7.1

332 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (169.494 OY)

Süre

1 Saat 21 Dk.

Ülke

Almanya

Yönetmen

KONUSU

Genç ve güzel bir kız olan Lola'nın sevgilisi, mafya için kuryelik yapmaktadır. Son işinde Lola (Franka Potente) onunla buluşmakta gecikince Manni (Moritz Bleibtreu) alması gereken 100.000 DM'lik parayı kaybeder. Mafyanın sevgilisini öldürmemesi için Lola'nın 20 dakika içinde o para çantasını bulması veya biryerden bu parayı temin etmesi gerekmektedir. Zamana karşı yarış başlamıştır... Berlin'den sokak manzaraları ve techno müzik eşliğinde hızlı ve sürükleyici bir macera filmi olan Lola Rennt, pek çok film festivalinden ödüllerle dönmüş başarılı bir yapım.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (25)

@serkan-aydemir yazdı...

Sal, 30 Oca 2018, 18:35 (6 ay önce)

7 / 10

Felsefik filmlerden.   20 yıldır izlemek istediğim filmlerden biriydi. Yıllar yıllar önce yani 2003 yıllarında evde Vcd'si bulunan bir filmimdi. Ne işse bir türlü izleme fırsatım olmamıştı. Ta ki bugüne kadar. Evet az biraz zaman girmiş gibi ama filme bakarsak zaman kavramı pek de düşündüğümüz gibi olmayabilir. Öncelikle güzel bir yapım. Bunu bilin çünkü izlerken ön beklenti oluşsun içinizde. Franka Potente'nin tuhaf güzelliğiyle birlikte film sizi alıp götürüyor. Felsefik diyorum çünkü filmin içinde bir kaygı var. Her şey bir mantık üzerine kuruluyor ve gördüğümüz birçok şey aslında birer analoji. Asıl mantığa ulaşma yolunda her yere insan beyni sınırı ölçüsünde göndermeler bırakılmış. Renklerin anlamları olsun, yaşanan döngünün benzer sonuçlara yönelmesi olsun film gerçekten sağlam. Mantıksız, saçma gibi yorumların yapılması bundan. Yani bu göndermeleri fark edemeyen beyin, karmaşıklığı inkar edeceğinden filmi kötüleyecektir yoksa inkar etmezse kendi beynini küçük düşürmek zorundadır. Basit gibi görünen hatta kısa bir zaman diliminde yönetmenin kafasına girebilirseniz işler daha anlamlı bir hale dönüşüyor. La yönetmen "Tom Tykwer" daha ne olsun. İzleyin, düşünün ve bitirin ne de olsa yeniden başlayacaksınız.   İyi seyirler. P:7

@dream-master yazdı...

Paz, 17 Eyl 2017, 13:41 (10 ay önce)

Bir daha filmlerin afişine veya ismine bakıp değerlendirmeyeceğim. Captain Fantastic'i  komedi filmi yada süper kahraman filmi sanmıştım. koş lola koş'u erotik bir film yada romantik komedi sandım.   Captan fantastic yeni into the wild gibi. koş lola koş mr.nobody'den bir öncekisi gibi.

@oceanid yazdı...

Pzt, 28 Ağu 2017, 03:23 (11 ay önce)

Idare eder ama kumar sahnesinden sonra zaman kaybı.ilk 1 saati izlenebilir

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Koş Lola Koş filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Koş Lola Koş filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Koş Lola Koş filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER