7.6

464 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (720.539 OY)

KONUSU
Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Marsta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaş ... Devamı
Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Marsta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermeye çalışır. Milyonlarca mil uzakta NASA ve uluslararası bilim insanları durmaksızın bu Marslının eve dönmesi için uğraşırken, ekip arkadaşları da tehlikeli bir kararın eşiğine gelecektir... Geçtiğimiz yılın en sevilen bilimkurgu kitaplarından biri olan Andy Weir imzalı The Martian, ülkemizde de yakın zamanda "Marslı" adıyla basılmıştı. Marsta mahsur kalan maharetli astronot Mark'ın günlüklerinden derlenen çetin bir hayat mücadelesini anlatıyor.
Matt Damon

Mark Watney

Jessica Chastain

Melissa Lewis

Kristen Wiig

Annie Mont...

Jeff Daniels

Teddy Sanders

Michael Peña

Rick Martinez

Sean Bean

Mitch Hend...

Kate Mara

Beth Johan...

Sebastian Stan

Chris Beck

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ravenna

5 ay önce

Bilim kurgu sevenler için çok güzel bir film.Severek izledim.

@warriorpoet

9 ay önce

Puanını hak ediyor. Ve çok beğendim.

@ozan-taylan

1 yıl önce


Marslı insanı şaşırtmıyor ama şaşırtmadan da sürüklüyor. Zaten gemide sürükleniyor; uçuyor, kopuyor savruluyor... Biliyorsunuz mutlu sona kavuşacağını ama lades diyerek sizde sürükleniyorsunuz peşi sıra ve film biterken iyi ki de sürüklenmişim diyorsunuz.


Marslı beni son dönem "Interstellar" kadar şaşırtmasa da sıcaklığıyla keyifle izletiyor.

@barista

3 yıl önce

3.6 / 10

Tamamem amerikan yalanması bi FİLİM.

Saçma bi seneryo, filmin uzunluğu... Hele o amerikan-Çin dayanışması..? Falan Filan.

-BERRBAT- :/

@donna-giovanni

3 yıl önce

6 / 10

klişe (ilk saniyeden sonunu bildiğimiz o film)

yüzeysel (psikoloji ve insan faktörü sıfır, Mars'ta yalnız bir insan ve insana dair sıfır detay.)

Viva la USA(insan canı çok değerli, 1 kişi için dünya seferber, Amerika harika bir yer ve hep kazanır, hı hı.. ok.)

Science kısmı etkileyici değil, gerçekten. Bilim kurguda bir ikna edicilik gereklidir, ikna olmak isteyerek izler onu bulur ve koparsın, o dünyaya dalarsın. burada o yok.

Overrated.

@vfv

3 yıl önce

8.2 / 10

Ridley Scott Bilimkurgu filmlerinde ayrı bir başarıya sahip yönetmen. Diğer yönettiği bir çok film birer kült yapım olsa da yaptıgı bilimkurgu filmlerinin daha ayrıcalıklı oldugunu düşünürüm. Özellikle 1979 yılında yaptıgı alien filmiyle hem çağın ötesinde teknikler kullanmış hemde seyirciyi oldukça korkutmuştu. Prometheus filmiyle alienin köklerine inerken hem düşündürüm hemde gerilim dolu anlar yaşatmıştı. Yine bir bilimkurgu filmiyle yönetmen hem komik anlar yaşatıyor hemde düşündürüyor. Film hem görsel açıdan hem materyal kostüm tasarım ve çekimler açısından son derece gerçekçi. Hatta oyuncuların gerçek astronotlarla rollerine çalıştırılması Ridley Scott un ne kadar titiz oldugunu gösteriyor. Konu olarak Mat Damon üzerine sadece yogunlaşsa da sıkmıyor hatta birçok sahnede bizde oyuncuyla empati kuruyoruz. Filmin sadece son bölümlerinde ki kurtarma sahnelerinin zorlama oldugunu düşünüyorum. Hatta filmin çapına göre gayet basit. Tüm b
... Devamı
Ridley Scott Bilimkurgu filmlerinde ayrı bir başarıya sahip yönetmen. Diğer yönettiği bir çok film birer kült yapım olsa da yaptıgı bilimkurgu filmlerinin daha ayrıcalıklı oldugunu düşünürüm. Özellikle 1979 yılında yaptıgı alien filmiyle hem çağın ötesinde teknikler kullanmış hemde seyirciyi oldukça korkutmuştu. Prometheus filmiyle alienin köklerine inerken hem düşündürüm hemde gerilim dolu anlar yaşatmıştı. Yine bir bilimkurgu filmiyle yönetmen hem komik anlar yaşatıyor hemde düşündürüyor. Film hem görsel açıdan hem materyal kostüm tasarım ve çekimler açısından son derece gerçekçi. Hatta oyuncuların gerçek astronotlarla rollerine çalıştırılması Ridley Scott un ne kadar titiz oldugunu gösteriyor. Konu olarak Mat Damon üzerine sadece yogunlaşsa da sıkmıyor hatta birçok sahnede bizde oyuncuyla empati kuruyoruz. Filmin sadece son bölümlerinde ki kurtarma sahnelerinin zorlama oldugunu düşünüyorum. Hatta filmin çapına göre gayet basit. Tüm bunlar düşünüldüünde yılın en iyi filmlerinden biriyle karşı karşıyayız. Hem oyunculuk performansı hemde görsel efeclerdeki gerçekçilik ve bize sunulan yaşam mücadelesi iyi seviede sürükleyici. Film dünya da gayet iyi bir gişe başarısı elde etmiş. Ridley Scot un sonraki projesi prometheus 2 veya diğer adıyla yeni Alien i çok merak ediyorum. bu kaliteli filmden sonra. Tavsiye ederim. 10/ 8.0

@tayla

4 yıl önce

Başarılı bir film değil.

@lucerus

4 yıl önce

7.1 / 10

fazla araştırmadan ve kitabıda okumadan izledim. uzayda yalnız kalan bir adamın içsel yolculuğu, psikolojisi ile ilgili bir film olduğunu düşünüp bayağı da heyecanlanmıştım. fakat kuru aksiyon çıktı. bu haliyle zaman geçirmek için izlenebilir.
O

@onrfilm

4 yıl önce

7.4 / 10

Bu filmi en iyi anlatan kelime "yapaylık" sanırım. Evet, yapay bir film. Ayrıca sıkıcıydı, hiç heyecan uyandıramadı. Oyunculuklar da sıradan...

@perakendeshakes

4 yıl önce

Klişe bir seneryo. kitabını okumadım ancak uyarlanmasında konu bütünü açısından yorum kargaşası var, ona bir şey diyemem kitabı okumadım ancak adamımıza psikolojik olarak biraz daha deyinebilirlerdi böylece film 3 saat olurdu belki, ancak daha fazla iz bırakırdı.

İnterstellar>The Martian>Gravity

@selmass

4 yıl önce

7.4 / 10

kadrosu iyi bir flm görselliği de iyiydi ama zaten buna artık pek şaşırmıyoruz. sıkılmadan izledim kopmadım da filmden ama muhteşem bir film değildi. uzayla ilgili filmleri seviyorsanız izleyin derim.

@behtul

4 yıl önce

8.2 / 10

Scott'ın Amerika'ya mis kokulu öpücüklerini yolladığı ilk film. Üzüldüm. Biz seni bağımsız bilirdik Rid!

Ha bir de keşke ismi Interstellar 2 olsaymış.
M

@metude

4 yıl önce

5 / 10

Uzaya giden bir adamın başına talihsiz bir olay gelir, ve kurtarılması için Çin dahil, tüm dünya devreye sokulur. Eğer hayatınızda hiç izlemediğiniz bir tarz ise zevk alarak izleyeceğiniz kesin. Ama az çok uzay-aksiyon-kurtarma filmleri izlediyseniz 2:30 saatlik koca bir zaman kaybı. Bence trailer'ı izlemiş birinin filmi izlemesine gerek bile yok. Sağ tarafta özgün senaryo bolca seçilmiş, şaşırdım. İnsanlar özgür kelimesi ile karıştırmış sanırım. Yoksa buna özgün diyorsak, Memento'yu falan ne yapacağız?

@beriberibulue

4 yıl önce

6 / 10

Baş kahraman dahil olmak üzere hiçbir karakterin derinliğine inilmeden ele alınması, filmin, insani boyuttan, psikolojiden vs. bağımsız olarak Amerika'nın ne kadar gelişmiş bir ülke olduğunu, NASA'nın ne kadar da şahane bir oluşum olduğunu vurgulamak amacıyla çekilmiş olduğu izlenimini uyandırıyor. Abartıldığını düşündüğüm, Hollywood klişeleriyle dolu bir film.

@zopa1971

4 yıl önce

7 / 10

Kitabın üzerine seyredildiğinde; profiterolun üzerine ekmek arası yazlık helva yemek gibi bir şey oluyor. "Previously on Martian" tadında bir özet.
SPOILER

Marslı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Marslı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Marslı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL