6.6

154 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (228.196 OY)

KONUSU
Yıl 1593 ve umut vadeden oyun yazarı Will Shakespeare, her yazarın zaman zaman başına gelen tıkanma hastalıklarından birini yaşıyor. Son komedisi Romeo ve Ethel, Korsanın Kızı bir türlü ilerlemiyor ve Londra tiyatro topluluğu sürekli bitmiş senaryoyu istiyor. Depresyona giren Will, tanrı vergisi yet ... Devamı
Yıl 1593 ve umut vadeden oyun yazarı Will Shakespeare, her yazarın zaman zaman başına gelen tıkanma hastalıklarından birini yaşıyor. Son komedisi Romeo ve Ethel, Korsanın Kızı bir türlü ilerlemiyor ve Londra tiyatro topluluğu sürekli bitmiş senaryoyu istiyor. Depresyona giren Will, tanrı vergisi yeteneğini kaybedip kaybetmediğini düşünmeye başlıyor. Tüm umudunu kaybetmişken güzel Viola ile tanışıyor ve aldığı ilham ile tüm zamanların en harika aşk hikayelerinden birini yazıyor.

John Madden’in Shakespeare uyarlamalarının popüler olduğu bir dönemde gerçekleştirdiği bu sıradışı film, sempatik oyuncuları barındıran kadrosuyla hem çok sevilmiş hem de yedi Oscar ödülünün birden sahibi olmuştu.
Joseph Fiennes

Will Shake...

Gwyneth Paltrow

Viola De L...

Geoffrey Rush

Philip Hen...

Tom Wilkinson

Hugh Fennyman

Judi Dench

Queen Eliz...

Colin Firth

Lord Wessex

Ben Affleck

Ned Alleyn

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hrarchon

4 yıl önce

Shakespeare'in sonelerinden ve eserlerinden alıntılarla dolu hoş bir filmdir.

@vitall

10 yıl önce

7.1 / 10

Aşık Shakespeare,yazarın hayatıyla eserlerini birbirine karıştırmış bir yapım.Film, Shakespeare hakkında bilinenler sınırlı olduğu için oyunlarından yola çıkarak biraz ordan biraz burdan mantığıyla hazırlanmış bir senaryoya sahip.Hal böyle olunca konu itibariyle pekte samimi değil.Fakat çok kötü bir olarakta nitelemek doğru olmaz.Kostümler,mekanlar oldukça iyi seçilmiş.Filmde epey eğlenceli.Özellikle Romeo&Juliet sahnelerini çok etkileyeci buldum.Oscar meselesine gelince akedeminin hiç mi hiç tarzı olan bir film değil.Fakat akedemi beni her sene ödül dağılımıyla şaşırttığı için oscar konusunu yorumsuz bırakıyorum. Shakespeare In Love zaman zaman eğlenceli zaman zaman ise romantik unsurları içinde barındıran,ortalama bir film.

@amip

10 yıl önce

8.9 / 10

filmi bugün bir kez daha izledim,canım sıkıldıkça izlediğim filmlerden birtanesi.Shakespeare nin romeo juliet uyarlamalrından en sevdiğim.Shekespeare ı sevenlerinde bıkmadan usanmadan tekrar tekrar izleyecegini düşündüğüm bir film.Romeo ve julıet ın modern zaman uyarlamasını izlediysenız, leonardo dicaprio nun pyunculuğu tabiki de goz kamaştırıyor orada ama burda kıyafetler,zamanın yansıtılması daha da güzel bir duygu katıyor bence. tabiki de shekespeare sevmiyorsanız , diyalogların şiirselliği sizi sıkabilir, fakat shekespeare hiç okumamış biri filmi izlerse seveceğini düşünüyorum.kız güzel,adam güzel ve erişilemez bir aşk,elbette seversiniz.aldığı ödülleride sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum.

@onur_turan

11 yıl önce

7 / 10

Aynı seneSaving Private Ryan, Life is Beautifulgibi filmler dururken Oscar kazanması her ne kadar garip dursa da;

Shakespeare in Love için kötü bir film dersek de haksızlık etmiş oluruz.

Tiyatral sahne geçişleri, insanı içine çeken ambiyansı, özellikle Gwyneth Paltrow'un izlenesi performansı ve enfes müzikleri ile dönem filmleri içinde sivrilen yapımlardan biri.

7 / 10

@dansedenayi

13 yıl önce

6.5 / 10

"Have her then, but you're a lordly fool. She's been plucked since I saw her last, and not by you... it takes a woman to know it."

Bu filme dair aklımda kalan güzel oturtmalardandır.

@tutaste

13 yıl önce

Senaristlerin Şekspir'e dair kurguları. Sade kurgu. Yok yok hayal. Pek samimi bulmadım. Gywneth Paltrow ise beni çileden çıkardı.Filmin beğendiğim tek yanı ise sonu. Klasik bir sonla bitirselerdi karantinaya gidecekti film.
K

@kaskal

13 yıl önce

bence william shakespearenin hayatı ancak bukadar iyi anlatılır ancak dediysem daha iyilerinide gördüm hamlet vardı mesela mel gibson oynuyordu 1966 y dı sanırım
O

@ozzzzlem

14 yıl önce

Gwyneth Paltrow'a bu rolü için neden oscar verilidiğini anlayamadığım film..
SPOILER

Aşık Shakespeare filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aşık Shakespeare filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aşık Shakespeare filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL