7.4

351 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (76.290 OY)

KONUSU
New York’lu psikiyatrist Sam Foster için hayatında önce işi gelmektedir. Zamanla bütün işi gücü, intihara eğilimi sanat öğrencisi Henry Letham oluverir.

Sanat dünyasının intiharlı sonlarından etkilenen Letham, 21. yaş gününde hayatına son vermeyi planlamaktadır. Sam Foster, hastasına yardımcı olmay
... Devamı
New York’lu psikiyatrist Sam Foster için hayatında önce işi gelmektedir. Zamanla bütün işi gücü, intihara eğilimi sanat öğrencisi Henry Letham oluverir.

Sanat dünyasının intiharlı sonlarından etkilenen Letham, 21. yaş gününde hayatına son vermeyi planlamaktadır. Sam Foster, hastasına yardımcı olmaya çalışırken kendi yaşamının kontrolünü kaybetmeye başlar. Artık gerçek ve düş’ün birbirini kovaladığı bir dünyaya adım atar. Bu dünyada hem kendisi hem de hastası birer gizeme dönüşür. New York da artık aynı şehir değildir.

Ewan McGregor, Ryan Gosling, Kate Burton ile Naomi Watts?ın oynadığı, oyuncuları ile dikkat çeken psikolojik bir gerilim filmi. Özellikle Watts’ın rolü ile tam not aldığını ekleyelim.
Ewan McGregor

Sam Foster

Ryan Gosling

Henry Letham

Naomi Watts

Lila Culpe...

Kate Burton

Mrs. Letham

Bob Hoskins

Dr. Leon P...

Janeane Garofalo

Dr. Beth Levy

BD Wong

Dr. Bradle...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@jinxquinzel

8 ay önce

Bu film bence hak ettiği değeri görmemiş veya bende mi fazla etki bıraktı bilmiyorum. Filmin garip atmosferi, oyunculuklar ve o harika sahne geçişleri! Çok beğendim diyebilirim. İzlerken zihninizi yoruyor ve sonrasında tuhaf bir etki bırakıyor. Film hakkında incelemeleri okur/izlerseniz diğer küçük ayrıntıları fark edip filmden aldığınız zevki arttırabilirsiniz.

@zangocyus

8 ay önce

Güzel bir ikilemde bırakarak film son buluyor. Yönetmen istediğini başarmış diyebiliriz. Farklı bir tat farklı bir doku denemekle bir şey kaybetmezsiniz.

@thecherrynight

1 yıl önce

Yüksek Oranda Spoi İçerir!
Filmde kızın bileğinde üç kesik izi vardı ve o izler için "başka bir hayata ait" dedi. Henry de anne, baba ve kız arkadaşı için "başka bir hayata ait" dedi. bence kızın bileğindeki yaralar Henry'nin kurtaramadığı sevdiklerini temsil ediyordu ve kızı da Sam kurtarmıştı...
Sam arabada ilk Henry'nin babasının nabzına baktı, sonra annesinin; zaten filmin başında da Henry'nin ilk babasıyla sonra annesiyle tanıştı. Ayrıca Henry parmağındaki evlilik yüzüğüyle gözlerini yumdu hayata, Sam o yüzük elinde uyandı. Böyle birsürü hoş detay var filmde fakat hala çözebilmiş değilim neyin gerçek, neyin hayal olduğunu

@kahramansmt

2 yıl önce

6 / 10

Filmde bir şeyler eksik. Mesela güzel düşünelerek çekilmiş bir sona sahip ama ama birşeyler eksik. Farklı yanılsamalar ve dejavular ile filme sağ gösterip sol vurmaya çalışmış. olmamış .

@mithraldil

2 yıl önce

8.7 / 10

Arkadaşa katılıyorum geçişleri o kadar zordu ki fight club yanında halt etmiş.

@dead_blue

3 yıl önce

8 / 10

Daha yüksek bir puanı hakettiğini düşündüğüm film.Özgün ve çarpıcı bir senaryo.Süper oyunculuk.

@mamcici

3 yıl önce

Ya filmi daha önce izledim ya da bir yerde benzer bir hikaye okudum. (yeniden çevrim değil sanırım?) ama bildiğim bir hikayeydi, buna eminim. Yönetmenin her sahne geçişinde artistik kaymalar yapmasından gına gelmişti meğer hikaye ile ilgili mesaj veriyormuş. Yine de oyunculuk (Ryan Gosling şahaneydi yine.) ve hikaye iyiyken o kadarına gerek yoktu bence.

@gunerakdemir

3 yıl önce

9.1 / 10

Filmin sahne geçişleri harika düşünülmüş.

@zopa1971

6 yıl önce

7.3 / 10

Rüya gibi işte , uyurken etrafında duyduğun sesler veya aldığın kokuyla ilgili uzun bir rüya görürsün ama aslında o rüya bi kaç saniyedir ya. İşte öyle bi şey.

@venezue

6 yıl önce

7.5 / 10

Herkesin değindiği gibi, film boyunca aslında Henry'nin geçirdiği kazanın ardından, kendisine ilk yardım uygulayan Sam ve Lila ile birlikte, etrafında toplaşan insanlara rol verdiği, son anlarındaki hayatının film şeridini izliyoruz. İşte bu film şeridini şekillendiren an, daha doğrusu Henry'nin, anne-babası ile birlikte evlilik teklifinde bulunacağı sevgilisi Athena'nın ölümünden kendisini sorumlu tutmasına ve bu yüzden 21. yaş gününün gece yarısında (çünkü muhtemelen kazanın yaşandığı gece yarısı Henry'nin doğum günü kutlamasından dönülüyordu) intihar etmek istemesine sebep olan olay, Sam'in Henry'nin yanından ayrılıp arabadaki diğer 3 kişinin (anne-baba-Athena) nabzını kontrol ettikten sonra tekrar Henry'nin yanına döndüğünde, Lila'nın durumlarını sorması üzerine, tabiri caizse işgüzarca "ölmüşler" (they are gone) demesi oluyor. Ve bizler o anda bunu duyan Henry'nin acı içinde kıvranırken ölme
... Devamı
Herkesin değindiği gibi, film boyunca aslında Henry'nin geçirdiği kazanın ardından, kendisine ilk yardım uygulayan Sam ve Lila ile birlikte, etrafında toplaşan insanlara rol verdiği, son anlarındaki hayatının film şeridini izliyoruz. İşte bu film şeridini şekillendiren an, daha doğrusu Henry'nin, anne-babası ile birlikte evlilik teklifinde bulunacağı sevgilisi Athena'nın ölümünden kendisini sorumlu tutmasına ve bu yüzden 21. yaş gününün gece yarısında (çünkü muhtemelen kazanın yaşandığı gece yarısı Henry'nin doğum günü kutlamasından dönülüyordu) intihar etmek istemesine sebep olan olay, Sam'in Henry'nin yanından ayrılıp arabadaki diğer 3 kişinin (anne-baba-Athena) nabzını kontrol ettikten sonra tekrar Henry'nin yanına döndüğünde, Lila'nın durumlarını sorması üzerine, tabiri caizse işgüzarca "ölmüşler" (they are gone) demesi oluyor. Ve bizler o anda bunu duyan Henry'nin acı içinde kıvranırken ölmek istemesine şahit oluyoruz.

@senacaaan

6 yıl önce

sanırım film de anlatılan Henry ölmeden önce çevresinde bir anlığına gördüğü insanların yaşamlarını kendi kafasında kurgulamış..

@maverick16

7 yıl önce

7.1 / 10

zaman, uzam, mekan, tını, empati, olasılık içerir. (!!)

Kafamda tek bi soru işareti kalmıştı.Filmin en başından beri anlatılan hikayeyi Sam mi kafasında kurguluyor yoksa Henry mi kurguluyor? Bana kalırsa Sam'in kafasından geçen şeyler bunlar.Siyahi kadın xanax olayı, ve kadının kaza mahallinde ağlaması falan bana bunu düşündürdü.

Ama farklı açıdan da bakılabilir çünkü Sam son sahnede Lila ile birlikte olduğunu anımsadı artık flaşbek mi deriz bi illüzyon oldu orada.Uzayda zaman-mekan olaylarına da girilebilinir yani.

Açıkçası senarist ve yönetmen biraz fazla beyin mastürbasyonu yapmaya çalışmış ve buna rağmen izleyiciyi film içinde tutabilmiş.Ancak ben pek de tatmin olmadım. 65/100

@serkanaydemir

7 yıl önce

6.1 / 10

Farkını hemen anlayacaksınız zaten... İlginç bir film her şey çok sakin ilerliyor ve bu filme tat katmış. Başarılı bir yapıt.
S

@siyahtuval

7 yıl önce

9 / 10

psikolojik gerilim sevenlerin kaçırmaması gereken bir film. başta böyle etkiyici olacağını düşünmemiştim ama yanıldım... gerçekten imdbden aldığı puanın daha yükseğini hak ediyor.

@edahalici

7 yıl önce

9.6 / 10

ne kadar izlersem izleyeyim bıkmıyorum bu filmden!
SPOILER

Gitme filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gitme filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gitme filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL