6.4

161 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (121.263 OY)

KONUSU
Noel’den hemen önce New York’tayız. Bloomingdale’de kalan son bir çift kaşmir eldiveni aynı anda satın almak isteyen Sara (Kate Beckinsale) ve Jonathan (John Cusak) bu vesileyle tanışırlar. Eldivenlerin kimin olacağına karar vermek için Serendipity ismindeki küçük kafeye giderler. Ardından Central P ... Devamı
Noel’den hemen önce New York’tayız. Bloomingdale’de kalan son bir çift kaşmir eldiveni aynı anda satın almak isteyen Sara (Kate Beckinsale) ve Jonathan (John Cusak) bu vesileyle tanışırlar. Eldivenlerin kimin olacağına karar vermek için Serendipity ismindeki küçük kafeye giderler. Ardından Central Park’ta paten kayarlar. Gece yıldızları seyrederler. Kraliçe Takımyıldızı’nın, Sara’nın alnındaki çillerle aynı desene sahip olduğunu farkederler. Sara telefonunu bir kitabın içine yazarak yarın onu rastgele bir kitapçıya göndereceğini söyler. Jonathan ise kendi telefonunu beş dolarlık bir banknota yazdıktan sonra bir sokak satıcısına verir. Eğer kader tekrar karşılaşmalarını isterse, kitap Jonathan’ı, para da Sara’yı bulacaktır.

Birkaç yıl sonra yine New York’tayız. Jonathan, Hally (Bridget Moynahan) ile evlenmek üzeredir. Batı Yakası’nda ise Lars (John Corbett), Sara’ya evlenme teklif eder. Hem Sara hem de Jonathan’ın aklına, aynı anda, birlikte geçirdikleri olağanüstü gece gelir. Jonathan yanına bir arkadaşını alarak kitabı bulmak üzere harekete geçer. Sara da bir arkadaşıyla birlikte New York’a gelerek Jonathan’ı aramaya başlar.
John Cusack

Jonathan T...

Kate Beckinsale

Sara Thomas

Jeremy Piven

Dean Kansky

Bridget Moynahan

Halley Buc...

John Corbett

Lars Hammond

Eugene Levy

Bloomingda...

Lilli Lavine

Bloomingda...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@s_nema

4 ay önce

Bu filmi kış ayında TV'de denk gelip izlemiştim açıkçası genel olarak iyi olduğunu düşünüyorum. Elbette bazı kısımları daha iyi olabilirdi ama yine de kış aylarında izlerken içinizi ısıtacak sizi yormayacak türden film.

@whisperofblue

7 yıl önce

Film bittiğinde yüzümde kocaman bir gülümsemeyle ekrana uzun süre baktım :)
F

@film_kadini

10 yıl önce

7.5 / 10

Sadece John Cusack'ın oyunculuğu , özellikle de bakışları için izlenebilir :) romantik türleri sevip rastlantılarla kader arasındaki ilişki üzerinde düşünmek isteyenler izlesin.

@mocuishle

12 yıl önce

6.4 / 10

Biliyor musun Yunanlılar ölüm ilanı yazmazlarmış. Birisi öldüğünde tek bir soru sorarlarmış: Tutkusu var mıydı ? İnsanlar her zaman ilk yaşadığı aşk ' ı ilk yaşadığı mutluluğu veya anı hiçbir zaman unutmazlar.Unutamazlar.Tesadüf filminde Sara ve Jonathan ' kendilerine bu olaylardan sonra ilişkilerini kader ' e bırakırlar.Hangisi yaptığı bir olayın kendisine geri döndüğünü görürse.Bu demektir ki birbirleri ile beraber olabilceklerdi..Fakat tesadüfler bu işin yakasını bırakmıyor.Film bu kadar da tesadüf olur mu dedirtcek cinsten.Bence güzel bir senaryo işlemiş.Romantik komedi filmlerine göre fantastik olayı katmak biraz daha havalı olmuş filmde.Ama bu kader olayı bana göre yalan gibime geldi.Çünkü hissetikleri şey ikisinde aynı.Birbirlerini düşünmeden duramıyorlardı.Tek fırsatı beklemek için belkide günleri , saatleri veya dakikaları sayıyorlardı.Uğraş veriyorlardı.Bu ne demektir ? 2001 yılına göre yapılmış ve hala izleme isteği bulundura
... Devamı
Biliyor musun Yunanlılar ölüm ilanı yazmazlarmış. Birisi öldüğünde tek bir soru sorarlarmış: Tutkusu var mıydı ? İnsanlar her zaman ilk yaşadığı aşk ' ı ilk yaşadığı mutluluğu veya anı hiçbir zaman unutmazlar.Unutamazlar.Tesadüf filminde Sara ve Jonathan ' kendilerine bu olaylardan sonra ilişkilerini kader ' e bırakırlar.Hangisi yaptığı bir olayın kendisine geri döndüğünü görürse.Bu demektir ki birbirleri ile beraber olabilceklerdi..Fakat tesadüfler bu işin yakasını bırakmıyor.Film bu kadar da tesadüf olur mu dedirtcek cinsten.Bence güzel bir senaryo işlemiş.Romantik komedi filmlerine göre fantastik olayı katmak biraz daha havalı olmuş filmde.Ama bu kader olayı bana göre yalan gibime geldi.Çünkü hissetikleri şey ikisinde aynı.Birbirlerini düşünmeden duramıyorlardı.Tek fırsatı beklemek için belkide günleri , saatleri veya dakikaları sayıyorlardı.Uğraş veriyorlardı.Bu ne demektir ? 2001 yılına göre yapılmış ve hala izleme isteği bulunduran filminde güzel bir kadrosu var her iki oyuncunun gençlik yıllarındaki perfonmanslarını görmek için bile yeniden izlenebilir.Yeniden 2001 yılına göre Romantik komedi havasında oluşan en iyi ikili oyuncu veya çift olduğunu söyliyebilirim.Tabi diğer yapımlara göre şasırmak istiyorsanız bu filmi sizlere önerebilirim.En azından bir 7 alabilirdi.. İyi seyirler dilerim

@lowen

12 yıl önce

4.5 / 10

'Aşk Tesadüfleri Sever' diye bir film yaptık.Bu filmde olan tesadüflerin yarısı bile yokken,filmi çoğu sinema sever yerden yere vurmuş.Bu film ise mükemmel bir romantik komedi örneği olmuş neredeyse.Herşeyden önce bu filmde romantizm nerede anlamış değilim.John Cusack'ı ilk kez bir rolde bu kadar sırıtırken gördüm.Ayrıca olay örgüsü bana çok karmaşık geldi ve filmin finali oldukça oldu bittiye getirilmiş.

@macbeth

12 yıl önce

Fantastik yazısına bakıp aldandım herhalde.Tam bir vakit kaybı.

@havlayankuzu

15 yıl önce

7.6 / 10

Çillerle ilgili sunduğu muhteşem tüyo için bile teşekkür edilebilir kendisine.

@dehsett

16 yıl önce

Vasatın da altındadır, hiçbişi bulamazsanız izlersiniz...
SPOILER

Tesadüf filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tesadüf filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tesadüf filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL