5.5

157 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.7 (179.095 OY)

Vizyon Tarihi

13 Eylül 2013

Süre

1 Saat 25 Dk.

Ülke

Fransa ABD

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Her sene belirli bir gün, sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalmadan bir suç işleme hakkınız olsaydı, ne yapardınız? Bir ailenin bir gece yaaşadığı hikayeyi anlatan The Purgede dört kişinin kendilerini korumak için ne kadar ileriye gidebilecekleri test edilmektedir.

Davetsiz bir misafir James Sandinin yıllık tecrit döneminde etrafı çevrili güvenlikli evine zorla girer ve bir aileyi parçalayacak olaylar yaratmaya başlar. Geceyi saklandıkları ve kaçtıkları canavarlara dönüşmeden geçirmek Jamesin, karısı Marynin ve çocuklarının yapması gereken bir görev haline gelmiştir.

Lena Headey

Mary Sandin

Ethan Hawke

James Sandin

Max Burkholder

Charlie Sa...

Adelaide Kane

Zoey Sandin

Rhys Wakefield

Polite Leader

Edwin Hodge

Bloody Str...

Tom Yi

Mr. Cali

YORUMLAR

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (18)

@sinemaseyircisi yazdı...

Per, 09 Ağu 2018, 23:27 (7 ay önce)

Ethan Hawke için başladım,Edwin Hodge için bitirdim.

@gaspar-noe yazdı...

Cum, 26 Haz 2015, 05:40 (3 yıl önce)

mükemmel bir fikri sıradan bi gerilim aksiyon çerçevesinde işlemişler. yine de bana o endişe hissini tattırdı ama diğer arkadaşların da söylediği gibi; çok daha iyi işler çıkabilirdi bu fikirden. olayı bi ailenin dramına çevirmeyip daha genele yayabilir veya illa aile katıcaklarsa bunu ev içerisinde kovalamaca şeklinde değilde daha public mekanlarda yapabilirlerdi, daha etkileyici sahneler görebilirdik.

bakalım ikincisini izleyeceğim birazdan.

@stiff yazdı...

Paz, 19 Nis 2015, 01:01 (4 yıl önce)

6.5 / 10

Sağlam bir konu; kötü kurgu ve klişe ölüm sahneleriyle hiç edilmiş. İzlerken çok gerildim, bence izlenebilirliği de yüksek. Kötü olarak değerlendirmiyorum zaten, keyif de aldım. Ama klişe ve saçma sahneleriyle tipik bir Hollywood gerilimi olarak tamamlanmış. Özellikle bilardo topuyla kafaya vurup adamı uçurma beni benden aldı. Maske olayı da çok taklitvari olmuş. Saçma ve klişe sahneleri göze alarak izlendiğinde güzel.

@cruachan-erkan yazdı...

Pzt, 16 Mar 2015, 19:19 (4 yıl önce)

7.3 / 10

Adamlar benim senelerdir kafamda kurduğum senaryoyu çalmışlar bunu hep kendi kafamda hayal edip sevmediğim kötü insanları öldürürdüm düşüncelerimde keşke gerçek olsa bu senaryo yılda birkez 12 saat yasal olsa cezası olmasa yeryüzündeki pislikleri temizlerdim böylece bütün dertlerden arınırdım. Neyse filme gelelim sıradışı bir konusu var fakat daha etkileyici şekilde işlenebilirdi. Hatta filmin süresi daha uzun tutulabilirdi çünkü gerçekten harika bir teması var her nekadar bu senaryoyu yıllar önce ben kafamda yazsamda daha önce hiç yapılmadığı için özgün bir senaryo idi konusu güzeldi ama film daha iyi olabilirdi.

@jelibon yazdı...

Paz, 16 Kas 2014, 03:05 (4 yıl önce)

İkinci filmi izledikten sonra bu filmin onun yanında çok sönük kaldığını görüyoruz..Burada belki mekan kısıtlaması olduğundan fazla bir heyecan göremedim..Orta halli bir film..

@seko yazdı...

Cmt, 18 Eki 2014, 13:35 (4 yıl önce)

Pratikte toplumun refahı için faydalı olabilir böyle bir olay. Ancak gel gelelim işin içine insan hayatı , onuru, erdemi vb. şeyleri koyunca durum pek hoş karşılanmayabilir. Gerçi Amerika`nın devlet politikasına baktığımızda böyle şeyleri normal olarak görebilir yöneticileri.

Film konusu itibariyle çok güzel olsa bile oyuncu seçimleri ve mantıksızlıklar kalitesini düşürüyor. Filmin güzel yanı süresinin tam kararında olması gereksiz yere uzatıp bizi sıkabilecek olaylara girişmemişler

Puanım: 7

@dr-hugo-strange yazdı...

Paz, 07 Eyl 2014, 21:14 (4 yıl önce)

Bu filme ister iyi deyin ister kötü ama bence bu filmi çekmek biraz cesaret işi dostlar .Bu filmi sağlam bir kurguyla çekmek lazım bence tutar. 2.si çıktı sanırım onu daha izlemedim izlemeyi de düşünmüyorum ama fikir baya uçuk kim buluyor böyle saçma sapan fikirleri diyerek Pardon filmindeki İbrahim abimize selam çakıyorum
H

@herole22 yazdı...

Paz, 17 Ağu 2014, 11:46 (4 yıl önce)

0.1 / 10

Dünyanın en kötü filmleri arasına girecek kadar KÖTÜ..

@holyghost90 yazdı...

Sal, 12 Ağu 2014, 16:17 (4 yıl önce)

6 / 10

Ethan Hawke için izlemiştim aslında.Genellikle korku filmlerinde değilde romantik filmlerde daha iyi.Film konu itibariyle tamamen saçmalıktan ibaret güya zenginler fakirleri öldürüp ruhlarını arındırıyor,sonrada bu sayede amerikanın ekonomik olarak kalkınması sağlanıyor.Bi kere her insanın yaşama hakkı vardır kimse kimsenin bu hakkını istediği gibi elinden alamaz.Devamınında çekilmiş olmasınaanlam veremiyorum.

@toresbeluga yazdı...

Per, 24 Eki 2013, 00:37 (5 yıl önce)

3 / 10

İlgi çekici bir konuyu bu denli sıkıcılaştırabildikleri için tebrik etmek lazım. Herkesin harcı değil.

@vital87 yazdı...

Sal, 22 Eki 2013, 23:43 (5 yıl önce)

Bu kadar güzel bir fikri neden daha iyi filmleştiremediler diye düşünürken aklıma gelen absürdlükleri paylaşmak istedim. Günün birinde senaristin/ yapımcının biri bir Türk atasözü duyar: "Ev alma komşu al." Yakın bir meslektaşı ise Açlık Oyunları'nın ilk filmini izlediğinden beri tipik bir Hollywood içgüdüsüyle onu kopyalamak için yanıp tutuşmaktadır.

Filmin daha sonradan yönetmeni olacak kişilik ise uzun zamandır tek mekan bir film üzerine düşünmektedir. Bu 3 kişilik bir araya gelir ve oldukça iyi bir potansiyeli olan bu yapımın bir şekilde içine edip üstüne tüy dikerler. Ve harcadıkları 3 milyon doların 20 katından fazla hasılat elde ederler.

@airking yazdı...

Cmt, 28 Eyl 2013, 02:00 (5 yıl önce)

4.8 / 10

Aynı konu üzerinden farklı bir senaryo ile bu film uçabilirmiş. Oyuncular iyi değildi. Ethan Hawk bu rollerin adamı değil. Gitsin Before Sunrise gibi filmlerde oynamaya devam etsin. Romantik sessiz sakin filmlerin adamı kendisi. 5/10 veriyorum oda sadece ilginç bir konusu olduğu için.

@rashomon yazdı...

Paz, 15 Eyl 2013, 23:11 (5 yıl önce)

5 / 10

Amerikada ciddi bir silahlanma mevcut obama, bu durumu terbiye etmeye çalıştı fakat silah endüstrisi bu konuda istekli olan obamaya ayar çekti, akıllı olucaksın babında ki obama sustu kaldı.Malumunuz amerika kalkınmasını silah endüstrisi sayesinde ciddi anlamda sağlamıştır.Merhum kubrick ne güzel hicivler ile bunu bize bomba yapmayı seviyorum filminde göstermişti.Filmimizde burdan hareketle herkesin biriken şiddetini boşaltmayı bir güne sabitlemiş.Mutlu amerikan aileside günün şanslı kurban adayları oluyor.Güzel bir konuydu aslında şiddetin insan doğasında ki durdurulamaz oluşu birbirimizi yoketmekten başka bir halt yapmadığımızı gösteriyor.Şiddet içeren bir kaç sahnede fena değildi fena değildi derken o ne güzel birbirlerini katlediyorlar anlamında değil tabi :) gerçekcilik olarak iyiydi.Bireysel Silahlanmanın tüm dünyada yasaklanması temennisi ile...

@sevgikara yazdı...

Çar, 21 Ağu 2013, 22:10 (5 yıl önce)

bu filmin konusunu AÇLIK OYUNLARINDAki arena sahnesinden ilham alarak çektiği kanaatindeyim.yine de ilginç bir fikir.ama HAVLAYAN KUZUnun da dediği gibi neden böyle bir yasa çıkmış.ne oldu da insanlara böyle bir hak verilmiş bilmiyoruz.ilginç bir konu 1 saat 25 dk gibi kısa bir süreyle boşa harcanmış.bu filmi yanında birileriyle izleyen herkesin aklına gelebilecek sorular silsilesi:

1) sen olsan kimi öldürürdün?

2) seni muhtemelen kim öldürürdü?

özet: filme göre düşman kazanmamaya dikat etmelisin.e kendi yaşamımızda öyle.cezalar bile insanları bağlamıyorken bir de serbest olsa acaba bir gecede türkiyenin nüfusu yüzde kaç azalırdı.?

@havlayankuzu yazdı...

Çar, 21 Ağu 2013, 14:59 (5 yıl önce)

7.3 / 10

Etkili bir politik hiciv olabilirdi Purge. Ancak, filmde söylenenler çok sınırlı ve küçük bir mekanın içine hapsedilmiş. Bu durum,siyasi bir taşlama olabilecekken tüm filmi,Panik Odası tarzı bir gerilim haline getiriyor.

Mantık sahibi her insana saçma gelebilecek bir gelecek kurgusu var filmin. Bu kurgunun geçmişi hakkında bize bir bilgi verilmediği için, saçma kalmaya mahkum bir kurgu. Nasıl bu hale gelindi,nasıl oldu da,insanlar yılda bir gün sokakta gördükleri evsizleri öldürerek mutlu olacaklarına inanır hale geldiler ? Bilmiyoruz. Hani bir yerden sonra merak etmeye zamanınız da kalmıyor zira,film hikayesini anlatmaya çalışmıyor bile.

Purge,güzel bir taşlama olabilirmiş. ÖZellikle Amerikan anayasası ve temel haklara ilişkin güzel tespitleri varmış ama işte heyhat...... :)

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Arınma Gecesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Arınma Gecesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Arınma Gecesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL