7.1

186 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (84.964 OY)

KONUSU
19. yüzyılın ikinci yarısında, kaybedecek bir şeyi olmadığını düşünen genç bir adam, Batı Amerika'nın uç kısımlarına, bilmediği bir yere muhasebeci olmak için gider. Fakat o gidene kadar yerine çoktan başkası alınmıştır. O da Hiç kimse isimli dışlanmış bir Amerikan yerlisinin hayatına girmesiyle ger ... Devamı
19. yüzyılın ikinci yarısında, kaybedecek bir şeyi olmadığını düşünen genç bir adam, Batı Amerika'nın uç kısımlarına, bilmediği bir yere muhasebeci olmak için gider. Fakat o gidene kadar yerine çoktan başkası alınmıştır. O da Hiç kimse isimli dışlanmış bir Amerikan yerlisinin hayatına girmesiyle gerçek bir Batılı olmayı kendine iş edinir. Hiç kimse'yle tanışmasıyla hikaye komik ve vahşi bir hal alır. Blake'in doğasına zıt olsa da, durum Blake'i silah kullanan, kural dışı avlanan bir katile dönüştürür. Blake yavaşça kontrolünü kaybeder.
Johnny Depp

William Blake

Crispin Glover

Train Fireman

Lance Henriksen

Cole Wilson

Michael Wincott

Conway Twill

Eugene Byrd

Johnny 'Th...

John Hurt

John Schol...

Robert Mitchum

John Dicki...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tibetli

11 ay önce

9 / 10

bu filmin bir ruhu var izlerken insanı cezbeden bir ruh. Yönetmenlik harikası bir yapıt

@linquter

2 yıl önce

8 / 10

Hiç beklemediğim bir şekilde çok beğendim. Hikayenin izleyiciyi kendine çeken tuhaf gidişatı gayet yerinde ve güzel şakalarla filmi size sevdiriyor. Depp hayranı bir insan değilimdir ancak oynadığı karakterle verdiği ruh hali efsane.

Müziği de unutmayalım bu arada, enfes müzikler...

@vikingr

3 yıl önce

7 / 10

ilk izlediğimde uyuyakalmıştım. bir kaç gün sonra kaldığım yerden devam edeyim dedim tekrar uyuyakaldım. arada uyandım fındık fıstık aldım bişeyler yersem belki uyumam dedim. zor bela filmi bitirebildim. müzikleri,görüntülerigüzel ama film gitmiyor be abicim. konusu ağır kasvetli diyalogları olanbi film de değil hani gayet geyik, gitmiyor sadece. ha yönetmen takıntısı olanlara ortamlarda "çok iyi abi yaaa" dedirtecek türden o ayrı. yerlilerin hatrına 7

@fasfan

4 yıl önce

10 / 10

Neil Young'ın gitarıyla, Jim Jarmusch'un kamerasıyla, Jonny Deep'in (bence en iyi) oyunculuğuyla atmosferi iliklerinize kadar yaşatan şaheser bir filmdir Dead Man.

@tylerdal-durden

5 yıl önce

Depp bile bu filmi kurtaramamış. Nasıl bir ağırlık var filmde nasıl saçma diyaloglar anlatamam. Bence bi 15 dk izleyin zaten anlarsınız.

@otlu-kek

5 yıl önce

bir filmden hiç bir şey anlamayıp sevdiğim ilk defa oluyor herhalde.Kızılderelinin konuşmalarından da hiç bir şey anlamadım.Sadece insanda güzel,garip bir duygu bırakıyor film.

@cobainoglu

6 yıl önce

Do you have any tobacco?
D

@desosa

6 yıl önce

7.7 / 10

Siyah beyazı en iyi kullanan özgün filmlerden. Aslında her açısıyla, araya kattığı komedi unsurlarıyla, William Blake karakterinin mimiksiz bir şekilde, ''kendindeki değişime şaşırma belirtisi göstermeden şaşırmasıyla'' ve en çok da müzikleriyle kült hale gelmiş harika film.

Farklı bir şeyler arayanlara önerilir.

@edchigliak

9 yıl önce

8.2 / 10

ya bir kehanet öncesiydi hayatı ya da aslında kehaneti sonlanmış bir tren yolculuğu.. hala karar verebilmiş değilim. emin olduğum sadece siyah beyazın en çok yakıştığı filmdir. ve johnny depp karayip korsanlarından çok daha önce hayranlık duyulması gereken bir aktördü. bu film bu demekti.
N

@normanstansfiel

10 yıl önce

depp karizmasının tavan yaptığı film o kayıktaki uzanış nedir ya

karizma = depp
SPOILER

Ölü Adam filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölü Adam filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölü Adam filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL