Tár Yorumları

Tár filmi detayları

@yagcionur

1 ay önce

5 / 10

Cate Blanchett’ın harika performansı harici çöpün çöpü olduğunu düşündüğüm film.Bu filmle ilgili en büyük sorunun anlatılabilecek olanın 2 saat 38 dakika gibi absürt bir sürede anlatılması.Bu film 1 saat 40 dakika civarında yapılıp daha efektif bir anlatım sunabilirdi bence ama 2 saat 38 dakikaya çok zor dayandım açıkçası.Film son düzlükte biraz topluyor ama bu filmi kurtarmaya yetmiyor.Oscar gibi kurumların ne kadar hakkaniyetten uzak olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiş.Şu filmin en iyi filme aday gösterilmesi komedidir.Alsaydı skandal olurdu ama şükürler olsun ki alamamış.

Çok sabırlı izleyiciyseniz başına oturun aksi takdirde bitiremezsiniz.Filmdeki diyalogları takip etmek çok zor ve çok sıradışı kelime var.Kurguda sorunlar var.Genel olarak beklentimin çok ama çok altında kaldı.

5/10

@kbrcktlbs

1 yıl önce

7 / 10

Uzun sahneleri her film kaldıramaz başarılı

@yigithan300

1 yıl önce

8.4 / 10

Tár Todd Field 16 yıl sonra çektiği ilk film yönetmenin bir derdi olduğunu bu filmde anlıyoruz filme ilk teknik açıdan girersem her şey olan üstü sinematografi, oyunculuklar, ve tabi ki Hildur Guðnadóttir hanım efendi son yılların en iyi bestecilerinden olan Hildur Guðnadóttir bu filmde de gerici ve melankolik melodileri ile filmin temasına da uyuyor. Oyunculuklara gelirsek Cate Blanchett sadece bu yıllın değil son 10 yıllın en iyi kadın performanslarından birini çıkarmış mimikleri, delirişleri, sinirleri ve bir hırsına yenik düşmesi ustaca bir iş çıkarmış filmin geneli durgun yapısı ile yorsa da çıta yavaş yavaş süre geçtikçe artıyor kesinlikle görülmesi gereken bir ruhsal çöküş hikayesi.

@kuzgunadam

1 yıl önce

7.5 / 10

Müziğe doyacağız diye düşünürken kendimizi kadınlar arasındaki entrikalı ve rekabetçi dünyada buluyoruz bunu zaten gerçek hayatta her gün görüyorum o yüzden konu beklediğim gibi çok ilgi çekici değildi.
Cate Blanchett başta olmak üzere oyunculuk üst seviyedeydi filme bağlayan unsurlardan biri buydu.
3 saate yakın bir sürede daha çok şey yansıtılabilirdi. 7,5/10

@kumcular

1 yıl önce

8 / 10

Kibirli, egosu yüksek, acımasız orkestra şefi Lydia Tár'ın iş hayatı, yükselişi ve düşüşü, aşk hayatı ilişkileri anlatılırken, karakterin sevimsizliği bir tarafta kalıp Cate Blanchett'in oyunculuğunu izlemeye odaklanıyorsunuz. Kibiri öyle bir yansıtmış ki oyuncu seyirciye bile neredeyse yukardan bakıyor. Ezildiğinizi hissediyorsunuz ve karakterden nefret ediyorsunuz.
Görsel ve sanat tasarımı olarak oldukça başarılı olan film kurguda seyirciyi zorluyor. Özellikle baştaki uzun diyologlar seyirciyi sınarken, sanatı konu alan filmi sanatsal yolla anlatalım tarzıyla hedef kitlesine ulaşmaya çalışıyor.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL