7.5

595 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (348.475 OY)

KONUSU
Trevor Reznik bir fabrikada işçidir. İşi sadece tekdüze değil, aynı zamanda yıpratıcı ve çok da gürültülüdür. En ufak bir dikkatsizliğin korkunç bir kazayla cezalandırılacağı türden bir iştir. Oysa, Trevor hiç bir şeye konsantre olacak durumda değildir; çünkü bir yıldır hiç uyumamıştır. Trevor gecel ... Devamı
Trevor Reznik bir fabrikada işçidir. İşi sadece tekdüze değil, aynı zamanda yıpratıcı ve çok da gürültülüdür. En ufak bir dikkatsizliğin korkunç bir kazayla cezalandırılacağı türden bir iştir. Oysa, Trevor hiç bir şeye konsantre olacak durumda değildir; çünkü bir yıldır hiç uyumamıştır. Trevor gecelerini, Marie isimli garson kızla buluştuğu hava limanındaki kafeyle; sokak kızı Stevienin apartman dairesi arasında gidip gelerek geçirmektedir.

Trevorın tuhaf hayatı bir de evindeki buzdolabının üzerinde şifreli mesajlar bulmaya başlayınca iyice esrarengiz bir hal alır.

Yönetmen Brand Anderson, obsesyon, paranoya ve şüphe ekseninde dönen filmini çekerken Kafka ve Dostoyevskiden etkilendiğini pek gizleme gereği hissetmiyor. Christian Bale Trevor rolü için 3 ayda 28 kilo vermeyi göze almış.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ravenna

7 ay önce

Bu filmi izlerken Christian Bale’i gördüğümde gözlerime inanamadım.Adam resmen bir deri bir kemik kalmış.Bir oyuncu eğer bir film için bu kadar kilo kaybetmeyi göze alıp neredeyse evrim geçiriyorsa ne olursa olsun onun bu azmi için bile düşünmeden o film izlenir.Bunun haricinde filmdeki senaryo ve gösterilen oyuncu performanslarının hepsi birbirinden başarılıydı.Merak uyandırıcı,sürükleyici,gerilimi ve gizemi tadında izleyicisine verebilen bu müthiş filmi izlemenizi tavsiye ederim.

@siyahtuval

2 yıl önce

ben daha büyük beklentiyle izlediğim için sanırım pek beğenmedim ortalama bir filmdi.

@ustunkoru

3 yıl önce

7.5 / 10

tüm puanlar christian bale için

@satan-cat

3 yıl önce

Christian Bale'ın oyunculuğu tek kelimeyle harikaydı karakterin ruh hali,monoton hayatı ve kendi içindeki çelişkisini seyirciye harika aktarmış.Filmin sonu çok barizdi buna rağmen son dakikaların seyir zevkinin gayet iyi olduğunu söyleyebilirim.

@ereneliacik

4 yıl önce

Daha önce bu tarz filmler izleyenler için sonu pek sürpriz olmamıştır bence sıradan bir senaryosu olmasına rağmen Christian Bale'in oyunculuğu ile film bir üst seviyeye çıkmış

@murat1534

5 yıl önce

Uyu, uyu, ne olursan ol yine uyu,

İster zayıf, ister şişman,

İster puta tapan ol yine uyu,

Bizim dergahımız, vurup kaçanların dergahı değildir.

"Ivan"

@nurcihan

5 yıl önce

Gerek ivan denilen karakterin iticiliği gerek trevor ın zayıflığı gerek konunun sıkıcılığı ve daha bir çok konuda benim için karantinalık bi filmdi ta ki son on dakikasına kadar filmi güzel bağlamışlar şaşırtıcı geldi bana ama lütfen Christan Bale bi daha bu kadar zayıflamasın.

@yejades

5 yıl önce

Filmde en çok şaşırtan şey Christian Bale'in nasıl zayıfladığı.

e

@birkan250

6 yıl önce

6.5 / 10

filmin atmosferi çok güzel ama senaryo bilindik sonu çok basit bağlanmış izleyin yinede

@vili

6 yıl önce

Hiç beğenmedim çok sıkıldım ve beni çok geren bir filmdi.

@cesc

6 yıl önce

Yapılan bir hatanın pişmanlığından dolayı psikolojik sorunlarla boğuşan bir adam, normalde bir kaç yerde ters köşe yapmış olsa da o kadarda karışık bir film değil aslında ilk başından beri bir çok yerde geçmişindeki bir hatadan dolayı psikolojik rahatsızlığı başlaması, bu nedenle uyumadığını ve sinir sisteminin adama oyun oynadığını anlamak çok zor değil.. Daha iyi olabilirmiş..10/7.5

@perakendeshakes

6 yıl önce

trevor, nicholas'la birlikte korku tünelinde ilerlerken bir ara arka planda "crime and punishment" yazısı gözükür. bu da senarist ve yönetmenin, birer dostoyevski hayranı olarak filme kattığı ayrıntılardan biridir zannımca.

@junkheadinpurpl

7 yıl önce

10 / 10

Hayatımın filmleri top 3te yer alan filmlerden biridir .Defalarca izlesem bıkmam,her seferinde aynı duyguları hissederim. Christian abimizi ilk bu filmle tanımıştım ve hayran kalmıştım.İzlediğim filmleri arasında bana kalırsa en iyi ve yüksek performansını The Machinist'te gerçekleştirmiştir.Herkese önerdiğim ve izlettiğim nadir filmlerdendir.

@tubarni

7 yıl önce

7.4 / 10

Film benim için Christian Bale'in güzel oyunculuğundan ibaretti. Fight Club'ı izlemiş olanların daha filmin ortalarına gelmeden olayı çözebileceğini düşünüyorum. Benim için de böyle oldu, bu yüzden de biraz sıkıldım, ağır ilerliyordu film. Esrarengiz bir hava katılmaya çalışılmış ama pek olmamış. Yine hakkını yemeyelim elbet fena film değildi. Fakat Christian Bale'in eğer doğruysa o 30 kiloyu verdiğine değdiğini pek söyleyemeyeceğim.

@spechnaz

7 yıl önce

7.7 / 10

Bunu diyeceğim aklımın ucundan geçmezdi ama filmi özetle derseniz özet şu; "Christian Bale, Christian Bale, Christian Baleeeeeeeeeee":)
SPOILER

Makinist filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Makinist filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Makinist filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL