Çılgın Kalp

(2009)

Crazy Heart

Film 1 Saat 52 Dk. Dram, Müzik ABD 12 Mart 2010

6.5

106 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (94.934 OY)

KONUSU
Bir zamanların country müzik starı Bad Blake (Bridges) 57 yaşında alkolik bir şarkıcı/ sözyazarıdır. Amerikanın güneybatısında küçük kasaba barlarını turlayarak gitar eşliğinde şarkı söyleyerek geçinmektedir. Kötü bitmiş birden fazla evliliği ve bir çok kadınla ilişkisi olmuştur, ancak şimdi yalnızd ... Devamı
Bir zamanların country müzik starı Bad Blake (Bridges) 57 yaşında alkolik bir şarkıcı/ sözyazarıdır. Amerikanın güneybatısında küçük kasaba barlarını turlayarak gitar eşliğinde şarkı söyleyerek geçinmektedir. Kötü bitmiş birden fazla evliliği ve bir çok kadınla ilişkisi olmuştur, ancak şimdi yalnızdır. Barlarda çalmadığı zaman ya yollarda, ya da ucuz motellerde gecesini geçirmektedir. Günlerden bir gün Jean Craddock (Maggie Gyllenhaal) girer hayatına. İyi bir haber peşindeki genç gazeteci boşanmıştır ve 4 yaşındaki oğlunu kendi başına büyütmektedir. Birlikte vakit geçirdikçe, Jean Badin zırhının arkasındaki insanı görmeye başlar; Bad içinse Jean ve oğlu hayatın dizginlerini yeniden ele alması için bir fırsattır. Bad tekrar hayatına şekil vermeye çalışırken, bir zamanlar hocalık ettiği popüler ve başarılı şarkıcı Tommy Sweet ile olan profesyonel ilişkisi de yeniden tazelenir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ege_undag

4 yıl önce

7.7 / 10

Çok sağlam film... Konusuna bakarak klasik bir bir dibe vuruş ve çıkış filmi gibi görmeyin. Önemli olan filmin işlenişi. Jeff Bridges çok iyi bir iş çıkarmış, bu kadar sade ve hafif bir oyunculuk... Hiçbir fazlalık, abartı yok. Tek kelimeyle muhteşem. Müzikler ayrı bir güzel. Mutlaka izlenmesi gereken keyifli bir film.

@dundjay

11 yıl önce

4 / 10

jeff bridges’in oyunculuğu dışında bir numarası yok filmin. colin farrell ise bir role ilk defa yakışmamış. alkolik bir müzisyenin düşüşü. bu mudur sinema?

@eliktu

11 yıl önce

sırf müzikleri için bile başucu filmi olmayı kesinlikle hakeden bir film.

@rinustalarin

12 yıl önce

8 / 10

Oscar sonuna kadar hakedilmiş, Bridges'a saygı duymamak elde değil. Collin Farrel'ı tekrar görmek güzeldi.

Sıcak ve yalnız bir hikaye. Gerçeği ne kadar yansıtır orasını bilemem ancak hiç sıkılmadım, country müziği azcık dahi olsa seviyorsanız sıkılmazsınız diye düşünüyorum.

Şu da çok ilginçti: Country müzik var ABD bayrağı yok. uzun süreden beri ilk kez propagandasız bir Holivıd filmi izledim. Çok alakasız oldu biliyorum ama, artık öyle saçma yerlerde öyle saçma propagandalar yapıyorlardı ki, burada olmaması hoşuma gitti.

Uyarlama ve müzik: Bu ikisinin kombinasyonunu seviyorsanız kaçırmayın.

@enik_kral

13 yıl önce

8.5 / 10

crazy heart'ın, konu bakımından bir yıl evvel çekilmiş berlin calling'e olan benzerliği yeni dikkatimi çekti. iki filmde bir müzisyenin bağımlı olduğu uyuşturucu ve alkol yüzünden dibe vuruşunu ve sevdiği insanlara duyduğu özlemle tekrar toparlanıp çok iyi eserler üreterek geri dönüşlerine şahit oluyoruz... tabi yaptıkları müziklerin farklı oluşu, filmlerin geçtiği ortamlar, oyuncu kaliteleri ve çılgın kalbin holivud işi olması daha bilinir olmasını sağlıyor. iki filmi de ayrı ayrı çok başarılı bulduğumu söyleyebilirim. özellikle çılgın kalp' teki performansıyla jeff bridges oscarı fazlasıyla hak etmiş diyebilirim.

@okaliptuss

13 yıl önce

8 / 10

Ben bu filmi hiç bir beklenti içinde izlemedim çünkü müzikal tarzı filmleri pek sevmem.Filmdeki müzikler o kadar güzeldi ki arada filmi başa alıp tekrar tekrar dinledim filmdeki müzikleri.Jeff Bridges'in performansını çok başarılı buldum genel olarak bakıldığında hem müzikleriyle hem dram yönüyle çok güzel harika bir film izledim.Filme puanım 10/9
S

@samarrali

14 yıl önce

9 / 10

sizi her karesiyle yavaş yavaş içine alan , her an dokunabileceğiniz kadar gerçek bir adamın hikayesi jeff bridges'i tanımayan birine kaybolmuş bir country sanatçısı derlerse inanmamak mümkün mü? yalnız ve keşkelerini sigara paketi gibi cebinde taşıyan herkesin seveceğini düşündüğüm bir öykü...
O

@oguz_celebi

15 yıl önce

6.7 / 10

johnny cash sevdiğimden, belki de wrestler filmini sevdiğimden, belki de bukowski sevdiğimden, bu filmi de sevdim.Country müziği(beyazlaırn blues\’u) içinde barındıran her ne kadar senaryosu vasat olsa da müthiş oyunculuk performansıyla \’\’saate bakmadan\’\’ izelenebilecek bir film.

@paez

15 yıl önce

8.2 / 10

senaryo'nun feci şekilde wrestler'a benzediğini fark etmişsinizdir zaten, gene de belirteyim dedim. jeff bridges oscarı çatır çatır almış, filmi ödüllerden sonra izleyebildim anca ama filmin ilk 5 dakikasında bile oscarı hak ettiğini anlıyorsunuz. ayrıca country müzikten hoşlanıyorsanız tam anlamıyla ziyafet gelir bu film. son olarak Bad Blake karakteri big lebowski'deki dude'u baya andırıyor. o yüzden hemen kanım kaynadı zaten. "the bad blake abides"
SPOILER

Çılgın Kalp filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Çılgın Kalp filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Çılgın Kalp filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL