5.7

219 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.7 (227.255 OY)

KONUSU
Her sene belirli bir gün, sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalmadan bir suç işleme hakkınız olsaydı, ne yapardınız? Bir ailenin bir gece yaaşadığı hikayeyi anlatan The Purgede dört kişinin kendilerini korumak için ne kadar ileriye gidebilecekleri test edilmektedir.

Davetsiz bir misafir James Sandinin
... Devamı
Her sene belirli bir gün, sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalmadan bir suç işleme hakkınız olsaydı, ne yapardınız? Bir ailenin bir gece yaaşadığı hikayeyi anlatan The Purgede dört kişinin kendilerini korumak için ne kadar ileriye gidebilecekleri test edilmektedir.

Davetsiz bir misafir James Sandinin yıllık tecrit döneminde etrafı çevrili güvenlikli evine zorla girer ve bir aileyi parçalayacak olaylar yaratmaya başlar. Geceyi saklandıkları ve kaçtıkları canavarlara dönüşmeden geçirmek Jamesin, karısı Marynin ve çocuklarının yapması gereken bir görev haline gelmiştir.
Ethan Hawke

James Sandin

Lena Headey

Mary Sandin

Max Burkholder

Charlie Sa...

Adelaide Kane

Zoey Sandin

Edwin Hodge

Bloody Str...

Rhys Wakefield

Polite Leader

Arija Bareikis

Mrs. Grace...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hrarchon

1 yıl önce

6.8 / 10

İkinci filmden kat kat daha iyi olmuş. Başlangıç filmi olarak asıl mesajı veren senaryo bu olmuş.

@yildiznil

1 yıl önce

2 / 10

Hayatımda izlediğim en kötü 10 film arasında yerini aldı. 5.7 Imdb puanını tamamen özgün senaryosuna borçlu olduğunu düşünüyorum. Filmin sonuna kadar zor dayandım 1 buçuk saat olması tek tesellimdi.

@brigante

2 yıl önce

4 / 10

Bir kişiyi kurtarmak için yirmi küsür kişinin öldüğü, çok kötü oyunculuklar içeren, harika bir fikir nasıl b.k edilir temalı film.

Tüm bunlara rağmen konusunun hatrına serinin diğer filmlerine de bir şans vermek gerektiğini düşünüyorum.

10/4

@denihiszionlevi

2 yıl önce

Seride en beğendiğim bu ilk film oldu çünkü diğer filmler aksiyon türünde gibiyken bu filmde gerçek bir gerilim vardı. Eve giren sığınmacı, arınmaya gelenler...

@sinemaseyircisi

4 yıl önce

Ethan Hawke için başladım,Edwin Hodge için bitirdim.
G

@gaspar_noe

8 yıl önce

mükemmel bir fikri sıradan bi gerilim aksiyon çerçevesinde işlemişler. yine de bana o endişe hissini tattırdı ama diğer arkadaşların da söylediği gibi; çok daha iyi işler çıkabilirdi bu fikirden. olayı bi ailenin dramına çevirmeyip daha genele yayabilir veya illa aile katıcaklarsa bunu ev içerisinde kovalamaca şeklinde değilde daha public mekanlarda yapabilirlerdi, daha etkileyici sahneler görebilirdik.

bakalım ikincisini izleyeceğim birazdan.

@stiff

8 yıl önce

6.5 / 10

Sağlam bir konu; kötü kurgu ve klişe ölüm sahneleriyle hiç edilmiş. İzlerken çok gerildim, bence izlenebilirliği de yüksek. Kötü olarak değerlendirmiyorum zaten, keyif de aldım. Ama klişe ve saçma sahneleriyle tipik bir Hollywood gerilimi olarak tamamlanmış. Özellikle bilardo topuyla kafaya vurup adamı uçurma beni benden aldı. Maske olayı da çok taklitvari olmuş. Saçma ve klişe sahneleri göze alarak izlendiğinde güzel.

@cruachan

8 yıl önce

7.3 / 10

Adamlar benim senelerdir kafamda kurduğum senaryoyu çalmışlar bunu hep kendi kafamda hayal edip sevmediğim kötü insanları öldürürdüm düşüncelerimde keşke gerçek olsa bu senaryo yılda birkez 12 saat yasal olsa cezası olmasa yeryüzündeki pislikleri temizlerdim böylece bütün dertlerden arınırdım. Neyse filme gelelim sıradışı bir konusu var fakat daha etkileyici şekilde işlenebilirdi. Hatta filmin süresi daha uzun tutulabilirdi çünkü gerçekten harika bir teması var her nekadar bu senaryoyu yıllar önce ben kafamda yazsamda daha önce hiç yapılmadığı için özgün bir senaryo idi konusu güzeldi ama film daha iyi olabilirdi.
J

@jelibon

8 yıl önce

İkinci filmi izledikten sonra bu filmin onun yanında çok sönük kaldığını görüyoruz..Burada belki mekan kısıtlaması olduğundan fazla bir heyecan göremedim..Orta halli bir film..

@seko

9 yıl önce

Pratikte toplumun refahı için faydalı olabilir böyle bir olay. Ancak gel gelelim işin içine insan hayatı , onuru, erdemi vb. şeyleri koyunca durum pek hoş karşılanmayabilir. Gerçi Amerika`nın devlet politikasına baktığımızda böyle şeyleri normal olarak görebilir yöneticileri.

Film konusu itibariyle çok güzel olsa bile oyuncu seçimleri ve mantıksızlıklar kalitesini düşürüyor. Filmin güzel yanı süresinin tam kararında olması gereksiz yere uzatıp bizi sıkabilecek olaylara girişmemişler

Puanım: 7

@dr_hugo_strange

9 yıl önce

Bu filme ister iyi deyin ister kötü ama bence bu filmi çekmek biraz cesaret işi dostlar .Bu filmi sağlam bir kurguyla çekmek lazım bence tutar. 2.si çıktı sanırım onu daha izlemedim izlemeyi de düşünmüyorum ama fikir baya uçuk kim buluyor böyle saçma sapan fikirleri diyerek Pardon filmindeki İbrahim abimize selam çakıyorum
H

@herole22

9 yıl önce

1 / 10

Dünyanın en kötü filmleri arasına girecek kadar KÖTÜ..

@holyghost90

9 yıl önce

6 / 10

Ethan Hawke için izlemiştim aslında.Genellikle korku filmlerinde değilde romantik filmlerde daha iyi.Film konu itibariyle tamamen saçmalıktan ibaret güya zenginler fakirleri öldürüp ruhlarını arındırıyor,sonrada bu sayede amerikanın ekonomik olarak kalkınması sağlanıyor.Bi kere her insanın yaşama hakkı vardır kimse kimsenin bu hakkını istediği gibi elinden alamaz.Devamınında çekilmiş olmasınaanlam veremiyorum.

@toresbeluga

10 yıl önce

3 / 10

İlgi çekici bir konuyu bu denli sıkıcılaştırabildikleri için tebrik etmek lazım. Herkesin harcı değil.

@vital87

10 yıl önce

Bu kadar güzel bir fikri neden daha iyi filmleştiremediler diye düşünürken aklıma gelen absürdlükleri paylaşmak istedim. Günün birinde senaristin/ yapımcının biri bir Türk atasözü duyar: "Ev alma komşu al." Yakın bir meslektaşı ise Açlık Oyunları'nın ilk filmini izlediğinden beri tipik bir Hollywood içgüdüsüyle onu kopyalamak için yanıp tutuşmaktadır.

Filmin daha sonradan yönetmeni olacak kişilik ise uzun zamandır tek mekan bir film üzerine düşünmektedir. Bu 3 kişilik bir araya gelir ve oldukça iyi bir potansiyeli olan bu yapımın bir şekilde içine edip üstüne tüy dikerler. Ve harcadıkları 3 milyon doların 20 katından fazla hasılat elde ederler.
SPOILER

Arınma Gecesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Arınma Gecesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Arınma Gecesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL