6.4

154 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (113.594 OY)

KONUSU
Noel’den hemen önce New York’tayız. Bloomingdale’de kalan son bir çift kaşmir eldiveni aynı anda satın almak isteyen Sara (Kate Beckinsale) ve Jonathan (John Cusak) bu vesileyle tanışırlar. Eldivenlerin kimin olacağına karar vermek için Serendipity ismindeki küçük kafeye giderler. Ardından Central P ... Devamı
Noel’den hemen önce New York’tayız. Bloomingdale’de kalan son bir çift kaşmir eldiveni aynı anda satın almak isteyen Sara (Kate Beckinsale) ve Jonathan (John Cusak) bu vesileyle tanışırlar. Eldivenlerin kimin olacağına karar vermek için Serendipity ismindeki küçük kafeye giderler. Ardından Central Park’ta paten kayarlar. Gece yıldızları seyrederler. Kraliçe Takımyıldızı’nın, Sara’nın alnındaki çillerle aynı desene sahip olduğunu farkederler. Sara telefonunu bir kitabın içine yazarak yarın onu rastgele bir kitapçıya göndereceğini söyler. Jonathan ise kendi telefonunu beş dolarlık bir banknota yazdıktan sonra bir sokak satıcısına verir. Eğer kader tekrar karşılaşmalarını isterse, kitap Jonathan’ı, para da Sara’yı bulacaktır.

Birkaç yıl sonra yine New York’tayız. Jonathan, Hally (Bridget Moynahan) ile evlenmek üzeredir. Batı Yakası’nda ise Lars (John Corbett), Sara’ya evlenme teklif eder. Hem Sara hem de Jonathan’ın aklına, aynı anda, birlikte geçirdikleri olağanüstü gece gelir. Jonathan yanına bir arkadaşını alarak kitabı bulmak üzere harekete geçer. Sara da bir arkadaşıyla birlikte New York’a gelerek Jonathan’ı aramaya başlar.
John Cusack

Jonathan T...

Kate Beckinsale

Sara Thomas

Jeremy Piven

Dean Kansky

Bridget Moynahan

Halley Buc...

Eugene Levy

Bloomingda...

Lilli Lavine

Bloomingda...

Michael Guarino Jr.

Customer a...

Abdul Alshawish

Customer a...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@henriette

6 ay önce

amelie sıcaklığında bir film olduğunu düşünerek izledim ama değildi ya. ilk sahnelerinde ve sonunda tebessüm ettim ama sadece o kadar. sürekli birbirlerine denk gelemiyorlar diye sinirlenip durdum. filmi izlemeye başlamadan önce bir papatya çayı içseymişim keşke.
la la land seviyesinde bir sinir bozuculuğu vardı filmin. jonathan'ın nişanlısının çok tatlı bir kız olmasının da bunda etkisi var. keşke dizide hiç öyle bir karakter olmasaydı. sara'nın nişanlısı da olmasaydı.
ama benim de uzun bir süredir denk gelmeyi beklediğim biri var. filme sinirlenmemin sebebinin bu olduğunu düşüneceğim ve o kişiyi bulmak için bu filmin büyüsüne inanacağım.

@whisperofblue

5 yıl önce

Film bittiğinde yüzümde kocaman bir gülümsemeyle ekrana uzun süre baktım :)
F

@film_kadini

9 yıl önce

7.5 / 10

Sadece John Cusack'ın oyunculuğu , özellikle de bakışları için izlenebilir :) romantik türleri sevip rastlantılarla kader arasındaki ilişki üzerinde düşünmek isteyenler izlesin.

@stiff

10 yıl önce

7.8 / 10

Bende hatırası olan, çok sevdiğim bir romantik-komedi. Bilmiyorum, belki de en sevdiğimdir. Filmi ilk televizyonda izlemiştim. Ertesi gün telefonuma çok eski bir "arkadaşımdan" mesaj geldi :

-Dün akşam Serendipity diye çok güzel bir film vardı, izledin mi ?

Bu filmi hatırladığımda nasıl gülümsemeyeyim ki ? :)

@lowen

10 yıl önce

4.5 / 10

'Aşk Tesadüfleri Sever' diye bir film yaptık.Bu filmde olan tesadüflerin yarısı bile yokken,filmi çoğu sinema sever yerden yere vurmuş.Bu film ise mükemmel bir romantik komedi örneği olmuş neredeyse.Herşeyden önce bu filmde romantizm nerede anlamış değilim.John Cusack'ı ilk kez bir rolde bu kadar sırıtırken gördüm.Ayrıca olay örgüsü bana çok karmaşık geldi ve filmin finali oldukça oldu bittiye getirilmiş.

@macbeth

11 yıl önce

Fantastik yazısına bakıp aldandım herhalde.Tam bir vakit kaybı.

@havlayankuzu

14 yıl önce

7.6 / 10

Çillerle ilgili sunduğu muhteşem tüyo için bile teşekkür edilebilir kendisine.

@dehsett

14 yıl önce

Vasatın da altındadır, hiçbişi bulamazsanız izlersiniz...
SPOILER

Tesadüf filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tesadüf filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tesadüf filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL