmemiz guzel olmus. Gelecek filmin daha iyi olmasini bekliyorum.

@dr_hugo_strange

7 yıl önce

7.6 / 10

2.filmi 1.film olarak izlerseniz hem 1.filmin yavanlığından kurtulmuş olursunuz hem de zaten 2.filmde pek bi yenilik yok silahlar gelişmiş sadece tavsiyem sadece 2.filmi izleyip geçiniz çerezliktir..

@iliiif

8 yıl önce

3.6 / 10

Filmi ilkinden ayıran yükseklere çıkaran bir çizgisi yoktu. Bu sefer iyiler sokakta kalıyordu. İyi olan ama kötülük yapmak için çıkan biri de kötülüğü bırakıp onlara yardım ediyordu. Sonra uğruna sokağa çıktığı adamı vuramıyordu. Bana biraz yavan geldi. Bir de öldüremediği adam onun hayatını kurtarmasın mı? Tam Türk filmi.

@ekopyen

8 yıl önce

Genişletilebilecek ve farklı açılardan işlenebilecek bir çekirdek temasına sahip olmasına rağmen ikinci filmde de aynı "zengin eğlencesi" perspektifinden kurtarılamamış; Hostel serisinden esintiler eklenerek ilk filmin tekrar işlenmiş halini sunmuşlar gibi hissettim.

Daha sapkın, uçuk, sadistik ve çarpıcı unsurlar ve fikirlerle üçüncü filmin sıradan bir kan dökme, çatışma - kaç/kovala kapsamından çıkarılmasını umuyorum.

Carmelo'nun örgütünün de daha faal bir hale gelmesi ile belki Purge(Arınma) sisteminin çöküşü ile sonlandırılabilir, ancak acele etmeleri gerekmiyor seriyi bitirmek için tabii. Bu aşamada biraz daha Purge sistemini daha farklı şekillerde değerlendiren insanları da seyirciye sunsalar iyi olur.

@cruachan

8 yıl önce

7.9 / 10

Genelde daha çok ilkler güzel olur ama 2.film daha iyi olmuş konu mekan daha geniş tutulmuş süreside daha uzundu ve gerilimi aksiyonu daha boldu ilk filmden daha iyi olmuş kesinlikle ama Anarşi meselesi üzerinde daha çok durulsaydı dahada güzel olurdu.
F

@filmkaresi

8 yıl önce

çok heyecanlı bir film. mesaj kaygısı ile izlemediğim için sadece heyecanını duymaya odaklandım.

@mulayimbey

8 yıl önce

7.9 / 10

fazla aksiyon olmuş ama mesajı harika bir şekilde vermiş.filmin mesajıyla ilgili uzun uzun konuşmalar olmaması çok daha iyi olmuş.anlatılmak istenenin dahasını ötesini seyirciye bırakmış bence.
D

@digeri

8 yıl önce

Beklediğimden çok iyiydi. Yalnız izlerken düşündüklerim ve öfkem kendimden korkmama neden oldu açıkcası. Bizim ülkede olsa sokakta adam kalmaz. İtiraf edelim nefret ediyoruz birbirimizden. En çok da her fırsatta hakkımı çalanlar, otobüs sırasında dahi hak hukuk bilmeyenler, torpilsiz, kayırmasız yaşamayanlar arınmaya düşersiniz inşallah. Her zaman zenginin, güçlünün hukukunun işlediği bu günlerde bize de lazım böyle bir şey. Biz oraya da torpil sokarız ya. Bir çuval kömüre peşimize ordu düşer maazallah. İlk dakikada ölürüz.

@alisesen

8 yıl önce

7.9 / 10

Çok başarılı bir devam filmi olmuş.Yaratıcı bi senaryoyu, biraz daha yenilik ekleyerek sunmuşlar. Fikir olarak gerçek dünyada olmasını istemesem de sinema dünyası açısından güzel bir düşünce Arınma Gecesi olayı. Oyuncular çok iyiydi. Bazı sahnelerde gerginlikten nefesim kesildi. Sonu da çok güzeldi. Eksiklikler elbette var ama film, tadında olmuş, izlemesi zevkli seyirlik bir yapım olmuş.
J

@jelibon

8 yıl önce

İki filmi peş peşe izledim kesinlikle ilk filme fark atmış..Çok severek izledim bunu..Aksiyon gerilim bu filmde çok daha iyiydi..Başarılı ve sürükleyici bir filmdi..

@holyghost90

9 yıl önce

6.5 / 10

İlkfilmden kesinlikle daha iyiydi.Aksiyon ve gerilim sahneleri konunun işlenişi bakımından ben çok beğendim.
SPOILER

Arınma Gecesi: Anarşi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Arınma Gecesi: Anarşi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Arınma Gecesi: Anarşi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL