Cinayet Var Yorumları

Cinayet Var filmi detayları

O

@oruk9

2 ay önce

9.5 / 10

Başından sonuna soluksuz izlenecek tam bir Hitchcock klasiği.Özellikle Ray Milland ın oyunculuğu efsane.Dedektif rolündeki John Williams da döktürmüş.spoiler verip büyüyü bozmak istemem eski film ve zekice senaryodan hoşlananların ilk izlemesi gereken film olduğunu düşünüyorum.

@betelgeuze

1 yıl önce

Muhteşem bir Hitchcock klasiği. Çok kaliteli.

@ustunkoru

4 yıl önce

6.3 / 10

hikayenin fazla alengirli olması canımı sıktı. hitchkok’un para kazanmak için yaptığı tek mekanda geçen tiyatro uyarlaması warners filmi. ayrıca ses düzeniyle de dikkat çeken bir film.

~ bazı sahneleri üç boyutlu çekilmiş.
M

@memed_sokolovic

5 yıl önce

10 / 10

Witness for the prosecution ile birlikte izlediğim en iyi film.Ray Milland efsane bir oyunculuk sergiliyor.Bu filmden sonra Milland filmlerini aratıp izlemek isteyeceksiniz.
M

@movieman99

8 yıl önce

Hitchock ürünü bir başyapıt kusursuz kurguya sahip zekice tasarlanmiş senaryo kaçırılmamalı

@faj

9 yıl önce

cinayet var tiyatrovari bir atmosferde zeka ile kotarılmış bir film. hitchcock sadece yönetmenler arasında arasında değil sinema severler arasında da peygamber mertebesine ulaşmış bir zat. bunu başarmasının altında yatan neden ise her seferinde kendi dehasıyla yarışan senaryo üretebilme becerisi. cinayet var tiyatro oyunundan gelen bir senaryoya sahip. ve pek çok hitchcock filmi gibi mükemmel cinayetin mümkün olduğu iddiası üzerinde şekilleniyor. Eski profesyonel tenisçi tony kendini aldattığını öğrendiği karısı margotu öldürmek ister. ve bir yıl boyunca mükemmel olduğuna inandığı bir plan kurgular. ilk başta gerçek hayatın azizlikleri planını bozsa da o oyun içinde yeni oyunlar kurgulayarak intikamından vazgeçmez. iyi senaryo ile iyi yönetmen bir araya gelirse mutlaka gol olur dedirten, seyrine doyum olmayan bir film. iyi seyirler...
D

@doris

10 yıl önce

Ray Milland'ın oyunculuğu ve Grace Kelly'nin güzelliğiyle büyülendiğim film aynı bir satranç oyunu misali. Önce Tony'nin karısını öldürmek için planladığı kusursuz cinayeti dinliyoruz, olaylar plana uygun ilerlerken gerilim dozu üst düzeyde seyreden azmettirici ve kadın arasındaki mücadele ile birlikte tüm planın altüst olmasını ve sonra Tony'nin keskin zekasıyla olayları nasıl lehine çevirdiğine şahit oluyoruz. Sonra bir şeylerin ters gittiğini anlayan polis ve Margot'un sevgilisinin devreye girmesiyle her şey küçük bir anahtar sayesinde gün yüzüne çıkıyor. Her şey çok zekice kurgulanmış. Hitchcock bu filmi üç boyutlu çekmiş, etkiyi artırmak için olayların geliştiği mekanın döşemesine oluklar açtırmış. Burdan yaptığı çekimlerde izleyiciyle oyuncular arasında yer alan nesneler bundan ötürü daha belirgin, daha büyük görünür.

@asdf_13

10 yıl önce

8 / 10

Çok ince düşünülmüş bir senaryo.Ustayı yönetmenliği için senaristi de senaryosu için ayrı ayrı tebrik etmek gerek.Tarihine bakmadan izleyebilirsiniz.

Sinemaya normalin üstünde ilgisi olan her insan eski filmleri de izlemelidir. Eski filmlere alışmak için en iyi seçenek ise Hitchcock’tur muhtemelen. Seyirciyi sıkmayan akıcı bir dille sinemada ’eskinin’ tadını hissettirir size... Eğer böyle bir başlangıç yapılacaksa ustanın filmlerinden; Bir Cinayet Var, Gizli Teşkilat ve Arka Pencere en uygun olanlardır. Başlangıcın devamı da tabii ki efsane Psycho ve Vertigo ile getirilmelidir.

@detag

10 yıl önce

Hitchcock'un çerçeve içerisinden bir fotoğrafta boy gösterdiği:

---spoiler---

Nadir filmlerden alınan 'tadı damağımda kaldı' duygusunu aldırdığı film.

@fthgzl79

10 yıl önce

10 / 10

Filme doyamadım,biraz da kafam karıştı ve filmi arka arkaya 2 defa izledim..Bir defa izlemek pek doyurucu gelmeyebilir..Öyle bir film çekmişler ki,defalarca izleseniz yine sıkılmazsınız..Oyuncuların her hareketi,senaryonun her kelimesi anlamlı..Gerçekten kusursuz bir film..Kusursuz cinayet öyle planladığı gibi olmuyor işte:)

Tam puan veriyorum bu filme ve hayatımda izlediğim en iyi filmler arasına da rahatlıkla girer diyorum..10/10
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL