Sıcak Kafa Yorumları

Sıcak Kafa dizisi detayları

E

@eymir66

1 ay önce

8.4 / 10

İdolüm Maksu koskoca şehirde kaos var ama şiddet yok marketteki sahnede murat abuğa bi koysa bayılır ve dizi daha mantıklı ilerler abuklara dokunmama yasağımı var anlamadım ayrıca SMK daki askerler jopları yastıkla karıştırmış bu vuruş amatörlüğü dizinin genelinde var kan ve şiddet ile gerçekçilik sağlanabilirdi.

@endaksiorea

1 ay önce

Fazıl bence babasıdır

@tiamath

1 ay önce

8.5 / 10

Gerçek anlamda emek ve para harcanmış bir dizi. Sadece bu da değil, kitaptan uyarlanmış olduğunu bilmeyerek izlemiştim ve beklentimin ciddi anlamda üzerinde bir karşılığını aldım. Yavaş yavaş klişelerimizden çıkıp, bizde göreceğimize ihtimal vermediğimiz yapımları görmek gurur verici.

Konuşma ile bulaşan bir virüs dünyayı ele geçirmiştir. Virüsle mücadele adı altında kurulan SMG (salgınla mücadele grubu) da, Türkiye'nin kontrolünü ele geçirmiştir. Bu ortamda, proje X'Te çalışan ve tek sağ kalan Murat Siyavuş isimli kişi de gizli bir yaşam sürdürmektedir. Fakat bir noktadan sonra artık kabuğunu çıkıp çıkmanın ve sisteme başkaldırmanın zamanı gelmiştir. Oyunculukları başarılı, sanat yönetimi ve kaos ortamındaki bir istanbul tasviri de bir o kadar başarılıdır. Film içi göndermeler ve böyle bir distopik dünyaya yakışabilecek diyaloglar yerinde olmuş. Örneğin Kore'nin nasıl abukladığı ile ilgili kısa ama kendine özgü esprisinde olan anlatım çok hoştu. Gonca Vuslateri'yi ekstra beğendim
... Devamı
Gerçek anlamda emek ve para harcanmış bir dizi. Sadece bu da değil, kitaptan uyarlanmış olduğunu bilmeyerek izlemiştim ve beklentimin ciddi anlamda üzerinde bir karşılığını aldım. Yavaş yavaş klişelerimizden çıkıp, bizde göreceğimize ihtimal vermediğimiz yapımları görmek gurur verici.

Konuşma ile bulaşan bir virüs dünyayı ele geçirmiştir. Virüsle mücadele adı altında kurulan SMG (salgınla mücadele grubu) da, Türkiye'nin kontrolünü ele geçirmiştir. Bu ortamda, proje X'Te çalışan ve tek sağ kalan Murat Siyavuş isimli kişi de gizli bir yaşam sürdürmektedir. Fakat bir noktadan sonra artık kabuğunu çıkıp çıkmanın ve sisteme başkaldırmanın zamanı gelmiştir. Oyunculukları başarılı, sanat yönetimi ve kaos ortamındaki bir istanbul tasviri de bir o kadar başarılıdır. Film içi göndermeler ve böyle bir distopik dünyaya yakışabilecek diyaloglar yerinde olmuş. Örneğin Kore'nin nasıl abukladığı ile ilgili kısa ama kendine özgü esprisinde olan anlatım çok hoştu. Gonca Vuslateri'yi ekstra beğendim :) bu kadın famme fatale karakterlerle çok iyi uyuşuyor. İkinci sezonu merakla bekliyoruz.

@oykucu

1 ay önce

6.7 / 10

Hollywoodvari klişelerine ve izlerken hissettirdiği bazı olmamışlıklarına rağmen şans verilmesi gereken bir iş. Ben abuklama fikrini ve konuşma-dinleme yoluyla bulaşan bu salgını çok sevdiğim için kitabını okuyacağım.

@sentinus

1 ay önce

10 / 10

Hakan Muhafız'ın göz kanatan efektleri, Atiye'deki flash tv oyunculukları ve Aşk 101'deki Amerikan dublajıvari diyaloglardan sonra böyle kaliteli, her şeyiyle emek harcandığı belli olan bir dizi izlemek ilaç gibi geldi. Demek ki neymiş zengin holding sahibi erkek vs fakir sakar kız kombinasyonu olmadan; töreli, aşiretli, ağalı, konaklı full paket diziler yerine GERÇEKTEN KALİTELİ işler de yapılabiliyormuş. Emeği geçen herekese teşekkürler!

@salzkoniig

1 ay önce

mütüş, akıcı bir dizi distopik dünyayı çok güzel işlemiş, kaliteli oyunculuklar 3 saatte bitirdim ehe

@max_manus

1 ay önce

8 / 10

1-ekşi sözlükte linç edenler gördüm, böyle olumsuz yorumlarla önyargıya kapılmayın, en azından bir şans verin, izleyin.
2-beğenip beğenmemek sizin keyfinize kalmış orası ayrı ama cesaret edilip de yerli bir yapımda distopik bir işe bu kadar prodüksiyon, emek ve özen verilmiş, yaratılan atmosferi için bile göz atmaya değer, izleyin.
3-kitabı mı dizisi mi daha iyiydi tartışmalarına girmenin de manası yok, ekstra eklenen şeyler de olmuş, o detaylara da takılmayın, izleyin.
4-oyuncu kadrosu ve karakter derinlikleri de iyi hatta ülkemizin dizi sektöründeki seviyesini düşününce bu noktada çok çok iyi de denebilir, izleyin.
5-genelde mantık hatası aramaya bayılırız ki bütün dünyanın ayılıp bayıldığı squid games'lere kadar her işte bulabiliriz mantıksızlık, ona da takılmayın, izleyin.
6-izleyin.

@lydia

1 ay önce

Türkiye'de alışık olmadığımız bi tarzda dizi olması güzel, oyuncu kadrosu da iyi ama ben bu diziyi sevemedim.

@bozzoba

2 ay önce

Varlığını belki de Netflix'in Türkiye'deki varlığına borçlu olduğumuz, yanılmıyorsam ilk yerli distopik dizi. İzlemeye yeni başladım ve yerli yapımlardan hep kaçınmış biri olarak gayet iyi zaman geçirdiğimi söyleyebilirim. Bir gözatılmayı fazlasıyla hak ediyor ve umut vâdediyor.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL