8

562 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (270.007 OY)

KONUSU
Bir kolej öğrencisi olan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan kör bir adama, bir nevi "bebek bakıcılığı" yapmaya razı olur ama iş, umduğu kadar basit olmayacaktır. Çünkü Emekli Albay Frank Slate’in haftasonu için çok özel bir planı vardır.

Bu plana yolculuk, kadınlar, iyi bir yemek, birinci kalite ş
... Devamı
Bir kolej öğrencisi olan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan kör bir adama, bir nevi "bebek bakıcılığı" yapmaya razı olur ama iş, umduğu kadar basit olmayacaktır. Çünkü Emekli Albay Frank Slate’in haftasonu için çok özel bir planı vardır.

Bu plana yolculuk, kadınlar, iyi bir yemek, birinci kalite şarap, tango, limuzin ve ne yazık ki, bir de 45’lik dahildir. İşin kötüsü, bunları yaparken Charlie’yi yanından ayırmaya da hiç niyeti yoktur.

Al Pacino’nun unutulmaz bir karakter çizdiği film, aslında 1974 yapımı İtalyan Profumo di Donna’nın yeniden çekimi. Yine de, bir çoklarına göre orijinalini aratmayacak derecede iyi. Tango sahnesine dikkat.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ham

9 ay önce

5 / 10

Al Pacino’nun oyunculuk için verdiği emeğe saygım sonsuz fakat bir görme engelli için fazlasıyla iyi ve hemen hemen klasını hiç sarsmıyor. Film 157 dakika ancak 90 dakikada da bitebilir. Filmin yükseldiği bir kaç sahne var geri kalanında çok vasat bir senaryo ve oyunculuk var.
Odaklanma sorunu yaşadığım şu günlerde akıcılığıyla beni içine çekebilen film çok az maalesef, bu filmi de toplam 4 buçuk saat gibi bir sürede bitirdim.
Nürnberg mahkemelerini izlemeyen tabi ki bu filmde Al Pacino’nun Baird’de yaptığı konuşmayı beğenir.
10/5

@tiamath

1 yıl önce

9 / 10

Al Pacino'nun Son derece başarılı oyunculuğu ile aynı başarıdaki bir hikaye örgüsünün birleşimi ve bu hikayenin içindeki dialoglar/repliklerinde aynı kalitedeki başarısıyla ortaya çıkmış, eğitim sistemini, karakteri, insanın elindekileri kaybedince onlara olan özlemini, öfkesini işleyen başarılı bir film.

@ravenna

1 yıl önce

Güzelliğini ifade etmekte zorlandığım filmlerden bir tanesi.Gerçekten çok etkileyici. 2.5 saatlik zaman dilimi su gibiydi.Hele sergilenen o oyunculuk!Ne kadar muzaam bir şeydi!Al Pacino,filmde büyüyor da büyüyor.Tango sahnesini de es geçmek istemiyorum.Efsaneydi.

@zagros

3 yıl önce

duygu yükü bu kez charlie nin değil benim omuzlarımda. al pacino.

@ozturkkursat

5 yıl önce

8.4 / 10

Tango sahnesinde çalan müzik "por una cabeza"

@bigamist

6 yıl önce

9 / 10

Meşhur tango sahnesi için bile izlenilir

http://www.youtube.com/watch?v=94is061M2oY&feature=youtu.be

@zangocyus

7 yıl önce

7.7 / 10

Bence sadeceAl Pacino.

huuuuu-aaaaa.

@film_kadini

7 yıl önce

8.5 / 10

Al Pacino'nun oyunculuğuna hayran kaldım. Gözlerinin görmemesine rağmen bir çok şeyi algılaması, özellikle kadınların parfümleri ve fiziksel görünüşlerini tahmin etmesi muhteşemdi. Fakat kızgın ve aksi hallerini gördükçe "Neden çekiyorsun bu huysuz ihtiyarı ? Yalnız kalsın da görsün gününü" diyesim geldi sarışın delikanlıya .

@belks

7 yıl önce

9 / 10

"now I have come to the crossroads in my life. I always knew what the right path was, without exception I knew. but I never took it. you know why? 'cause it was too damn hard.."

@ness

7 yıl önce

8.5 / 10

Neresinden başlayıp da anlatmak gerekir bu filmi? Sanırım Al Pacino'dan başlamak en mantıklısı, ne de olsa filmin her detayını etkileyici kılan onun muhteşem oyunculuğu. Bir zamanlar çok şeye sahip olup o çok şeyi kaybeden birinin öfkesini bu kadar muntazam yansıtmak ancak onun yeteneğiyle mümkün olurdu zaten. Yaşadığı gelgitler, kadınlara olan düşkünlüğü, son bir kez lüks içine boğulma isteği, Ferrari ile yaşadığı coşku... Ki o Ferrari sahnesi tamamen ayrı bir başlık, en iyi aksiyon filmleriyle yarışır derecede aksiyon ve gerilim hissettirdi bana. Gerçekten her şeyiyle muhteşem bir film.
T

@the_gunners

7 yıl önce

9.5 / 10

Al pacino oyuncuysa diğerleri ne acaba diye düşünüyor insan bu filmden sonra.

@elitisodis

8 yıl önce

Bazen iki insan karşılaşır ve ikisininde eksik olan yanlarını birbirlerinden tamamlarlar ve bu zaman diliminde de baba ve oğul kadar yakıınlaşırlar, iki dram birleşir ve muhteşem bir film çıkar ortaya .al pacinodaki nasıl bir kabiliyet ise kör adam kör olmayan taklidi yapar ve o sahnede harikadır tango sahnesindeki performansı gibi ...izle ve gör:)

@alejandro06

9 yıl önce

8.4 / 10

Al Pacino'nun muhteşem olduğu, sırf tango sahnesi için bile izlenmesi gereken çok iyi bir film..

@mickey3d

9 yıl önce

9.5 / 10

al pacino. oyunculuğun çıkabileceği en yüksek noktalara çıkmış ve bize nasıl bi şey olduğunu göstermiş bu filmde. tango sahnesi kesinlikle unutulmazdı bence. film seven herkesin mutlaka en az bir defa izlemesi gerekir.
D

@dou

9 yıl önce

8.6 / 10

replikler replikler replikler...
SPOILER

Kadın Kokusu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kadın Kokusu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kadın Kokusu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL