Yönetmen
|
Taylor Hackford
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Işık Şefi
|
Michael Laws
|
Set Dekorasyon
|
Roberta J. Holinko
|
Yapım Muhasebecisi
|
Lynda Van Damm
|
Işık Teknisyeni
|
Jay Laws
|
2. Yardımcı Yönetmen
|
Carole Dubuc
|
Set
|
Rodney Bauer
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Dennis Gamiello
|
Negatif Kesici
|
Mo Henry
|
Elektrikçi
|
James J. Ferris
|
Üretim Hizmetleri
|
Frank McKenna
, Barry Bernardi
, Stephen Joel Brown
, Taylor Hackford
, Anne Kopelson
, Arnold Kopelson
, Arnon Milchan
, Erwin Stoff
, Michael Tadross
, Steve White
|
Şoför
|
Robert Jepson
|
Ses Kayıtçısı
|
Michael Scott
|
Ressam
|
Rick Broderman
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Carlos Arguello
|
Sanat Bölümü Koordinatörü
|
Julia G. Hickman
|
Yapım Koordinatörü
|
Betty Chin
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Ken Connors
|
Makyaj Efektleri
|
Roland Blancaflor
|
Yardımcı Editör
|
Brett Carroll
|
Boom Operatörü
|
Kim Maitland
|
Renk Zamanlayıcı
|
Dale E. Grahn
|
1. Kamera Asistanı
|
Vern Nobles
|
Steadicam Operatörü
|
Gregory Lundsgaard
|
Set Sağlıkçısı
|
Deborah Sullivan
|
Işık Asistanı
|
Brian Fitzsimons
|
Baş Kuaför
|
Angel De Angelis
|
İkinci Birim
|
Steve Danton
, Gary Davis
, Carole Dubuc
, Shawn Griffith
, Burtt Harris
, Patrick Mangan
, Eric Oliver
, Susan Perlman
, Thomas A. Reilly
, Nicholas Wolfert
, Frank Capra III
|
Dijital Efekt Yapımcısı
|
Ariana Lingenfelser
|
Diğer
|
Andrew Neiderman
, Jonathan Lemkin
, Tony Gilroy
|
Diğer
|
Julie Adams
, Pamela Alch
, Rick Baker
, Brooks Baldwin
, Lori Berlanga
, Betty Chin
, Amy Comstock
, Bob Corna
, Steve Ginsburg
, Louis Guerra
, Mick Kelly
, Terry Ladin
, Amy Leigh Johnson
, Frank McKenna
, Michael McKenna
, Barbara Michels
, Justin Moritt
, Maria Norman
, Jennifer L. Pearlman
, Michael Pitt
, Raymond Prado
, Kathleen Relyea
, Howard Samuelsohn
, Deborah Sullivan
, Lynda Van Damm
, Debra Leilani Bakeman
, Sheryl Benko
, Ann Caprio
, Chris Debiec
, Jessica Drake
, Matthew Gross
, Jon Shaw
, Jay Sheveck
, Mark Christian Subias
, Michael L. Walker
, Nicole Wilder
, Lynnanne Zager
, Claudia O'Hehir
, Jennifer Ro
, Meghan Sea Treese
|
Ulaşım Koordinatörü
|
Wayne R. Campbell
, Louis Volpe
, Ralph Volpe
, Robert Jepson
|
Senaryo Süpervizörü
|
Cornelia 'Nini' Rogan
, Lawrence D. Cohen
, Robert Mark Kamen
|
Editoryal Hizmetler
|
Dale E. Grahn
, Mo Henry
, Steven Ramirez
, Laura Rindner
, Ann L. Thornberg
, Brett Carroll
, Bill Daly
, Brandon K. Hogan
, Emily Paine
, Barry Malawski
|
Kamera Teknisyeni
|
Brian Carmichael
, Murray Close
, Joe Collins
, Ken Connors
, Doug Dalisera
, Dick Deats
, Craig DiBona
, Russell Engels
, Michael Finnerty
, Brian Fitzsimons
, Dennis Gamiello
, Brian Hamill
, Zsolt Kadar
, Michael Laws
, Gregory Lundsgaard
, Peter Masterson
, Kevin McKenna
, Vern Nobles
, Scott Rathner
, Steve Adcock
, Rodney Bauer
, Deborah Brozina
, Steve Calalang
, James J. Ferris
, Mark Hryma
, William Keys
, Jay Laws
, Dan Mahoney
, Tim McAuliffe
, Andrew Priestley
, Noah Prince
, Robert Ruiz
, Sam Taybi
, Adam Putnam-Thomas
, Ronald Paul
, Phillip Todd
|
Görsel Efektler
|
Carlos Arguello
, Carla Attanasio
, Rob Bottin
, Daniel Briney
, Robert Chapin
, Fortunato Frattasio
, Richard Greenberg
, Rob Hodgson
, Ariana Lingenfelser
, Anthony Mabin
, Aisling O'Brien
, Brian Shows
, Eric Weinschenk
, Edward L. Williams
, Marie-Josee Auclair
, Travis Baumann
, Stella Bogh
, Bruce Branit
, Mark Breakspear
, Dylan Carter
, Thomas Clary
, Erin M. Cullen
, Ken Dackermann
, Chris DeAngelis
, Matt Dessero
, Kelly Granite
, Glen Gustafson
, Adam Howard
, Tim Jacobsen
, Eli Jarra
, Tim Ketzer
, Roger Kupelian
, Dan Levitan
, Kevin Lingenfelser
, Seth Lippman
, Jim Livolsi
, Brian Louks
, Samantha Mabie-Tuinstra
, Will McCoy
, Cristin Pescosolido
, John Scheele
, Janette Shew
, Craig A. Simms
, Vincent E. Toto
, Patrick Tubach
, Ronnie E. Williams Jr.
, Steve Wright
, Stephanie Powell
|
Özel Efektler
|
Brent Baker
, Roger Borelli
, Connie Brink
, Mitch Devane
, Bruce Spaulding Fuller
, Steve Galich
, Thomas Gilliland
, Al Griswold
, Jurgen Heimann
, Kazuhiro Tsuji
, Heidi Holicker
, James McLoughlin
, Sylvia Nava
, Ryan Peterson
, Frank Rydberg
, Yoichi Art Sakamoto
, Aaron Sims
, Bill Sturgeon
, Bill Traynor
, Steve Wang
, Roland Blancaflor
, Ante Dugandzic
, Darren Perks
, Denise Baer
|
Ses
|
John K. Adams
, Christopher Assells
, Karen Baker
, Kevin Bartnof
, Bob Beher
, Barbara J. Boguski
, Bob Bowman
, David E. Campbell
, Dominique Decaudain
, Dino Dimuro
, Todd Egan
, Eric Gotthelf
, Per Hallberg
, Dan Hegeman
, Petur Hliddal
, Craig S. Jaeger
, Chris Jargo
, Constance A. Kazmer
, Lou Kleinman
, Lee Labaigue
, Kimberly Ellen Lowe
, Kim Maitland
, Tod A. Maitland
, Jennifer Mann
, Philip D. Morrill
, Thomas J. O'Connell
, T.J. O'Mara
, John T. Reitz
, Jeff Rosen
, Gregg Rudloff
, Mary Ruth Smith
, Lauren Stephens
, Peter Michael Sullivan
, Ann Szakmeister
, Cody Dorkin
, Michael Scott
, Scott Shadden
|
Operasyon Yöneticisi
|
Erica L. Hiller
, Michael Tadross
, Charles Zalben
, Christopher DeFaria
, Steven Tyler Sahlein
|
Ön Işıklandırma Şefi
|
Michael Finnerty
|
Yapım Sanatçısı
|
Bruno Rubeo
|
Sinematografi
|
Andrzej Bartkowiak
|
Müzik
|
James Newton Howard
, Jeff Atmajian
, Peter Davies
, Brad Dechter
, Robert Elhai
, James T. Hill
, Artie Kane
, Shawn Murphy
, David Olson
, Jim Weidman
, Tom Boyd
, James Thatcher
, Louise Di Tullio
|
Görsel Tasarımcısı
|
Richard Greenberg
|
Yardımcı Yapım Koordinatörü
|
Nicole Wilder
|
Saç Sorumlusu
|
Denise Leibee
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Aisling O'Brien
|
Görsel Efekt Koordinatörü
|
Carla Attanasio
|
Dijital Besteciler
|
Marie-Josee Auclair
|
Araştırmacı
|
Barbara Michels
|
Özel Efekt Koordinatörü
|
Connie Brink
|
Yapımcı
|
Arnon Milchan
, Arnold Kopelson
, Anne Kopelson
|
Set Şefi
|
Dave Weinman
|
Görüntü Yönetmeni
|
Andrzej Bartkowiak
|
1. Yardımcı Editör
|
Steven Ramirez
|
Makyaj Sorumlusu
|
Luigi Rocchetti
, LuAnn Claps
, Angel De Angelis
, Neal Martz
, Manlio Rocchetti
, Aldo Signoretti
, Bonnie Walker
, Tommy Cole
, Connie Grayson Criswell
, R.J. McCasland
, Francesca Paris
, Mark Shostrom
, Glen P. Griffin
|
Kast Asistanı
|
Gayle Keller
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Gary Kosko
|
Senaryo
|
Jonathan Lemkin
, Tony Gilroy
|
Roman
|
Andrew Neiderman
|
Ses Mikseri
|
Tod A. Maitland
|
Saç Tasarımcısı
|
Aldo Signoretti
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
Michael Tadross
|
Sorumlu Müzik Editörü
|
Jim Weidman
|
Ses Tasarımcısı
|
Per Hallberg
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
James Newton Howard
|
Ses efektleri Editörü
|
Christopher Assells
|
Protez Makyaj Sanatçısı
|
Neal Martz
|
Oyuncu Seçimi
|
Nancy Klopper
, Mary Colquhoun
, Kate Dowd
, Gayle Keller
, Elizabeth Marx
, Grant Wilfley
|
Sanat Yönetimi
|
Dennis Bradford
, James J. Archer
, Sarah Jackson Burt
, Daniel Finn
, Julia G. Hickman
, David Hopkins
, Gary Kosko
, Barbra Matis
, Christine Moosher
, Ken Nelson
, Dan Pemberton
, Raymond Prado
, Bruno Robotti
, Thomas Saccio
, Tom Southwell
, Amy Vuckovich
, Dave Weinman
, Beth Bajuk
, Rick Broderman
, Sylke Jackson
, Maureen Kropf
, Steven E. Lawler
, Jim Magdaleno
, Ricky Riggs
, Mick Rossman
, Leslie Salter
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Bob Bowman
|
Kostüm Tasarımı
|
Judianna Makovsky
, Sarah Edwards
|
Yönetici yapımcı
|
Erwin Stoff
, Barry Bernardi
, Michael Tadross
, Taylor Hackford
, Steve White
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Bruno Rubeo
|
1. Yardımcı Yönetmen
|
Burtt Harris
|
Editör
|
Mark Warner
|
Eş Yapımcı
|
Stephen Joel Brown
|
Kondüktör
|
Artie Kane
|
Oyuncu Seçim Elemanı
|
Elizabeth Marx
|
Makyaj Sanatçısı
|
LuAnn Claps
|
İnşaat Koordinatörü
|
Ken Nelson
|
Görsel Efekt Editörü
|
Chris DeAngelis
, Christopher DeAngelis
|
Video Assist Operatörü
|
Kevin McKenna
|
Görsel Efekt Sorumlusu
|
Rob Hodgson
|
Diyalog Editörü
|
Constance A. Kazmer
|
Ulaşım Eş Şefi
|
Ralph Volpe
|
Şive Koçu
|
Brooks Baldwin
|
Müzik Editörü
|
David Olson
|
Post Prodüksiyon Sorumlusu
|
Erica L. Hiller
|
Kostüm Sorumlusu
|
Kate Edwards
, Patricia Eiben
, Marcia Patten
, Ingrid Price
, Barnaby Smith
, Marta Font
, Sharon Globerson
|
Set Fotoğrafçısı
|
Brian Hamill
|
Yapım Yöneticisi
|
Christopher DeFaria
|
ADR Editörü
|
John K. Adams
|
Orkestra Şefi
|
Jeff Atmajian
|
VFX Görüntü Yönetmeni
|
Vincent E. Toto
|
Dolly Sorumlusu
|
Sam Taybi
|
Dublörler Koordinatörü
|
Gary Davis
|
Görsel Efektler Tasarım Danışmanı
|
Rob Bottin
|
Dublörler
|
Bill Anagnos
, Perry Brandt
, Gary Davis
, Thomas Dewier
, Brian Donahue
, Frank Ferrara
, Ralph Ferrara
, Janet Paparazzo
, Keith Siglinger
, William Morts
, Sandy Wasko
|
Jenerik Mikser
|
Shawn Murphy
|
Mekan Yöneticisi
|
Jan Foster
, Deborah Parker
, Jon Zeidman
, Rick Callan
, Matt Widman
|
Makyaj Bölüm Yöneticisi
|
Mark Shostrom
|
ADR Sorumlusu
|
Chris Jargo
|
Genel
|
Matthew Gross
, Kate Dowd
, Deborah Parker
, Gary Davis
, Rick Bernstein
, Kevin Bartnof
, Russell Engels
, John Scheele
, Mark Hryma
, Fortunato Frattasio
, Julie Adams
, Marcia Patten
, Sheryl Benko
, Bruno Robotti
, Doug Dalisera
, Jim Magdaleno
, Craig S. Jaeger
, Eric Gotthelf
, Thomas J. O'Connell
, Joe Collins
, Grant Wilfley
, Amy Comstock
, William Keys
, Matt Widman
, Mick Kelly
, Shawn Griffith
, Thomas Dewier
, Mark Warner
, Maria Norman
, Sandy Wasko
|