6.8

112 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (90.226 OY)

KONUSU
Louis Cypher adlı gizemli bir müşteri, özel dedektif Harry Angel’dan Johnny Favourite adında bir adamı bulmasını ister. Verilen ipuçlarını değerlendiren Angel, hedefine doğru ilerledikçe bir takım doğaüstü olaylarla karşılaşır. Dahası, aranan kişiye dair bilgi aldığı herkes vahşice öldürülmektedir. ... Devamı
Louis Cypher adlı gizemli bir müşteri, özel dedektif Harry Angel’dan Johnny Favourite adında bir adamı bulmasını ister. Verilen ipuçlarını değerlendiren Angel, hedefine doğru ilerledikçe bir takım doğaüstü olaylarla karşılaşır. Dahası, aranan kişiye dair bilgi aldığı herkes vahşice öldürülmektedir. Polisin suçu kendi üzerine üzerine atmasından korkan Angel, her şeye rağmen görevini getirmeye çalışır. Bu sırada voodoo büyüsü yapan siyah bir kızla arasında bazı yakınlaşmalar başlar. Louis Cypher’ın gölgesi her an Angel’in peşindedir.
Mickey Rourke

Harry Angel

Robert De Niro

Louis Cyphre

Lisa Bonet

Epiphany P...

Charlotte Rampling

Margaret K...

Stocker Fontelieu

Ethan Krus...

Brownie McGhee

Toots Sweet

Michael Higgins

Doctor Fowler

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serkanaydemir

7 ay önce

Gizem bu kadar derin olmamalıydı.

Hani film iyi ama nedense denilen gibi bir başarı göremedim. Tamam başından sonuna kadar izletiyor kendini ama bu tarz filmlerde olması gereken mantık işlenişi ne yazık ki yapımda yok. Kötü bir film değil tabi sadece az başım ağrıdı. Filmde çalan müzikler ve dengesiz ani geçişler az bir baş ağrısı yaptı. Oyuncuları hesaba katarsak iş daha başka oluyor tabi. Charlotte Ramplin'e hayran biri olarak izledim bunu belirteyim. Ne evrim geçiren(evrim milli eğitim kitaplarından da çıkartılmış sonumuz hayrola) Mickey Rourke ne de Robert De Niro izlememde etkin oldu. Her haliyle gizem kendini koruyor tabi. Dediğim gibi klasik sayılacak bir film arasına almak pek doğru gelmedi bana. Sadece izle gitsin tarzı bir film.

İyi seyirler.

@asdf_13

2 yıl önce

7 / 10

Ninth Gate filminindeki tonu beğenince benzer filmler arayışına girmiştim ve karşıma bu film çıktı. Bence kendine has bir tonu var. Sonlara doğru hafiften geriyor da insanı. Ancak dedektiflik-keşfetme hissiyatı filmin 40. dakikasından sonra pek başarılı değil. Sürekli insan sorgulama ve cevap alamama üzerinden gidiyor. Ana karakterle birlikte bir şeyler keşfettiğiniz hissi kaybolmaya başlıyor. Belki süresinden 15-20dk kesilse bunu çok fark etmezdim çünkü bazı sahneler gerçekten neye hizmet ediyor anlamadım. Filmden çıkarılsa yönetmeni bile farketmeyebilir. Yine de tavsiye olunur. Güzel film.

@mecnun_cgs

2 yıl önce

5.5 / 10

Gereksiz uzatılmış sahneler ...

@mehmetm

2 yıl önce

bir şekilde izlemem gerekiyordu ve izledim, rourke yakışıklı adammış, sondaki oyunculuğu güzelmiş, senaryo kötü sayılmaz; ancak de niro’ya rağmen maalesef olmamış, anlatım zayıf, sıkıcı ve uzun.

@naksidil

6 yıl önce

7.3 / 10

"" Nefret etmek için yeterli din var ama , sevmek için yok

Korkulu gözler asla yalan söylemezler

Kötülük bir pislik yığınıdır. Herkes kendisininkinde oturur, başkasınınkini konuşur .. ""

Replikler güzel , Mickey Rourke zaten fazla güzel :) Robert De Niro'yu bu imajla hayal edebilir miydim bilemedim .. Güzel bir gerilim ve yol filmi harmanlanması , farklı din ve törenlerine tanık oluyoruz derken .. gördüğümüz görüntülerde " Tavuklar Aşkına " diyebildik :)) Sevgili yönetmen öyle bir final hazırlamış ki ; etme eyleme dedirtti:) nasıl güleceğimizi bilemedik ..

@fthgzl79

9 yıl önce

6.5 / 10

Film çok sıkıcı ilerledi ve saçma bir sonla da bitti..Mickey’in oyunculuğu haricinde bir şey yok filmde..

@calamity

10 yıl önce

7.8 / 10

sen sen ol şeytanla anlaşma yapma ha o gaflete düştün diyelim asla kazık atmaya kalkma sonra şeytan o pabucu kendi giymez sana ters giydirir....ben Robert De Niro ve Mickey Rourke u bir araya getiren çok güzel bir film seyrettim.iki starında oyunculuğu zaten tescilli ama bir kere daha teyid etmiş oldum.filmin sonlarında Rourke un "kim olduğumu öğrendim"diye haykırdığı ve resmen döktürdüğü sahneler seyre şayandı doğrusu...film bittiğinde aklımda kalan ayrıntılar pervane, asansör,uzun tırnaklar,yumurta tavuk ve camel oldu. haa bide filmde Rourke abim yaktı sigara ben yaktım.Rourke yaktı ben yaktım. film bitti baktım beş sigara içmişim.bu adam güzel sigara içiyor beee

@rinustalarin

11 yıl önce

7 / 10

Mickey Rourke... Robert De Niro...

Bir daha bir araya geldikleri bir film görmedim ancak 2'si de, özellikle Rourke, döktürmüş...

Senaryoya gelince: Gerçekten de belli noktadan sonra tahmin edilebilir bir hale geliyor film. Şeytan'ın avukatı ile benzer öğeler barındıran bir film.

Açıkçası Şeytan'ın Avukatı'nı bu filme yeğelerim. Yalnız tabi unutmamamız gereken bir gerçek de var. 2 film arasında neredeyse 10 yıl var.

Zamanının kült filmlerinden. Cesur ve ilginç bir çalışma. İçinde bulunduğu zamanın karanlık yönlerini bir şekilde aktarabildiğini düşünüyorum.

İzleyeceklere uyarı. Hareketli değil, enteresan; sürpriz değil, ilginç bir film.

Saygılar.

@bestreaction

11 yıl önce

6.7 / 10

Mickey Rourke ve Robert De Niro'yu çıkardığınızda bir şey kalmıyor. Açıkçası film sonlarını tahmin etmekte çok iyi değilimdir fakat bu filmde sonu tahmin edememek mümkün değil. Kısaca boş vakit bolluğunda izlenebilir. Ama fazla boş vaktiniz yoksa daha güzel filmler var onları izleyin derim.
N

@noloi

14 yıl önce

7.5 / 10

küçükken izlemiştim...baya bi tırstmıştım...yarattığı atmosfer ile izleyeni gerim gerim geriyor....
SPOILER

Şeytan Çıkmazı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şeytan Çıkmazı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şeytan Çıkmazı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL