Canavarın Çağrısı (2016)

A Monster Calls

Film 1 Saat 48 Dk. Dram, Fantastik ispanya, İngiltere 14 Ekim 2016

8

70 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (69.830 OY)

KONUSU
12 yaşındaki Conor canavarlar ve peri masallarının fantastik dünyasına kaçmak üzeredir. Annesinin hastalığı ile ilgilenen Conor, aynı zamanda pek sempatik olmayan büyükannesi ile zaman geçirmek zorundadır. Bulunduğu okul eğitimden uzak ve zorbalarla doludur. Conorun babası ise ondan binlerce mil uza ... Devamı
12 yaşındaki Conor canavarlar ve peri masallarının fantastik dünyasına kaçmak üzeredir. Annesinin hastalığı ile ilgilenen Conor, aynı zamanda pek sempatik olmayan büyükannesi ile zaman geçirmek zorundadır. Bulunduğu okul eğitimden uzak ve zorbalarla doludur. Conorun babası ise ondan binlerce mil uzakta, Amerikaya yerleşmiştir. Conor bu korkutucu gerçeklerden uzaklaşmak için fantastik varlıkların hüküm sürdüğü hayal dünyasına küçük bir yolculuğa çıkacaktır. Bir gece saat tam 12.07 de yatak odasının penceresinde beliren 13 metrelik porsuk ağacı, o geceden sonra her akşam aynı saatte Conor u ziyaret etmeye başlar. Bu canavarın anlatacağı hikayeler vardır ve Conorun bu hikayeleri dinleyip kafasında canlandırması konusunda ısrarcıdır. Bu kadim, vahşi ve acımasız Canavar, Conorun cesaret, inanç ve gerçeklik ile dolu yolculuğunda ona rehberlik edecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
T

@tiamath

3 hafta önce

7.5 / 10

Bir çocuğun hayal dünyasından, yaşadığı dünyayı nasıl hissedebileceğini oldukça derin bir şekilde işlemiştir. Oldukça etkileyici sahneleri barındırmaktadır ve çocuğun başarılı oyunculuğu ile bunu çok iyi yansıtmaktadır.

@furkandgn9

1 yıl önce

8 / 10

''I Kill Giants'' adlı filmi izleyerek benzeri hatta neredeyse aynı konuyu başka bir çocuğun gözünden görebilirsiniz. Bir ara devam filmi mi diye sorguladım.

@crowfuu

1 yıl önce

7.7 / 10

Ben filmi başarılı buldum. İnsan doğasının karmaşık duygularını öyle bir ele alıyor ki irrasyonel davranışların ardında rasyonel bir akıl yatıyor. O da bizleri hayatta tutunmamaızı sağlıyor, aksi takdirde ölüp gitmeliydik. Konunun kasvetli olması filmi zaman zaman sıkıcı kılabiliyor lakin filmde anlatılan hikayeler baya anlamlı ve bize hayatının ta kendisni anlatıyor. Filmdeki fantastik ögeler ressamların kullandığı türdeki sembolizminin diline benziyor. Film küçük bir sanat eseri. Bu filmi beğenenler mutlaka 'Mirrormask' ( Aynalı Maske) filmini de izlesinler.

@pinarrr

1 yıl önce

10 / 10

Film bana Pan'ın Labirenti'ni hatırlattı bir yönden. Bazen çocuklar için bazı gerçeklikler taşıyamayacağı kadar ağır oluyor ve kendi hayal dünyalarına sığınıyorlar. Küçük bir çocuğun annesinin günden güne eriyişi ve elinden hiç bir şey gelmemesi iç acıtıcı bir hikaye ve etrafımızda sık sık gördüğümüz çok bilindik bir hikaye. Bazen hastalıklar en çok çocukları etkiliyor ama onların nasıl oldukları umursanmıyor bile. Bazen çok küçük oldukları için bir şey anlamayacakları düşünülüyor çok bencil bir şekilde. Film küçük bir çocuğun gözünden bu süreci çok güzel bi şekilde yansıtmış. Ayrıca Conor'ın filmin sonunda bitmesini istiyorum deyip daha sonra annesine gitmeni istemiyorum dediği sahneler beni çok çok duygulandırdı çünkü aslında kendimize itiraf edemesek de bu duyguları çoğumuz yaşamışızdır.

@serkan-aydemir

2 yıl önce

6 / 10

Yani farklı olduğu doğrudur.

Çocuk gözünden yaşanan dram filmi. Yazarın anlatımını beğendim bak öncelikle bunu belirteyim. Tabi film biraz beklentiyi azaltılıp izlenmeli. Fantastik dram filmi olunca biraz dengesizlik yaşanmıyor değil. Oyuncu da işinde bir gizim katınca film kendini izletiyor. Zaman geçirmelik bir film. hani izledikten sonra zamanım boşa geçti demeyeceksiniz. Demeyin de zaten. Filmde en sevdiğim şey anlatılmak istenendi. Siz de bunu anlayınca tuhaftı diyeceksiniz.

İyi seyirler.

P: 6

@yulunga

2 yıl önce

9 / 10

başroldeki ufaklık oynamamış da yaşamış adeta rolünü.

zaten izledikten sonra bi burukluk vardı üzerimde ve çocuğun bu kadar gerçekçi oynamasının sebebinin gerçek hayatta da yakın bir zamanda annesini kaybetmesi olduğunu öğrenince daha da bir yandı yüreğim.

hüzünlenmek istiyorum hatta gözyaşlarım sel olsun diyorsanız izleyin.

@mrs-aurora

2 yıl önce

Amerikalı yazarın kitabından uyarlama, naif bir film. Porsuk ağacının anlattığı ve söylediği her şey, filmin son sahnesiyle anlam kazandı ki bence güzeldi. Ve evet .ocuk oyuncu gerçekten de başarılıydı.

"I wish i had a hundred years. A hundred years i could give to you." :')

@pinky

2 yıl önce

çocuğa bayıldım. diğer oyunculardan çok daha iyi oynamış.
SPOILER

Canavarın Çağrısı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Canavarın Çağrısı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Canavarın Çağrısı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL