Mürekkep Balığı ve Balina Yorumları

Mürekkep Balığı ve Balina filmi detayları

T

@timarlihastane

7 yıl önce

Aile içi problemleri irdeleyen sıcacık, naif bir film. Soundtrack'i için: https://www.youtube.com/watch?v=dKFJAF9ANsQ&list=PLmQvmC2W91Qv0INhMPe1qyJTXBKCOHhBi&index=3

@ladylazarus

11 yıl önce

Aile olmak, anne baba olmak, yeri gelince çocuk olmak özellikle her koşulda kendin olabilmek oldukça zordur. Karakterlerin her birinde bu unsurlar ayrı ayrı değerlendirilip, her biri hikayenin hem kahramanı hem de kurbanı seçilmiştir ve netice enkazdır. Üzerine yıkılıcak bir hayat ve aile istemeyen herkesin bir göz atmasını temenni ederim.
1

@1000a

11 yıl önce

8 / 10

80'lerin Brooklyn'in de geçen hikaye yönetmen Noah Baumbach'ın yazar/film eleştirmeni babası Jonathan Baumbach ve annesi Georgia Brown'ın ayrılık dönemlerinden esinlenerek yapmış olduğu özgeçmişinin hikayesi. Yazar olan Bernard ile karısı Joan'ın evliliklerine son vermeleriyle oğulları 16 yaşındaki Walt ve 12 yaşındaki Frank için zor günler başlar. Film bu noktadan sonra aile bireylerinin kendini yeniden tanımasını anlatıyor. Jeff Daniels'in inanılmaz performansıyla 2005'in iyi bağımsız filmlerinden biri. (4 out of 5 stars)
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL