Canavarın Çağrısı 2016

A Monster Calls

7.9

58 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (55.907 OY)

Süre

1 Saat 48 Dk.

KONUSU

12 yaşındaki Conor canavarlar ve peri masallarının fantastik dünyasına kaçmak üzeredir. Annesinin hastalığı ile ilgilenen Conor, aynı zamanda pek sempatik olmayan büyükannesi ile zaman geçirmek zorundadır. Bulunduğu okul eğitimden uzak ve zorbalarla doludur. Conor’un babası ise ondan binlerce mil uzakta, Amerika’ya yerleşmiştir. Conor bu korkutucu gerçeklerden uzaklaşmak için fantastik varlıkların hüküm sürdüğü hayal dünyasına küçük bir yolculuğa çıkacaktır. Bir gece saat tam 12.07 ‘de yatak odasının penceresinde beliren 13 metrelik porsuk ağacı, o geceden sonra her akşam aynı saatte Conor ‘u ziyaret etmeye başlar. Bu canavarın anlatacağı hikayeler vardır ve Conor’un bu hikayeleri dinleyip kafasında canlandırması konusunda ısrarcıdır.  Bu kadim, vahşi ve acımasız Canavar, Conor’un cesaret, inanç ve gerçeklik ile dolu yolculuğunda ona rehberlik edecektir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (7)

@furkandgn9 yazdı...

Cmt, 24 Mar 2018, 19:36 (3 ay önce)

8 / 10

''I Kill Giants'' adlı filmi izleyerek benzeri hatta neredeyse aynı konuyu başka bir çocuğun gözünden görebilirsiniz. Bir ara devam filmi mi diye sorguladım. 

@crowfuu yazdı...

Per, 12 Eki 2017, 01:25 (9 ay önce)

7.7 / 10

Ben filmi başarılı buldum. İnsan doğasının karmaşık duygularını öyle bir ele alıyor ki irrasyonel davranışların ardında rasyonel bir akıl yatıyor. O da bizleri hayatta tutunmamaızı sağlıyor, aksi takdirde ölüp gitmeliydik. Konunun kasvetli olması filmi zaman zaman sıkıcı kılabiliyor lakin filmde anlatılan hikayeler baya anlamlı ve bize hayatının ta kendisni anlatıyor. Filmdeki fantastik ögeler ressamların kullandığı türdeki sembolizminin diline benziyor. Film küçük bir sanat eseri. Bu filmi beğenenler mutlaka 'Mirrormask' ( Aynalı Maske) filmini de izlesinler.

@pinarrr yazdı...

Cmt, 12 Ağu 2017, 14:12 (11 ay önce)

10 / 10

  Film bana Pan'ın Labirenti'ni hatırlattı bir yönden. Bazen çocuklar için bazı gerçeklikler taşıyamayacağı kadar ağır oluyor ve kendi hayal dünyalarına sığınıyorlar. Küçük bir çocuğun annesinin günden güne eriyişi ve elinden hiç bir şey gelmemesi iç acıtıcı bir hikaye ve etrafımızda sık sık gördüğümüz çok bilindik bir hikaye. Bazen hastalıklar en çok çocukları etkiliyor ama onların nasıl oldukları umursanmıyor bile. Bazen çok küçük oldukları için bir şey anlamayacakları düşünülüyor çok bencil bir şekilde. Film küçük bir çocuğun gözünden bu süreci çok güzel bi şekilde yansıtmış. Ayrıca Conor'ın filmin sonunda bitmesini istiyorum deyip daha sonra annesine gitmeni istemiyorum dediği sahneler beni çok çok duygulandırdı çünkü aslında kendimize itiraf edemesek de bu duyguları çoğumuz yaşamışızdır. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Canavarın Çağrısı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Canavarın Çağrısı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Canavarın Çağrısı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI