Community Yorumları

Community dizisi detayları

@stiff

2 ay önce

7.2 / 10

Çok uzun zamandır listemde olup geç başladığım bir dizi. İlk 3-4 bölümü beklentimi karşılamasa da; günde 5-6 bölüm izleyerek devam ettiğim oldu. Diğer 20 dakikalık dizilere göre uzun ara vermeden, tek seferde bitirdim diyebilirim. Film ve dizilerdeki dans sahnelerini çok sevdiğim için 14.bölümdeki dans sahnesiyle diziyi iyice benimsedim. İlk başladığımda da Troy karakterini sevmiştim, diziyi bitirdiğimde de en sevdiğim karakterin Troy olduğunu düşünüyorum. Joel McHale'i başrole yakıştıramamıştım. Yani okulun en popüleri olabilecek bir tip olarak görmüyordum. Ama diziyi izledikçe ve Jeff karakterinin kişisel değişimini gördükçe sevdiğim bir karaktere dönüştü. Bünyemdeki samimi dizi eksiğini giderdi. 4. sezondan sonra ben de kötüye gittiğini düşünüyorum. 5. sezon kötü, final sezonu son 3 bölüme kadar çok çok kötüydü.

Britta'nın ilk bölümlerde havalı ve zeki kız olup, sonraki bölümlerde salaklaştırılmasına anlam veremedim. Abed Nadir'e çok ısınamadım. Güzel işleri vardı ama sevdiğim bi
... Devamı
Çok uzun zamandır listemde olup geç başladığım bir dizi. İlk 3-4 bölümü beklentimi karşılamasa da; günde 5-6 bölüm izleyerek devam ettiğim oldu. Diğer 20 dakikalık dizilere göre uzun ara vermeden, tek seferde bitirdim diyebilirim. Film ve dizilerdeki dans sahnelerini çok sevdiğim için 14.bölümdeki dans sahnesiyle diziyi iyice benimsedim. İlk başladığımda da Troy karakterini sevmiştim, diziyi bitirdiğimde de en sevdiğim karakterin Troy olduğunu düşünüyorum. Joel McHale'i başrole yakıştıramamıştım. Yani okulun en popüleri olabilecek bir tip olarak görmüyordum. Ama diziyi izledikçe ve Jeff karakterinin kişisel değişimini gördükçe sevdiğim bir karaktere dönüştü. Bünyemdeki samimi dizi eksiğini giderdi. 4. sezondan sonra ben de kötüye gittiğini düşünüyorum. 5. sezon kötü, final sezonu son 3 bölüme kadar çok çok kötüydü.

Britta'nın ilk bölümlerde havalı ve zeki kız olup, sonraki bölümlerde salaklaştırılmasına anlam veremedim. Abed Nadir'e çok ısınamadım. Güzel işleri vardı ama sevdiğim bir karakter olamadı. Oysa diziyi sevenlerin favori karakteri Abed gibi. Annie karakterinin hem manyak hallerini, hem cana yakın hallerini sevdim. Alison Brie'ın pek çok filmini izledim, hiç bu kadar güzel göründüğünü hatırlamıyorum. 29 yaşında 18 yaşında bir karakteri oynayabilecek kadar genç gözüküyormuş. Şimdilerde daha yaşını gösteriyor. Pierce karakteri genel olarak gıcık bir karakter olsa da; bazı bölümlerde sempati duyduğum oldu.

Community'nin çok üst düzey bölümleri var. Her bölümün farklı bir teması olması, birçok bölümde sıradışı konseptler sunması çok yaratıcı. Paintball bölümleri genel olarak çok iyi; ki zaten birkaç tane çekmişler. Digital Estate Planning benim favori bölümüm oldu. O 8bit bilgisayar oyunu karakter çizimleri muazzamdı. Kötü bölümler 5 ve 6. sezonda. Özellikle 6.sezonda diziye yeni katılan iki karakter ne yaptılarsa olduramadım. Leonard, Yıldız Favorili, Garrett, Magnitude gibi yan karakterler şahaneydi. Genel olarak sevdiğim, bazı bölümlerini özleyeceğim bir dizi oldu.

@deranged0

3 yıl önce

Troy ve Abed arasındaki ilişki bu dünyada tek sahip olmak isteyeceğim türden bir ilişki. Dizinin fazla "scripted" olması beni rahatsız etse de Troy ve Abed’i görmek her şeyi unutturuyor. Her şeyden kastım Britta karakterinin tersine evrimi ve resmen hakarete uğraması, "gas leak year" veya "darkest timeline" dediğimiz dördüncü sezon, Chang/Kevin dönüşümünün beşinci sezonda yerle bir edilmesi ve tabii ki karakterlerin arasında kurulmaya çalışılan aşırı uyumsuz romantik/cinsel ilişkiler. Bana kalırsa falsosu çok ama sempatisi daha çok. Çünkü "Troy and Abed in the mooorrniiing!"

@pinarskywalker

7 yıl önce

keşke 4. sezondan sonra final yapsaydı ama yine de birçok dizi kadar berbatlaşmadan 6 sezonda bitti... a movie isteriz!

@rinas

9 yıl önce

Kurgusu, karakterleri, oyunculukları, efektleri, bir çok bölümde farklı teknikler kullanmasıyla mükemmel bir dizi. İlk 4 sezon harika. Sonradan aynı tadı vermiyor ama yine de kendini izlettiriyor.
B

@babanneminkaoti

9 yıl önce

9.4 / 10

6.sezona başlamasını nicedir beklediğim, az evvel bir alttaki yorum sayesinde 6. sezonun başladığını öğrenip sevinç naraları attığım dizi.Komedinin dibi.

@merveklc

9 yıl önce

10 / 10

bu günleri de görmek isteyenler için link :)http://www.diziboxhd.com/community-6-sezon-1-bolum.html

@aybike

9 yıl önce

keşke 4. sezon ile final yapsaydı. Uzatmaları oynadığı açıkça ortada ve eski tadı alamıyorum artık. Yine de her şeyiyle harika bir dizi benim için.

özellikle donald glover ile yvette brown un ayrılmasıyla pek sarmıyor artık

@bazinngaa

12 yıl önce

10 / 10

Birşeyler yazmalıyım diye düşünüyorum "Community" için lakin nasıl tarif edeceğim konusunda endişeliyim.Anlatılmaz yaşanır demişler ya işte tam olarak bu.İzlemeden olmaz.Zira kimse o nefis diyalogların,karakterlerin beyninin içine sarf edilen kelimeleri okuyarak giremez.İzlerken ben de en ufak ayrıntıları daha sonra düşündüğümde,ikinci defa izlediğimde fark edebildim.İyiki fazla geciktirmeden seyretmişim seni Community.Tabii bitmiş olduğu için üzüntülüyüm ancak dördüncü sezonu er geç başlayacağı için ( bir gün başlar umarım ) duygularım dengeleniyor.Alnından öpülecek adam şu Dan Harmon.Sen nasıl bir insanoğlusun ey Dan sorarım sana.Yaratıcılıkta sınır tanımıyorsun,her sezonda insanı daha fazla şaşırtıyorsun,en ufak ayrıntıları planlıyorsun o çakal kafanda,her yöntemi deniyorsun be herif el atmadığın konu kalmadı zannımca.Ama iyiki de yapmışsın bunları zira dizinin dördüncü sezonunda olmayışın öyle üzdü ki beni artık bu üç sezonun bölümleriyle avunacağım.Dizinin yaratıcısını övüp görevi
... Devamı
Birşeyler yazmalıyım diye düşünüyorum "Community" için lakin nasıl tarif edeceğim konusunda endişeliyim.Anlatılmaz yaşanır demişler ya işte tam olarak bu.İzlemeden olmaz.Zira kimse o nefis diyalogların,karakterlerin beyninin içine sarf edilen kelimeleri okuyarak giremez.İzlerken ben de en ufak ayrıntıları daha sonra düşündüğümde,ikinci defa izlediğimde fark edebildim.İyiki fazla geciktirmeden seyretmişim seni Community.Tabii bitmiş olduğu için üzüntülüyüm ancak dördüncü sezonu er geç başlayacağı için ( bir gün başlar umarım ) duygularım dengeleniyor.Alnından öpülecek adam şu Dan Harmon.Sen nasıl bir insanoğlusun ey Dan sorarım sana.Yaratıcılıkta sınır tanımıyorsun,her sezonda insanı daha fazla şaşırtıyorsun,en ufak ayrıntıları planlıyorsun o çakal kafanda,her yöntemi deniyorsun be herif el atmadığın konu kalmadı zannımca.Ama iyiki de yapmışsın bunları zira dizinin dördüncü sezonunda olmayışın öyle üzdü ki beni artık bu üç sezonun bölümleriyle avunacağım.Dizinin yaratıcısını övüp görevimin yarısını yerine getirdikten sonra gelelim diğer yarısına.

Alıştığım için mi yoksa bu oluşturulan karakterler gerçekten de oyuncular için mi yazılmış onu anlamadım.Arkadaş hepsi mi "işte bu ya cuk diye oturmuş karaktere başkası hayatta olmazdı buna" dedirtir ? Hepsini ayrı ayrı seviyorum hepsiyle öyle özdeşleştim ki...Ama tabii ki ağlamasına inanılmaz derecede koptuğum Troy,devrimci ve sözde değil özde muhalif Britta ve sırasıyla üniversitede ispanyolca öğretmeni,öğrenci ve güvenlik görevlisi olan Ben Chang'in yeri ayrı benim için.

Gelelim bölümlere.Malumunuz paintball bölümleri,Glee dizisiyle dalga geçmeleri,a fistful a dollars uyarlaması olan bölüm,Pulp Fiction temalı bölüm ( anlatılmaz yaşanır vol.1 ),Goodfellas,Casino göndermeli bölüm ( mafya filmlerine bayılan biri olarak ağzım açık izledim yok böyle birşey :) ),Amerikan polisiyelerine göndermeli bölüm,savaş belgeseli niteliğinde olan bölüm,animasyonlu yılbaşı bölümü,bilgisayar oyunu oldukları bölüm,farklı zaman dilimleri/paralel evren konulu bölüm ( anlatılmaz yaşanır vol.2 ),zombili cadılar bayramı konseptli bölüm ve çocukluğumun vazgeçilmez tutkusu olan battaniye çadırının işlendiği yastık ve battaniye kalesi bölümleri...Aklımda kaldığı kadarıyla bayıldığım efsane bölümlerden bazıları,diğer bölümlere ayıp olmasın onları da çok seviyorum ama aklıma gelmedi şuan yoksa az bölüm var bana göre bir sezonda ( 22-24 bölüm ama az geliyor işte ) israf edilir mi hiç yav !! Şöyle bir bakınca Dan Harmon'ın el atmadığı konu kalmamış bunu bir kez daha teyit etmiş oldum.Ve tabii ki 1.sezonda daha fazla olan Troy ve Abed'in kapanış bölümleri.

Son olarak şu linki de verip sonlandırıyorum yoksa daha uzar bu yorum.

http://www.youtube.com/watch?v=j25tkxg5Vws

İzleyin,izlettirin ahali.Ha unutmadan sixseasonsandamovie !

@carlaine

12 yıl önce

9.1 / 10

Bir dahaki sezonun (yani 4. sezon) Community'nin sonu olacağını öğrendiğimden beri üzüntülüyüm. Zira, televizyon tarihinde bu kadar zekice hazırlanmış replikler, senaryolar, bu kadar güzel oynanan ve benimsenen oyunculuklar görmedim. Her bölüm farklı bir konuya odaklanması ve mizahi yönü olarak belki South Park'a biraz benzeyebilir fakat TV'de maalesef bu kadar eğlendiren bir dizi yok. O yüzdendir ki 4. sezonun son bölümünü, belki de ağlayarak izleyeceğim.

Community'yi kaybetmemek ümidiyle.
A

@alicia_nash

12 yıl önce

10 / 10

keşfetmemiz için kaç sezon geçmesi gerekecek acaba..allah vere de kaldırmasa en bi güzel dizileri yayından kaldırmaya bayılan amerikan televizyonculuğu kafası.

über bi dizi ..her bölüm bi öncekinden güzel.olağanüstü replikler,süper oyunculuklar var.

paintball bölümlerine değinmiyorum bile.onlardan ayrı bi film yapılsa yeridir.

izleyin.

izlettirin.

pişman olmazsınız.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL