Aşık Shakespeare Yorumları

Aşık Shakespeare filmi detayları

@tiamath

8 ay önce

8 / 10

Birçok shakespeare uyarlaması izledim ama bu film bi ayrı diyebilirim. Doğrudan bir oyununun yapılmasındansa, hem bir tutam william'ın hayatından, hem de romeo & juliet oyununun yazılış hikayesi alınıp bir de o dönem william'ın bir kadına aşık olmasıyla harmanlayınca ortaya böylesi bir eser çıkmış. Bolca shakespeare'nin kaleminden çıkan sözcükleri/şiirleri/oyunları görmenin yanı sıra harika oyunculuklar ve o dönemin bir tiyatro oyunu izlemesinin verdiği heyecanı yaşatması ap ayrı bir başarı. Bazıları Gwyneth'in oyunculuğunun oscarı haketmediğini düşünebilir ama ben sonuna kadar hakkettiğini düşünüyorum. Her sahnedeki oyunculuğu tam olması gerektiği gibiydi. Ayrıca Judi Dench'e bu kadar mı kraliçe olmak yakışır?

Bu tarz film severlerin mutlaka izlemesi gereken bir film.

@hrarchon

5 yıl önce

Shakespeare'in sonelerinden ve eserlerinden alıntılarla dolu hoş bir filmdir.

@vitall

11 yıl önce

7.1 / 10

Aşık Shakespeare,yazarın hayatıyla eserlerini birbirine karıştırmış bir yapım.Film, Shakespeare hakkında bilinenler sınırlı olduğu için oyunlarından yola çıkarak biraz ordan biraz burdan mantığıyla hazırlanmış bir senaryoya sahip.Hal böyle olunca konu itibariyle pekte samimi değil.Fakat çok kötü bir olarakta nitelemek doğru olmaz.Kostümler,mekanlar oldukça iyi seçilmiş.Filmde epey eğlenceli.Özellikle Romeo&Juliet sahnelerini çok etkileyeci buldum.Oscar meselesine gelince akedeminin hiç mi hiç tarzı olan bir film değil.Fakat akedemi beni her sene ödül dağılımıyla şaşırttığı için oscar konusunu yorumsuz bırakıyorum. Shakespeare In Love zaman zaman eğlenceli zaman zaman ise romantik unsurları içinde barındıran,ortalama bir film.

@amip

11 yıl önce

8.9 / 10

filmi bugün bir kez daha izledim,canım sıkıldıkça izlediğim filmlerden birtanesi.Shakespeare nin romeo juliet uyarlamalrından en sevdiğim.Shekespeare ı sevenlerinde bıkmadan usanmadan tekrar tekrar izleyecegini düşündüğüm bir film.Romeo ve julıet ın modern zaman uyarlamasını izlediysenız, leonardo dicaprio nun pyunculuğu tabiki de goz kamaştırıyor orada ama burda kıyafetler,zamanın yansıtılması daha da güzel bir duygu katıyor bence. tabiki de shekespeare sevmiyorsanız , diyalogların şiirselliği sizi sıkabilir, fakat shekespeare hiç okumamış biri filmi izlerse seveceğini düşünüyorum.kız güzel,adam güzel ve erişilemez bir aşk,elbette seversiniz.aldığı ödülleride sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum.

@onur_turan

12 yıl önce

7 / 10

Aynı seneSaving Private Ryan, Life is Beautifulgibi filmler dururken Oscar kazanması her ne kadar garip dursa da;

Shakespeare in Love için kötü bir film dersek de haksızlık etmiş oluruz.

Tiyatral sahne geçişleri, insanı içine çeken ambiyansı, özellikle Gwyneth Paltrow'un izlenesi performansı ve enfes müzikleri ile dönem filmleri içinde sivrilen yapımlardan biri.

7 / 10

@dansedenayi

14 yıl önce

6.5 / 10

"Have her then, but you're a lordly fool. She's been plucked since I saw her last, and not by you... it takes a woman to know it."

Bu filme dair aklımda kalan güzel oturtmalardandır.

@tutaste

14 yıl önce

Senaristlerin Şekspir'e dair kurguları. Sade kurgu. Yok yok hayal. Pek samimi bulmadım. Gywneth Paltrow ise beni çileden çıkardı.Filmin beğendiğim tek yanı ise sonu. Klasik bir sonla bitirselerdi karantinaya gidecekti film.
K

@kaskal

15 yıl önce

bence william shakespearenin hayatı ancak bukadar iyi anlatılır ancak dediysem daha iyilerinide gördüm hamlet vardı mesela mel gibson oynuyordu 1966 y dı sanırım
O

@ozzzzlem

16 yıl önce

Gwyneth Paltrow'a bu rolü için neden oscar verilidiğini anlayamadığım film..
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL