7.7

452 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (241.098 OY)

KONUSU
Amerikalı yazar Jesse ile Fransız Celine, Budapeşte’den Viyana’ya giden bir trende tanışırlar. Birbirlerinden hoşlansalar da, herşey orada kalır. Bundan dokuz yıl sonra yeni kitabının tanıtımı için Fransa’ya gelen Jesse, uçağının kalkmasına çok az bir zaman kala Paris’te Celine ile buluşur. Onlara a ... Devamı
Amerikalı yazar Jesse ile Fransız Celine, Budapeşte’den Viyana’ya giden bir trende tanışırlar. Birbirlerinden hoşlansalar da, herşey orada kalır. Bundan dokuz yıl sonra yeni kitabının tanıtımı için Fransa’ya gelen Jesse, uçağının kalkmasına çok az bir zaman kala Paris’te Celine ile buluşur. Onlara ayrılmış bu bir kaç saati Paris manzarası içinde dolaşarak ve hiç fırsatını bulamadıkları şeylerden konuşarak ve yakınlaşarak geçireceklerdir.

Richard Linklater’in uluslararası festivallerde epey ilgi gören filmi, her zaman olduğu gibi yazar/yönetmenin insan ilişkilerinin doğasına yapmayı çok sevdiği yolculuklardan biri. Zeka dolu diyaloglarıyla izleyeni ipnotize ediyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
I have these dreams, you know, that I’m standing on a platform, and you keep going by on a train, and you go by, and you go by, and you go by, and you go by, and I wake up with the fucking sweats, you know? And then I have this other dream, where you’re pregnant, in bed, beside me, naked, and I want so badly to touch you, but you tell me not to, and then you look away. And I touch you anyway, right on your ankle, and your skin is so soft, that I wake up in sobs, all right? And my wife is sitting there, looking at me, and I feel like I’m a million miles from her and I know that there’s something wrong. You know, that I can’t keep living like this, that there’s gotta be something more to love than commitment But then I think that, I might have given up, on the whole idea of romantic love. That I might have put it to bed, that day when you weren’t there.

@ustilago

5 yıl önce

pahalı bir çerez

@sinemapuan

6 yıl önce

Serinin 3 filmini de izledim en sıkıcı olanı buydu. İlk filmden sonra çekilmemesi gerekirdi. İlk filmde en azından merak duygusunu yaşayıp filmi hatıralarımızda taze tutmuştuk. Sadece 80 dk olduğu için ve 8.0 puan aldığı için izlemek istedim. Güzel değildi.

@bilgebayrak

6 yıl önce

aralarındaki diyaloglar insanı o kadar içine çekiyor ki sanki onlarla sohbet ediyormuşsun gibi geliyor. nasıl bittiğini anlamadım. çok içten bir yapım

@ramazanpidesi

7 yıl önce

8.4 / 10

diyaloglar o kadar tatlı, o kadar samimi, o kadar şirin ki.. tadı damakta bırakıyor..

@meyziyade

7 yıl önce

9.3 / 10

filmin sonunda yer alan julie delphy’nin sesine çok yakışan şarkı:

A Waltz for a Night
S

@sonofneptune

8 yıl önce

9.8 / 10

Olağanüstü bir filmdi. Bittiğinde gözlerime inanamadım. 3.filmi olduğunu öğrendim. Onu da izleyeceğim.

Samimiyet inanılmaz... Kendini filmin içinde buluyorsun.

@ness

8 yıl önce

Zaten önceki filmden çok sevdiğimiz karakterler, sempatik oyunculuklar ve gerçek zamanlı ilerlemesi sayesinde yine sıcacık bir film olmuş. Naif, kırılgan hissettiğiniz bir gününüzde izleyin efenim
H

@herseyyolunda

8 yıl önce

--- spoiler --- ’’hep kendimi tuhaf hissederim, çünkü asla bu şekilde devam edemem. insanlar birşeyler yaşar, hatta ciddi ilişkiler ayrılırlar ve unuturlar. sanki kullandıkları mısır gevreğini değiştirmişçesine devam ediyorlar. ben birlikte olduğum kimseyi unutamadığımı hissediyorum. çünkü herkesin kendine özgü nitelikleri vardır. kimseyi kimsenin yerine koyamazsın. kayıp olan kayıptır. biten her ilişki bana cidden zarar veriyor. asla tam toparlayamıyorum. bu yüzden biriyle aşk ilişkisine girerken çok dikkat ediyorum çünkü çok can yakıyor çünkü o kişinin en dünyevi şeylerini özlüyorum. küçük şeylere takmam gibi. küçük şeyler. bu insanlar için de aynı sanırım. onlarda her biri kendine özgü, beni şaşırtan, özlediğim ve özleyeceğim küçük detaylar görürüm. kimsenin yerine kimseyi koyamazsın çünkü herkes çok güzel,özel detaylardan oluşur.’’ --- spoiler ---

@smh_sarp

8 yıl önce

7.5 / 10

romantik bir aşk filmi ya da hareketlilik bekliyorsanız hiç yanaşmayın. çok duragan ilerleyen, daha çok ilişkilere felsefi yönlerden yaklaşan ve neredeyse sadece başrol oyuncularının diyaloglarından oluşan bir film. Oyuncular, özellikle Julie Delpy, o kadar samimi ve doğallar ki, filmin tüm durağanlığına rağmen izleyiciyi ekrana bağlamayı başarıyorlar.

tek eleştirebileceğim nokta şu olabilir ; ilk film Viyana ve bu film de Paris de geçiyor. belki bu güzel iki şehir,bolca görselliğe yer verilerek gösterilebilinirdi. hem böylece duragan olan bazı sahneler telafi edilmiş olunurdu.

özetle,bir erkek ve kadın arasındaki etkileşimin yalnızca seks veya büyük bir aşk veya büyük acılardan ibaret olmadıgını anlatan çok sıcak ve samimi bir film

@az87

8 yıl önce

Bu filmi izledikten sonra pek çok şey hakkında yeniden düşünmek durumunda kalacaksınız.Bitmesini hiç istemediğiniz bazı filmler vardır ya hani bu tam da o filmlerden.

@ezgi_ozturk

8 yıl önce

İzleyicinin hayal kurma yeteneğini kullanmak zorunda bırakan harikulade bir film. Kısa ve öz. Pek de şirin.

@dithem

8 yıl önce

8.1 / 10

Before sunrise ı hep duyardım.Dün karar verip izlememle uykuyu bırakıp before sunset e geçiş yaptım.Durağan anlatımlı bir film ama konuşmalar yeterli.Çok derin olan anlatılıyor bence.Özellikle bottayken Celine in konuşması doğruydu.Sıkılmıyorsun,merak ediyorsun ve iyi bir aşk filmi izliyorsun.. Tabi yine ucu açık bitti,bitişi beni gülümsetti.. Aşk filmini cinselliğe bulaşmadan anlatabilmekte ayrı başarıdır.İzleyin yani

@lazare_carnot

8 yıl önce

3 / 10

diyaloglar uyduruk, hikaye zaten amerikan tarzı gerçi idare eder diyelim hikayeye, ethan hawke çok pasif kalmış, delpy’nin bohem ayakları da kabak tadı veriyor. imdb 8.0 varmış allahım yarabbim.

bu amerikalılar sadece romantik komedi çeksinler:)

@streetspirit

9 yıl önce

İki film arasındaki en büyük fark Ethan Hawke' ın inanılmaz yaşlandığı,Julie Delpy ' in ise hala su gibi duru olduğudur.Keşke ikinci film için bu kadar beklemeselermiş dedirtiyor insana.Ama bu filmin kötü olduğu manasına gelmiyor . İzlenebilir :)
SPOILER

Gün Batmadan filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gün Batmadan filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gün Batmadan filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL