Çılgın Kalp Yorumları

Çılgın Kalp filmi detayları

@ege_undag

2 yıl önce

7.7 / 10

Çok sağlam film... Konusuna bakarak klasik bir bir dibe vuruş ve çıkış filmi gibi görmeyin. Önemli olan filmin işlenişi. Jeff Bridges çok iyi bir iş çıkarmış, bu kadar sade ve hafif bir oyunculuk... Hiçbir fazlalık, abartı yok. Tek kelimeyle muhteşem. Müzikler ayrı bir güzel. Mutlaka izlenmesi gereken keyifli bir film.

@dundjay

9 yıl önce

4 / 10

jeff bridges’in oyunculuğu dışında bir numarası yok filmin. colin farrell ise bir role ilk defa yakışmamış. alkolik bir müzisyenin düşüşü. bu mudur sinema?

@eliktu

10 yıl önce

sırf müzikleri için bile başucu filmi olmayı kesinlikle hakeden bir film.

@rinustalarin

10 yıl önce

8 / 10

Oscar sonuna kadar hakedilmiş, Bridges'a saygı duymamak elde değil. Collin Farrel'ı tekrar görmek güzeldi.

Sıcak ve yalnız bir hikaye. Gerçeği ne kadar yansıtır orasını bilemem ancak hiç sıkılmadım, country müziği azcık dahi olsa seviyorsanız sıkılmazsınız diye düşünüyorum.

Şu da çok ilginçti: Country müzik var ABD bayrağı yok. uzun süreden beri ilk kez propagandasız bir Holivıd filmi izledim. Çok alakasız oldu biliyorum ama, artık öyle saçma yerlerde öyle saçma propagandalar yapıyorlardı ki, burada olmaması hoşuma gitti.

Uyarlama ve müzik: Bu ikisinin kombinasyonunu seviyorsanız kaçırmayın.

@enik_kral

11 yıl önce

8.5 / 10

crazy heart'ın, konu bakımından bir yıl evvel çekilmiş berlin calling'e olan benzerliği yeni dikkatimi çekti. iki filmde bir müzisyenin bağımlı olduğu uyuşturucu ve alkol yüzünden dibe vuruşunu ve sevdiği insanlara duyduğu özlemle tekrar toparlanıp çok iyi eserler üreterek geri dönüşlerine şahit oluyoruz... tabi yaptıkları müziklerin farklı oluşu, filmlerin geçtiği ortamlar, oyuncu kaliteleri ve çılgın kalbin holivud işi olması daha bilinir olmasını sağlıyor. iki filmi de ayrı ayrı çok başarılı bulduğumu söyleyebilirim. özellikle çılgın kalp' teki performansıyla jeff bridges oscarı fazlasıyla hak etmiş diyebilirim.

@okaliptuss

12 yıl önce

8 / 10

Ben bu filmi hiç bir beklenti içinde izlemedim çünkü müzikal tarzı filmleri pek sevmem.Filmdeki müzikler o kadar güzeldi ki arada filmi başa alıp tekrar tekrar dinledim filmdeki müzikleri.Jeff Bridges'in performansını çok başarılı buldum genel olarak bakıldığında hem müzikleriyle hem dram yönüyle çok güzel harika bir film izledim.Filme puanım 10/9
S

@samarrali

13 yıl önce

9 / 10

sizi her karesiyle yavaş yavaş içine alan , her an dokunabileceğiniz kadar gerçek bir adamın hikayesi jeff bridges'i tanımayan birine kaybolmuş bir country sanatçısı derlerse inanmamak mümkün mü? yalnız ve keşkelerini sigara paketi gibi cebinde taşıyan herkesin seveceğini düşündüğüm bir öykü...
O

@oguz_celebi

14 yıl önce

6.7 / 10

johnny cash sevdiğimden, belki de wrestler filmini sevdiğimden, belki de bukowski sevdiğimden, bu filmi de sevdim.Country müziği(beyazlaırn blues\’u) içinde barındıran her ne kadar senaryosu vasat olsa da müthiş oyunculuk performansıyla \’\’saate bakmadan\’\’ izelenebilecek bir film.

@paez

14 yıl önce

8.2 / 10

senaryo'nun feci şekilde wrestler'a benzediğini fark etmişsinizdir zaten, gene de belirteyim dedim. jeff bridges oscarı çatır çatır almış, filmi ödüllerden sonra izleyebildim anca ama filmin ilk 5 dakikasında bile oscarı hak ettiğini anlıyorsunuz. ayrıca country müzikten hoşlanıyorsanız tam anlamıyla ziyafet gelir bu film. son olarak Bad Blake karakteri big lebowski'deki dude'u baya andırıyor. o yüzden hemen kanım kaynadı zaten. "the bad blake abides"
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL