7.5

516 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (370.889 OY)

KONUSU
Koş Lola Koş filmiyle tanınan Tom Tykwer ile Wachowski kardeşlerin yönettiği ve Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant ile Hugo Weavingin oynadığıBulut Atlası (Cloud Atlas),26 Ekim 2012de Chantier Films dağıtımıyla Chantier Films tarafından vizyona çıkarılıyor. 1850’de Pasifiki geçen bir gezgin, Belçika ... Devamı
Koş Lola Koş filmiyle tanınan Tom Tykwer ile Wachowski kardeşlerin yönettiği ve Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant ile Hugo Weavingin oynadığıBulut Atlası (Cloud Atlas),26 Ekim 2012de Chantier Films dağıtımıyla Chantier Films tarafından vizyona çıkarılıyor. 1850’de Pasifiki geçen bir gezgin, Belçikadaki savaşlar sırasında maddi açıdan istikrarsız bir hayat süren suskun bir besteci, Reagan döneminin Californiasında asil ruhlu bir gazeteci, alacaklılarından kaçan bir yayınevi sahibi, ölüm sırasını bekleyen genetiği değiştirilmiş bir garson, bilim ve medeniyetin karanlık yüzüne tanık olan genç Pasifik adalı, tarihsel zaman dilimi içinde her birinin yankılarını anlatıyor.
Tom Hanks

Dr. Henry ...

Halle Berry

Native Wom...

Jim Broadbent

Captain Mo...

Hugo Weaving

Haskell Mo...

Jim Sturgess

Adam Ewing...

Bae Doona

Tilda / Me...

Ben Whishaw

Cabin Boy ...

James D'Arcy

Young Rufu...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@naksidil

3 yıl önce

Kitabını okumadıysanız 1-0 geridesiniz. Film üzerine hiç bir eleştiri okumadan filme başladıysanız 2-0 geridesiniz. Zihniniz dingin ve açık değilse 3-0 geridesiniz.. Ben 3’te 3 yaparak tamamlayamadım :) Uygun bir zamanda tekrar izleyeceğim.

@ohdude

5 yıl önce

tam bir mind fuck. izlediğin en karışık filmlerden biriydi. ayrıca uykusuz izlememenizi tavsiye ederim. adamlar 8 kişiyle film çekmiş.

@ortadunya

7 yıl önce

Tom Hanks' in oynadığı bi film kötü olabilir mi? Yorumunu tekrar tekrar doğrulatan film. Farklı hikayelerde farklı şekilde buluşma öyküsü olarak algıladım. Zor film, insanı düşünmeye sevk ediyor.

@no_one

7 yıl önce

Filmi 4-5 ay önce falan izledim .Jung'un kolektif bilinçdışı ve kolektif bilindışını meydana getiren atalardan geçme imajların bütününü, mitolojilerin, rüyaların ve masalların ortak temelini oluşturan arketip kavramları üzerine kurulmuş gibi geldi. Zaman olarak da nihai bir sonuca götüren linear zaman değil de kendini tekrar eden dairesel bir zaman içinde kurgulanmış bir yapısı var .

@jalanili

7 yıl önce

Şeytan ayrıntısı çok tatlı olmuş

@sedatgrlic

7 yıl önce

10 / 10

anlamadım saçmaydı diyenler olmuş. anlamadıysan film saçma değil sen aptalsın. üniversitelerde sinema derslerinde işlenen bir film bu siz anlayın gerisini. şaheserdir kanımca.

nerdeyse bütün rollerde halle berry ve tom hanks’in oynaması iyiydi. ayrıca yaşlı adamın pussy esprisi sdhghsgd

@cigilipab

7 yıl önce

1.3 / 10

Hayatımdan 2 saat 50 dakika boşa gitti. Film boyunca ne olduğu anlaşılmıyor. Bitincede mal gibi kalıyor insan. Saçmaydı. Hiç tavsiye etmiyorum pişman olursunuz.
C

@cetert

9 yıl önce

8.5 / 10

Konusu ve oyunculukları yönünden gayet başarılı bir film. Uzunluğu göz korkutmasın, tek solukta izlenilecek bir film.

@serkanaydemir

9 yıl önce

4.9 / 10

Bu film neden bu kadar puan aldı ?

Öncelikle bu kadar farklı bir kadroya sahip olmasının getirisidir aldığı bu puan. Film çok dağınık sonuna geldikçe de beklenilenin altında kalıyor. Bir filmi anlamak için yine einstein olmalısınız. Yoksa bu film anlaşılmıyor ki bazen einstein olmak da filmi kurtarmayabilir. Film çoğu yerde bu ne sorusunu yarım bırakıyor. Hala anlamadığım nokta nasıl oluyor da film kült film kategorisine aitmiş gibi yorumlar yapılıyor. İnsanların film anlayışı değişmiş sanırım. Ben hiç begenmedim. Keşke sadece o china kızla o adamın hikayesini anlatsaydı da en azında bilimkurguya doysaydık.

Birçok hayatı bir araya getirip çok şey anlatım derken ortak bir şey anlatmayan bir yapım. Senaristleri ve yönetmeni burdan kutluyorum. Bunu yapabilmek de cesaret ister.

( Not: Hasılatın da neden bu kadar az olduğunu çok iyi anlıyorum şimdi. )
K

@khaleesii

10 yıl önce

6.8 / 10

izlemeden önce anlaması çok zor, bi halt anlamadım,2 kere izledim gibi yorumlar duyuyordum hep ve bu yorumlar yüzünden filmi izlemenin vakit kaybı olabileceğini,3 saatin sonunda kendimi ekrana boş boş bakarken bulacağımı düşünüyordum .fakat işler öyle gitmedi,senaryo aldı götürdü beni.anlaşılmayacak bir şey de yoktu mesaj gayet açık.öyle yorumlara aldanmamanızı tavsiye ederim.

umarım böyle senaryosundan zeka fışkıran,özgün başyapıtların devamı gelir,yazanın beynine sağlık :)
L

@law0101

10 yıl önce

6.9 / 10

İzlemek isteyenlerin izlerken yorulmamaları için bu yorumu yazıyorum,farklı zamanlarda geçen aynı oyuncuların değişik tiplerde ve rollerde oynadığı,aynı ana temalı bir kaç filmi tek çatı altında toplamışlar,dönüşümlü olarak bu filmleri izliyeceksiniz.Tüm filmlerin ortak noktası yada vermek istediği mesaj,sadece güçlülerin kazandığı ve kazanırken zayıfları yok ettiği,insanları sınıflandırıp kendilerini en tepede gördükleri,özgürlüklerini aldıkları bu dünyada bunu değiştirmenin yolunun fedakarlıktan,gerekirse canını vermekten geçtiği.Bu mesajı izleyiciyi yormadan su gibi akıp giden fakat bir o kadarda heyecan dozu yüksek ve benim favorim olan film V for vendetta dır,izlemeyenlere naçizane tavsiyemdir.
M

@macklyn

10 yıl önce

Tom hanks ve Halle bery bence gayet başarılıydı ikiside beğendiğim oyunculardır ve birden fazla karakter oynamalarına rağmen hepsinin hakkını vermeleride ustalıklarındandır filmin yöntemi kesinlikle alışılmışın dışında tabiki bu yüzden bi dk noldu ya oluyosunuz bazen onu bende çok yaşadım ama vermek istediği mesaj bence gayet netti özgürlük için elini taşın altına koyman gerek ben olmasam nolur deme öylesine bi adalıda olsan veya öylesine bi hizmetçide olsan o okyanusta bi damla olmalısın,olabilmelisin filmdede geçtiği gibi okyanus dediğiniz nedir bir kaç damladan ibaret değilse

@perakendeshakes

10 yıl önce

10 / 10

Özgürlük üzerine çekilmiş en başarılı filmlerden biri.

@horrorpheliac

10 yıl önce

Herkesin 'çok zor anlaşılıyor ya' diye dolandığı zamanlardan beridir izlemeye bi türlü ulaşamadığım bu filmi sonunda izledim ve o kadar da zor bi şey olduğunu zannetmiyorum. İlk başlarda evet her bir geçişi birbiriyle bağlayıp anlamlar çıkarmaya çalıştım. Sonra her birisinin farklı bir öykü olduğunu düşünerekten koyverdim gitti.

Eğer ola ki yanlış anlamadıysam bir ortak konu var ama bu bir mesaj gibi geldi bana. Tüm öykülerin birbiriyle pek bi alakası yok ya da artık ben anlamadım - gerçi bi daha izlemeyi düşünüyorum -. Bir ana mesajı ve altında bi kaç mesajı daha verebilmek için farklı bir şekilde yapılan bi film olmuş.

İlginç. Yani çok bayılmadım ama nefret de etmedim. Bilemiyorum çok karışık duygular içerisindeyim..

@onurtrap

10 yıl önce

2.9 / 10

Görsellikten başka hiçbir şey yok.
SPOILER

Bulut Atlası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bulut Atlası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bulut Atlası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL