Yönetmen
|
J. A. Bayona
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teşekkürler
|
Steve Joberns
, Aina Clotet
, Kolya Dam De Nogales
, Guillermo del Toro
, Leticia Dolera
, Daniela Forn
, Sergio G. Sánchez
, Micaela Gagliano
, Michael Giacchino
, Richard Hughes
, Kike Maíllo
, Cam McLauchlin
, Roger Príncep
, Tim Rice-Oxley
, Javier Ruiz Caldera
, Andy Serkis
, Paolo Vasile
, Claudia Vega
, Peter Vives
, Bill Wohlken
, Imogen Bell
, Vincent Maraval
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Margarita Huguet
|
Birim Yöneticisi
|
Goyo Gámez
|
Yardımcı Yapım Yöneticisi
|
Josué Corral
|
Elektrikçi
|
Víctor Sarasa
, Debora Witte
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Fernando Trullols
|
Yapım Muhasebecisi
|
Maryllis Gonzalez
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Jan Zalar
, Ruben Goldfarb
, Marc Rial
, Monica Sanchez
|
VFX Editörü
|
Alberto Bernad
, Marcel Cifré
|
Dış Sesler Editörü
|
Jose Ruiz
|
Yapım Koordinatörü
|
Jen Rooks
|
Yeşil Sorumlusu
|
Richard Rowntree
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Ainara Castro
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Layla Merrick-Wolf
|
3. Yardımcı Yönetmen
|
Jesus Espin
, Anna Capdevila
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Javier González Leonardo
|
1. Kamera Asistanı
|
Jordi Florensa
|
Yardımcı Butafor
|
Javier López Antía
|
Orkestra Şefi
|
Jaime Gutiérrez Domínguez
|
EPK Kameraman
|
Yousef El Awage
|
Özel Efektler
|
Ben Ashmore
, Xavi Bastida
, Daniel Carrasco
, Eloy Cervera
, Javier Coronilla
, Pau Costa
, Teresa Costa
, Fito Dellibarda
, Nacho Díaz
, Nelly Guimaras
, Sam Hall
, Jordi Morera
, Simon Northcott
, Marcos Sagasta
, Joachim Grüninger
, Bethan Hollington
, David Martí
, Montse Ribé
, Martin Saechsinger
, Hubert von Seidlein
, Natalie Wickens
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Jordi Escrich
, Stuart McNicholas
|
Diğer
|
Erik Andreasen
, John Bracewell
, Almudena Cormenzana
, Yousef El Awage
, Shayne Fiske
, Ana Garrido
, Maryllis Gonzalez
, Elizabeth Himelstein
, Tom Holland
, Majella Hurley
, Laura Jou
, Aleksandra Sasha Kozlov-Silber
, Cris Lafront
, Enric Llopis
, Paula Manzanedo-Schmit
, Rafa Martínez
, Ali Moshref
, Ross Mullan
, Noemi Oliete
, Benjamin Perkins
, Anita Primett
, Daniel Pérez Soucase
, Sarah Radclyffe
, Timothy Scott Ralston
, Jen Rooks
, Lluís Segura
, Tilly Sharp
, Sarah Shepherd
, Todd Steiner
, Xavi Tió
, Mandy Todd
, Jorge Tuca
, Anna Webster
, Michael Weist
, Caroline Bean
, Sarah Bing
, Javier Carneros
, Saverio Coppola
, Esther Davis
, Marta del Río
, Andrew Golov
, Debbie Guscott
, Miles Ketley
, Tamara King
, Carolina Lotsberg
, Naiara Martínez de Marigorta
, Kieran O'Neal
, Jaime Ortiz de Artiñano
, Juan Luis Pedrero
, Isobel Richards
, Mary Sturgess
, Javier Ugarte
|
Mekan Yöneticisi
|
Tom Howard
, Lluna Juvé
, Jason Nightingale
, Michael Swan
, Gordon Wycherley
, Stephen Cheers
, Andrew Henstock
|
Editoryal Hizmetler
|
Quique Cañadas
, Ana Charte
, David Cárceles
, Inés Font
, Regino Hernández
, Adam Nazarenko
, Enric Sebastià
, Laura Sánchez
, Jaume Martí
, Nacho Melero
, Elena Ruiz
|
Animasyon
|
Ben Hurand
, David Llopis
, Gergely Wootsch
, Nima Azarba
, Rod Basham
, Ferran Casas
, Karin Fong
, Adrià García
, Chadwick Halbritter
, Víctor Maldonado
, Alfredo Torres Martínez
|
Kamera Teknisyeni
|
Hammudi Al-Rahmoun Font
, Igor Andrés
, Tito Arcas
, Miquel Auguet
, Jaume Avizanda
, Thomas Barrera
, Sergi Bartrolí
, Bernat Bosch
, Edward Botham
, Charly Bujedo
, Oriol Busquets
, Jon Mikel Caballero
, Deirdre Canle
, Albert Carreras
, Francesc Carreras
, Yousef El Awage
, Roberto Escudero
, Manel Fernández
, Jordi Florensa
, Javier González Leonardo
, Celine Gravez
, Javier Guerrero
, José Haro
, Guillem Huertas
, Andy Levett
, Quique López Real
, José Ángel Manrique
, Esther Mestres
, Sergio Morilla
, Danny O'Brien
, Carlo Padial
, Abel Zoe Rodriguez
, José Luis Rodríguez
, Bet Rourich
, Emanuele Salvatore
, Víctor Sarasa
, Mireia Serrano
, Ramón Sánchez
, David Valldeperez
, Arnau Valls Colomer
, Quim Vives
, Debora Witte
, Clayton Young
, Phil Brookes
, Raimon Bufí
, Salva Castellarnau
, Maria Codina
, Lucía Faraig
, Óscar Felices
, Gemma Ferraté
, Steffan Hill
, Alex Narváez
, Michael Pentney
, Phil Reader
, Pau Reig
, Nick Wall
, Grant Weir
|
Görsel Efektler
|
Wakeel Ahmad
, Laia Alomar
, Sara Lucia Alvarez
, Antoine Ambert
, Andreas Andersson
, Adrien Annesley
, Ruth Asensio
, Felix Balbas
, Eloi Bartolomé
, Félix Bergés
, Laurence Berkani
, Alberto Bernad
, Wasselena Bilak
, Llorenç Borràs
, Anton Brand
, Rob Bryson
, Toni Buenavida
, Daniel Buhigas
, Joan Buhigas
, Lucille Caillaud
, Luca Cantani
, Gerard Casas Rué
, Miguel García-Villaraco Casero
, Lluís Castells
, Ainara Castro
, Gabriele Ciaccio
, Marcel Cifré
, Berta Coderch
, Mollie Connor
, Ian Cooke-Grimes
, Alberto Costa
, Gareth Cowen
, Craig Crane
, Mitch Crease
, Samuel Côté
, Carlos de la Sotilla
, Frankie De Leonardis
, Elise Deglau
, Stanley A. Dellimore
, Ferran Domenech
, Kristen Drewski
, Guillaume Duchaussoy
, Yusef El Khadir
, Gastón Emery
, Denny Ertanto
, Sarah Essam
, Enrico Fioretti
, Marco Foglia
, Jean-Sébastien Fortin
, Maxime Gallois
, Alvaro Gasco
, Maurizio Giglioli
, David Gimenez
, Jose Gloria
, Yoel Godo
, Cat Harris
, Pablo Hernández-Meléndez
, Geraint Hixson
, Vanessa Isabelle
, Lionel Jacobs
, Srinivas Janapati
, Keith Jones
, Dorota Kowalska
, Bartek Kujbida
, Praveen Kumar
, Anouk L'Heureux
, Antonio Lado
, Guillaume Laforge
, Laura Languillet
, Mari Levitan
, Edu León
, Aulo Licinio
, Daniel López-Izquierdo
, Suraj Makhija
, Javier Mansilla
, Manolo Mantero
, Marilyn Marcotte
, Rachel Matchett
, Peter McDonald
, Genevieve McMahon
, Luis Jorge Medina
, Laure Miard
, Eric Moliner
, Sarah Moussaif
, Ismael Nieto
, Quico Noizeux
, Jessica Norman
, Guillermo Orbe
, Konstantinos Panagiotopoulos
, Foram Pardiwala
, Laura Pedro
, Simon-Pierre Puech
, Eduard Puertas
, Nestor Quintana
, Kristian Rejek
, Paula Rubio
, Henning Sanden
, Rubén Sanz
, Lena Scanlan
, SenthilRaja
, Katherine Smith
, Kasy Stein
, Adolfo Sánchez de Rojas
, Miguel Ángel Sánchez-Arévalo
, Patrick Tasse
, Katherine Terzieva
, Carlos Trijueque
, Jorge Trueba
, Chris Uyede
, Pepe Valencia
, Mathieu Vallet
, Marga Villalonga
, Jamal Hajlaoui
, Nairye Apelian
, Jose Armengol
, Mike Beaulieu
, Greg Butler
, Melissa Caldwell
, Miquel Campos
, Marco De Rossi
, Aníbal del Busto
, Joseph Diaz
, Guillaume Fabre
, Andrius Gabriunas
, Frédéric Gagnon
, Juan Luis Gorjon
, Joaquín Gutiérrez
, Melissa Halarides
, Yvon Jardel
, Luis Martinez
, Eugenio Mira
, Prashant Nair
, Matthew Packham
, Sherin Padayatty
, Soujanya Pentyala
, Maria Peralta Ramos
, Carolina Pinillos Visscher
, Hennadii Prykhodko
, David Ramos
, Guillermo Ramos
, Christian Roberton
, José Rossi
, Élyse Roy
, Javier Salvador
, Sajith Sethumadhavan
, Craig Skerry
, Dann Tarmy
, Àlex Villagrasa
, Garrett Wilson
, Daniele Zannone
|
Ses
|
Jorge Adrados
, Martí Albert
, Irma Areta
, Marc Bech
, Manuel Carrión
, Laura Díez Mora
, Peter Glossop
, Don Hoffman
, Kyle D. Krajewski
, Boi Martínez
, Ryan McMurray
, Shaun Mills
, Marc Orts
, Yasmina Praderas
, Albert Ribas
, Jordi Ribas
, Jose Ruiz
, Pedro Sánchez Alonso
, Oriol Tarragó
, Marta Meseguer
, Oriol Bonals
, Nick Lowe
, Jordi Rossinyol Colomer
, Keith Silva
, David Suárez Llorens
|
Heykeltıraş
|
Abner Marín
|
İkinci Birim
|
Anna Capdevila
, Richard Diment
, Jesus Espin
, Ruben Goldfarb
, Eugenio Mira
, Marc Rial
, Monica Sanchez
, Fernando Trullols
, Jan Zalar
, Carles Curt
|
Operasyon Yöneticisi
|
Josué Corral
, Clare Finnegan
, Goyo Gámez
, Sandra Hermida
, Margarita Huguet
, Jaume Martí
, Víctor Martí
|
Makyaj Sorumlusu
|
Julie Atkins
, Marese Langan
, Cristina Malillos
, José M. Meneses
, Raquel Munuera
, Lorena Sanchez
, Floris Schuller
, Kelly Zampogna
, Caitlin Acheson
, Natalia Albert
, Linda DeVetta
, Laura Flynn
, Patricia Reyes
|
Yapım Sanatçısı
|
Eugenio Caballero
|
Sinematografi
|
Óscar Faura
|
Müzik
|
Fernando Velázquez
, Marc Blanes Matas
, Jaime Gutiérrez Domínguez
, Johannes Vogel
, Christine Bergren
|
Üretim Hizmetleri
|
Belén Atienza
, Álvaro Augustín
, Ghislain Barrois
, Sandra Hermida
, Mitch Horwits
, Jonathan King
, Enrique López Lavigne
, Patrick Ness
, Bill Pohlad
, Jeff Skoll
, Patrick Wachsberger
, Sarah Wheale
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Lyndsey Haluszczak
|
Butafor
|
Ariel Margolis
, Jason Bond
|
Oyuncu Seçimi
|
Shaheen Baig
, Aisha Walters
, Michelle Giovanni
, Luci Lenox
, Carmen Romero
, Layla Merrick-Wolf
|
Dublörler
|
Tiger Rudge
, Stephanie Carey
, Paul Lowe
, Chus Lucas
, Alejandro López Estacio
, Cuco Usín
, Ian van Temperley
, Diego Álvarez
|
Işık Şefi
|
José Luis Rodríguez
|
Kostüm Tasarımı
|
Stephen Noble
|
Yardımcı Editör
|
Queralt González
, Ana Charte
|
Roman
|
Patrick Ness
|
Senaryo
|
Patrick Ness
|
Set Yapımcısı
|
Sarah Wheale
|
Yardımcı
|
Tom Holland
|
Eş Yapımcı
|
Sandra Hermida
|
Kameraman
|
Albert Carreras
, Oriol Busquets
, David Valldeperez
|
Makyaj Tasarımcısı
|
Marese Langan
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Jaume Martí
, Víctor Martí
|
Görüntü Yönetmeni
|
Óscar Faura
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Fernando Velázquez
|
Yapımcı
|
Belén Atienza
|
Set Dekorasyon
|
Pilar Revuelta
, Nina Caussa
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Eugenio Caballero
|
Editör
|
Bernat Vilaplana
, Jaume Martí
|
Saç Tasarımcısı
|
Marese Langan
|
Sanat Yönetimi
|
Dídac Bono
, Ravi Bansal
, Jaime Anduiza
, David Bryan
, Pau Albin
, Abdón Alcañiz
, Marta Bazaco
, Jason Bond
, Chan Canelo
, Alger Civis
, Rebeca Comerma
, Silvia Crivillers
, Joseph Diaz
, Fred Duran-Jorda
, Ellie Dyson
, Marc Estrugo
, Montse Fernández
, Joxean Goya
, Anita Gupta
, Valentín Isakov
, Mark Jones
, Amy Linke-Ball
, Javier López Antía
, Richard MacMillan
, Ariel Margolis
, Joan Martí
, Abner Marín
, Ian McCaffrey
, José Luis Moya
, Florian Müller
, Jay Pales
, Susan Ross
, Richard Rowntree
, Andrey Ryabovichev
, Emma Saunders
, Sean Sevestre
, Vicky Troth
, Adrià García
, Soledad Seseña
, Tony Galindo
, Duane Marshall
, Ramón Moya
, Arturo Revuelta
|
Yönetici yapımcı
|
Jonathan King
, Patrick Wachsberger
, Álvaro Augustín
, Enrique López Lavigne
, Ghislain Barrois
, Jeff Skoll
, Bill Pohlad
, Sandra Hermida
, Patrick Ness
, Mitch Horwits
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Félix Bergés
, Peter McDonald
, Ferran Domenech
|
Dublörler Koordinatörü
|
Cuco Usín
, Ian van Temperley
|
Makyaj Sanatçısı
|
Kelly Zampogna
|
Makyaj Efektleri
|
Montse Ribé
, David Martí
, Cristina Malillos
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Geraint Hixson
, Srinivas Janapati
, Wasselena Bilak
|
Özel Efekt Sorumlusu
|
Pau Costa
|
Boom Operatörü
|
Shaun Mills
|
Set Tasarımı
|
Florian Müller
, Marc Estrugo
|
Şive Koçu
|
Sarah Shepherd
|
Kostüm Sorumlusu
|
Anna Aguilà
, Fran Cruz
, Louise Egan
, Anna Izquierdo
, Emily Newby
, Nuria Pascual-Andujar
, Holly Rosenthal
, Natasha Cousins
, Rosie Hackett
, Vikki Illing
, Ailsa Windsor
|
Senaryo Süpervizörü
|
Glòria Blanes
, Ana Garrido
|
Set Fotoğrafçısı
|
Quim Vives
, José Haro
|
Steadicam Operatörü
|
Ramón Sánchez
|
Ses Tasarımcısı
|
Oriol Tarragó
|
Ses efektleri Editörü
|
Marc Bech
, Martí Albert
|
Diyalog Editörü
|
Laura Díez Mora
, Albert Ribas
|
Ses Yeniden Kayıt Mikseri
|
Marc Orts
, Don Hoffman
|
Birim Reklamcısı
|
Patricia Johnson
|
Fikir
|
Siobhan Dowd
|
Genel
|
Eugenio Mira
, Elizabeth Himelstein
, Manuel Carrión
, Guillem Huertas
, Paul Lowe
, Kyle D. Krajewski
, Chus Lucas
, Joseph Diaz
, Carmen Romero
, Celine Gravez
, Inés Font
, Edward Botham
, Anita Primett
, Emma Saunders
, Kieran O'Neal
, Andrey Ryabovichev
, Sean Sevestre
, Miquel Auguet
, Thomas Barrera
, Esther Mestres
, Jaume Martí
, Bernat Vilaplana
|