Kırık Tomurcuklar Yorumları

Kırık Tomurcuklar filmi detayları

@neuromancer

1 yıl önce

Filmdeki atmosfer, duygu yoğunluğu ve görsel anlatım oldukça güçlü. Ayrıca, filmde ele alınan toplumsal sorunlar da oldukça etkileyici bir şekilde işlenmiş.

Griffith, filmde duygu yoğunluğunu ve dramatik anlatımı ustalıkla kullanarak, izleyicileri karakterlerin duygusal dünyasına çekmeyi başarmış. Cheng Huan karakterinin Lucy'ye olan sevgisi, izleyicilerde derin bir etki yaratıyor, filmdeki çekimlerin de muhteşem olduğunu söylemek mümkün.

Karakterlerin duygusal durumlarını yansıtmak için yakın plan çekimler yapan Griffith oldukça başarılı bir iş çıkarmış. Ancak Çinli karakterlerin stereotipik bir şekilde tasvir edilmesi filmin yapısal bir dezavantajı olarak düşünebiliriz.

@cruachan

2 yıl önce

7.3 / 10

Zamanına göre fazla iyi, sessiz film olsada oyunculuklarda hiç sıradan değil.
W

@wasnt

15 yıl önce

8.4 / 10

Hemen Şunu Söylemem Lazım "Lillian Gish" Harikaydı ... Bir İnsanın Yüzünde Hüzün Anca Bu Kadar Anlamlı Durur ... Çekildigi Dönemde İzleyenlerin Yüreklerini Parçalamıştır Eminim ( Bende Baya Etkilendim Açıkça Söyleyeyim ) ...

Murnau Yaptıgı Işık Oyunlarıyla Beni Etkilemişti , "D.W. Griffith"ise Kullandıgı "Yakın Plan"larla Beni Etkiledi , Özellikle Finale Dogru Boksör'ün Yüzüne Yaptıgı Yakın Çekim Cidden Çok İyiydi ... Hikaye Anlatımıda Çok Daha Oturaklıymış Gibi Geldi Bana

@yorgun_nihilist

15 yıl önce

5 / 10

sessiz sinema örneklerinden bir tanesi.üstünden koca bir yüzyıl geçmiş çekileli dönemine göre başarılı olduğu kesin.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL