Koş Lola Koş

(1998)

Run Lola Run a.k.a Lola rennt

Film 1 Saat 20 Dk. Aksiyon, Polisiye Almanya 31 Mayıs 2002

7.2

422 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (206.014 OY)

KONUSU
Genç ve güzel bir kız olan Lola’nın sevgilisi, mafya için kuryelik yapmaktadır. Son işinde Lola (Franka Potente) onunla buluşmakta gecikince Manni (Moritz Bleibtreu) alması gereken 100.000 DM’lik parayı kaybeder. Mafyanın sevgilisini öldürmemesi için Lola’nın 20 dakika içinde o para çantasını bulmas ... Devamı
Genç ve güzel bir kız olan Lola’nın sevgilisi, mafya için kuryelik yapmaktadır. Son işinde Lola (Franka Potente) onunla buluşmakta gecikince Manni (Moritz Bleibtreu) alması gereken 100.000 DM’lik parayı kaybeder. Mafyanın sevgilisini öldürmemesi için Lola’nın 20 dakika içinde o para çantasını bulması veya biryerden bu parayı temin etmesi gerekmektedir. Zamana karşı yarış başlamıştır...

Berlin’den sokak manzaraları ve techno müzik eşliğinde hızlı ve sürükleyici bir macera filmi olan Lola Rennt, pek çok film festivalinden ödüllerle dönmüş başarılı bir yapım.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

5 ay önce

5.5 / 10

Öncelikle, kesinlikle bu kadar puanı haketmediğini düşündüğüm bir film. Filmin başlangıcındaki diyaloglar ve hikayenin başlangıcı inanılmaz sığ. Aynı döngüyü birkaç ufak-tefek değişiklikle ne kadar uç değişimlere mal olacağını görerek izliyoruz. Bu temadaki filmleri severim bu kısımda sorun yok ama film bu kısa haline rağmen tekrar eden döngülerin yeni örgüleriyle pek tatmin edemiyor. Ve özellikle filmin son sahnesi yani kumar sahnesi yok artık bu kadar da abartmayın dedirtiyor. O kadar isyan eden, nerelerde kaldın diye hayıflanan adamın en son, "ne oldu koştun mu sen" diye olayı basite indirmesi resmen filmi de basite indirmiş.

@cerenbusse

8 ay önce

Başrol olan Lola karakteri çok ikonik. Sevdim.

@kbrcktlbs

11 ay önce

Kamera kullanımı konusunda başarılı bir film 8.2/10

@neuromancer

1 yıl önce

5 / 10

Senaryo zorlama olmuş. İmkansız şeyler o kadar basit ve hızlı oluyor ki bir türlü seyirciyi inandıramıyor. Belki de inandırma çabası yok. "Yönetemen" bir mesaj veriyor galiba. Ama bana gelmedi mesaj.

Aynı sahneleri az biraz değişmiş de olsa tekrar tekrar izlemek insanı sıkıyor. 20 dakika, yönetemen için ne kadar bir süre ifade ediyor bilemem ama 20 dakika bu kadar olayın olabileceği bir süre değil. İyi ki kısa bir filmdi.

Alman lobisinin filmi şişirdiğini düşünüyorum.

@fcknmadhead

3 yıl önce

Biraz Sliding Doors’a benziyor mantığı...

@berat_k

4 yıl önce

7.7 / 10

Temposu yüksek, kurgusu çabuk, müzikleri güzel, bir çırpıda izlenecek film.

@filmist

4 yıl önce

7 / 10

Kararlar hayatımızı nasıl etkiliyor? keşke kararımızı değiştirme fırsatımız olsa belki daha iyi olur belki daha kötü
Temponun hiç düşmediği bir film farklı bir anlatım tarzı var keyifle izleyebilirsiniz

@serkanaydemir

6 yıl önce

7 / 10

Felsefik filmlerden.

20 yıldır izlemek istediğim filmlerden biriydi. Yıllar yıllar önce yani 2003 yıllarında evde Vcd'si bulunan bir filmimdi. Ne işse bir türlü izleme fırsatım olmamıştı. Ta ki bugüne kadar. Evet az biraz zaman girmiş gibi ama filme bakarsak zaman kavramı pek de düşündüğümüz gibi olmayabilir. Öncelikle güzel bir yapım. Bunu bilin çünkü izlerken ön beklenti oluşsun içinizde. Franka Potente'nin tuhaf güzelliğiyle birlikte film sizi alıp götürüyor. Felsefik diyorum çünkü filmin içinde bir kaygı var. Her şey bir mantık üzerine kuruluyor ve gördüğümüz birçok şey aslında birer analoji. Asıl mantığa ulaşma yolunda her yere insan beyni sınırı ölçüsünde göndermeler bırakılmış. Renklerin anlamları olsun, yaşanan döngünün benzer sonuçlara yönelmesi olsun film gerçekten sağlam. Mantıksız, saçma gibi yorumların yapılması bundan. Yani bu göndermeleri fark edemeyen beyin, karmaşıklığı inkar edeceğinden filmi kötüleyecektir yoksa inka
... Devamı
Felsefik filmlerden.

20 yıldır izlemek istediğim filmlerden biriydi. Yıllar yıllar önce yani 2003 yıllarında evde Vcd'si bulunan bir filmimdi. Ne işse bir türlü izleme fırsatım olmamıştı. Ta ki bugüne kadar. Evet az biraz zaman girmiş gibi ama filme bakarsak zaman kavramı pek de düşündüğümüz gibi olmayabilir. Öncelikle güzel bir yapım. Bunu bilin çünkü izlerken ön beklenti oluşsun içinizde. Franka Potente'nin tuhaf güzelliğiyle birlikte film sizi alıp götürüyor. Felsefik diyorum çünkü filmin içinde bir kaygı var. Her şey bir mantık üzerine kuruluyor ve gördüğümüz birçok şey aslında birer analoji. Asıl mantığa ulaşma yolunda her yere insan beyni sınırı ölçüsünde göndermeler bırakılmış. Renklerin anlamları olsun, yaşanan döngünün benzer sonuçlara yönelmesi olsun film gerçekten sağlam. Mantıksız, saçma gibi yorumların yapılması bundan. Yani bu göndermeleri fark edemeyen beyin, karmaşıklığı inkar edeceğinden filmi kötüleyecektir yoksa inkar etmezse kendi beynini küçük düşürmek zorundadır. Basit gibi görünen hatta kısa bir zaman diliminde yönetmenin kafasına girebilirseniz işler daha anlamlı bir hale dönüşüyor. La yönetmen "Tom Tykwer" daha ne olsun. İzleyin, düşünün ve bitirin ne de olsa yeniden başlayacaksınız.

İyi seyirler.

P:7

@dream_master

6 yıl önce

Bir daha filmlerin afişine veya ismine bakıp değerlendirmeyeceğim. Captain Fantastic'i komedi filmi yada süper kahraman filmi sanmıştım. koş lola koş'u erotik bir film yada romantik komedi sandım.

Captan fantastic yeni into the wild gibi.

koş lola koş mr.nobody'den bir öncekisi gibi.

@sonercan7

7 yıl önce

Ben pek beğenmedim. Müzikler bile iticiydi. Sonundaki kumar olayı ise tamamen karambole.

@free_style

7 yıl önce

7.2 / 10

Kelebek etkisi konulu filmeleri severim. Bu film sıkıcı olmaktan süresinin kısa olması nedeniyle kurtulmuş. Kesinlikle izlenebilirliği olan bir film.
S

@sekoleyte

8 yıl önce

'O gün farklı bir şey yapsaydım, gene de şu anki gibi olur muydu?' sorusuna, 'Belki.' cevabını veriyor.

Düzenleme :https://www.youtube.com/watch?v=mBN0zj4e1ow
S

@sonofneptune

8 yıl önce

5 / 10

Uyku getiren, basit bir film. İzleyip de vakit harcamanızı tavsiye etmem.
M

@muslumduralmaz

9 yıl önce

2.6 / 10

öncelikle bir hikaye bittikten sonra geriye dönünce telefon sahnesiyle başlıyoruz ve hikayenin değiştiği yere gelene kadar bütün koşuşturmayı tekrar izliyoruz ve buralarda değişen şeyler karşılaştığı kadına omuz atması veya atmaması, bu kısımları atlatıp hikayenin değiştiği kısma geçseydik bu kadar tekrarı boşu boşuna yaşamazdık, bu sıkıcılığa ne gerek vardı anlayamadım.

izlemeden önce yorumları okuyunca aynı sahneleri tekrar tekrar izlemenin ne kadar kötü bir şey olduğunu düşünmüştüm fakat herkes bu kadar sevdiyse vardır içinde bir güzellik diye düşünerek izleme gafletinde bulundum neyse ki filmin süresi kısa çok fazla vakit kaybı yaşanmıyor.

@alone

9 yıl önce

7.2 / 10

Detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Laplace%27%C4%B1n_%C5%9Feytan%C4%B1
SPOILER

Koş Lola Koş filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Koş Lola Koş filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Koş Lola Koş filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL