Gitme Yorumları

Gitme filmi detayları

Yüksek Oranda Spoi İçerir!
Filmde kızın bileğinde üç kesik izi vardı ve o izler için "başka bir hayata ait" dedi. Henry de anne, baba ve kız arkadaşı için "başka bir hayata ait" dedi. bence kızın bileğindeki yaralar Henry'nin kurtaramadığı sevdiklerini temsil ediyordu ve kızı da Sam kurtarmıştı...
Sam arabada ilk Henry'nin babasının nabzına baktı, sonra annesinin; zaten filmin başında da Henry'nin ilk babasıyla sonra annesiyle tanıştı. Ayrıca Henry parmağındaki evlilik yüzüğüyle gözlerini yumdu hayata, Sam o yüzük elinde uyandı. Böyle birsürü hoş detay var filmde fakat hala çözebilmiş değilim neyin gerçek, neyin hayal olduğunu

@kahramansmt

1 yıl önce

6 / 10

Filmde bir şeyler eksik. Mesela güzel düşünelerek çekilmiş bir sona sahip ama ama birşeyler eksik. Farklı yanılsamalar ve dejavular ile filme sağ gösterip sol vurmaya çalışmış. olmamış .

@mithraldil

1 yıl önce

8.7 / 10

Arkadaşa katılıyorum geçişleri o kadar zordu ki fight club yanında halt etmiş.

@dead-blue

2 yıl önce

8 / 10

Daha yüksek bir puanı hakettiğini düşündüğüm film.Özgün ve çarpıcı bir senaryo.Süper oyunculuk.

@mamcici

2 yıl önce

Ya filmi daha önce izledim ya da bir yerde benzer bir hikaye okudum. (yeniden çevrim değil sanırım?) ama bildiğim bir hikayeydi, buna eminim. Yönetmenin her sahne geçişinde artistik kaymalar yapmasından gına gelmişti meğer hikaye ile ilgili mesaj veriyormuş. Yine de oyunculuk (Ryan Gosling şahaneydi yine.) ve hikaye iyiyken o kadarına gerek yoktu bence.

@gunerakdemir

2 yıl önce

9.1 / 10

Filmin sahne geçişleri harika düşünülmüş.

@zopa1971

4 yıl önce

7.3 / 10

Rüya gibi işte , uyurken etrafında duyduğun sesler veya aldığın kokuyla ilgili uzun bir rüya görürsün ama aslında o rüya bi kaç saniyedir ya. İşte öyle bi şey.

@venezue

5 yıl önce

7.5 / 10

Herkesin değindiği gibi, film boyunca aslında Henry'nin geçirdiği kazanın ardından, kendisine ilk yardım uygulayan Sam ve Lila ile birlikte, etrafında toplaşan insanlara rol verdiği, son anlarındaki hayatının film şeridini izliyoruz. İşte bu film şeridini şekillendiren an, daha doğrusu Henry'nin, anne-babası ile birlikte evlilik teklifinde bulunacağı sevgilisi Athena'nın ölümünden kendisini sorumlu tutmasına ve bu yüzden 21. yaş gününün gece yarısında (çünkü muhtemelen kazanın yaşandığı gece yarısı Henry'nin doğum günü kutlamasından dönülüyordu) intihar etmek istemesine sebep olan olay, Sam'in Henry'nin yanından ayrılıp arabadaki diğer 3 kişinin (anne-baba-Athena) nabzını kontrol ettikten sonra tekrar Henry'nin yanına döndüğünde, Lila'nın durumlarını sorması üzerine, tabiri caizse işgüzarca "ölmüşler" (they are gone) demesi oluyor. Ve bizler o anda bunu duyan Henry'nin acı içinde kıvranırken ölmek istemesine şahit oluyoruz.

@senacaaan

5 yıl önce

sanırım film de anlatılan Henry ölmeden önce çevresinde bir anlığına gördüğü insanların yaşamlarını kendi kafasında kurgulamış..

@maverick16

6 yıl önce

7.1 / 10

zaman, uzam, mekan, tını, empati, olasılık içerir. (!!)

Kafamda tek bi soru işareti kalmıştı.Filmin en başından beri anlatılan hikayeyi Sam mi kafasında kurguluyor yoksa Henry mi kurguluyor? Bana kalırsa Sam'in kafasından geçen şeyler bunlar.Siyahi kadın xanax olayı, ve kadının kaza mahallinde ağlaması falan bana bunu düşündürdü.

Ama farklı açıdan da bakılabilir çünkü Sam son sahnede Lila ile birlikte olduğunu anımsadı artık flaşbek mi deriz bi illüzyon oldu orada.Uzayda zaman-mekan olaylarına da girilebilinir yani.

Açıkçası senarist ve yönetmen biraz fazla beyin mastürbasyonu yapmaya çalışmış ve buna rağmen izleyiciyi film içinde tutabilmiş.Ancak ben pek de tatmin olmadım. 65/100
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL